Dexter

Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, (2006–2022), 93 h 29 min (Minutáž: 44–59 min)

Predloha:

Jeff Lindsay (kniha)

Michael C. Hall, Jennifer Carpenter, David Zayas, James Remar, C.S. Lee, Luna Lauren Velez, Desmond Harrington, Julie Benz, Christina Robinson (viac)

AEthis

Hodnocení celého seriálu... Dexter ušel za 8 sezon klikatou cestu kde se střídaly dechberoucí momenty s těmi slabšími aby se z něj stal člověk a on se nakonec musel všeho vzdát... jeden z nejsilnějších televizních zážitků vůbec... DÍKY ()

progress

Skvělý seriál s propracovaným vývojem postavy, který sice mezi některými sériemi lehce balancoval, ale přesto parádně bavil. Ale mám sto chutí ubrat * za nepropracovaný/neuspokojivý konec seriálu. Přecejen 8 let mohli scénáristi zakončit velkolepěji.. ()

benji66

Nestává se to příliš často, ale občas k tomu přece jen dojde. Najde se skvělý a neotřelý námět, zarezonují spolu casting, scénář, režijní vedení i herecké výkony a může vzniknout něco tak mimořádného, jako je třeba M.A.S.H., Sběratelé kostí, Dobrodružství kriminalistiky, anebo DEXTER..., Dexter Morgan. Tenhle seriál má rozhodně své místo v (alespoň teda mém) Top Five všech seriálů, které kdy byly natočeny. ()

Lujna

Celý seriál i všechny jeho sezóny si rozhodně zaslouží pozornost. Některé díly byly naprosto úžasné, jiné alespoň lehce nadprůměrné. Jediné co opravdu zklamalo byly poslední cca čtyři minuty seriálu. ()

ambrobene

Keď už mňa osloví seriál, to už je čo povedať... takže rozhodne odporúčam si to pozrieť. Mimo toho seriály neznášam (snáď okrem Ultimate Survival) ()

alandy

Po shlédnutí posledního dílu 8 série jsem potřebovala opravdu hodně energie k udržení se na nohou, po psychicky náročném maratonu 6,7 a 8 série nastalo završení, které mi zhoršilo srdeční rytmus. Opravdu, doporučuji seriál jako jeden z nejlepších za poslední roky, ovšem slabší povahy by měli volit něco méně dramatické. Michael C.Hall se roje ujal obdivuhodně a má mé veškeré uznání. Pokud neuvidíte všechny díly, nemá smysl na to koukat, postavy a děj se vyvíjí, samozřejmě k dokonalosti (někdy i nedokonalosti), posuďte sami. V každém z nás je kousek psychopata, nemám pravdu? ()

Pono

Dexter a jeho temný pasažér.Tohle je ukázka naprosté dokonalosti.Nejlepší seriál,který kdy byl natočen. Poprvé 100% ()

Dalajlada

dát si za hlavního hrdinu sériovýho vraha, ikdyž se šlechetnými pohnutkami, je odraz dnešní zmagořelé společnosti. ale celý seriál má hlavu a patu a hlavně je dobře natočený. herci, byť spousta neznámých tváří, se skvěle zhostili svých rolí a první série je naprosto úžasná. postupem času sice seriál upadá, ale to se dá očekávat, když chcete na něčem vydělat ()

Domburg

Forenzní analitik Dexter Morgan, který hraje hlavní roly v tomto seriálu, nás seznámí s Miamskou policií a jejími případy. Osobnost Dextera je zajímavá tím, že nevyřešené případy policie si Dexter vezme do vlastních rukou a začne je řešit po svém, čímž se vám dost změní pohled na tuto postavu. Když se projeví Dextrovo nutkání a závislost zabíjet, opravdu není nouze o pořádnou "nálož" napětí a vražedných scének, protože v Miami je vrahů více, než Policie dokáže zvládnout. Obrovské množství zápletek a zvratů zaručí opravdové nadšení ze seriálu, o to více ještě když si oblíbíte i Dexterovu sestru. Debra je také policejní vyšetřovatelka, avšak úplně odlišná od Dextra. Překvapí vás svým chováním a to rozhodně svým slovníkem, který nezná meze v používání nadávek a houževnatostí této postavy (díky ní seriál dostává "ostřejší" nádech). Dostatek napětí, akce, i rozdvojenou osobnost s nutkáním vraždit nám nabídne několik řad tohoto SKVĚLÉHO SERIÁLU, který když se vám dostane pod kůži, těžko se ho zbavuje. Osobně již od 1. dílu jsem věděl, že budu vždy 1 týdně sedět před televizí ve vysílací čas a koukat na premiérové díly. Kriminální seriál s dramatickým a vražedným nádechem nemohu hodnotit jinak než plným počtem. SKVĚLÉ! ()

Adaadrisek

Dexter byl jediný seriál, který mi nedal spát. Z každého dílu jsem byla neskutečně nadšená, ba i kolikrát překvapená z náhlých převratů a po každém díle stoupala chuť shlédnout další. Bohužel konec tohoto seriálu (Netušim, zda se budou točit další díly, či ne. Ale podle medií to tak nevypadá) nenaplnil má očekávání. Vzhledem k tomu jaké ohlasy a pozitivní kritiku vyvolal tento seriál, vážně jsem čekala, že tvůrci si s tím koncem vyhrají. Naneštěstí to pěkně podle mého odflákli. SPOILER:To, že Dexter skončí někde ve vidlákově říkám maximální vyvrcholení díla. Jinak po shlédnutí posledního dílu asi budu mít ještě nějaký problém s nespavostí, protože díky konci mám neustálé nutkání nad tím přemýšlet. Za své zklamání odebírám *. ()

PersonG

Ze začátku spíše pouze hodně nevšední a cool seriál. V průběhu let se v něm dá objevit mnohem více :) A taky jedna z nejotravnějších a nejdelších znělek vůbec :) ()

BlackJoker

Dexter je jeden z mála celkem originálních seriálů dnešní doby, sice nemá slavné herce ale naopak mě dosud z větší části neznámé tváře, ale to ho nezastaví, když vynechám hodnocení 8. řady, která se víc než nepovedla tak těch pět hvězd za zbylých 7 si určitě zaslouží.. ()

MartinK.789

1.série-100%,2.série-100%,3.série-80%,4.série-90%,5.série-70%,6.série-100%,7.série-60%,8,série-80%.I přes poslední dvě nudné série patří Dexter mezi mé nejoblíbenější seriály,celkově za seriál dávám 4 hvězdy. ()

losmachos

Po všech seriích: Dokonalá ukázka toho, jak z výborného seriálu udělat z přibývajícíma řadama totální hnuj.A to sem měl ten seriál tak rád.. . Mělo to zkončit maximálně po páte sérii. Poslední řada byla už jenom ukázka vaření z vody, nicméně finální produkt nebyl ztravitelnej. Místo důstojného závěru vznikla telenovela na téma romantického vztahu mezi masovými vrahy.. Z dalšími pokračování diametrálně klesá kvalita, proto je moje hodnocení pouze do 5. řady. ()

in flames

I ked tento seriál pre mňa veľa znamená komentár obmedzím na jednu vetu: seriál nasadil vysokú laťku všetkým krimi čo prídu ešte 10 rokov po ňom. ()

Terik88

Tenhle serál zbožňuju. Nenechala jsem si ujít jediný díl. Dexter, s ledovým klidem likvidující zlé lidi, Debora a její peprný slovník (opravdu se s ničím nemazala). Tihle dva spolu tvořili opravdu skvělou netradiční sourozeneckou dvojku. Michael C. Hall zahrál svou roli úžasně, všechno jsem mu to věřila (ostatně i ostatní herci byli skvělí). Tvůrci dokázali vždy něčím překvapit. Ale jak už to bývá, pak přišla velká láska, a všechno se nějak zvrtlo. Byla jsem moc zvědavá na konec a myslím, že ho nevymysleli špatně, i když bych si možná přála lepší. Nicméně nějak už to skončit muselo. Jinak osm úžasných sérií. ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

22.05.2023

Dexter se dočká prequelu

Dexter se dočká prequelu

08.02.2023

Minulý týden byla oznámena fúze mezi stanicí Showtime a streamovací službou Paramount+, obojí patří pod Paramount Media Networks, takže v praxi to bude znamenat jenom více sdruženého obsahu na jednom… (viac)

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021