Dexter

Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, (2006–2022), 93 h 29 min (Minutáž: 44–59 min)

Predloha:

Jeff Lindsay (kniha)

Michael C. Hall, Jennifer Carpenter, David Zayas, James Remar, C.S. Lee, Luna Lauren Velez, Desmond Harrington, Julie Benz, Christina Robinson (viac)

Recenzie používateľa kenkaku k tomuto seriálu (12)

Dexter (2006)

1. - 8. Řada: Na Dextera (jako seriál, ne postavu) jsem si musel upřímně malinko ze začátku zvykat,ale po pár dílech si zasloužil umístění v mé osobní "top 10" zcela po právu. Jen ze zatím poslední série (šestá) začínám mít pocit, že tvůrcům dochází dech a proto doufám, že seriál raději důstojně včas ukončí než aby z něj udělali frašku... (o 12 měsíců později)... právě jsem se dodíval na osmou řadu a jsem zklamaný. Stalo přesně to čeho jsem se bál. Seriál se tváří jakože končí/nekončí a smrtí Deb to celkem posrali (a je mi celkem fuk že jsem to vykecal). Scenáristicky je poslední řada krutě nezvládnutá a poslední dvě epizody mě doslova vytočily. O deset let později: Máme tu “new blood” alias další - devátou - řadu. Začátek je celkem solidní a slibný. Pak se začne děj divně štěpit (díky vstupu Harrisona) a jako finále minulé osmé řady, i tato končí naprosto idiotskou kaskádou zvratů a závěrem, který celou sérii zcela zabil. Podrobněji u jednotlivých epizod. ()

Nová krev (2021) (S09)

Zcela nesmyslná řada (opravdu nevím proč se k ní po deseti letec vůbec někdo vracel)k kterou zabijí přítomnost Dexterova syna a zcela idiotský závěr řady. ()

Studený start (2021) (S09E01)

Digitální jelen mě doslova sral. To hned na úvod. Moc také nepotěšily laciné zvraty (to zastavení hlídkou bylo doslova trapné) a zatím mám dost k pokračování seriálu nedůvěru. Nechám tedy zatím průměr. Než se přesvědčím, že idiocie poslední řady “zůstala v Miami”. ()

Průtrž průserů (2021) (S09E02)

Dexterovi halucinace jsou otravné (asi nahrazují Harryho v předchozích řadách) a čím méně jich bude, tím lépe. Osobně nejsem nijak nadšen pomalým posunem děje, nicméně dokud neobsahuje idiocie (sakra jak mě naštvala předchozí řada), za mě OK. Nicméně pokud se tempo nezrychlí, za chvíli nebude co by táhlo děj. ()

Kouřové signály (2021) (S09E03)

OK, díky faktickému rozdělení děje na “linii Dexter” a “linii Harrison“ se toho zdánlivě víc děje. Bohužel jen zdánlivě. Očekával jsem větší/rychlejší propojení děje s “únoscem” a že na tom se bude stavět druhá linka. Nicméně zatím rozhodně jdeme nahoru. ()

H jako hrdina (2021) (S09E04)

Velký skok v “linii Harrison” mi udělal radost. Co mi moc radost nedělá je, že nedostávají stejnou pozornost i další linie (Dexter a únos). Opravdu bych byl nerad aby se dostával série do smyčky jako Zvracení kdy se v každém díle oběti nové tajemství a odpovědi na ta stará nepřicházejí. Nicméně zatím si uchovávání optimismus. Co mě ale začíná štvát je Debra. ()

Na útěku (2021) (S09E05)

Tak asi mám problém. Já se totiž začal dívat na seriál “Dexter”, ne “Harrison”. Takže opravdu sledovat mladýho jak někde nasává s tlupu puberťáků mě vážně nebaví a nezajímá. Chápu, že šlo o berličku jak nahnojit Dexterovi (ožrelej puboš plácne kdo ví co). Ale i tak. Nezajímá mě to. Seriál má mnohem víc zajímavějšich věcí, které sledovat (jo a Debra mě vážně sere). Navíc. Jsem skutečně alergický na přidávání nových “podnětů” do děje aniž by ty co již známe se nějak zpracovaly. ()

Příliš mnoho tuňákových sendvičů (2021) (S09E06)

Epizoda mi přišla tak nějak vlažnější a debilnější. Naprosto jsem nepochopil proč se Dexter míchal do té  “návštěvy v chatě”. Mohlo mu to vyřešit ne jeden, ale prakticky všechny problémy co od kauzy “bílý jelen” má. Hodně oceňuji zklidnění Debřiných výstupů a posun v existujících linkách (únosy). Co mě pořad pije krev je linka s Harrisonem. Nebaví mě čím dál víc. Kdyby v seriálu vůbec nebyl, dal bych určitě vyšší hodnocení. ()

S kůží na trh (2021) (S09E07)

Je jasné, že tu máme další duel (jako v první řadě “vrah s chlaďákem”). Dost mě štve, že série nahodila linku hromady problémů Harrisona (pobodání + vykloubený loket) a najednou dělá, že se nic nestalo. Žádné konsekvence. Prostě se šmahem přeskočil na Kurta. A to mi vadí. Buď by měl seriál sledovat kontinuálně dvě fronty souběžně a ne na celou epizodu jednu upozadit stylem “pauza” (nebo “vyšumělo?”). Každopádně linka Harrison mě irituje. Její existence a nekonzistence. ()

Nefér hra (2021) (S09E08)

Díky za tento díl. Díky němu mám jasno - Harrison je mi zcela ukradený. Je mi fuk, co se mu děje (asi proto jak moc je debilní a protivný). Nezajímá mě co se s ním děje. Pokud ho někdo zařízne, zbavíme se ho. Zajímá mě jen děj okolo Dextera, jak vybruslí z potíží co se na něj sesypaly. Co mi okolo Dextera pije krev jsou jen hysterické halucinogenní výlevy Debry. A protože o Dexterovi to jen sotva polovina děje, hodnocení odpovídá (i přes scénu na kterou čekám celou sérii). ()

Zůstane to v rodině (2022) (S09E09)

Když začala scéna s klaunem byl jsem naštvaný co to zase je! Naštěstí to byla jen vizualizace během “breefingu”. Zklamání ale přišlo i tak. Čekal jsem větší zapojení a hlavně intenzivnější “hon”. Na to jakou má Dexter motivaci… Navíc zase ta Debra. Naprostý fuj. Nicméně tohle je poprvé co mi Harrison nevadí. Za naprostý odpad považuji závěr. Jako opravdu skutečnost, že mám přístup k ostatkům (někoho, kdo zmizel), automaticky znamená důkaz, že ho zabil kdokoliv na koho ukážu? Nedělá to náhodou podezřelého č.1 ze mě? Díky této “logice” může být příští epizoda naprosto o čemkoliv. ()

Otcovy hříchy (2022) (S09E10) odpad!

Epizoda pokračuje s tou debilní bublinou “někdo řekl”. Naštěstí neuběhlo ani 15 minut a padne přesně to o čem mluvím. Celá bublina splaskne a přesto se hraje na trapné drama. Plýtvá se časem a přitom je tolik věcí co je třeba uzavřít. Pak přijde dost nelogická shit-strom. Takovejch twistů to by jeden nevěřil. Mám stejný pocit znechucení jako během konce minulé řady. A o to větší je, že závěr totálně pohřbil smysl proč tahle řada vůbec po letech vznikla. ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

22.05.2023

Dexter se dočká prequelu

Dexter se dočká prequelu

08.02.2023

Minulý týden byla oznámena fúze mezi stanicí Showtime a streamovací službou Paramount+, obojí patří pod Paramount Media Networks, takže v praxi to bude znamenat jenom více sdruženého obsahu na jednom… (viac)

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021