Dexter - Nová krev (2021) (séria)

Otcovy hříchy (S09E10)

(epizóda)
  • USA Sins of the Father
Z nakrúcania

Příběh jde do finále. Dexter a Harrison jsou spojenci, tedy až do té doby, kdy Angela rozhodne, že Dexter půjde ze mříže. Prostě ví, že vraždil. Musí to z něj nějak dostat. Rozhodně zabil Matta, zatím nemá přesvědčivé důkazy, ale vsadí na to svůj život. Dexter myslí, že to ustojí, ale postupem času mu dochází, že bude muset rozehrát hru na život a na smrt. Prozradí Angele, co byl Krut Caldwell zač. Dokonce ji pošle na místo, aby rozluštila svou mnohaletou pouť za zmizelými dívkami z regionu. Kurt je zabíjel a vystavoval si je do vitrín. Angela nechá Dextera v cele a jede na místo. Tam najde mnoho mrtvol a pochopí. Jenže Dexter už nemá čas cokoliv vysvětlovat, zavolá si Logana, poprosí o vodu a pak ho přes mříže zajme. Logan si ale hraje na hrdinu, a tak ho musí Dexter zabít. Vražda nevinného. Porušení kodexu. Všechno je na šikmé ploše. Zavolá Harrisonovi, aby ho počkal v lese s autem. Když přiběhne na místo, Harrison se ptá, odkud má krev na obličeji. Navíc mu volal z Loganova mobilu, copak ho zabil? (TV Prima)

etkrson odpad!

NE, ne, ne...Tohle musím nějak vytěsnit!!! To finální rozuzlení byla jak nějaká parodie v podání nejhorších cosplayerů z virgin seance po škole...Co to bylo?! ()

Wolf odpad!

SPOILERY!! Ač jsem byl z téhle série nadšený, tak bohužel zde nemůžu jinak. I když byly v této sérii nějaké zjevné chyby, tak stále měl člověk pocit, že sleduje toho starého Dextera, plného zvratů, překvapení, napětí. Před začátkem posledního dílu jsem říkal, že jediné co by mě zklamalo je, kdyby byl Dexter na konci zabit svým synem... Ještě v době, kdy byl v Dexter ve vězení jsem si říkal, zatím to jde skvěle, mají případ, ale ne nijak závratný na to, aby se z toho Dexter nedostal, těším se na další sérii, až se bude muset očistit, případně jak se z tohohle dostane. Stále jsem měl vzadu v hlavě tu nepravděpodobnou myšlenku, že by to mohlo skončit takto stupidně. Bohužel se ale stalo, z 9 a půl hodin parádní jízdy se nezpomalilo, ani neduplo na brzdu, ale narazilo se do zdi. Napadá mě asi 10 zajímavějších alternativních konců, kde mohla série skončit uzavřena. Ale tvůrci se zřejmě rozhodli, že chtějí trumfnout GoT s nejhorším finále v dějinách. To se jim bohužel téměř povedlo, ačkoliv na to by potřebovali stejně špatně natočit celou sérii. ()

Zekster

OBSAHUJE SPOILERY: Velice smutné finále, ale zároveň velmi dobrý a napínavý díl. Ale hořkost v ústech zhruba podobná jako po konci původního seriálu. Na ČSFD sice nedosáhl ani na červené hodnocení, ale věřte, že to není kvůli kvalitě snímku, nýbrž kvůli událostem a tomu, jak se to celé vyvrbí. Sympaťák Logan po smrti, Dexter zastřelen vlastním synem, Harrison pravděpodobně navždy odloučen od Audrey… Prostě pravý opak happy endu. Aspoň, že se Ange a potažmo i široká veřejnost nakonec dozvěděla, co byl Kurt zač. Škoda, že si tvůrci tímto zavřeli možnost udělat další řadu, myslím, že by hlad po ní byl velký. Tímto se loučím s jedním z nejlepších seriálů, co jsem viděl. Sbohem, Dexteře, budeš mi chybět. ()

danny.79

Bez spoilerů to nepůjde... Tak potom, co nám před devíti lety skončila série s velkým "S", tak nám nyní už definitivně skončila i série s malým "s". Na nevyhnutelný konec jsem byl od začátku New Blood a po zpackaném závěru S8 připravený a vlastně jsem si ho svým způsobem i přál, ovšem mohla a měla k němu vést i krkolomnější delší cesta skrz jednu či dvě další série v Iron Lake (Dexter vs. Olsen; přip. Dexter vs. Angela), kdy bych se asi dokázal ztotožnit i s Harrisonem, kterého jsem od poloviny seriálu vnímal jako hlavního adepta na odDextrování současného světa. Asi jako všichni negativně hodnotící mám i já problém se zásadním vytržením poslední epizody z celého kontextu Dextera, který se projevuje na svůj vkus dost neobvykle (dokonce se uchýlí k chladnokrevné vraždě, i když od začátku seriálu - 9 sezón - víme, že dokáže člověka pouze omráčit). K závěrečné scéně v lese už toho bylo napsáno dost, uvnitř sebe bych byl schopný přijmout asi jakoukoli jinou postavu či způsob odchodu této postavy ze světa, než který zvolili scénáristé. Zastřelení Angelou, Kurtem, Loganem,... Nebo setkání s Batistou a pak v rychlém prostřihu (klidně během titulků) záběry na Dexterovu celu, soud, Harrisonovo svědectví, Batistovo zklamání, oranžový mundur a elektrické křeslo. Nebo sebevražda na popud Deb. Snad i tu protivnou angličanku "promiň ty kozy" bych byl ochotnej akceptovat spíš jako toho, kdo na Dexterem vynese poslední soud než spratka, který se k němu na pár měsíců nasáčkuje jen proto, aby mu mohl popsat, jak mu zničil život. Finále postavy, která se devět (s pauzou téměř 20) let vyvíjela tak určí labilní a nesympatický puberťák, který zná Dextera pár týdnů a permanentně v sobě nemá jasno a který se v závěru (sarkasmus) projeví jako jediná chápající a empatická postava, která si na triko vezme konec celého seriálu. Jestli S9 vznikla především kvůli nepropracovanému konci S8, tak to scénáristé zrovna moc nevylepšili. ()

Sady1993 odpad!

Po finále marně hledám důvod, proč se autoři pustili do revivalu. Takhle nás namlsat dobrémi až skvělými devíti epizodami a pak to celý spláchnout do hajzlu. Si z nás dělaj prdel už fakt, ne? Jestli tohle není přípravná půda pro spin-off (kterej mě nezajímá), tak fakt vůbec nechápu existenci nové série. ()

uhlerado

videl som kazdu cast a po X rokoch sa vratil Dexter s tym, ze mi ozivil krasne casy. Seria Nova krv krasna, posledna cast sokujuca, ale ak to malo skoncit for ever, tak to skoncilo spravne. Bude mi to chybat, uz nikdy neuvidime lepsi serial v ramci zanru. ()

TricepS

SPOILER SPOILER SPOILER Nechápu jak většina lidí tomu dává odpad nebo 1 hvězdu jenom kvůli tomu že Dex je mrtvý. Někdy to tak prostě skončí, za mě extrémně napínavé, hezky do sebe všechno zapadalo. Ano, taky jsem si představoval 11. sérii v LA kde budou vraždit se synem ale nemůžou to ždímat do nekonečna. Tak dobré seriály někdy skončit musí :) ()

imaginer21

Naprosto se ztotožňuji s komentářem Toma Hardyho. To, že pro Dextera už není jiné cesty než vykoupení v nejkrutější formě, člověk tak nějak čekal. Dokonce kdyby se sázelo, jak k tomu dojde, asi bych sázky vyhrál, protože od prvních minut Harrisonova zjevení mi bylo jasné, že tvůrci s jeho postavou chystají něco osudového. Chrochtal jsem blahem, když se na scéně objevil Batista. Po závěru předešlé epizody mi bylo jasné, že tahle zvrácená otcovsko-synovská důvěra nemůže mít dlouhodobé pozitivní trvání a že Dexterova smyčka se stahuje s tím, jak mu není dopřáno se vrátit do staré kanceláře a pohrát si s důkazy. Temná zimní atmosféra měla možná diváka připravit na beztak neodkladný trpký konec nejoblíbenějšího temného anděla v seriálové historii. Ale ze všeho toho poctivého budování závěrečné kapitoly Dexterova příběhu vyplynulo tohle? Chlápek s myslí tak chladnou jako počasí v Iron Lake a tak nadprůměrnou inteligencí, že mu prošlo ledasco, si najednou usmyslí, že poruší svoje (potažmo v pudu sebezáhovy nejdůležitější) zásady, aby si ještě dořezal větev pod sebou? Dexter mohl skončit důstojně v tom kontejneru rukou (olovem od) Debry a neměl by jako seriál se za co stydět. Teď bohužel má, a podruhé za sebou. A to tahle série přitom fakt do předposlední epizody neskutečně napravovala chuť po všem, co nám naservírovali ve finále osmé řady. Vážně stačilo netlačit na pilu konfrontací za mřížemi, počkat na Batistu a naservírovat divákovi plnohodnotný emoční vír doznávaček, odkrytých karet a nějakého silnějšího morálně temného vyznění, jaké nabídl konec první série. Batistova postava trestuhodně nevyužitá stejně jako Dexterův vnitřní konflikt kodexu versus viny za nechtěné ztráty. ()

DarkViper odpad!

Pozor Spoiler: Jo nelogický konec... Dexter neměl jít proti kodexu takhle... je to blbost... Doaxe zabil výbuch, Lagertu jeho ségra a tohodle policajta, zabil úplně zbytečně... hrozně na sílu konec ()

Dave_Novic

Po krásně šťavnaté serií tady máme konečný díl, který již nejde nijak zvratit. Jedině kdyby Dexter se objevil znovu jako Terminátor nebo Zombie..  Opravdu jsem čekal něco mnohem víc než jen výčet vražd "The Butcher Killer" v Miami a teď i tam na dalekém severu. KILLSTREAK!!! Bože můj, cožpak scénaristé zaspali na vavřínech nebo se sjeli koksem při psaní? Když mi tenhle díl spoileroval jeden známej tak byl zajímavější jeho podaní než tento díl. Zklamal mě výsledek už tak povedené serie a tohle je hořké loučení. Harrison zas na utěku, Dexter mrtvej.. Coach Zápasu taky. Všichni ve Vesničce příšli o své nasilníky a teď tam můžeme vklidu zakopat válečnou sekeru. Zbytek serie 9/10 ale tohle  "grande" finále 4/10 ()

xcav8 odpad!

Nasrat, tohle má být ten slavný závěr? Povrchněji a kýčovitě to snad ani nelze. Scénáristu tohoto dílu by měl opravdu navštívit řezník ze zálivu. ()

Mukade odpad!

Písané priebežne počas sledovania: Pure epicness........until, maybe, shit will hit the fan, zatiaľ len letí smerom naň. ................ Oh, the ffffucking shit hit the fan and fully. A vôbec ale vôbec sa mi taký koniec nepáči. Za ultraodpad u mňa. Mimochodom, naprosto nerealistické - ten moron dovtedy nikoho nezabil a zrazu v pohode zabil svojho otca. Len tak, lebo chcel byť normálny. Tak týmto sa ním určite stal, lol. Logika a psychologická realističnosť toho je efffing zero. Sprostý zradca a otcovrah, hnusný Brutus. Ináč silne mi to niečo pripomína, niečo čím sa URČITE tvorca inšpiroval (resp. nekreatívne skopíroval) - záver Game of Thrones...  ........................ Ďalej, je dosť ťažko pochopiteľné, prečo chceli fanúšikov tohto seriálu (ktorí mimochodom asi ako jediní sledovali túto 9. sériu) tak veľmi nasrať, sklamať a znechutiť. Vyzerá to na akési náboženské obrátenie tvorcu, ktorý následne chcel totálny "svätý" koniec s potrestaným "diablom"  (Asi dostával za tých 10 rokov od minulého ukončenia Dextra nekončiace množstvo dopisov s výčitkami o zvrátenosti tohto seriálu, až mu z toho nakoniec preplo, debilovi.) Akýsi chujový náboženský politickokorektný záver, self-righteously vychovávateľský. Oh fuck u, you dumbass stupid fakin moron. Thank you very much za pokazenú náladu na deň dva. ................ (Asi naposledy ma takto nasral spomínaný koniec Game of thrones)................. Celej tejto "sezóne" ako celku dám kôli tomu "odpad" (namiesto doterajších 5*) ....................update na 2. deň: Proste ľutujem, že som sa o tejto novej sérii dozvedel a začal ju sledovať. ()

Machaut

POZOR SPOILER! První polovina super. Už to začíná mít grády a člověk zase cítí to napětí, které vždy cítil, když docházelo k vrcholu sezóny. Bohužel, poslední třetina.... WTF? Náhle uspěchané, nelogické, odfláknuté.  Harrisonova střelba na Dextera nedává absolutně žádný smysl. Harrison nechtěl jít s otcem proto, aby nebyl na útěku a mohl zůstat ve městě, ale jaký to mělo vůbec smysl, když ho pak Angela stejně donutila odejít? Angela, která je takovým super detektivem, která rozlouskne případ řezníka ze zálivu pomocí googlu, tak nebýt Dextera, v životě by nenašla ty mrtvoly od Kurta, byť byly pár metrů od chaty. Celá serie byla super a měla fakt obrovský potenciál. Klidně mohli natočit ještě jednu nebo více dílů, aby dali tvůrci větší prostor v budouvání napětí, atmosféry, vztahu k Angele a synovi a klidně tak mohli pomalu mířit do tohoto finále, které kdyby bylo líp zpracováno, tak by až tak nemuselo být zlé. Ale bez detailnějšího pohledu... A to ještě nezmiňuji dalších spoustu prvků v tomto dílu, které úplně násilně dehonestovaly Dexterovu inteligenci a nápaditost (např. geniálně od sebe odvedl pozornost prozrazením lokace na ta těla, hned by měli všichni jiné starosti. Dařilo se mu docela dobře se obhájit a upřímně, vzhledem k tomu z jakých problémů se dostal v předchozích seriích i zde jsem čekal, že scénaristé vytáhnou nějaké geniální trumfy. Bohužel... Od nesmyslné vraždy Logana se to celé zbořilo jako domeček z karet. A to ještě nezmiňuji Batistu. Proč tam vůbec byl? Jaká byla jeho role v tom seriálů, když nedošlo na konfrontaci - absolutně nevyužitý potenciál. Závěrem lze říct, že toto bylo velmi uspěchané finále Dextera s příšerným scénářem a naprosto směšnými osudy postav. Nebýt dobré první poloviny dílu, kde dobře začinalo gradovat napětí, dal bych odpad. ()