Dexter - Série 7

(séria)
Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, 2012, 11 h 10 min (Minutáž: 53–59 min)

Tvorcovia:

James Manos Jr.

Kamera:

Jeffrey Jur

Hudba:

Daniel Licht

Michael C. Hall, Jennifer Carpenter, Desmond Harrington, C.S. Lee, David Zayas, James Remar, Ray Stevenson, Yvonne Strahovski, Aimee Garcia, Billy Brown (viac)

V 7. sérii má Dexter opravdu napilno. Krom toho, že jeho sestra Debra zjistí, že je sériový vrah, musí se vypořádat s bossem klanu Koshků a LaGuertová začíná odhalovat jeho vražedné tajemství. (CinemaRanger)

Patrick777

Úplne prvá séria Dextra, ku ktorej píšem komentár. Prvýkrát počas sledovania tohto seriálu musím niečo povedať. 7. séria je jednoznačne najepickejšia séria zo všetkých. Tvorcovia do nej vložili veľa dejových línii, viaceré dôležité nové postavy a čo je najdôležitejšie - Dextra poriadne popreháňali. Vďaka týmto skutočnostiam mohla byť táto séria tá najlepšia, ale nie je. Tvorcovia sa pri vytváraní tejto série držali hesla "všetkého viac" a práve to je aj veľké plus, ale aj veľké mínus. Dalo sa očakávať, že raz seriál vyeskaluje do takto dramatických udalostí, takže po šiestich sériách som očakával, že na to budú tvorcovia seriálu pripravení. Ale oni neboli! V prvých niekoľkých epizódach sa utvárajú veľmi zaujímavé dejové línie, ktoré ma navnadili. Postupom času však začali byť niektoré dejové línie dôležitejšie a ostatné sa presunuli do úzadia, aby boli v správny čas vytiahnuté do centra diania. Toto žonglovanie s mnohými loptičkami si však vybralo svoju daň. Viaceré dejové línie zostali nedotiahnúté alebo sa ich dokončenie uponáhľalo. Veľmi ma vytočilo, pre mňa, dosť priblblé zakončenie Joeyho vzťahu s Nadiou. Ale to, čo považujem za kameň úrazu je to, čo malo byť highlightom série. Tým mám, samozrejme, na mysli LaGuertine vyšetrovanie. Je veľká škoda, že neostala pracovať v teréne, určite by sa do tímu hodil člen, ktorému padajú dôkazy z neba každých 15 minút a je schopný v priebehu niekoľkých týždňov vyriešiť prípad, ktorý niekoľko rokov nedokáže vyriešiť celé oddelenie. Celá táto dejová línia je jedna veľká scenáristická barlička. A aby tento komentár neobsahoval pramálo ktitiky, tak ešte pridám jednu vec. Zvykol som si na to, že Dextra som nikdy nejako nezbožňoval. Zo začiatku ešte bolo možné mu fandiť, ale čím ďalej seriál šiel, tým viac hlúpych a netypických rozhodnutí Dexter urobil. To všetko vygradovalo v tejto sérii, keď sa z Dexa oficiálne stal (sem vložte invektívum)! Keď to zhrniem, táto séria mala enormný potenciál, ale sama si veľakrát podkopla nohy. Stále má seriál svoju kvalitu, ale premrhaný potenciál proste naserie. ()

pallok

Dexter, séria číslo sedem: Do hry vstupuje podivná ukrajinská mafia v konfrontácii s drogovým kartelom, na pomyselné plátno vstúpila Yvonne Strahovski, naopak zmizla Debrina cvokárka, Quinn sa zamiloval do prostitútky Nadi pracujúcej ako tanečnica pri tyči, Debra hreší ako pohonič, Batista zobral do prenájmu akýsi bufet, LaGuertová má sklíčko s kvapkou krvi. Pomedzi tieto nosné fakty sa odohrá pár prevažne rituálnych ale aj okolnosťami vynútených vrážd, všetko je to podfarbené hudbou Daniela Lichta a v réžii Alika Sakcharova to vyznieva ako perfektne podané Krimi Dráma Mystery Thriller, naplánovaný na osem sérii po dvanásť epizód. Dnes už vieme, že pripravovaný definitívny koniec Dextra v záverečnej dvanástej epizóde ôsmej série nebol až tak úplne definitívny a že by bola škoda nevyužiť potenciál ďalšieho zisku. Teším sa! ***** ()

K1K0

7. séria po Debrinom odhalení Dextera o jeho temnej stránke sa veľa zmení vzťahy medzi nimi nebudu ako predtým, okolie si začne všímať a pochybovať hlavne poručíka La Guerta z Miamskej polície, vsetko naberá správny spád a pribeh pokračuje v dobrom smere. Dexter sa znova zamiluje a najde tak niekoho pri kom ma pocit že nie je sam. ()