Roman (Marián Labuda) dal kdysi dávno kamarádovi slib, že až jejich děti dospějí, ožení se Romanův syn Jura s jeho dcerou. Cesty rodin se rozešly. Po letech přichází dopis, nevěsta dosáhla dospělosti a je třeba dávný slib naplnit. Potíž je v tom, že Jura studuje vysokou školu, chodí s atraktivní blondýnou, ženit se nechce a už vůbec nestojí o děvče odkudsi ze slovenské vesničky, které v životě neviděl. Po otcově naléhání ale nakonec souhlasí, že se pojede na tajemnou nevěstu podívat. Výprava, jíž velí tatínkův velmi svérázný kamarád Stano (Bolek Polívka), se stane nepřetržitým sledem bláznivých situací, často s komicko-katastrofickým nádechem. Stano má totiž v sobě nespoutanou duši věčného tuláka a neodolatelného dobrodruha. Na cestě tak přátelé zažijí množství komických příhod i dojemných situací, aby nakonec našli cestu především k sobě... Komediální road-movie Roming o cestě tří mužů za tajemnou nevěstou, nabízí lákavý mix atraktivní situační komiky, laskavého humoru a typické člověčiny v duchu nejlepších tradic české veselohry. Za vznikem filmu stojí producentský tým, který je podepsán pod divácky velmi úspěšnými vieweghovskými adaptacemi - Román pro ženy (režie: Filip Renč) a Účastníci zájezdu (režie: Jiří Vejdělek). Román pro ženy překonal v českých kinech návštěvnost šest set tisíc diváků, Účastníci zájezdu se s téměř osmi sty tisíci diváky se stali nejnavštěvovanějším snímkem roku 2006. (oficiálny text distribútora)

P1tr

Po prvním shlédnutí jsem zklamán.Film se táhne strašně pomalu až sem se u toho nudil.Podle ukázek jsem čekal něco naprosto jiného,vtipnějšího.ze začátku jsem se Polívkově pičování smál,ale moc více vtipnosti ze sebe nevydá a tak film padá do stereotypu,ze kterého se vyhrabe vždy jen na chvíli,což ho nezachraňuje.Těšil jsem se na tento film,ale zatím jsem zklamán.Příběh zobrazující epos,lterý Labuda píše je velice nudný a ničím mě nezaujal.Zasmějete se jedině s Polívkou,i když později už to také není ono.To nejvtipnější bylo v traileru.Uvidím,jestli po dalším shlédnutí nezměním názor,třeba film pochopím jinak a zjistím,že to nemělo být jen vtipné,ale že to má být o něčem víc...i když pochybuji.nebot všude tvůrci film prezentují jako komedii....škoda. ()

Corey

Někdo si možná bude myslet, že jsem šílený když dávám čtyři hvězdičky, ale nemůžu si pomoct. Ten film se mi prostě líbil :) ()

Philoun1

Rozhodně zajímavý pohled na romskou tématiku. Bolívka do své role sednul bravůrně. Celkově je to příjemný film s přirozenými hereckými výkony a překvapivě zajímavou hudbou takže spíš 3,5*. Možná mohl být kratší. ()

Specs

Hlášky: (Romské děti hrají před domem fotbal. Omylem jim vletí míč do Romanova bytu a rozbije lustr. Roman vykoukne z okna.) Roman: - "Parchanti jedny!" první romský chlapec: - "Sám jsi parchant." Roman: - "A kdo vede?" pevní romský chlapec: - "Budínové, protože koušou." druhý romský chlapec: - "Hovno! My nekoušeme! Oni koušou." Roman: - "Kousat se nebude, jasný?!" první romský chlapec: - "Pojď nám chytat. Taky jsi Danihel." Roman: - "Dneska ne. Mám práci." první romský chlapec: - "Kecáš! Tady přece nikdo nepracuje." & vypravěč: (o Somálim) - "Neuměl krást a neuměl tančit. Hanba Rom. Jenže jednou byl král. Musel všechny obstarat. Tak začal dělat všechny ty strašné věci. Začal dělat..." & Stano Zaječí: - "Ááá, mladej nám ňák zpíčusovatěl!" & Stano Zaječí: - "Stano Zaječí každou rozječí." ()

jefff

Jedno z největších zklamání roku. Na tenhle film jsem se děsně moc těšil. Už podle námětu tak i podle obsazení. Vejdělek mě už podruhé zklamal, takhle podělat zajímavý nápad. Kromě pár hlášek z Polívkových úst je film naprosto zbytečný...škoda ()

Soweek

Nebylo to nic pro mne, ale neříkám, že to bylo špatné. Jenom tak trochu nudné. Celkem mi vadilo, že skoro celé prstředí republiky je dělané, jako kdbvy tu nežil nikdo jiný než Romové. Až na vyjímky jsem se ani moc nezasmál. Alespoň jde vidět, že ve Vejdělekovi snad i něco bude a polepšil si reputaci od propadáku Účastníků zájezdu. ()

NALBERTik

Hvezdicka za Polívkovo pi*ování :D, Hvezdicka za to ze je to cesky film....a jeste jedna za ten spi*eně silný plamen :D Jinak pokud chcete komedii s cikánského prostředí, pusttě si Cerna kocka bily kocour...to je uplne jina kategorie ;) ()

Smileface

Jednoznačné zklamání způsobené naprosto nevhodnou reklamní kampaní.První hodinku se na to ještě dá koukat, poté však režisérská i scénaristická zahleděnost začne nudit a obtěžovat natolik, že by jste místo koukání na tento paskvil raději podstoupili punkci nosních dutin.Jiří Vejdělek je prostě jen další řezník v moři zoufalých českých režisérů. Celkově to vychází na slabší ***. ()

Rousse

Maminko, tatínku, já už nebudu nikdy zlobit, takže už mě nikdy netrestejte takovýma snímkama, jako je ROMing!!! Scénář, postavený na osobě Stana a jeho velmi "pestrého" slovníku, který obsahuje všeho všudy 5 slov a z toho 4 jsou variantou na slovo p***, je hodně slabý. Herecký výkon - nebo spíše nevýkon - hlavního hrdiny Jury mi rval žíly. Kdyby pan Vejdělek zůstal u Účastníků zájezdu (kteří se mi též nelíbili, ale pořád se na ně dalo dívat), udělal by líp. 2* za výkon Marijana Labudy - ten byl kouzelný a za pár scének, při kterých se mi trochu pozvedly koutky úst. ()

ethos

No bolo to celkom dobre, ale po vychvalovani od kamratov a kombinacia polivka a labuda musim povedat ze som cakal o dost viac. Vacsina forov bola zalozena na tom, ze polivka viem velmi sarmantne povedat do pi... Zas celkovy pribeh nebol najhorsi a zopar forov stalo za to, ale ked si mam vybrat komediu o romoch tak radsej cierny kocur biela macka to sa mi zda ovela vtipnejsie. ()

ArdathBay

Tak komedie to ani moc nebyla, když ovšem neberete komediální to, že Polívka neustále mluví sprostě. Ten druhý "velký" příběh žádnou velkou hloubku neměl a byl naprosto zbytečný, stejně jako scéna, kterak Stano přeskakuje louži. Namátkou vyberu ještě porybného střílejícího z dvouhlavňové brokovnice asi 10 krát bez přebíjení. Javorský jako Smrt to byla ovšem lahůdka stejně jako scéna s prázdnými láhvemi od piva. ()

ne0

Po shlédnutí Divokých včel Bohdana Slámy jsem se bál, že na český film zanevřu. Tento snímek mi otevřel oči: nic horšího, než Bohdan Sláma už nikdy nemohu vidět, tudíž mě tento film příjemně nudil. ()

sedm.1

Poeticko-baladická road movie?Až na "pičování" Bolka Polívky naprostá nuda bez kompaktnějšího děje,bez vtipu a tripu :).Nějak jsem nepochopil,proč tento film vůbec vznikl.Ukázat cikánskou duši?..........piču :)! ()

Chise

Tenhle film mě velmi příjemně překvapil! Romská mytologie, hudba...chvíli je to sranda, chvíli je vážno. Roming bych nepodceňovala. ()

Arius

Nič prozaické a žiaden suchý humor. Nebyť pár úsmevných scén z Bolkom Polívkom a hercom samotným, bol by ROMing polomŕtvou nohou. Ale za mierne vytrhnutie zo stereotypu sa to považovať dá. ()

herr_carter

Dlouho v té době očekávaná a mediálně silně podporovaná komedie, která se ve výsledku bohužel omezuje jen na sprostou mluvu a krom pár hlášek tam není nic, co by si měl normální filmový divák zapamatovat...................... moje hodnocení = 3,5 z 10. ()

Lavi

Když Vejdělek řekl, že Epsteinův scénář je skvělý a pokud tento film diváka neosloví je to režisérova chyba, ani netušil jakou má pravdu. Takové téma v sobě skrývalo určitě daleko větší potenciál. Výborné herecké výkony, kamera, úchvatné záběry, tématická hudba... dohromady to ale absolutně nefunguje. Část vyzní jako road-movie, část jako přehlídka vtipů, poskládaných za sebou ala Kameňák (fuj).... vtipné tam není nic, co by mělo, jen skvělí Labuda s Polívkou, na které se ovšem stačí jen podívat, mají to zkrátka v krvi (mně nejvíc zaujal Labuda skládající stan :) Ačkoliv to předčilo mé očekávání, které ovšem bylo nulové, zapůsobilo to asi jako pilotní díl k novému seriálů. A že by mě moooc bavilo na tyhle dva čučet. ....no a fakt mě to mrzí, protože podle námětu se mohlo jednat po dlouhé době o kvalitní český film. Kusturica rulez (bojím se, že se ho snad Vejdělek snažil v něčem napodobit, ale snad se mýlím). ()

LFŠ 2007 je tady!

LFŠ 2007 je tady!

16.07.2007

Ak máte radi filmy, hudbu a zároveň pohodovú a priateľskú atmosféru, čoskoro sa vám začnú letné Vianoce. Konkrétne v Uherskom Hradišti, kde sa od 20. do 29. 7. bude konať Letná filmová škola 2007,… (viac)