Borat: Nakúkanie do ameryckej kultúry na objednávku slavnoj kazašskoj národa

• Česko Borat: Nakoukání do amerycké kultůry na obědnávku slavnoj kazašskoj národu (viac)

Nebude ušetrený nikto! Borat Sagdijev je šiestym najznámejším Kazachom a najlepším televíznym reportérom Kazašskej štátnej televízie, ktorá ho vyšle do USA, aby tam natočil dokument o tejto "krajine neobmedzených možností". A prípadne si našiel novú manželku, pretože tú starú tučnú mu znásilnil a roztrhal medveď... (TV JOJ)

kuxik009

Tak tohle byla ta nejlepší komedie, jakou jsem kdy viděl. Děj sice nebyl nejlepší, ale to vyrovnali dokonalé vtipy. Minimálně pětkrát za film jsem dostal takový záchvat smíchu, že jsem si musel film pozastavit a několik minut se prostě vysmát, jinak to opravdu nešlo. Borata si v průběhu filmu prostě zamilujete pro jeho přímočaré způsoby a velmi podivné zvyky tak moc, že když se ke konci dostane do problémů, budete mít co dělat, abyste nebrečeli jako malé dítě. 5/5! ()

clubland

Pri tomto filme neviem, ci dat plny pocet, alebo odpad. Preto po spriemerovani vysla cista 3-ka :) Apropo, slovensky a cesky nazov "na objednávku slavnoj kazašskoj národa" je po gramatickej stranke v rustine uplny blud. Narod je muzskeho rodu, takze to malo byt "slavnovo kazasskovo naroda". Nechapem, kto a kedy zaviedol tento nazov, ale je to totalna kravina, ktorej sa vehementne drzia vsetci, vratane televizii a kin. ()

Oxytocin

Z mého pohledu originální a trochu "syrové" zpracování komedie, která je plná humoru a vtipných scén... I přes pomalu klesající tempo si zachovává slušný celkový výkon. ()

Atom84

Jako Ali G byl Sacha Baron Cohen geniální. Po přeplutí oceánu a transformaci na fiktivního kazašského reportéra povýšil ještě o jeden level. Komedie která těží hlavně ze situčního humoru a šokování překvapivě funguje, jak u zpívání hymny na rodeu nebo u návštěvy kostela plného šílených amíků. Jasně, nejsem včerejší, spousta věcí je nahraná, ale i tak sem se královsky bavil. Tenhle film se rozhodně nebude líbit těm, kteří nepochopí, že je to promyšlená satira. ()

Tereza11

Amecká satira vyhrocená do takové absurdity, že si říkám že je ten Cohen pěkně přechcal :-) TO MI CHCETE ŘÍCT, ŽE TEN MUŽ KTERÝ MI ZKOUŠEL STRČIT GUMOVOU PĚST DO ŘITI BYL HOMOSEXUÁL? MOJE ŽENA JE MRTVÁ?PARRRRÁÁÁDA... STUPIDNÍ I INTEGENTNÍ ZÁROVEŇ...VŽDYŤ PRODIKLADY SE PŘITAHUJÍ TAK CO :-) ()

Diamonts odpad!

Můj názor: jednoduše brak. Úchylné a perverzní video plné sprostých frází a nadržených hlášek je přímo ostudou americké filmotéky. Slabá dějová linie na dojmu nijak nepřidává. ()

Bobby_Fisch

Volně bych navázal na hodnocení Lima. Málokdo může ocenit humor a nadhled, který Borat vykazuje. Myslím, že nám tenhle film nastavuje hodně velký zrcadlo. Začínáme se nebezpečně blížit společnosti, kterou paroduje. BTW si nemyslím, že takový film může vzniknout v budoucnosti, spíš ho zakážou, páč si ho většina lidí vysvětlí zcela opačně ()

pantokrator

Zásadním průserem jinak vtipného filmu je pro mě filmový Kazachstán.. Skuteční Kazaši jsou šikmoocí příbuzní Mongolů a Kazachstán je západoasijská muslimská země s odpovídající kulturou a mnoha stopami zaniklého SSSR. Proti tomu země vydávaná za Kazachstán v Boratovi je po všech stránkách zcela jednoznačně balkánská. I muzika je čistě balkánská. Hrozná škoda, že Cohen nevymyslel nějaký fiktivní balkánský stát stejně jako arabskou Wadiyu v Diktátorovi. Pro mě, který jsem skutečný Kazachstán měl tu čest poznat, je tohle spojení strašlivě rušivé. Jinak pěkná sbírka neskutečných hlodů. A využití gumové anální ruky na závěr mě fakt dostalo. ()

Adam1408

Neuveriteľné množstvo humorných scén v jednom filme. Hrozne som sa nasmial hlavne pri prvom videní. Tomu, kto má rád nekorektný humor vrelo odporúčam. ()

Jurys

Sacha Baron Cohen po svém debutu zabrousil Boratem do trochu jiných vod, humor mu však zůstal stejný. Borat je unikátním dokumentárně založeným filmem, kde se po pokličkou komedie skrývá satira na americké občany. Bohužel celkový produkt mi připadá hodně zmatený a i když jsem se u filmu skvěle bavil, v určitých místech mi připadaly scény hodně umělé a obsahově prázdné. I tak jsem za Borata hrozně rád a přál bych si, aby se humorem Sachy Barona Cohena inspirovalo více lidí. ()

EYO EYO

moje meno byt borat ja pochadzat s kazachstanu ja rád vás,ja rád sex,to fajne.tento film je super, dost som sa pri tomto filme zasmial urcite vam tento film odporucam pozriet nie je to najlepší film aky som videl ale je dobry na oddych ()

dendev

Film, ktorý síce do Ameryckej Kultúry na Objednávku Slavnoj Kazašskoj Národa veľmi nenakúkol, je prekvapivo vtipnejší, než väčšina komédií, ktoré dnes vychádzajú... BORAT si nerobí srandu iba z Kazachstanu, Baywatchu, či Pamelky, NIE! On si robí srandu aj zo Všetkého, čo Amerika, ako celok, do istej miery BUĎTO podporuje (židia), či nepodporuje (lacné štetky) - Vtip je ale vtom, že to nerobí URÁŽLIVOU cestou, ktorá by mohla Američanov naštvať... Ak by si tvorcovia odpustili niektoré VYLOŽENE TRÁPNE SCÉNY, išiel by som s hodnotením ešte vyššie... 70% ()

Tomas.Jeline

"Já se jmenovat Borat, já rád Vás, já rád sex", tato úvodní věta už hnedka ze začátku prozradí o jaký film se jedná. Neotřelou komedi, v které převážně dojde na kontrovezní humor. Po 20 minutách v filmu jsem měl už tak namoženou bránici, že jsem přemýšlel jestli nepujdu k doktorovi. Ovšem za bolesti břišních svalů a permanentí kontrakci bránice to prostě stojí, takhle intenzivní dávku humoru prostě jinde nenajdete. Problém, ale si je, že zkrátka tento styl humoru nesedne každému, ale když už vám sende tak si troufnu říct, že lepší čistokrevná komedie se hledá už téměř nenajde. A to celé umocní fakt, že téměř všechny scény byli vyimprovizované s neherci a při natáčení zavolali policii skoro 100x. Nejde jinak než za 101% ()

Ghostman

Wawawa.To je fajne.Velice jsem se pobavil u tohoto filmu (i, když je to satirický dokument)na takovou hloupost se podívám klidně i 3x.A ještě víc mě rozesmálo to že, většina scén se odehrála bez scénáře.Např. nahá bitka Boráta s Azamatem a nebo na konci filmu: ,,tento film není vhodný pro děti do 3 let".Ale jinak dženkuji. ()

mp5991

Tak nějak i chápu, proč se tenhle film proslavil, on ten Boratův přízvuk (tady je otázka jak velké zásluhy oproti originálu má český dabing) dělá i naprosto pitomou hlášku nezapomenutelnou a poměrně vtipnou. Bohužel ne tak vtipnou aby na tom šel založit celý film, takže z větší části celkem nuda. ()

Druhý Borat má velmi dlouhý název

Druhý Borat má velmi dlouhý název

29.09.2020

Před pár týdny přišla zpráva, že herec Sacha Baron Cohen (Chicagský tribunál) nejenže natáčel pokračování Borata, on už ho dokonce stihl i dokončit, takže velice brzy dorazí na některou ze… (viac)

Dvojka Borata potvrzená?

Dvojka Borata potvrzená?

09.09.2020

Minulý měsíc byl herec Sacha Baron Cohen (Diktátor) spatřen v kostýmu Borata kterak natáčí scénu v autě. Vzhledem k absenci oficiálního oznámení se tak spekulovalo buď o tajně natočeném pokračování,… (viac)

Pokračování Borata na cestě?

Pokračování Borata na cestě?

20.08.2020

Ačkoliv herec a komik Sacha Baron Cohen nechce nic potvrdit, má v současnosti rozpracovaných hned několik projektů. Před pár měsíci byl spatřen jak zpívá na jistém kontroverzním srazu ve Washingtonu… (viac)

Jim Carrey šlohne Monu Lisu

Jim Carrey šlohne Monu Lisu

17.02.2012

Jeho kariéra už není, co bývala. Pan Popper a jeho tučňáci ale obstojně vydělali a právě natáčený kouzelnický souboj se Stevem Carellem The Incredible Burt Wonderstone rovněž vypadá na slušný úlet,… (viac)