V reťaziach

• Česko V řetězech (viac)

Podobně jako ve svém předešlém snímku Snaž se a jeď předkládá režisér Craig Brewer divákům netradiční příběh z amerického jihu. V malém městě ve státě Tennessee se na životní křižovatce potkají dva lidé z absolutně rozdílného prostředí. Ona, Rae, mladá bílá dívka složitě zvládající svoji sexualitu, a on, Lazarus, starý černošský bluesový kytarista, který dokáže najít dobro i v srdci ovládaném ďáblem. Aby však dokázal vyléčit Rae od všech jejích démonů, musí se Lazarus uchýlit až k extrémním metodám. Podobně jako ve svém předešlém snímku Snaž se a jeď Brewer dokázal i v tomto filmu přirozeně začlenit hudbu amerického jihu do příběhu plného napětí a nečekaných zvratů. (oficiálny text distribútora)

czema

Vymítání ďábl ala S.L.Jackson :D. Hlavně konec je vyzdobený navíc velkými emocemi. drama 4**** ,ale za roli Jacksona dávám 5. Příběh se mi líbil a bluesové koncert mě omámil. ()

Jason13

Ze začátku slibně se rozvíjející film s originálním námětem a skvělou ústřední dvojicí Jackson/Ricci. Posledních cca čtvrthodinka je ale v mých očích o dost slabší... Nad průměrem to drží zmíněné duo a HUDBA... 3a1/2 hvězdy ()

kolodej1

viděl jsem jakousi pohádku pro dospělé, s křesťanským podtextem a s dobrým koncem, jak to u pohádek bývá. Samotné zpracování je celkem působivé, ale žádné veledílo to zase není. A jedna působivá skladba film příliš zachránit nemůže, i když se fakt povedla. Kdyby se jednalo opravdu o pohádku, tak v pohodě, ovšem tohle se tváří coby seriozní drama a v tomto kontextu psůobí film naivně, až směšně. Samotný závěr byl vysloveně pitomoučký. 50% ()

v.indruchova

Není to můj styl hudby, prostředí a lidé, s kterými bych si pokecala. Dost se tam na mě zpívá, připadlo mi to jako muzikál. Ale ten Černý naříkající had má hloubku. Každý máme svého (hada, bubáka:), který naříká a nechce jít přes křivdy dál. Co s tím? Herci byli šikovní :) Průměr. ()

zigy

Na začátku to vypadá jako pořádně ujetá úchylárna o vztahu mezi starým černochem a sexy bílou nymfomankou, pak se to zvrtne v jakési neslané psychodrama s úsměvnými prvky, které však moc za koule nevezme, škoda.....nicméně na Christinu v jejích minišatičkách se hezky kouká a dialogy taky nejsou odfláknuté. Blues, který hraje Jackson, taky není špatný.... ()

notozjano

Sexy Christina Ricci, až ďábelský dobrý Samuel L. Jackson a tvrdý příběh, který je vyprávěn docela otevřeně a bez nějakých skrupulí. Přeci jen je filmu už 12 let, mnou samotným viděný několikrát a přesto jsem se opět bavil. Christina si zahrála tu mladou nymfomanku opravdu perfektně. Jinak v sobě film obsahuje i slušnou myšlenku a to tu, že je potřeba se svým vnitřním démonům postavit a naučit se s něma žít, protože jinak by se člověk zbláznil. Taky musím pochválit závěr, který byl naprosto výstižný a skvělou bluesovou hudbu, hlavně v podání Samuela. ()

picháček

tak trochu jiný film. vůbec netuším, z jakého pohledu film hodnotit, jaký žánr zamýšleli filmaři natočit. první půle je fakt hodně dobrá, dokud nedojde u ricci ke zlomu v chování. a film by si zasloužil nějakou neobvyklou pointu, což se nestalo. ()

Jartian

Trochu mi to připomíná snímek od C. Eastwooda Grant Torino. Jen místo bambusáka je zde mladá nymfomanka a místo válečného veterána, černej farmář. A co se stane když spojíte Samuela L Jacksona a pecky od Buddy Guye, BB Kinga,ad? Parádní americkou bluesovou historku. U mě za 4* bez dalších zbytečných průtahů ()

Spike86

Originální scénář, možná ne úplně stoprocentní, poměrně pomalu se rozjíždí, ale každopádně originální. Co ale tento film táhne je osoba Samuela L. Jacksona. Nejen perfektní herecký, ale i překvapivě kvalitní muzikantský a pěvecký výkon. Celý film je prokládaný skvělými bluesovými písničkami, které Jackson hraje na kytaru a zpívá v roli vysloužilého bluesového muzikanta. Zajímavostí je, že Jackson prý kvůli filmu trávil šest sedm hodin denně po dobu půl roku učením se hry na bluesovou kytaru. A nutno dodat, že je to vidět a opravdu to stálo za to. Dále překvapil i nad očekávání ne špatný výkon Justina Timberlaka. ()

zurivymlok

Docela dlouho jsem váhal mezi dvěmi a třemi hvězdičkami. Stojí tu proti sobě poměrně slušný námět a neslané nemastné zpracování (tak vzdálené snímkům jako je Dobrý Will Hunting). Nakonec jsem se rozhodl být přísnější, protože tento film nesnese srovnání se špičkou tohoto žánru. Možná bych tu mohl zdlouhavě rozebírat psychologické pohnutky hlavních protagonistů, ale to bych se nesměl u toho filmu tak příšerně nudit. Na hodnocení nezmění nic ani dobrý výkon Christiny Ricci a ani to, že tu byla opravdu zatraceně sexy. ()

P@\/EL

Vynikající drama s notnou dávkou psychologických prvků. Byl jsem mile překvapen, že se zde našlo pár srandovních situací a stejně povedených hlášek, které mě slušně pobavily. Rovněž se mi líbily charaktery jednotlivých postav a jejich vývoj v průběhu děje. Mimo jiné film nabídne zajímavou zápletku a působivý příběh. Film působí navenek celkem přirozeně, místy až dost drsně. A mimochodem blues je dobrá hudba. ()

d4

Rámovanie obrazu spolu so strihom - perfektné. Takisto hudba a zvuk vynikajúce. S. L. Jackson a Ch. Ricci bez komentára. SKVOST!!! 5* ()

Toooorch

Pěkný film. Christinu Ricci mám rád již od Addams Family, podává velice dobré herecké výkony. Předrsný Samuel L. Jackson. Film má velice pevný a dramatický příběh. Rád se na film podívám i do budoucna. ()