Ajťáci

Ukážka z filmu 7
Veľká Británia, (2006–2010), 9 h 29 min (Minutáž: 22–26 min)

Hudba:

Neil Hannon

Chris O'Dowd, Richard Ayoade, Katherine Parkinson, Christopher Morris, Matt Berry, Noel Fielding, Dolly Wells, Alice Lowe, Belinda Stewart-Wilson (viac)

V přeplněném a nevzhledném suterénu, hluboko v útrobách budovy Reynholm Industries se skrývají Roy a Moss - pracovníci oddělení informačních technologií, zlořečení i vysmívaní svými bezohlednými kolegy. Jejich život ve světě serverů a protipožárních překážek je násilně přerušen příchodem nové personální manažerky Jen, která toho ví o počítačích asi tolik jako lama (nebo kterýkoliv jiný sudokopytník). Jen nemá zájem pracovat v ubohém suterénu a Roy s Mossem nechtějí pracovat pod někým, kdo nerozumí BASICu a nikdy neslyšel o dvojkové soustavě. Časem však přijdou na to, že mít jako vedoucí ženu, může mít i své výhody. (oficiálny text distribútora)

mimars

Výborný britský sitcom z prostředí jednoho malého IT oddělení jedné velké firmy... typický anglický humor funguje výborně. ()

dansimon

Partička ajťáků ze sklepa dokázala neuvěřitelně bavit. Často jsem dostával záchvaty smíchu a to je přesně to, co od komediálního seriálu očekáváte. Střídaly se lepší a horší díly - speciálně ve 4. sérii, ale i tak hodnotím vysoko. Hodnotím 90%. ()

Palkes

Privítal by som ešte ďalšie 4 série. Humor seriálu mne veľmi blízky, hlavná trojica perfektná, niektoré vedľajšie postavy geniálne. ()

Nag0

Tento seriál som pozerával už pred nejakým časom. Bolo to systematické a napokon som zvhliadol niekoľko sérií. Čo mi ale ostalo v pamäti je to, že humor mi sadol len sporadicky. ()

padlar

Tenhle seriál trpí až neuvěřitelnou kolísavostí kvality jednotlivých dílů. Některé jsou opravdu povedené a vtipné. Jiné jsou spíše trapné až vysloveně nevtipné. Takže celkově starý dobrý průměr. Škoda, že vtipů / narážek na IT tam nebylo více. ()

Charliesed

Skvělé postavy a dobrá práce s nimi dává vzniknout řadě nezapomenutelných situací a scén. Roy jako věčný snaživec u žen má neuvěřitelnou smůlu, přitom to není zase takový zmetek, a to je na tom možná ještě vtipnější. Mossovo mimoňství je milé a je jednou z velkých duší seriálu. A pak je tu Jen, která oba spojuje se světem normálnějších lidí, ale taky mezi ně úplně nezapadá. Douglas je taky skvělá postava s výraznou střeštěnou osobností; jeho rozhodnutí a nekonečnou snahu o Jen je zábavné sledovat. Velice zábavná low-budget show. Je to hodně nenáročné a ani tu neřeší nic vážného sami se sebou – podobně jako Black Books nebo jiné seriály. ()

DiableBlanc

První série geniální - sice neoriginální a známé situace z IT prostředí, ale jako ajťák to umím ocenit :) časem bohužel kvalita klesá a klesá ...až klesne ()

The IT Crowd dostane americký remake

The IT Crowd dostane americký remake