Ajťáci

Ukážka z filmu 9
Veľká Británia, (2006–2010), 9 h 29 min (Minutáž: 22–26 min)

Hudba:

Neil Hannon

Chris O'Dowd, Richard Ayoade, Katherine Parkinson, Christopher Morris, Matt Berry, Noel Fielding, Dolly Wells, Alice Lowe, Belinda Stewart-Wilson (viac)

V přeplněném a nevzhledném suterénu, hluboko v útrobách budovy Reynholm Industries se skrývají Roy a Moss - pracovníci oddělení informačních technologií, zlořečení i vysmívaní svými bezohlednými kolegy. Jejich život ve světě serverů a protipožárních překážek je násilně přerušen příchodem nové personální manažerky Jen, která toho ví o počítačích asi tolik jako lama (nebo kterýkoliv jiný sudokopytník). Jen nemá zájem pracovat v ubohém suterénu a Roy s Mossem nechtějí pracovat pod někým, kdo nerozumí BASICu a nikdy neslyšel o dvojkové soustavě. Časem však přijdou na to, že mít jako vedoucí ženu, může mít i své výhody. (oficiálny text distribútora)

maaan

"0118 999 881 999 119 725...3!" :-) "'Dear Sir', stroke, 'Madam. Fire!', exclamation mark. 'Fire!', exclamation mark. 'Help me!', exclamation mark. '123, Carendon road. Looking forward to hearing from you. All the best, Maurice Moss.'" První série super, pak už to začalo bohužel upadat, snad bude třetí série zase tak dobrá jako ta první. 90%, tedy 5*****. ()

raelz

Tohle snad ani nemá smysl popisovat. IT Crowd je jeden ze seriálů typu "Buď ho milujete, nebo ho neznáte". Druhá sezóna už trochu ale zdvihá obavy z klesání kvality, takže si myslím, že třetí ukáže, jestli je IT Crowd hodno stát se legendou (což už se ale stejně stalo.. :) ()

illy.cz

první série je skoro dokonalá...ta druhá se už sice odehrává méně v prostředí IT kanclu, ale i tak si udržela stejnou úroveň jako ta první. Za zmínku stojí především úvodní díl druhé série... ()

Blaogranas

Po prvním shlédnutí mi to nepřišlo nijak zvlášť úžasné. Pak jsem si ale řekl, že si zaslouží druhou šanci a lepší rozhodnutí jsem nemohl udělat. Tahle parta trhlých Britů mě prostě chytila za srdce. "ÁÁÁ....už vidím s čím máte problémy. Tohle vlastně není váš počítač. Je to kufřík. 'Excelentní'. Jeden vám sem pošlu." Kdo neviděl nepochopí. ()

Márduk33

Vzhledem k tomu, že jsem již viděl tento seriál několikrát a pokaždé mě skoro shodí ze židle, hodnotím 100%. Konečně někdo natočil sitcom o programátorech :) Zatím jsem viděl obě řady, ta druhá se trochu liší od té první. Některé pasáže ve dvojce sice nejsou tak dobřé, ale i druhá řada je jinak pořád dost vtipná. Prý je v přípravách i třetí řada, takže se dost těším. ()

igirazor

Jeden z najlepšich anglických seriálov vôbec. Upozorňujem, že pri tomto seriáli nesmiete držať nič ťažké v rukách, pred začatím si odskočte na WC a pripravte si hlasivky a bránicu na výbuchy smiechu :D ()

Jeand´Boa

Klasika - Anglie už zase baví svým pohotovým situačním humorem!!! ... Už jen pohled na složení hlavních hrdinů naznačuje, v jakém duchu se to nese... ()

fog

Tak jsem se konecne pustil do druhe serie a musim rict, ze opet nezklamala. Takovej narez se jen tak nevidi:) Je videt, ze i Anglani umej byt obcas vtipni :P:D ()

Pingu

Pro toho, kdo dělá alespoň trochu s počítačema skvělá zábava. Pro ty, kteří s počítačema tak trochu žijou NUTNO vidět - pro nás to je kultovní záležiost. Fantastické :o))) ()

Leoric

Čtyřikrát sláva Grahamu Lenehanovi!!!! Jeho seriály zrají jako víno, a IT Crowd je jeho nejlepším ročníkem. Moc jsem se bál o třetí sérii, ale Hitler v "nebi", a hlavně pak monstrózní bitka pro názory na sexualitu mi jasně dokázala, kdože je současným králem britských sitcomů. Škoda jen těch pár slabších míst zatím třetí a doufám, že ne poslední série.. ()

Xatrix

Sitcom ze světa IT, aniž by v něm byl jediný informatický vtip. Jako člověk od fochu mi IT Crow přišel zcela průměrný a hrající si na něco víc. Seriál není o počítačových kouzelnících nýbrž o čistokrevných nerdech hrající si na techniky. 5/10 ()

Étienne

Už je aj tretia séria tohoto geniálneho seriálu. Musím uznať, že Graham Linehan má skvelé seriály a ani doba neubrala tomuto skvostu nič na kráse a nadčasovom humore (ostatne, ako i ostatným Lihehanovým dielkam). Keď napíšeš "google" do google, môžeš zničiť internet. ()

bolf!k

"Víš Richmonde, důvod proč jsou k tobě lidé tak odtažití je možná ten tvůj silný makeup. - Ale já nenosím makeup." Fantazie, většina vtipů patří do sitcomovéé síně slávy. 90% (Nebýt těch pár slabších dílů, bylo by to 100%) ()

parabellum

Pro mě jeden z nejlepších britských sitcomů ze součastnosti. Perfektně švyhlí hlavní představitelé, spolu s perfektníma scénkama které předvádějí s grácií britského humoru. Délka jednotlivých dilů je akorát a i po xtým schlédnutí vůbec neomrzí:)) Netrpělivě vyhlížím další díly a modlím se ať překonají vysoce postavenou laťku prvních dílů. ()

yossarian-

Tento druh humoru mi velice sedí:-) Moje přítelkyně nechápe jak se můžu smát 20 minut v kuse, když jí na tom nic vtipného nepřijde. Asi to není humor pro každého. ()

The IT Crowd dostane americký remake

The IT Crowd dostane americký remake