Jednotka príliš rýchleho nasadenia

• Česko Jednotka příliš rychlého nasazení (viac)

Nicholas Angel (Simon Pegg) je ten najlepší seržant, ktorý slúžil v radoch londýnskej polície. Je prosto tak dobrý, že to vrhá zlý tieň na zvyšok tímu. Preto ho jeho nadriadený prevelí na miesto, kde svojím talentom nebude kolegov strápňovať – do malého mestečka Sandford, ktorého štatistiky zločinnosti sa rovnajú nule. A podľa toho aj vyzerá policajné oddelenie. Pred totálnou frustráciou ho zachráni až séria zvláštnych „nešťastných náhod“, ktoré naznačujú, že mu v ceste stojí najchladnokrvnejší vrah, akého kedy vo svojej kariére stretol. (TV Markíza)

Zatkus

Nicholas Angel (Simon Pegg) zobrazuje usilovného policajta, ktorý bude avšak premiestnený na vidiek do dedinky Sandford. Na prvý pohľad mierumilovná a prekvitajúca dedinka. Po čase zistí, že sa okolo neho dejú zvláštne veci. Začne pátrať, kto stojí za týmito rôznymi ohavnými činmi. Napokon vypátra, že dedinu spravujú sfanatizovaný ľudia, ktorí pre blaho a prosperitu dokážu zabíjať nevinných ľudí, a tak sa postaví proti nim. Dej má mimoriadnu gradáciu. Ešte viac sa mi páči ten britský humor, ktorý mám tak rád. Aj preto je to jedna z mojich najobľúbenejších komédií vôbec. ()

moriero

Už asi po deseti minutách jsem věděl, že tomu dám pět hvězdiček. Teď lituju, že jich není víc. Ke dni 9.5.2016 je toto nejlepší anglicky mluvící komedie, co jsem za celý svůj život viděl. Víte, jak jsem k tomuto závěru přišel? Jednoduše. Když jsem konečně rozdýchal první záchvat smíchu, hned jsem měl náběh na druhý. A to trvalo nějakých 110 minut v kuse. Já rád vypisuju nejlepší hlášky shlédnutého filmu, ale....tak dlouho se mi dvacet minut po půlnoci psát nechce. Takže labuť. P.S. Cate Blanchett musela v maskérně strávit aspoň tři hodiny! Její zatím nejvíc sexy role! ()

brasek

Vcelku zaujímavý snímok. Je to taká slušne natočená a podarená komédia, aj keď miestami prestrelená. Celkovo by som to hodnotil za 3.5 hviezdičky. ()

notozjano

Film, ve kterém hraje duo Pegg - Frost, kopou se stařenky do hlavy a střílí kněží, se asi nedá brát jen tak na lehkou váhu a už vůbec ne vážně. S tímto jsem do toho šel a jsem rád neboť bych byl zklamán. Má to slušný tempo, jen je škoda, že film byl více krimi než komedie a dost mě zaráží, že třeba od takového Zabij mě třikrát je zde velký rozdíl v hodnocení. Všichni se snaží, což o to, ale podle mně film zabíjí právě ten střih, který zde někdo vyzdvihuje a někdo správně kritizuje. Dokonce i můj oblíbenec tvrdí, že ten střih je velice akční. Popravdě akční je jen střihač, za zády má režiséra s trojkou v krvi, protože jinak si nedokážu vysvětlit ten brajgl v poslední půlhodince, který místo 4 hvězd snížil mé hodnocení na 2 a to za výše zmíněné duo. Slabých 2 a půl. ()

kritkMd

Určitě nejlepší díl z cornetto trilogie. To že je to komedie, jde poznat hned; "I dont really know what to say. Yes, Yes thank you :)" Mr. Webley you cant chopp another headges. AJ SPUOSE, Aj supouset, Yes I suppose." Je to prostě skvělý anglický suchý humor který vás určitě pobaví. Simon Pegg zde perfektně ztvárnil policistu - workoholika, co se kromě své práce metropolitního policejního konstábla v Londýně a své lilie míru o nikoho nezajímá. Nesleduje filmy nechodí do kina, nezajímá se o svoji přítelkyni. Pak je přeřazen do malého města kde se nic moc neděje... Vzpomínám jak jsem na tento film narazil jen tak náhodou, od té doby si vyčítam že jsem ho předtím neznal. Tak a teď něco o dabingu; Český dabing je skvělý (lepší než třeba ve soumraku mrtvých) ale bohužel, nevím však proč, je v českém dabingu o dost méně nadávek. V češtině udělali většinou nadávek jako sakra atd. i když v originále třeba říkají kurva atd. Takže doporučuji podívat se na angličtinu s českými titulky. Na konci je i pořádná akcička, která mi ovšem přijde tak nějak divná; Simon Pegg drží v ruce poloautomatickou pušku ze které ani ne 5x vystřelí a pak ji zahodí jako by v ní žádná munice nebyla. Ale jinak celkem je to perfetkní komedie-detektivka s prvky akcí = Doporučuji na 100% zhlédnout! ()

MrKrahujec

Tak tohle je zase vydatná dávka humoru pro kominíky (černého humoru), ale bohužel trochu nerovnoměrně nadávkovaného. Stran té legrace uprostřed filmu trochu "spadne řetěz", a i když chápu, že si tvůrci dali záležet na tom, aby celý film fungoval i jako kriminální akčňák, tak se jim při tom ten humor na chvíli vytratil (ačkoliv by tam klidně být mohl - viz například filmy typu "Ospalá díra"). Konec ale zase vše (nebo aspoň většinu) napravil. ()

Franki69

Jedna z nejlepších policestory komedií. Vyniká obsazením, timingem britského a taky často černého humoru a naprosto strhujícím finále. Kdo viděl Bod zlomu a Bad Boys, tak povinnost, pro ostatní nečekaně našlapaná oddechovka. Spoilerovat se mi tu příliš nechce, při sledování jsem pomalu vrněl blahem. Jasných 100%, a kostelům s poškozenými střechami se vyhýbejte obloukem, zejména pokud žijete v obci, která soutěží o titul „Vesnice roku“. ()

Amalberga

Vcelku průhledná slátanina a navíc ještě nevtipná. Jen párkrát jsem se zasmála, zbytek filmu mě nudil k smrti. Nechápu ty nadšené reakce, protože tenhle fillm je dost průměrná komedie. ()

gruzdej

Nemusel tam být ten trochu natahovaný konec a vlastně i nadbytečný závěrečný matrixovský masakr, jinak je to hodně vtipná, originální a ve všech směrech britská komedie. ()

Syndrom

Wright je zjevně komiksovým odkojencem. Akce je druhotná. Ty polocelky a polodetaily sou unavný. Jde o vybroušené scénáře, kdy každá vteřina filmu musí sálat energií. ()

Ace.A.T.L.

Tak tohle je komedie přímo nabušená akcí. A šlape to jak parní lokomotiva potuněná nitrem. Je to setsakra skvělej film a je to srovnatelný s plno americkýma hitovkama. Srovnání s Mizerama je přesně to, co to chtělo a rozhodně by Michael Bay, podle mě, nenamítal ani Ň. Viděl jsem to už hafokrát a až teď jsem se dokopal k hodnocení a komentáři. Chcete se bavit na plno? Jděte do toho. Za mě zasloužených 5* a ROZHODNĚ DOPORUČUJU ()

PTuranyi

Výborná komédia stavajúca na dokonalom policajnom dôstojníkovi vystavenému perfektnému prostrediu ideálneho vidieckeho mestečka. Skvelý scenár, produkcia a výborné herecké výkony ponúkajú inteligentnú zábavu, niekoľko vrážd, naháňačky, prestrelky a spiknutie obrovského rozsahu. Simon Pegg síce nie je Peter Sellers ale v roli Nicholasa Angela je ako doma a Timothy Dalton tiež ukáže, že ešte nepatrí do starého železa. Už len samotné predstavenie hlavného hrdinu na začiatku slušne pošteklí bránicu, gagov však časom neubúda a v závere sa film mení priam na frašku, kopením bláznivých situácií až by som povedal, že sa to tvorcom trocha vymklo z rúk. ()

Longhorn

Hot Fuzz nabere tempo hned na začátku a ve své hrubě přetáhlé stopáži ho postupem času už pouze ztrácí. Několik zajímavých situací a pár povedených gagů ho sice udrží na solidní úrovni, ale druhý dech už nikde nezíská. Herci, scénář ani slušný hudební doprovod nemají na to, aby tenhle sled legračních epizodek udrželi u sebe... 60% je nuda, 40% solidní zábava. ()

numan

Neskutečnej mazec a hlavně konečně bezvadná akční komedie! Kam se hrabe cokoliv, co za poslední léta v tomhle stylu vylezlo z USA. Ad absurdum dotažená idea britského venkova, který pod maskou idylické selanky skrývá bandu pěknejch magorů - ovšem žádná krimi ve stylu Vražd v Midsomeru, alébrž řádný cvrkot, ve kterém zásadní úlohu hrají mimo jiné uprchlá labuť a námořní mina. Nějak si nevzpomínám, kdy jsem u nějakýho novýho filmu řval smíchy - už jenom kvůli tomu za 5. :oD ()

Edgar Wright chystá duchařinu

Edgar Wright chystá duchařinu

23.07.2020

Režisér a scenárista Edgar Wright už si pomalu připravuje svůj další projekt. Bude jím adaptace krátké povídky Stage 13, která vypráví o duchovi, jenž straší ve filmovém studiu. Od režiséra filmů… (viac)

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

21.01.2018

Simon Pegg a Nick Frost se proslavili hlavně díky filmům Edgara Wrighta. Soumrak mrtvých následovala Jednotka příliš rychlého nasazení a takzvanou "trilogii Cornetto" zakončila sci-fi U Konce světa,… (viac)

Simon Pegg píše nový Star Trek

Simon Pegg píše nový Star Trek

22.01.2015

Britský komediální herec Simon Pegg dávno není jen komediálním hercem. K režii se ještě nedostal (a kdo ví, jestli o to má vůbec zájem), už ale stihnul nasbírat spoustu scenáristických zkušeností.… (viac)

Michael Douglas je marvelácký Ant-Man

Michael Douglas je marvelácký Ant-Man

15.01.2014

Žili jste v dojmu, že mravenčí superhrdina, jehož nám za rok a půl představí Edgar Wright, našel svého představitele v Paulu Ruddovi? To nejste zdaleka sami, režisér Scotta Pilgrima nebo Jednotky… (viac)