Dexter

Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, (2006–2022), 93 h 29 min (Minutáž: 44–59 min)

Predloha:

Jeff Lindsay (kniha)

Michael C. Hall, Jennifer Carpenter, David Zayas, James Remar, C.S. Lee, Luna Lauren Velez, Desmond Harrington, Julie Benz, Christina Robinson (viac)

RajmikCZ

Superpsychomorbidní ošklivárna, která se vám zaryje pod kůži a jentak nepustí..charakter Dextera je prostě nadmírumilující, ten kdo si ho neoblíbí zřejmně toleruje to svinstvo, za které zlouni pykají. Seriál, kde hodnoušci honící zlouny mají mezi svými řadami toho největšího chlíváka, který zabíjí své za něco k čemuž byli stvořeni, k vraždě. Vrah zabíjí vraha, pak je tu cosi jakýsi Harryho Kodex, který hlavní postavě vymezil pravidla jak přežít a koho muže zabít a koho naopak musí hladově přehlížet i přes jeho touhu mu zabodnout nuž do těla a poté ho v rozřezaných pytlech hodit ze své lodičky Slife of Life do krásných průzračných vod Miamského pobřeží. Onen kodex stejně poruší, když mu jdou po hlavě hladoví psi v podobě drsného afroameričana jménem Doakes, seržant Doakes, který odhalí jeho skrytou tvář a místo aby s tím šel na veřejnost mu jde po krku sám, což ho stojí holý život. První řada na mě působí cosi bezakčním dojmem, ale všechny tyto nedostatky, pro mě tedy jsou nahrazovány Dexterovými obětmi, kteří končí na dně moře omílající překrásné Miamské krajiny. Tedy shrnutí, první řada, né moc akce, občas nějaká ta ruka se objeví v parku na lavičce, kde jí nechal připravenou morbidní uchylský Dexterův bratříček vrah s chlaďákem atd atd. Přes to se mě tento seriál nepustil a již teď nedůtchlivě očekávám příval 8.řady, finální! ()

HectorHagman

Už během druhé serie mě to přestalo bavit tretí byla ztrátou času málo vraždění moc vomáčky předvídatelný děj.....nejak mě to nechytlo první serie jasných pět,druhá tři a zblitek bohužel vo ničem. ()

mahu22

Nejlepší seriál, co kdo kdy mohl natočit. Až po Přátelích samozřejmě :) . 5 hvězd je jasná volba, není o čem pochybovat. ()

TONYNKO

POZOR, OBSAHUJE SPOILERY!!!!! 1.seria- Zo začiatku veľmi rozporuplné pocity. 1.epizoda rozhodne zaujímavá ale dalšie štyri je to nejaké rozťahané. Ale keď sa nám konečne v osmej epizode odhalí ten vrah z mraziaceho voza chytí to neskutočný dych a servíruje zvraty jak na bežiacom páse. Napätie by sa dalo krájať a posledné tri epizody ešte pridávaju takým tempom že by niekomu mohla spôsobiť infarkt. Napr. predposledná epizoda konči najnapínavejšiou scénou v 1.serii. A finále potom kraluje. Odhalí sa množstvo vecí a niektoré buduú dosť šokujúce. Rád by som dal Dexterovi plný počet ale predsa začiatky boli ťažké a ja môžem dúfať že v 2.serii Dexter svoje chyby napraví. 8/10 2.seria- Hoci nikdy nedosahuje kvalít posledných častí 1.serie ako celok funguje lepšie. Ľúbi sa mi že každá chyba v tomto seriály má svoje následky. Tvorcovia si s nami skvele zahrávajú. Viete že Dexter nemôže byť zatial odhalený aj ked už on sám má monology tipu: Toto je môj koniec ale aspoň a konečne vyspím. Avšak tvorcovia niektoré veci premysleli a tak ma donútili pochybovať. Možno mi trošku vadí moc atmosféry rodinneho seriálu ktorá sem moc nepasuje. 9/10 3.seria: Ach jaj jaj ! Dexter mal po zo začiatku rozťahanej prvej série a druhej serii ktorej k dokonalosti chýbalo len veľmi málo, prísť s nesktutočnou bombovou treťou sériou. Avšak sa jená o sled množstva nezaujímavých dejových linií. Zaporák prakticky žiadny. Jediná dobrá ( niekedy až výborná ) línia ktorá všetko zachranuje až ultimátnim sposobom je Dexter a Miguel ! Inak nikde nevidím originalitu alebo nejaké WOW! 7 /10 4.séria- Áleluja! Konečne je to to pravé orechové od začiatku do konca. Bezpochyby najlepšia séria Dexter. Nebudem tu vypisovať všetký pozitiíva ale iba niektoré: Pán Trinity je dokonaly záporák, Dexterové životné problémy sú až neuvritelne zaujímavé, je tu množstvo WTF momentov ktorým samozrejme vládne záver. Nebudem tu písať aký som bol neuveritelne prekvapený lebo kamarát mi záver vyspoileroval. Dobre urobil lebo aj cez to som sa cítil nesvoj, zdesený, znechutený a smutný ( zároven som si pomyslel že Dexter mohol Trinityho zabiť ovela hroznejším sposobom ako to urobil ). Keby som to ešte nečakal tak by som asi chytil zástavu srdca. Skrátene a stručne: Túto sériu hned tak niekto neprekoná. 10/10 5.séria- Dex stále na vrchole. Nečakal som že 5.séria sa 4. vyrovná ale prekvapenie: vyrovnala. Jordan Chase možno neni taký záporák ako Trinity alebo Brian Moser ale ostatných prekoná lahko. Najväčším plus je samozrejme Lumen a scény kde Dexterovi hrozí odhalenie ( a že ích teda je a sú tak napínavé že neveríte že sa to Dexterovi podarí sa z ních vysekať. Len som zvedavý ako dlho to bude zvládať. ). Za zmienku stojí že toto je prvá séria kde ma baví vedlajšia krimi línia. Postavy si taktiež prejdú veľkým vývojom takže môžem len chváliť. 10/10 6.séria: Bravo. Dexter síce zo začiatku trochu polavil v kvalitách ale v posledných epizodách nám to vrátil aj s úrokmi. Na tomto seriály ma udivuje že vlastne v každej sérii máme dejovú líniu "Dexter sa chce stať normálnym človekom" a "Dexter VS. sériový vrah horší než Dexter". Je to vlastne všetko o tom istom. Ale opak je pravdou. V každej serii sú tieto dve línie podané inak ( či už sa Dexter stáva lepším kvoli synovi, kvoli Lumen alebo hladá radu u Artuhra Mitchella a po novom hladá radu v náboženstve, či už Dexter stojí proti svojmu bratovi, svojej milenke, alebo proti náboženskému fanatikovi ktorý si myslí že Dexter je falošný prorok ). A ja ím to posledné tri série neskutočne žeriem. A ešte k tomu tvorcovia posunuli seriál do nového miesta vdaka koncu. Začali záverečné titulky a ja som len tak dalej sedel s úsmevom na tvári a musel som si tu scénu dať ešte raz aby som tomu poradne veril. 7.séria musí byť teda nutne najlepšia. Dúfam že ma nesklamú. 6.séria je na 10/10 7.séria: A saomzrejme že je najlepšia. Teda aspoň o tom svedčí prvých päť dielov. Debra odhalila Dextera ale Dexter to ešte ako tak uhrá na záchvat hnevu takže táto časť ešte nebola taká perfetkná. Ale v druhej je Dexter Debrou odhalený ako Rezník zo Zálivu. A že to teda je divadlo. Jennifer je výborná herečka a predvádza najlepší herecký výkon celého serialu ( sorry Michael ale je to tak ). Ked už sa to ako tak uzavre v piatej časti prichádza extremne sexy Yvonne Strajovski. Jej vztah s Dexterom je proste luxus. Ale po piatej epizode sa začne trochu tahať ta mafianska línia. Ray je samozrejme dobrý herec ale funguje len pri tých dialogoch s Dexterom. V posledných scénach sa nakoniec hlási LaGuerta. Bolo jasné že toto proste nemôže skončiť dobre ale ten sviniar Dexter to zase zvládol. On je proste úplný génius. Neviem ale čo si mám o ňom myslieť. Celé série sa ukazuje ako inteligentný človek ktorý vie presne čo robit. Ale neuvedomí si že ked vystresovanú Debru postaví pred volbu zabiť jeho alebo LaGuertu že automaticky Debra zabije LaGuertu. Je Dexter sprostý alebo sa úplne stáva zápornou postavou ? To by docela dávalo zmysel kedže 8.séria je posledná. Takže táto séria výborná znovu. Drobné chybičky sú nahradené hereckýmí výkonmi a epizodami ktoré vyrazia dych ale že úplne ( epizody 1,2,3,4,5,10,11,12 ). 10/10 8.séria: Všetko sa uzatvára a my sledujeme druhú najlepšiu sériu Dextera. Zo začiatku sa síce javí že tvorcovia chcú smerovať k tomu že Dexterovi hrabne a že prestane akceptovať kodex. Ale nie. Pravý opak. Dexter sa konečne nezvratne stáva človekom. Tomu napomáha objavenie Hannah, ale tu sa niekedy zachádza do extrémov čo sa týka toho jak moc ju Dexter miluje. Ale to odpúštam díky koncu. Nečakal som vobec že to takto skončí. Bol som z toho smutný že Dexter nám dopadol takto zaslúžil si lepší koniec. Ale je to uzatvorenie parádne a ja mám takéto konce rád. Línía s Mozgovým Chirurgom je bezchybná a aj ked je jasné že Yates ním neni tvorcovia následným vynechaním jeho línie ma dokázali ošáliť. Jeho znovuobjavenie je zvrat neočakávyný a podarený. 10/10. Od najlešiej po najhoršiu to vidím takto: 1.MIESTO: 4.SÉRIA, 2.MIESTO: 8.SÉRIA, 3.MIESTO: 5.SÉRIA, 4.MIESTO: 7.SÉRIA, 5.MIESTO: 6.SÉRIA, 6.MIESTO: 2.SÉRIA, 7.MIESTO: PRVÁ SÉRIA, 8.MIESTO: 3:SÉRIA. () (menej) (viac)

Tynta

Po sedmi sériích jsem si uvědomila, jak je možné, že tolik lidí propadlo kouzlu obyčejného vraha a sociopata. Asi by se neměly točit seriály, které vyzdvihují člověka, jenž je monstrum. Měli bychom snad obdivovat vraha, jehož od vraždění "dobrých" lidí dělí pouze jakýsi Harryho kodex? A přeci ten příběh má ohromnou sílu. Od první série udělal Dexter obrovský posun, o němž si říkám, zda-li je v reálném životě vůbec možný. Je to náš "dark knight", jenž uprostřed nocí vraždí neusvědčené a čistí Miami a svět. Možná si představujeme, že nějaký takový běhá i po světě. Že dostihuje nedostižitelné. A tento člověk se zvládá starat o svou rodinu a dělá velmi náročnou práci. Nicméně, i tato pohádka jednou končí a jsem velmi vděčná tvůrcům, že nedali Dextera do jakéhosi vakua, ve kterém se mu nikdy nepřihodí nic zlého a jsme tedy svědky toho, jak se Dexter, člověk bez citů, denně vypořádává se záležitostmi, jež by jiné dovedly do blázince. A proto mu tak fandím. A taky proto, že si myslím, že není nikdo na světě, kdo by ho zahrál lépe než M. C. Hall. PS: Poslední série (7.) šla do takových sraček, že nevím, zda mám chuť si pouštět tu další, údajné úplně poslední. ()

Whyte

(„I'm really a hero or a murderer and a monster?“) Kontroverzní a originální! S Dextrovým universem jsem se dlouho nemohl sžít a z té krve a tématiky jsem byl dlouho (no, asi dva díly) znechucený. Poté jsem ale objevil tu druhou stranu mince, tu druhou, nosnější a podstatnější část příběhu a tou je Dexter samotný! Tichý pozorovatel světa, kterého poznáváme prostřednictvím jeho vnitřních monologů, mísící podvědomou přípravu každé budoucí věty a jeho celkového působení v jemu tak odcizené realitě nebo naopak pečlivé snování vražedných plánů. Čert vem, že sledujeme a fandíme antagonistovi! Vždyť je přece tak sympatickej! Více jak pouhé tupé seskupení sériových vražd, je to celé spíše filozofie o žití a umírání, prioritách a přetvářkách. Životní cesta a dvojí tvář muže bez pocitů, který svou zlomeností a křehkou až neviditelnou empatií vzbudí emoce víc, jak kdejaký jiný počin. Seriál o vrahovi, který je spíše vnitřní výpovědí o rozervaném člověku a otcově kodexu, chránící a krotící démony, které všichni máme a jednou za čas je vypustíme na povrch… //1série: 98%//_//2série: 95%//_//3série 85%//__ //4série 100%!//__//5série 70%//__//6série 99%!//_//7série 68%//_//8série 60%//_ TEN KONEC SE NÁM NEPOVEDL... Ale za shlédnutí a nakouknutí do komplikované mysli tohoto vraždícího sympaťáka to stojí! //CELKOVÝ VERDIKT_85% // ()

Edwin44

Nejlepší seriál současnosti. Nevim zda-li v blizké době ho něco v mých očích překoná. Michael C. Hall se pro Dextera musel narodit. ()

L.O.T.R

Pre mňa je to asi jeden z najlepších seriálov vôbec hlavne čo sa týka príbehu ako takého nieje to len napráskané na jednu kopu kde chcú väčšinou len vyťažiť čo najviac a potom kašlú na všetko. Postavy sa menia nieje ich tam ani moc ani málo tak akurát a vždy je tam ten moment prekvapenia.Asi po 4 alebo 5 sérii som si myslel že tam už naozaj nieje čo doplniť ale tvorcom sa to darí stále viac a viac. 1. séria - 100%, 2. séria - 100%, 3. série - 100% 4. séria 100% - 5. séria 90% - 6. séria 100% 7. séria - 100% 8. séria 100% No 8 séria dopozeraná a tak isto je teda celý seriál na konci svojej jazdy :( som s toho čiastočne smutný lebo ma to neskutočne bavilo sledovať no myslím si že najlepšie seriály práve končia v správny čas a tuto sa to podarilo. Všetko sa poriadne vysvetlilo takže celý seriál hodnotím na 100% :) ()

nlua

o, nic necítím, nemám svědomí, neznám lásku, nechápu narozeniny, nebaví mě sex, tolik toho skrývám, nikdo mě nechápe/ nikdo by mě nepochopil... kvík, kvík, kvík. Nu, je to jak s horoskopy na míru, napsat takový lichotivý blábol, aby se v tom každý našel. A toto je dexter. hodnoceno jen podle první série - je to jako pro lobotomy, protože jiným dojde velmi brzy, kdo asi bude vrah s chlaďákem -a pak už jen zírá na tu neuvěřitelnou demenci vyšetřujících -a hlavně samotnýho dextera. + je opravdu na blití myslet si, že jsou hodní a zlí sérioví vrazi. A že zdejší hlavní postava patří k těm hodným... Myslím, že by to v sobě mělo mít alespoň nějakou myšlenku - že by z toho mělo třeba jasněji vyplynout - jo? vy se mnou sympatizujete? No jo, taky jste zrůdy - tak se nad sebou zamyslete a něco se sebou dělejte, dávejte na sebe pozor... A ne - taky jste zrůdy - což je cool. (A vůbec už nekomentuju, že pokud by byl dexter tak nedůvtipný, jak předvedl v první sérii, jistě by se při svém koníčku mnohokrát zmýlil a zabil někoho nevinného.) nějak mi obliba toho seriálu nejde rozpojit s diskusemi na novinkách a spol., kde téměř pod každým článkem se objevují komentáře, jak by měl být někdo zabit atd., protože trest, který by mu byl uložen u soudu, by byl nedostatečný. Podobnou myšlenku v podstatě přináší seriál. Je to opravdu ohavný způsob myšlení - a určitě by měl spíš podléhat nějaké kritice, než takovémuto zbožňování. myslím si, že chápu, že dexter je zveličení "toho zlého v nás" a zároveň té stránky, která se vždy ne úplně do někoho vcítí a té, která se cítí být nepochopena, té, co si přeje být utajena. Je to takovým lidským snem "bnýt nad věcí"...atd. - a zároveň má být vlastně jako hodný, protože je sice násilný psychopat, ale za to, jako žádný, nemůže, ovšem on se naučil používat toto "ve jménu dobra." (- ovšem tato část o dobru mi připadá opravdu dost podivná.) prostě mi to piřjde, jako kdyby se člověk od shora dolů pomazal lejnem a běhal s tím po ulicích, aby lidem sděloval: "všichni jsme ve s*ačkách." -- no bože můj, pro názor, který většina lidí zastává, se musíme najednou patlat hov*em?! To by fakt působilo hodně trapně ... Mnoho smradu, myšlenka žádná. ()

bowow

Jediný seriál, který se po osmi letech stále drží svoji úroveň a vždycky mi spolehlivě rozbuší srdce. Neotřelý nápad, geniální dějové linie a serie za serii Dextera odhaluje vic a vic až jsme dospěli k absolutnímu konci. Osm sezon jsem s Dextrem strávila a bude mi chybět. Jen jsem bytostně zvědavá, jak si scénaristi poradí s posledním dílem. Neočekávám zklamání, i když trochu se bojím... ()

TheMagion

Zamýšlím se nad závěrem celého tohoto seriálu. Už od první řady jsem přemýšlel, jak by mohl příběh postavy jako je Dexter dopadnout. Kdyby skončil klasickým happyendem, vsadím se, že by ho většina lidí ''odsoudila''. Takhle většinu zase ''zklamal''. Přijde mi to směšné. Víte co? Mě se celý seriál včetně závěru samého nadchl. 100% ()

Krysopras odpad!

Původně jsem Dexterovi dal čtyři nebo pět hvězdiček (možná jsem snížil z pěti na čtyři někdy během šesté řady, už nevím, jak přesně to bylo), ale díky poslední sérii a zvlášť díky poslednímu dílu dávám odpad. To smazalo vše dobré. ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

22.05.2023

Dexter se dočká prequelu

Dexter se dočká prequelu

08.02.2023

Minulý týden byla oznámena fúze mezi stanicí Showtime a streamovací službou Paramount+, obojí patří pod Paramount Media Networks, takže v praxi to bude znamenat jenom více sdruženého obsahu na jednom… (viac)

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021