Ajťáci

Ukážka z filmu 9
Veľká Británia, (2006–2010), 9 h 29 min (Minutáž: 22–26 min)

Hudba:

Neil Hannon

Chris O'Dowd, Richard Ayoade, Katherine Parkinson, Christopher Morris, Matt Berry, Noel Fielding, Dolly Wells, Alice Lowe, Belinda Stewart-Wilson (viac)

V přeplněném a nevzhledném suterénu, hluboko v útrobách budovy Reynholm Industries se skrývají Roy a Moss - pracovníci oddělení informačních technologií, zlořečení i vysmívaní svými bezohlednými kolegy. Jejich život ve světě serverů a protipožárních překážek je násilně přerušen příchodem nové personální manažerky Jen, která toho ví o počítačích asi tolik jako lama (nebo kterýkoliv jiný sudokopytník). Jen nemá zájem pracovat v ubohém suterénu a Roy s Mossem nechtějí pracovat pod někým, kdo nerozumí BASICu a nikdy neslyšel o dvojkové soustavě. Časem však přijdou na to, že mít jako vedoucí ženu, může mít i své výhody. (oficiálny text distribútora)

petrik11

Prvá séria vydarená, ďalej to ide dole vodou. Ale to už je osud seriálov, kde sa tvorcovia vystrieľajú na začiatku a potom sa úpenlivo snažia čosi vymyslieť. A to sa akosi nedarí. ()

atlee

IT Crowd aj jeho občasným montypythonovským nádychom mám oveľa radšej než žánrovo i tematicky podobný The Big Bang Theory. Páči sa mi, že tvorcovia sa držia hesla "menej je niekedy viac" a série sú tak síce krátke, ale o tom prešpikovanejšie humorom. Prvá je typicky uvádzacia, jej čaro som však odhalil po druhom zhliadnutí. Dvojka a trojka sú úplne geniálne, pri zatiaľ poslednej štvrtej som ale taký pocit nemal. ()

Mr.Yedla

Reynholm mladší, Reynholm starší. Není to jedno? Rodina se nezapře a to ani v Ajťacích. Excelentní podívaná s ještě excelentnějšími výkony. ()

mišulka66

Tak tohle je další britská klasika, ke které se s radostí vracím. Naprosto nezapomenutelné hlášky např.: Hello IT, have you tried to turn it off and on again??? - Už jste to zkusili vypnout a zapnout? A nebo potom hláška, kterou použila Jen - S veškerou úctou, Johne, já jsem šéfem IT a mám v tomhle přehled. Pokud napíšete “Google” do Googlu, tak můžete zničit intenet. ()

dundy666

Takovouhle partičku určitě nepotkáte každý den. Roy, Moss a Jen jsou totiž pracovníci k pohledání. Podle mého názoru nejvtipnější seriál za poslední léta a možná i vůbec. Během něhož si člověk říká: "Kéž bych si zapamatoval všechny ty vtipné cool hlášky." Škoda, že šéfík umřel tak rychle byl výbornej, ale jeho náhrada je taky dost adekvátní. Prostě seriál se hemží vynikajícíma hláškama a kdo se vydrží nesmát tomuhle tak snad už všemu. ()

Týnidlo

"Partička IT" je prostě partička IT:). Takhle, podle mého názoru, nebo spíš snů a představ, vypadají správní ajťáci! Jen si vzpomeňte na vytuněné vibrace na mobilu, to byla bomba:D. ()

FezDog

Skvělý britský humor, výborné obsazení ergo naprostá seriálová BOMBA! Po dvou sezónách, jsem mile překvapený nad kvalitou seriálu, škoda jen, že je tak málo dílů. Zasloužených 5 hvězd... ()

intro

Prostě bomba. Zatím od první do čtvrté série naprostá paráda. Všechny si drží laťku hodně nahoře. Dávám 100%. ()

Swayne

Po Black Books najlepšia UK miniséria, akú som mal doposiaľ možnosť vidieť. Skvelý britský humor, áno, to je presne to čo môžem a najmä chcem! Seriál má snáď iba jednu chybu... že má iba 24 dielov. ()

GordonCZ

I když zdaleka ne všechny díly drží kvalitu stejně vysoko, dá se to určitě odpustit, protože Ajťáci jsou zkrátka jedinečný sitcom ze světa, kterému prostě a jednoduše rozumí jen úzká skupina lidí, kteří v oblasti IT ovládají více než "...sending emails, receiving emails, deleting emails, clicking, double clicking...". I díky poslední 4. sérii, která podle mého názoru nakonec posunula seriál zpátky ke kořenům nejkvalitnější první série, dávám 4*. ()

lake-lake

...když muž partnerce tvrdí, že sleduje porno, a dělá to proto, aby zakryl, že ve skutečnosti zkoumal požární systém akvaparku, v němž při vystoupení lachtanů uhořeli partnerčini rodiče, pak vězte, že se budete náramně bavit ... ()

Astinas

Ajťáci jsou v podstatě o ničem, nikam nic nesměřuje a nemají tolik šílených zápletek. Prostě jsou na pobavení a to jim jde ve velkém stylu. Scénář je skvělý a kamera je taky dobrá, herci jsou velmi dobří, ale mám pocit, že vše celkově táhne postava Mosse, protože ten je prostě nejvtipnější a jeho look je pekelnej a od druhé serie tam pak začíná ještě trochu víc převyšovat ostatní postava Douglese. V českém znění to vůbec není špatné, ale v anglickém znění je to o třídu výš. Z počátku jsem oceňoval krátkost seriálu, ale po pár týdnech dokoukání, jsem si začal říkat, že ještě jedna série by byla skvělá a snad by tolik neuškodila. ()

Pochtli

První tři série byly bomba, poslední už trochu vázla. Neskutečný seriál, řezal jsem se smíchy od začátku do konce:oD A žeru Katherine - být tam jiná ženská, byl by zážitek ze seriálu o poznání chudší. ()

Larry12

Seriál mě moc nechytl i přesto, že studuju informatiku a sitcomy zbožňuju. Je to na mě moc britský. Skvělej ekvivalent seriálu je "Teorie velkého třesku", která mi příjde rozhodně zábavnější. ()

konysua

Minimum postav a jejich maximální vytížení. Legendární hlášky a hloupost Jen překonává mnohé seriálové hlupačky, ale jenom v tom dobrém slova smyslu. Víc sérií, víc. 9/10 ()

OnNe

Zatím asi to nejlepší, co kdy z britského ostrova vyrazilo do televizních obrazovek. Od prvního dílu první série až po poslední díl poslední série se musím smát, usmívat a říkat si, že to vlastně není vtipné, protože to je fakt :-) Britský humor a IT prostě funguje! ()

RigorMortis

Linehan je jednoducho frajer. IT Crowd je u mňa už nejaký ten piatok seriálová klasika, hoci mal aj pár slabších momentov. No skvelé obsadenie a kvalitná dávka britského humoru dávajú ako výsledok celkom slušnú zmes na ktorej som sa často schuti zasmial. ()

anyonecek

Graham Linehan je taková záruka kvality pro seriály. Krásný vtipný seriál s perfektním složením IT. 3 herci kteří přesně pasují k sobě a do toho je doplňuje jejich šéf. Pár dílů bylo slabších, ale ty ostatní mi to plně vynahrazují. Např díl s ohňem a nebo díl s mořským parkem :D ty se opravdu vydařily. ()

The IT Crowd dostane americký remake

The IT Crowd dostane americký remake