Roman (Marián Labuda) dal kdysi dávno kamarádovi slib, že až jejich děti dospějí, ožení se Romanův syn Jura s jeho dcerou. Cesty rodin se rozešly. Po letech přichází dopis, nevěsta dosáhla dospělosti a je třeba dávný slib naplnit. Potíž je v tom, že Jura studuje vysokou školu, chodí s atraktivní blondýnou, ženit se nechce a už vůbec nestojí o děvče odkudsi ze slovenské vesničky, které v životě neviděl. Po otcově naléhání ale nakonec souhlasí, že se pojede na tajemnou nevěstu podívat. Výprava, jíž velí tatínkův velmi svérázný kamarád Stano (Bolek Polívka), se stane nepřetržitým sledem bláznivých situací, často s komicko-katastrofickým nádechem. Stano má totiž v sobě nespoutanou duši věčného tuláka a neodolatelného dobrodruha. Na cestě tak přátelé zažijí množství komických příhod i dojemných situací, aby nakonec našli cestu především k sobě... Komediální road-movie Roming o cestě tří mužů za tajemnou nevěstou, nabízí lákavý mix atraktivní situační komiky, laskavého humoru a typické člověčiny v duchu nejlepších tradic české veselohry. Za vznikem filmu stojí producentský tým, který je podepsán pod divácky velmi úspěšnými vieweghovskými adaptacemi - Román pro ženy (režie: Filip Renč) a Účastníci zájezdu (režie: Jiří Vejdělek). Román pro ženy překonal v českých kinech návštěvnost šest set tisíc diváků, Účastníci zájezdu se s téměř osmi sty tisíci diváky se stali nejnavštěvovanějším snímkem roku 2006. (oficiálny text distribútora)

Lucie505

Pěkně zpracovaný námět! Skvělé obsazení pana Javorského do všemožných rolí a zastavený život na ulici ve chvíli, kdy Romanovi dojde inkoust. Vtipné navzdory všem sprosťárnám, kterým moc nehovím. Nápadité a svižné. ()

pantokrator

Jako proromská agitka je to vypočítané a prvoplánové, takže to nezachrání ani Polívka s Labudou. Již léta řeším, jestli jsem nebo nejsem rasista a tenhle film mi nijak nepomohl tím, že obtížný svéráz naší nepopulární menšiny představuje ve směšném světle. Miluju Ivu Bittovou, vážím si těch několika pracovitých cikánských řemeslníků, které ve své profesi potkávám. Ale dělat ze zlodějiny a vychcanosti cosi zábavně přijatelného, to asi není nejlepší cesta k pochopení... Co by zasloužilo větší pozornost, jsou vstupy Vladimíra Javorského jako Boha a ďábla. Film ale nezachrání. ()

kreyson13

Polívka s Labudou excelují, ale jinak se to tak nějak divně táhne a má to divnou pachuť. Ta romská lidová pohádka v pozadí tomu taky nedodá. Je to takovej kočkopes. ()

kavon

Tohle je film který jsem na poprvé prostě nemohl dokoukat až do konce. Tupý pokus udělat komedii z cikánského výletu. A ten příběh o cikánském krály? Co to sakra mělo být? To jsem vážně nepobral. Tenhle film je prostě jeden velký omyl a Bolek Polívka to se svím věčným opakováním slova piča a podobnýh prostě nezachrání. ()

enKor

Vtipná komedie se super hláškami a scénami. Obsazení i výkony herců bezvadné, zejm. Polívka a Labuda. Proč tedy 3 hvězdy? Od druhé půlky mě eposové prostřihy vyloženě nebavily a místy je to zbytečně rozvleklé. ()

Shellou

Skvělý herecký výkon Bolka Polívky! Až na prokládané scénky s příběhem cikánského barona je film luxusní. Největší hláška jsou "ušní lalůčky" :-) ()

andydufrsn odpad!

Zásadně rozlišuju mezi Romem a cikánem. Rom je příslušník jiného etnika, vyznačující se tmavší pletí a tmavými vlasy. Nemám proti nim nic stejně jako nemám nic proti černochům, Vietnamcům a dalším. Oproti tomu cikán, je člověk bez ohledu na barvu pleti a národnost, který parazituje na společnosti, neplatí daně, nechodí do práce, neposílá děti do školy a další a další. Tak tenhle film je oslavou cikánství toho nejhrubšího zrna. Děkuji nechci ()

A_Shearer

Ale jo, samozřejmě má to pár much a stylizace Romáků je občas úsměvná, ale příběh má hlavu a patu, fajné výkony hlavních herců, zváště Labudy a moc pěkně udělaný poeticko-symbolický rozměr, který je filmařsky opravdu nad tím, co se u nás běžně produkuje. Takže za mě jeden z mála opravdu povedených snímků poslední doby, na který se lze podívat i opakovaně. ()

Zdenka23

Těšila jsem se na českou komedii z romského prostředí, ale tento film není ani komedií ani v sobě nenese žádné hlubší poselství. Velké plus je nádherná hudba, příroda a krásné holky. Děj zbrždují snové scény se Somálim, které bych vynechala. Nemůžu se zbavit dojmu, že Bolek tam zase hrál z poloviny Bohůša a z poloviny sám sebe, ale rozhodně jsem mu nevěřila, že hraje lehkomyslného roma. Nejlepší herecký výkon podal Labuda. Pár vtípků tam bylo, ale nic moc, často jsem se nudila. ()

Evosheek

Pěkně napsaný scénář a velmi kvalitní režie. Skvělý je i výkon Mariána Labudy, v roli životem zmoudřelého cikána Daniela. Jediný, kdo film ničí je Bolek Polívka. Bolek nehraje Roma. Ve své kreaci předvádí pouze ubohou gádžovskou představu Cikána. ()

andy60

Úvodní dvacetiminutovka působí hodně rozpačitě, ale když vstoupí na scénu Polívka, začne to mít grády. Jen ten Labudův epos bych vynechal. ()

LFŠ 2007 je tady!

LFŠ 2007 je tady!

16.07.2007

Ak máte radi filmy, hudbu a zároveň pohodovú a priateľskú atmosféru, čoskoro sa vám začnú letné Vianoce. Konkrétne v Uherskom Hradišti, kde sa od 20. do 29. 7. bude konať Letná filmová škola 2007,… (viac)