Jednotka príliš rýchleho nasadenia

• Česko Jednotka příliš rychlého nasazení (viac)

Nicholas Angel (Simon Pegg) je ten najlepší seržant, ktorý slúžil v radoch londýnskej polície. Je prosto tak dobrý, že to vrhá zlý tieň na zvyšok tímu. Preto ho jeho nadriadený prevelí na miesto, kde svojím talentom nebude kolegov strápňovať – do malého mestečka Sandford, ktorého štatistiky zločinnosti sa rovnajú nule. A podľa toho aj vyzerá policajné oddelenie. Pred totálnou frustráciou ho zachráni až séria zvláštnych „nešťastných náhod“, ktoré naznačujú, že mu v ceste stojí najchladnokrvnejší vrah, akého kedy vo svojej kariére stretol. (TV Markíza)

URBAN

I z relativně debilního příběhu jde udělat hodně a Hot Fuzz je toho důkazem . Konečně jsem si zase pustil nějákou pořádnou oddychovku . Simon Pegg možná do toho ze začátku moc nezapadá , ale jak příjde na věc je z něho pořádnéj fízl . Občas to má svá hluchá místa , ale ta přehnanost dění to nahrazuje . ( 30.10.13/MAC ) ()

Radiq

Haha, to byla sranda. Kromě toho, že tam byly opravdu povedené fórky, mi to celou dobu tak nějak připomínalo kultovní The Wicker Man a tvůrci se asi opravdu inspirovali, protože asi jako poctu zde dostal roli i Edward Woodward, který tam hrál hlavní roli. Zpět k filmu - je to krásně černohumorné. Krví a mrtvolama se nešetří a většinou právě v černohumorném duchu, a proto jsem se královsky bavil. Opravdu jsem se smál a to mi u "komedií" poslední dobou často chybí. Zatím asi nejlepší, co má trojka Pegg/Frost/Wright na svědomí... a nutno říct, že můžu vřele doporučit a rád se kouknu zase někdy znovu. ()

andrii

Lajdáctví, atypičnost, útěky... To je hřích. Plazivý pýr. Po domech, ulicích,  v obci krásnější, který vážení rezidenti, patrioti - rozparovači nesnesou. Rozkvétající náves novot patřičně vzorovou obranou až na krev zanesou. ()

Triple H

Raz za čas sa objaví film, pri ktorom ide moje hodnotenie KOMPLETNE proti väčšine. Mám rád britský humor (hlavne Pythonov, Atkinsona a dvojicu Hale and Pace), ale toto išlo absolútne mimo mňa. Množstvo odkazov a paródií na známe filmy síce potešilo, ale rozhodne nepobavilo. Mám taký pocit, že príliš veľa ľuďom stačí k spokojnosti, keď im "docvakne" akýže film je práve parodovaný. Viz. napríklad nespočetné paródie bullet-timeu z prvého Matrixu či už v Shrekovi, Scary Movie alebo inde---- pri nich má byť vtipné LEN to, že kopírujú Matrix a nie to, že okolo známeho prvku z daného filmu vystavajú nejaký originálny vtip, alebo ten prvok nejak postavia na hlavu. Mne osobne takéto vtípky vôbec nerežú a zvyšok Hot Fuzz ma tiež neuchvátil. Najhoršie je, že to nie je tým, že by som vtipy nechápal, len mi skrátka poväčšinou vôbec neprídu vtipné. Potom mi nezostáva len sa podiviť nad nadšenými ohlasmi zo všetkých strán a rozmýšľať koľko ľudí si tak trochu vsugerováva, že je to pecka len preto, lebo to tak niekde čítali. Následne dôjde k davovej psychóze a máme tu film, ktorý sa mnohí boja kritizovať, aby náhodou nevyzerali ako nechápaví tupci. Ono sa takéto veci stávajú zakaždým, keď sa o niečom rozkríkne, že je to super sranda. Ľudia sa potom veľa krát nasilu smejú niečomu, čo im ani nie je veľmi vtipné skrátka preto, lebo sa chcú na tom smiať (a myslia si, že sa na tom majú smiať). A keď si daný film pozrú o pár mesiacov neskôr doma a sami, zistia, že až taká sranda to naozaj nie je. Vo filme hojne parodovaní Bad Boys 2 mi paradoxne prišli nepomerne zábavnejší a vtipnejší. Podľa mňa veľmi preceňované, ale uznávam, že chyba môže byť len na mojej strane. Inu, koľko ľudí, toľko chutí. ()

Cedr

Podobně dobré jako Shaun of the Dead. Hot Fuzz opět boduje tím, že se nebojí být v některých směrech na komedii až nečekaně drsné a ne tak puritánsky morálně korektní jako americké filmy. Humor na úrovni, zápletka solidní, trochu té akce... co víc si přát. ()

chelseaman22

Komedie ani náhodou, akční film stěží a že by se byť malinko jednalo o něco mysteriózního ani náhodou. Je to obrovská bída bez sebemenší špetky humoru. Director Wright sází na brutalitu a slabomyslnost diváka. Výhodou těchto filmů je skutečnost, že na ně za pár hodin úplně zapomenete. Procentuální hodnocení naznačuje, že úroveň hodnotitelů na čsfd je povážlivě nízká. 10% Celosvětový výdělek k 27.10.2012: $80,573,774 ()

Estrellita

Pardon, ale já prostě nemůžu jinak! Čtyři by bylo sakra málo! Takovouhle parodii na akčňák jsem ještě neviděla, hlášky se sypou jedna za druhou a každá z nich padne přesně tam, kam má... což se u parodií nevidí. Jemný anglický humor ani jednou nepřekročil hranici trapnosti, děj příjemně odsejpá a člověk se královsky baví od začátku do konce. Aspoň já jsem se teda bavila! 90% ()

filmmovier

I když jsem byl sice lehce zklamán a chtěl dát čtyři, nakonec dávám plný počet, protože tenhle film si to prostě zaslouží jako málokterý. Simon Pegg a Nick Frost jsou sehraná dvojka, to se ví, a že jim to spolu jde se ví taky, jenomže tady bylo tolik herců, že byli (ale až ke konci) zastíněni Bondem a Křiklanem a potěšila mě i účast Filche, doktora Watsona, Billa Nighyho, kterého mám čím dál radši a dalších skvělých herců, každý se uplatnil, každý měl svůj štěk, nikdo nepřebýval, někteří tam mohli být déle. Skvěle natočená komedie, s výbornou hudbou a úžasně vypointovaným finále a nejvíc nejlepší závěrečnou řež v dějinách kinematografie. Dokonce to bylo tak perfektní, že kromě klasického obdivování anglického venkova jsem se ani nesnažil uhodnout, kdo je vrah, protože na to prostě nebyl čas - a možná je to dobře, protože - RIZIKO SPOILERU ať si budete myslet kohokoliv, nejspíš se trefíte - a nejlepší vražda byla tak, jak odrovnali tu babu, která se chtěla odstěhovat TEĎ UŽ NE. Je škoda, že mi zrovna tahle komedie tak dlouho utíkala, protože je fakt vynikající. Ti Angličani, ti Angličani, ti jsou tak nehorázně elegantní a právě tady mi svým vražděním jako nikdy předtím dokázali, proč je tak miluju a obdivuju. Plný počet. 100% zábava a to jsem prosím pěkně neviděl Mizery II ani Smrtonosnou zbraň. ()

tatanapope

Komedie , která baví prakticky od prvního okamžiku . Vtipy jsou poměrně povedené a je to spíš taková lehká parodie . Děj taky celkem ujde , ale na můj vkus možná krapet přeplácaný , jistě by se dalo i ubrat FILMOVÁ VÝZVA 2015 od Tonach ()

Vitow

Jako komedie by si to zasloužilo 3-4 hvězdy, ale za tu práci s kamerou nemohu jinak. Snad bych tomu jen vytkl akční konec který mohl být kratší. ()

Avathar

"Fajn, môžete mi tú labuť opísať?" - "No také dve stopy na výšku, dlhý, tenký krk, oranžovo-čierny zobák..." - "Ešte niečo?" - "No... je to labuť." Absolútna pecka nabitá hláškami, akciou a prvotriednou zábavou! Veľmi originálne prepojenie viacerých žánrov (dočkáte sa aj niekoľkých hororových scén) a vtipný scenár (ktorý nám poodhalí prečo istej idylickej dedinke až podozrivo rýchlo pribúda jedno ocenenie za druhým) podporený skvelými výkonmi všetkých hercov (Pegg a Frost vládnu, veľmi potešil Timothy "No, zatknete ma neskôr" Dalton, Jim "Veď to bola len nehoda" Broadbent a úžasné podporné roličky sú proste chuťovka: Bill "Môžem vás nechať len tak zmiznúť, som vrchný inšpektor!" Nighy, Martin "Zdravím, seržant, čo vaša ruka?" Freeman, Bill "Nikto mi nič nepovedal!" Bailey, alebo duo sakrastických "Andy" policajtov - Paddy Conside a Rafe Spall. A komu by nestačilo má tu Petera Jacksona, ako nasratého Santa Clausa, alebo Cate Blanchett alias manželku Nicholasa Angela). Svižný, zaujímavý dej plný nadhľadu a perfektnej práce s kamerou a strihom a plno pre mňa osobne už teraz nezabudnuteľných scén, hlášok, odkazov... no, proste perfektná zábava, na ktorej vidno, že sa tvorcovia dobre bavili a natáčanie si užívali plnými dúškami. ()

Honzíno

Hukot! Takhle jsem se dlouho nebavil! Jedině můžou někoho trochu nudit možná malinko natahované (ani ne tak natahované, jako spíše příliš dlouhé) první dvě třetiny. Dalo by se ubrat na jedné vraždě a na kompikovanosti rozvíjející se zápletky, jež vlastně ve výsledku nic neznamená.:) Tam bych sebral deset minut a přidal bych pět do závěrečných mega akčních minut, které strčí všechny americké akční blockbustery směle do kapsy. Akce je brilantně zvládnutá a je fakt cool! Koukám jak se klucí od velkovlaku rozjeli.;) Simon Pegg exceluje v hlavní roli a dává na frak i Willu Smithovi.:) To, co se začne dít asi dvacet pět minut před titulkami, je bomba! Dokonale vygraduje "napětí" a nejednou je vše o něčem úplně jiném. Posledních pětadvacet minut jsem se už jen v kuse smál. Vřele doporučuji. 90-100% ()

baruss

: )) britský akčňák v štýle Michaela Baya... Tento film má potenciál (ostatne ako mnoho ďaľších). Po prvom zhliadnutí dostáva 3, ale myslím si že každou ďaľšou projekciou pôjde len a len hore. (Britský konvekčný humor mi do tejto akcie veľmi nesedel, ale verím tomu, že čochvíľa zmením názor). Prozatím za tri. ()

rodo

Simon Pegg a Nick Frost v nejlepší formě. Tato supervtipná akční crazy komedie mi dokonale sedla a já se bavil od začátku až do konce. Byla to jízda! ()

Edgar Wright chystá duchařinu

Edgar Wright chystá duchařinu

23.07.2020

Režisér a scenárista Edgar Wright už si pomalu připravuje svůj další projekt. Bude jím adaptace krátké povídky Stage 13, která vypráví o duchovi, jenž straší ve filmovém studiu. Od režiséra filmů… (viac)

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

21.01.2018

Simon Pegg a Nick Frost se proslavili hlavně díky filmům Edgara Wrighta. Soumrak mrtvých následovala Jednotka příliš rychlého nasazení a takzvanou "trilogii Cornetto" zakončila sci-fi U Konce světa,… (viac)

Simon Pegg píše nový Star Trek

Simon Pegg píše nový Star Trek

22.01.2015

Britský komediální herec Simon Pegg dávno není jen komediálním hercem. K režii se ještě nedostal (a kdo ví, jestli o to má vůbec zájem), už ale stihnul nasbírat spoustu scenáristických zkušeností.… (viac)

Michael Douglas je marvelácký Ant-Man

Michael Douglas je marvelácký Ant-Man

15.01.2014

Žili jste v dojmu, že mravenčí superhrdina, jehož nám za rok a půl představí Edgar Wright, našel svého představitele v Paulu Ruddovi? To nejste zdaleka sami, režisér Scotta Pilgrima nebo Jednotky… (viac)