Dexter

Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, (2006–2022), 93 h 29 min (Minutáž: 44–59 min)

Predloha:

Jeff Lindsay (kniha)

Michael C. Hall, Jennifer Carpenter, David Zayas, James Remar, C.S. Lee, Luna Lauren Velez, Desmond Harrington, Julie Benz, Christina Robinson (viac)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (116)

Dex, lži a video (2007) (S02E06)

Tentokrát jsem ohodnotil plnou palbou, protože jsem byl s epizodou spokojen, děj měl zase jednou výborné tempo, akce a napětí mi na rozdíl od předchozího dílu nechyběly a zarazila mě jen postava Rity, která zřejmě prošla nějakým emancipačním rychlokurzem, protože se z ušlápnuté, bité a znásilňované puťky hbitě vyvinula v hrdou ženu bijící se za svou pravdu. ()

Noc, kdy se mi rozsvítilo (2007) (S02E07)

Sedmá epizoda pro mě byla sympaticky vyrovnaná. Tvůrci se sice hodně zaměřili na různé mezilidské vztahy, ale zároveň dali dostatek prostoru vyhrocené situaci mezi Dexterem a seržantem Doakesem i vývoji vyšetřování případu "Řezníka ze zálivu". ()

Svítání (2007) (S02E08)

Předchozí díl jsem vyhodnotil jako kvalitní, tato epizoda byla ale ještě propracovanější, a proto lepší. Příběh se tentokrát pohnul výrazně kupředu, tvůrcům se opět povedla skvělá atmosféra, došlo i na slušnou porci akce a napětí, takže jsem neměl důvod ke stížnostem. ()

Odpor je marný (2007) (S02E09)

Obě předchozí epizody jsem pochválil, devátá epizoda byla přesto ještě o poznání lepší. Napětí se místy dalo téměř krájet, Dexterova pochopitelná paranoia dosahovala vrcholu, kvalita atmosféry kolísala mezi výbornou a skvělou a závěr byl dokonalou pozvánkou na další pokračování. ()

Tajemství domu Morganů (2007) (S02E10)

Desátá epizoda mě mohla snadno znudit opakujícími se rozhovory mezi Dexterem a Doakesem v chatě v močálech, kdyby mě právě tyhle debaty tak nebavily. Když se k tomu přidalo postupující vyšetřování a Dexterův těžký vnitřní boj, byl jsem hodně spokojený. ()

Na nejbližší odbočce zahněte vlevo (2007) (S02E11)

Příběh ani tentokrát nepostrádal pořádnou porci napětí, nechyběla ani nějaká ta akce, atmosféra byla skvěle tísnivá, nejlepší byl ale Dexterův vnitřní boj a cesta k důležitému životnímu rozhodnutí. Bavil jsem se naprosto dokonale a závěr dílu byl tou nejlepší pozvánkou pro sledování další části. ()

Britská invaze (2007) (S02E12)

Závěrečná epizoda sice byla proti předchozímu dílu o něco málo slabší, přesto si podle mě plný počet hvězdiček zasloužila. Vyřešily se osudy dvou postav, které velmi výrazně ovlivnily celou druhou sezónu, tvůrci se navíc v obou případech dokázali vyhnout uspěchané zkratkovitosti, kterou znám z jiných seriálů, takže jsem byl velmi spokojen. ()

Season 3 (2008) (S03)

Uživatel Stružák to shrnul stručně a výstižně. Třetí sezóna připadala i mně nejslabší, a to hlavně z toho důvodu, že scénáristé upozadili sériového vraha ve prospěch Miguela Prada a že nedokázali nahradit Jamese Doakese. Z mého pohledu řadě nepomohla ani postava silně otravné Rity, která mi často dokázala pokazit náladu. Ale ani přes všechny připomínky nešlo o žádnou katastrofu. ()

Náš otec (2008) (S03E01)

Úvodní epizoda třetí sezóny mě zrovna neohromila strhujícím dějem, akcí ani napětím, tvůrci rozpracovali hned několik dějových linií, ale vzhledem ke stopáži se ani jedné z nich nedokázali věnovat naplno, takže ve výsledku můžu říct, že už jsem viděl lepší díly. ()

Hledá se Freebo (2008) (S03E02)

Ani od druhé epizody jsem nedostal přesně tu podívanou, na kterou jsem se těšil. Tvůrci mě zřejmě v předchozích sezónách příliš namlsali, a teď mám holt vyšší očekávání. Závěr dílu byl skvělý, ale Dexterova nová životní situace mě jaksi nenaplňuje nadšením. ()

Lev dnes v noci spí (2008) (S03E03)

Možná je to jen můj dojem, ale první čtvrtina třetí sezóny pro mě představuje zatím nejslabší start série. Nemůžu říct, že by byl zatím příběh špatný, jen se nemůžu zbavit pocitu, že byly obě předchozí řady mnohem živější a dokázaly mě více vtáhnout do děje. ()

Co je doma, to se počítá (2008) (S03E04)

V podstatě šlo o další standardní epizodu třetí sezóny, kterou bych za jiných okolností ohodnotil čtyřmi hvězdičkami, protože mě bavily i Dexterovy ryze pragmatické důvody pro případnou svatbu, všechno mi ale úspěšně kazila Rita, já tu věčně ublíženou a neustále trpící osobu prostě nemusím. ()

Plavba za domovem (2008) (S03E05)

Konečně došlo na nějaký výživnější díl. Dexterovy rodinné problémy šly z větší části stranou, takže byl konečně dostatek času na řešení podstatných záležitostí, a rázem jsem se dobře bavil. Situace kolem Dextera a Miguela začala být opravdu zajímavá a i vývoj v hlavním případu na okrsku stál za to. ()

Ano, jde to (2008) (S03E06)

Šesté epizodě chyběla jen větší dávka cynického humoru, abych jí mohl dát plný počet hvězdiček, protože s vývojem vyšetřování i s akcí přátelského dua jsem byl jinak spokojen. Jen mám pořád ten pocit, že obě předchozí řady byly přece jen lepší. ()

Jasné jako facka (2008) (S03E07)

Sice je mi jasné, že sedmá epizoda na plnou palbu nebyla, ale subjektivně jsem jeden kousek přihodil za Camillu. Jasně, všudypřítomná rakovina je už fakt otravná, ale přátelit se s někým, jako je Dexter, nemusí být od věci, jeden nikdy neví, kdy by mohl podobnou laskavost využít. ()

Efekt motýlích křídel (2008) (S03E08)

Tentokrát žádným morálním dilematem netrpím, epizoda si svých pět hvězdiček zasloužila a můj názor nedokázala změnit ani Rita, přestože mě dokázala otrávit spolehlivěji než cyankáli. Jsem si jistý, že kdyby Dexterovi nechyběly city a kdyby neměl svůj kodex, už by ji měl na stole. ()

Co se stalo včera v noci (2008) (S03E09)

První polovina sezóny mě sice přímo nezklamala, ale čekal jsem něco víc, a to něco mi přinesla druhá půle. Příběh se na všech frontách výrazně zdramatizoval, děj se dostal do tempa a znovu si můžu užívat skvělou atmosféru i kvalitní napětí, obojí mi zatím trochu chybělo. ()

Jít svou vlastní cestou (2008) (S03E10)

Ani tentokrát mě tvůrci seriálu nezklamali, psychologická válka mezi Dexterem a Miguelem nabila epizodu kvalitním napětím, a přestože nedošlo k žádné větší akci, byl pro mě po celou dobu děj dostatečně zajímavý, abych se výborně bavil. O nudě by se nedalo mluvit ani omylem. ()

Rozlučka (2008) (S03E11)

Hned v úvodu epizody mě Dexter úplně odvařil nasazením párty obličeje, to bylo fakt výživné, v jedenáctém dílu ale nechyběla ani slušná dávka napětí, kvalitní atmosféra a došlo i na nějakou tu akci. Abych to shrnul, přišel jsem si na své a bavil jsem se, a o to mi šlo. ()

Chcete si vzít Dextera Morgana? (2008) (S03E12)

Proti předchozím epizodám byl děj lehce slabší, a přestože šlo o dopadení sériového vraha, bylo tempo příběhu paradoxně pomalejší. Na závěrečném dílu bylo hodně znát, že třetí sezóna stála hlavně na vztahu mezi Dexterem a Miguelem, najednou se tak objevilo několik hluchých míst. ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

22.05.2023

Dexter se dočká prequelu

Dexter se dočká prequelu

08.02.2023

Minulý týden byla oznámena fúze mezi stanicí Showtime a streamovací službou Paramount+, obojí patří pod Paramount Media Networks, takže v praxi to bude znamenat jenom více sdruženého obsahu na jednom… (viac)

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021