Dexter

Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, (2006–2022), 93 h 29 min (Minutáž: 44–59 min)

Predloha:

Jeff Lindsay (kniha)

Michael C. Hall, Jennifer Carpenter, David Zayas, James Remar, C.S. Lee, Luna Lauren Velez, Desmond Harrington, Julie Benz, Christina Robinson (viac)

arcy666

Nejoblíbenější sériový vrah a kvalita Dexterových zářezů neklesá ani po 4.-té sérii. jestli si chcete vypěstovat závislost, tak jedině na tomhle a ne na vraždách. Garance kontroly kvality zajištěna. ()

sebuLba

První série ***** druhá ***** třetí **** Originálnější seriál bych asi těžko hledal. Policejní vyšetrovatel Dexter Morgan je sympaťák od kosti kterému prostě fandíte od začátku do konce. Vedlejší postavy taky dobře napsané ( fuckující sestra Debra, Dexterova přítelkyně Rita... ). Skvělé zpracování a vynikající Michael C. Hall v roli muže, který bere spravedlnost do svých rukou. ()

Zabuza

Prečo by som mal fandiť masovému vrahovi??? Tak znela moja otázka. Videl som iba polku prvého dielu prvej série. Natoľko ma nezaujal, že som ho ani nedokázal dopozerať, čo sa mi stáva iba v krajných prípadoch. Seriál môže byť akokoľvek originálny, ale moje sympatie si zaručene nezíska. Hlavný "hrdina" (ak sa tak dá povedať, napísať) sa vyžíva vo vraždách a s ním by som sa mal stotožniť???. Jeho správanie je ospravedlniteľné, lebo proste MUSÍ??? To už môžem rovno fandiť Jackovi rozparovačovi, akú skvelu prácu vykonal. This world is insine. Paradoxne nie som žiadny puritán ale človek openminded, ale tento nápad fakt nemusím. Na oplátku napíšem, kam sa hrabe Dexter na Lost, Prison Break I a Dr. House. ()

Amaranta

Dexter bezcitný? Dexter monstrum? Ačkoliv to jeho vnitřní hlas stále podsouvá, nezdá se mi, že by tomu jeho pravá povaha odpovídala. Jasně, je to hnusák, který vraždí pro nutkavou radost, ale opravdu si vinné oběti vybírá jen kvůli tomu, aby nebyl chycen? S každým dílem ve mně narůstalo přesvědčení, že Dexter je ocejchován všemi negativními vlastnostmi, aby byl seriál netradiční a originální (budiž, to je). Přesto stále na povrch podprahově vyplouvá jeho lehce zvrácené zlaté srdce. Nedej bože, abychom si toho všimli! A třetí série je trochu (psychologicky stále slušně propracovaný) slaďák s vytáčející rodinkou Pradů na odstřel. Jejej, musím dodat, že čtvrtá a hlavně pátá série se mi moc líbila, po první je pátá asi nejlepší! A šestá držela vysokou úroveň dál... ()

schwejk

Vynikající seriál - rozhodně první dvě sezóny mě dostaly do kolen. Napínavé, vyvážené, morbidní a velmi vtipné. Třetí série mě ale donutila odebrat jednu hvězdičku - stála za prd. Jestli to takhle půjde dál... ()

Riker

Abso-fucking-lutely nejlepší seriál za poslední roky! Na rozdíl od většiny zde se mi nejvíce líbila třetí série. S každým dalším dílem totiž napětí graduje a probíhá velmi zajímavý vývoj všech postav. Už se fakt nemůžu dočkat čtvrté série, co jen budu bez Dextera celé prázdniny dělat? :-) ()

Verafly

Zmlsaná geniálním True Blood a Six Feet Under jsem se na doporučení všech vrhla právě na Dextera, avšak po několika hodinách kroutících se na svém starém křesle, před svým ještě starším monitorem, mé zklamání neznalo mezí. Dávám plusové body perfektní myšlence a skvěle zahraným a uvěřitelným postavám (kromě Doakse, jeho příkladný stoupenec Uncle Sama mě dost iritoval). ALE pomalý spád, předvídatelnost, neustálé Dexterovo rozjímání o tom, jak veliké a bezcitné monstrum se v něm skrývá mě po chvíli začalo nudit (na to, aby to bylo pravda, nás přesvědčoval až moc) a z americké obsese „jsem polda, kdo je víc“ mě chytal amok, tak jsem milého Dextera plánovala poslat k šípku. Nakonec se tak nestalo a Dexter ukázal, že to opravdu není žádný roztomilý vědec s občasným rozpolcením osobnosti, ale skrývá se v něm docela zvrhlík, neustálé napětí, zda bude odhalen, partnerské problémy (je to k nevíře, ale i sociopati letí na krátký sukně), postavy ještě lépe zahrané a ještě více uvěřitelné, méně "good cop" vět, no a v neposlední řadě obohacení mé slovné zásoby o peprná slůvka, kdy no.1 se pro mě stává výraz „you sick fuck“ (hvězdička Doaksovi :-)). Suma sumárum, Dexter si mě uplně získal a jsem ráda, že se mi dostal do rukou až po skončení zkouškového :-) ()

Honzad007

Legendární pecka, na kterou se nezapomíná! 1. série - 100%, 2.série - 95%, 3.série - 70%, 4. série - 110%, 5. série - 80%, 6. série - 75%, 7. série - 80%, 8. série - 70%. ()

Jamall

Dexter je neotřelá a zajímavá kriminálka, ale nemám z ní takový pětihvězdičkový pocit, jako většina okolo. Abych dal seriálu plné hodnocení, tak v sobě musí mít momenty, které si rád pustím znovu a znovu a znovu, protože mě nějakým způsobem zaujaly emočně, filozoficky nebo jakkoliv jinak. Nebo dalším důvodem jsou sympatie k hlavnímu hrdinovi nebo nějaké vedlejší postavě a ani ty se u mě neobjevili. Žádným takovým momentem pro mě Dexter zatím neoplývá. A ani po druhé sérii jsem takový moment neobjevil. No a ani v té třetí, i když celková kvalita epizod se zvedá a příběh třetí série považuji za zatím nejlepší. Nestalo se ani ve čtvrté a nějak se nemůžu přemluvit ke shlédnutí dalších sériíí. ()

Judhisthira

Dexter je v dnešní době hodně oblíbený a uznávaný seriál a nutno říct, že zaslouženě. Opravdu nevídaně napínavý, propracovaný a chytlavý seriál. Scén kdy jsem doslova nedýchal a hltal údálosti na monitoru tam je poženaně. Hlavním hrdinou seriálu je velice netradiční chlapík Dexter Morgan, povoláním krevní specialista u policie, žijící neustále v přetvářce a nikdo krom jeho mrtvého otce, který se v každém díle objevuje s nějakou radou či cynickou hláškou, neví co je Dexter doopravdy zač a co po nocích vyvádí. Vůbec scénky s otcem jsou moc povedené a vždy si je vychutnávám. Velkou výhodou je, že každá z prozatimních čtyř řad je jedno samostatné dobrodružství a vždy je vše(takřka...)posledním dílem ukončeno a vysvětleno. Tímto seriál netrpý donekonečná natahovanou kaší, jak jsem zvyklí z mnoha jiných. Z herců samozřejmě veškerou pozornost strhává fantastický Michael C. Hall, který už asi navždy bude pro všechny sympatický vrahoun Dexter Morgan. Ovšem ostatní předvádí taky slušné výkony. Postavy Miguela a Trinityho jsou toho důkazem. O tom, že je Dexter v dnešní době vrchol seriálové tvorby nemůže být pochyb. Na závěr moje hodnocení řad: Série 1 - 85%(tajemný příběh, dobrý záporák), série 2 - 95%(neskutečně napínavé, Dexovi jde mnohokrát tak o hubu, až jsem uchcával), série 3 - 80%(skvělý Miguel a jeho vztah s Dextrem), série 4 - 90%(opravdu odporný a nevyzpitatelný Trinity killer, velký to protivník, bylo tam hodně nečekaných zvratů, infarktových momentů a vychytaných scén), série 5. a 6. - dokupy 75%(furt je to Dexter, ale občas tvůrci dělají ze "všímavějšího" diváka osla, vyhlídky do další řady jsou díky poslední scéně veliké, ale nevím jak to seriál zvládne) ()

Bytchaz

Nejlepší (hranej) seriál, kterej momentálně běží. Nedávno jsem si dal repete všech dílů od pilotu až po finále čtvrtý sezóny a můžu s klidnym svědomim prohlásit, že Dexter je JEDINEJ mně známej seriál, kterej si zatim po celou dobu vysílání drží vysokou úroveň stanovenou na začátku a místama jí dokonce převyšuje. Nikdy se mi nestalo, že bych se u nějakýho dílu nudil nebo přeskakoval určitý pasáže, a to ani při druhym sledování. Nevim, co vypíchnout dřív: Dexterovy ultračernohumorný myšlenkový pochody a poznámky, skvěle zahraný a vyvíjející se postavy, napínavý zápletky, který vás nenechaj chvíli v klidu, nebo celkovou odlehčenost a "prosluněnost", která se táhne celym seriálem. Kombinace toho všeho mě prostě přitahuje a na každej díl se těšim jak malej kluk. 100% -------------- Update 10.1.2010: Dextera z prvního místa mýho žebříčku sesadilo Six Feet Under. =) ()

Ruadek

Fascinován dokoukal jsem čtvrtou sérii a musím konstatovat, že tento seriál opravdu nemá sobě rovného. Žánrově není podobný kus. Mix tohoto druhu, natolik dobře napsané postavy, kterým jejich jednání uvěříte a příchuť pálivých papriček ještě dlouho po atmosféře posledních záběrů. Shrnu-li to, co tu zdaleka ne každý vyjádřil v komentářích - a to všechny 4 série - pak se ve finále jedná o dokonalou manipulaci jak s divákem, tak se vším s čím manipulovat lze. Ne násilně ale přirozeně, zlehka, v rytmu kubánských trubek a vepřových sendvičů. Hrdina se čtyři série vyvíjí, roste, poznává sám sebe a podléhá svým touhám. Ožení se, navyká si na postupně jiný život, mění se jeho profil a jeho touhy dostávají jiný rozměr. Začíná více myslet na rodinu, vystupuje jako otec, ne už jen jako vrah. A všech 98 obětí je stále v dřevěnné krabičce uvnitř ventilačního zařízení a postupně se stávají ozvěnou. Dějové linie spojeny, Dexter Morgan se zdá jako nejdospělejší muž za celou tu dlouhou dobu a vy si říkáte, že dal všem na frak. Dva dny sledovacího času v kuse, 4 série pryč, vše se jeví jako jasná pointa o nalezení sebe sama a vývoji k nejsvětlejším zítřkům svým způsobem zvrhlého hlavního hrdiny. Pak přijdou poslední dvě minuty děje a vše, co bylo budouváno takovou dobu a mrkalo na diváka s vervou a nadšením, je pryč. Tyto dvě minuty bych zapsal jako jedny z nejfatálnějších, v historii moderních seriálů. Zbývá otevřená pusa, část probděné noci a otazník v hlavě. Ano, seriál Dexter opět předvádí, že jeho tvůrci ještě stále tvoří seriálovou špičku. A to nejen díky obratu, který si dovolili ale díky celkovému konceptu tohoto díla. ***** 5. 1. 2010 ()

Mr.PeP's

Jak kriminální seriály nemusím, kvůli neustále opakovanému námětu, jako je parta detektivů co chytají vraha a vždycky téměř vždycky ho chytí atd. atd.... Dexter to však vzal za trochu jiný konec, za velmi originální konec a dělá to velmi zdařile....což si očividně získalo spoustu fanoušků. A já hrdě prohlašuji, že jsem jedním z nich. Pro mě je to téměř dokonalý seriál, a čím víc nad ním přemýšlím tím víc mi příjde dokonalejší. Nemůžu se dočkat páté serie. DEXTER FOREVER ()

Clapped

Hodnotím první sérii, která vyniká příběhem, hereckými výkony, kamerou. Škoda pokračování, je to jen nastavovaná kaše, naprosto prznící první sérii ()

sydney

Na seriál jsem se začala dívat až po odvysílání čtyř sérií. S menší nedůvěrou. Ta ale téměř okamžitě přerostla v závislost. Těžko říct, co je lepší: napínavý a neotřelý scénář, atmosféra, výborně vykreslené postavy seriálu. Po skončení celého seriálu mohu jen konstatovat, že autorům se podařilo udržet vysokou laťku až do konce. Možná, že se někomu rozuzlení nelíbí, ale já si myslím, že pokud chtěl osud Dextrovi předložit účet za všechny jeho zločiny - ano, jsou to zločiny, i když jsme Dextrovi i Hannah drželi palce - tak se mu to podařilo dokonale. Svou vinou ztratil jediného člověka, který byl ochoten kvůli němu udělat doslova cokoliv, včetně popření svojí vlastní osobnosti a svého přesvědčení. Osobou, která pro něj znamenala všechno a držela ho v "normálním životě" nebyla pochopitelně Hannah, ale dokonce ani Harrison, nýbrž těžce zkoušená Debra. Jeho duševní rozpoložení dokonale potvrdilo rozhodnutí, nechat svého syna s Hannah samotného - zdůvodnění , proč to udělal, mi nepřijde moc důvěryhodné - koho tím vlastně chtěl potrestat ? Ale dost úvah, musím konstatovat, že neznám žádny jiný seriál, který by byl po 8 sériich hoden pěti hvězdiček, které mu bez váhání ponechávám. ()

KacHnAop

Dexter je velmi napínavý a zvláštní seriál. Hlavni hrdina je sice vrah a psychopat, ale tak nějak se nemužu donutit ho zatratit. Obyčejně jsou filmy a serialy dělané tak, že divaci fandí detektivům a pozorují dopadení pachatelů. Tady ale žádného favorita mít nemůžete. Dexter vás prostě dostane. ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

22.05.2023

Dexter se dočká prequelu

Dexter se dočká prequelu

08.02.2023

Minulý týden byla oznámena fúze mezi stanicí Showtime a streamovací službou Paramount+, obojí patří pod Paramount Media Networks, takže v praxi to bude znamenat jenom více sdruženého obsahu na jednom… (viac)

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021