Borat: Nakúkanie do ameryckej kultúry na objednávku slavnoj kazašskoj národa

• Česko Borat: Nakoukání do amerycké kultůry na obědnávku slavnoj kazašskoj národu (viac)

Nebude ušetrený nikto! Borat Sagdijev je šiestym najznámejším Kazachom a najlepším televíznym reportérom Kazašskej štátnej televízie, ktorá ho vyšle do USA, aby tam natočil dokument o tejto "krajine neobmedzených možností". A prípadne si našiel novú manželku, pretože tú starú tučnú mu znásilnil a roztrhal medveď... (TV JOJ)

Kolikokoli

Film, který se tváří buransky a ve skutečnosti je velmi inteligentní. Sacha dokáže v lidech potlačit morálku, aby vyšlo na povrch jejich skutečné já. To se objevuje i v Brunovi. Přestože to na první pohled má vypadat, že se máme smát Boratovi, jaký je vágus a trouba, tak ve skutečnosti se nakonec ukáže, že k smíchu není Borat, ale okolí. Cohen je holt tak geniální, až mě to samu překvapuje, jen se bojím, s čím přijde příště :) Celkově mé pocity souhlasí s komentářem, který poslal Radek99. ()

WolfR

Kontroverzní komedie Borat o Kazašském reportérovi, který se vydá dělat reportáž do USA, mě naprosto dostala. Parádní humor geniálního představitele Borata, Sachy Baron Cohena a výborné představení skoro bezvýznamného občana Kazachstánu, který se vydá napříč USA. Už to samo o sobě je dobrý námět a navíc je to celé natočeno jako dokument (fiktivní samozřejmě). Film ale neukazuje jen obyčejného Kazacha, který neví nic o mravech a velkém a vyspělém světě, ale také stupiditu lidí, kteří v něm žijí. Borat není žádný inteligentně humorný filmový zážitek, ale opravdu je to jedna z nejlepších, nejoriginálnějších, nejabsurdnějších a nejsatiričtějších komedií posledních let. A to i přesto, že je urážlivá, šokující a její téma je při nejmenším palčivé, protože tato komedie vrhá na Kazachstán to nehorší možné světlo. Myslím ale, že Borata si buď zamilujete, anebo ho budete nenávidět. To podle toho jaký humor preferujete a jaký vám nevadí a taky jestli zkousnete politickou nekorektnost. 5 hvězd. ()

Carrie_3

V mnoha filmových časopisech jsme se v recenzích mohli dočíst, jak je tento film skvělý, jedinečný, má originální nápad, který tu ještě nikdy nebyl, je to jedna z nejlepších komedií posledních let a tak podobně. Mně tento film příšel zpočátku docela vtipný, ale jak čas ubíhal, tak postupně začínal balancovat na hranici trapnosti. Také mi příliš nesedl konec, kdy Borat půlku filmu jede napříč celou Amerikou, aby dostal Pamelu Anderson a při prvním neúspěchu to vzdá a raději se opět zahrabe v tom svém Kazachstánu. Zde mě velice překvapila délka filmu, která byla zkrácena dle mého na jeho úkor. ()

Iwus.ka

Nakoukání do filmu Borat může spoustě lidem přivodit těžký psychický šok a proto by měl distributor před tímto na obale varovat. Sacha Baron Cohen nezná žádné hranice, proto jej musíte buď milovat nebo nenávidět. Ti z vás, co se shodují spíše na tom druhém, další filmy raději nepokoušejte. Ale k věci. Borat je střelený zaostalý kazašský týpek, toužící po poznání americké kultůry a pokud se mu k tomu podaří sbalit Pamelu Anderson, je to už jen třešnička na dortu. Co víc k tomu dodat? ()

KajusaK

Říkala jsem si, co je to proboha za název..Po prvním shlédnutí byly emoce střídavé, podruhé jsem se už dooost zasmála..Některé scénky byly dokonalé například večeření , zpívání hymny .. a mnoho dalšího..perfektní náhled na "amerikány" ()

Icefist

V mých očích výrazně nevyrovnaný snímek, kdy začíná salvou výtečných frků, jejichž kadenci se divák nestačí divit, aby ale následně hrozně dlouho přebíjel a už jen párkrát vystřelil. Ono je jasný, že tempo z úvodu nejde držet po celou stopáž, jenže problém je v tom, že jsem se nejednou až nudil, což logicky není dobře. 60 % Oblíbená část- přirovnání držení volantu oběma rukama ()

AdaMM

super, bál jsem se po předchozí mediální masáži zklamání, ale bylo tam dostatečné množství nechutných, rasistických a sexistických poznámek. evangelikálové nemají chybu, a borat rulez. ()

czejny

Na první pohled film extra třídy, ve kterém můžeme vidět akční scény (zdrhnutí z židovského domu), dojemné scény (loučení se s prostitutkou, Borat na mizině), nechutné scény (radovánky v hotelu) a plno vtipných scén (těch je tam víc). Vtipné do chvíle, než se na plátně objevil nahý špekoun. Po této části, zábavy ubývá. Díky tomu, že jsem film viděl relativně pozdě po premiéře, jsem měl možnost slyšet ohlasy na tento film zprava, zleva, zepředu, zezadu…což ve mně vyvolalo pocit, že tento film je opravdu výjimečný. Avšak po shlédnutí jsem byl poměrně zklamán…Dojem mi zkazily fekální vtipy, bez kterých to mohlo být mnohem lepší a vyloženě naplánované scény (hlavně ty v jú es end ej), které škodily té myšlence, že celý film je postaven na reakcích nic netušícího amerického lidu. ()

Slavníkovec

Není to tak zábavné jako krátkometrážní Borat, ani tak originální. Celek vypadá podobně jako lepší skeče z "A teď srandičky". Všichni si myslí, že ten chlápek snad spadl z Marsu, chová se nezdvořile a neamericky, nespolečensky. Scénky, které stály za to: koupě auta, interview, atd. Vrcholem filmu, byla scéná, kdy zpívá před publikem kazachstánskou hymnu, kterou všechny američany zesměšňuje. A to bez vulgárnosti. Té se, ale ve zbytku filmu hemžilo dost, takže to trochu zhoršilo můj celkový postoj k filmu. Chudák Kazachstán. ()

moviefilm

Jedna z najvtipnejších komédií, akú som kedy videl. Vynikajúci Sacha Baron Cohen a neopakovateľný scenár, ktorý bol právom nominovaný na OSCARa, len nerozumiem, prečo v kategorii adaptovaný scenár... ()

MJMilan

Dělat si srandu ze všeho včetně sebe, to umí snad jen Sacha Baron Cohen, Borat, Ali G ....a snad i Brüno. Líbivé, urážlivé, ale nám to nevadí ;-) ()

Noviik

Trochu mě udivilo, že jsem ještě nenapsal komentář. Borat je oproti předešlým Cohenovským věcem mnohem otevřenější a výraznější, nesnaží se zaujmout pouze některé diváky, ale ukazuje všem, že by si ze sebe lidi měli dělat legraci, neměli by být tolik vážní, ale také že jsou prostě obyčejní lidé, tudíž často hlupáci. Tohle Cohen dokáže vyjádřit nejlépe ze všech komiků. Borat na američanech nenechává nit suchou a to často fekálním humorem v pravém slova smyslu. Ovšem dokáže ho vyvážit tak, že ho není až tak přehnané množství. Ano, mnohdy se na to nedá dívat, ale na druhou stranu je to podáno tak, jak by mělo. Bez servítek, prostě narovinu. Cohen pro mě opět dokázal, že je král současného humoru, jak toho drsného, tak velmi inteligentního. ()

otík

Začátek a konec filmu vtipný a slušný, prostřední část naprosto katastrofální, nechutná a nudná. Určitě originálně udělaná, ale nijak zábavná komedie. ()

SoolenJV

Zajímavý a zábavný film, který umě balancuje na hraně trapnosti a geniality a zároveň ukazuje Američany, přesně tak, jací mnozí jsou, ale zároveň by se nikdy takhle vidět nechtěli. Sacha Baron Cohen je člověk se zajímavými nápady, které se nebojí použít. Už se těším na Brüna. ()

Pája=)

Odporná záležitost, která je postavená na fekálním humoru a na tom, že Cohen dělá z lidí a hlavě ze sebe idiota. Jedině posledních patnáct minut bylo víceméně ucházejících. Trefný obraz fanatického křesťanství v USA a výborná scéna s utíkající Pamelou. Jinak to byla jedna nechutnost za druhou a místo aby ve mě film vyvolával smích tak se mi spíše udělalo špatně od žaludku. ()

bartias

Je zarážející, na co všechno blbí Američani (a nejen oni) naletí. Komedie přesto není lepší než skeče z televizní show, někdy se dokonce jen opakuje. Mezi nejzábavnější momenty patří milostné přepadení Pam Anderson. Naopak scény spojující skeče v jakýsi příběh o ubohém repotrérovi, který chce svůj kazašský národ poučit o té velkolepé Americe, jsou vyloženě nudné. ()

Druhý Borat má velmi dlouhý název

Druhý Borat má velmi dlouhý název

29.09.2020

Před pár týdny přišla zpráva, že herec Sacha Baron Cohen (Chicagský tribunál) nejenže natáčel pokračování Borata, on už ho dokonce stihl i dokončit, takže velice brzy dorazí na některou ze… (viac)

Dvojka Borata potvrzená?

Dvojka Borata potvrzená?

09.09.2020

Minulý měsíc byl herec Sacha Baron Cohen (Diktátor) spatřen v kostýmu Borata kterak natáčí scénu v autě. Vzhledem k absenci oficiálního oznámení se tak spekulovalo buď o tajně natočeném pokračování,… (viac)

Pokračování Borata na cestě?

Pokračování Borata na cestě?

20.08.2020

Ačkoliv herec a komik Sacha Baron Cohen nechce nic potvrdit, má v současnosti rozpracovaných hned několik projektů. Před pár měsíci byl spatřen jak zpívá na jistém kontroverzním srazu ve Washingtonu… (viac)

Jim Carrey šlohne Monu Lisu

Jim Carrey šlohne Monu Lisu

17.02.2012

Jeho kariéra už není, co bývala. Pan Popper a jeho tučňáci ale obstojně vydělali a právě natáčený kouzelnický souboj se Stevem Carellem The Incredible Burt Wonderstone rovněž vypadá na slušný úlet,… (viac)