Borat: Nakúkanie do ameryckej kultúry na objednávku slavnoj kazašskoj národa

• Česko Borat: Nakoukání do amerycké kultůry na obědnávku slavnoj kazašskoj národu (viac)

Nebude ušetrený nikto! Borat Sagdijev je šiestym najznámejším Kazachom a najlepším televíznym reportérom Kazašskej štátnej televízie, ktorá ho vyšle do USA, aby tam natočil dokument o tejto "krajine neobmedzených možností". A prípadne si našiel novú manželku, pretože tú starú tučnú mu znásilnil a roztrhal medveď... (TV JOJ)

zigy

Zesměšnění lidské blbosti ve všech možných podobách, zde zaměřeno na Amerikány a samozřejmě Kazachy, na jejichž objednávku tohle nakoukání vzniklo:). Formou drsnou, místy provokativní. Mě naprosto vyhovující, i když jsem se možná mohl smát víc. ()

tomino28

Borat šokuje všechny okolo sebe a při tom se zároveň snaží být vtipný. Zatímco svůj první cíl naplnil beze zbytku, u toho druhého to místy docela skřípe. Z odvahu má u mě Sacha palec nahoru stejně jako za samotnou realizaci, přesto ale doufám, že komediální žánr má mnohem víc co nabídnout. ()

Syrachta

Nejsem moc fanouškem parodií, protože často neznají ten tenký, ale zásadní rozdíl zesměšněním a trapností a navíc bývají velmi duchaprázdné. Ale Borat, přestože byl v mnoha ohledech nesmírně trapný, má svou myšlenku, díky které vstávám od televize s rozpačitým úsměvem a pocitem nepromarněného času. Zajímavé zrcadlo jak východu, tak i tomu svobodnému a otevřenému západu. Mimochodem... prostitutka byla moc milá, ale já bych si domů vzala tu medvědici! Samozřejmě ještě před tím, než „utekla.“ ()

Catella

Borat je Borec!!! Kazach, co jede objevovat Ameriku. Prostě jedna ze Sachových povedených komedií, která je nabitá dobrýma hláškama a scénama. Smála jsem se od začátku až do konce a chvílema dokonce tak moc, že mě pak bolelo břicho a pusa :-) a to si pět hvězd zaslouží. ()

vandamator

Neskutečně zábavná podívaná. Cohen je na tyhle role prostě jednička a Borat je toho zářným příkladem. Být v hlavní roli kdokoliv jiný, určitě by se film nestal takovým kultem jakým je. ()

MatejQ004

Britský herec Sacha Baron Cohen, coby Borat, televizní reportér z Kazachstánu, který se vydává na cestu do USA, do nejsuper země ve světě, aby poznal místní kulturu. Odcestuje společně s jeho přítelem, nejlepším kazašským producentem Azamatem Bagatovem. V Americe si domlouvá různé schůzky s politiky a obecně lidmi, kteří jsou součástí americké kultury, takto zjišťuje více o tom, co mají v Americe za zvyky a kulturu, třeba o proti jeho zemi Kazachstánu. Plno pro někoho kontroverzího humoru, to je celý film Borat ve zkratce. Těžko by se hledal scéna, kde by Borat něčím nezaperlil. Tyto vtipné scény ještě zlepšuje Boratova lámaná a nedokonalá angličtina (v dabingu samozřejmě čeština), bez ní by to nebylo ono. K tomuto filmu asi žádné výhrady nemám, možná ke konci se už to skvělé tempo filmu zpomaluje, ale jinak nemůžu nic vytknout. Borata určitě doporučuji, protože tak dobrý komediální film s tímto specifickým typem humoru, jsem ještě neviděl. 85% ()

fooggyy7 odpad!

Vynikající sračka. Díky této sračce se cikáni z Rumunska dostali do hlavní role filmu z Hollywoodu. Pan žit z England Empire se tak stal slavným a bohatým i díky vám ()

Lendak

"I have not come to California to fight a man dressed a Hitler. I come to make Pamela Anderson my wife." ____________ Bez diskusie jedna z najlepších komédií posledných rokov ktorá je v mnohých hľadiskách aj nadčasová.  Táto ultimátne geniálna chujovina a o Kazachovi ktorý cestuje do Mériky aby si mohol vziať Pamelu Anderson za svoju manželku ako jedna z mála dokázala v tak krátkej stopáži si urobila srandu reálne asi z každej menšiny. Zo židov, feministiek, kazachov, uzbekov, gejov, černochov, američanov a mohol by som pokračovať do nekonečna. Sacha svojím excentrickým humorom doplneným o  nie menej geniálne hlášky prekročil hranicu cynického humoru a ďalej ju prekračuje. Borat jednoducho splnil svoj účel. Iným táto genialita príde ako proruská chujovina urážajúca židov, iným ako úžasne napísanú hovadinu. Iným to zase príde ako autentický dokument o americkej spoločnosti, iný zase ako normálny film. Pre niekoho je scéna, kde si Borat rochní hlavu v prdeli svojho kazašského kolegu dôvod pre smiech, iným je z toho na bľutie. Tým je Borat špecifický. Každý si tu proste nájde svoje. Ja som tu našiel extrémne vtipnú chujovinu a Ľuboš Blaha by tu pre zmenu našiel zosmiešňovanie američanov. Táto, dúfam že, kultovka je proste úžas ktorý sa len tak nevidí, a to je fajneeeee!!! Sa aj divým že tento záslúžený popkultúrny fenomén ešte nepadol do spárov cancel culture. A nech to aj naďalej ostane lebo takýto drahokam z hlbkokých kazašských baní sa len tak nevidí. Zážitok na ktorý nechcem nikdy zabudnúť. VERDIKT: 10 gumených pästí z 10. Saša je gigachad ktorý sa tým modrovlasým trinástkam vysmieva aj s tým jeho pedo knírom. ()

Dvojirakri

Dzien dobry! Jsem šťastný že jsem Borata viděl poprvé s rodinou a mohl tak zažít jak z něho stává kult v přímém přenosu, sice to stalo až roku 2022 a zavítal tedy mezi nás poměrně pozdě, ale o to víc ho máme rádi! Koho ale opravdu rádi nemáme jsou idioti z Uzbekistán! Dženkuji! ()

david141474

Sakra to bylo příšerný. Je to opravdu velký zklamání. Je to opravdu špatně odvyprávěný a humor byl děsnej, nebyl vůbec vtipnej, spíš trapnej. Děj otřesnej. Soundtrack solidní, alespoň něco je na filmu dobrý. Postavy nic moc. Herci nic moc. Střih byl chvilkama opravdu šílenej a zběsilej. Není to dobrej film a na dvojku se podívat nechystám, alespoň ne po tomto zklamání. 5/10 Alespoň ten soundtrack za něco stál. ()

Stoctyrec124

To je tak naprosto geniální film. Přitom je to tak příšerná hovadina, ale musí se nechat, že Sacha Baron Cohen předvedl mistrovský výkon. Rozhodně bych to zařadil na seznam povinných filmů. Protože ten film je geniální po všech stránkách. Dženkuji ()

MrKrahujec

Tohle je asi jediná a zároveň největší Cohenova úlitba vlastnímu bezpečí: to, že označil Borata za Kazacha. Dnes už je ovšem stále většímu okruhu diváků (a to i těm méně zasvěceným) jasné, že Borat žádný Kazach být nemůže (rodilí Kazaši ostatně vypadají dost jinak - jsou jasně žlutou "šikmookou" lidskou rasou, což se projevuje i na jejich národní povaze). Borat je totiž svým zjevem a především chováním tak typický Rusák, že už snad ani typičtější být nemůže. Možná, že dnešní Moskvané už mu přece jen nemusí úplně ve všem odpovídat, ale řadový, většinový obyvatel Ruska z menších sídel a vesnic je mu podobný natolik, že už to vlastně vůbec není nadsázka. ()

Joudec

Král pokleslých komedií se sociospolečenským přesahem. Zdánlivě stupidní humor staví na odlišnosti kultur, rasistických předsudcích a společenských normách. Cohen válí v každé sekundě a jeho Boratovi není svaté žádné téma. Věčně kontroverzní snímek, který z Borata udělal mezinárodní pojem a v Kazachstánu národní urážku. ()

PavHer

Po Ali G další Cohenovo alter ego, tentokrát absolutní vidlácký buran z Kazachstánu, který jede objevovat civilizovaný svět v Júesendei. Cíl cesty si zvolil celkem nemalý, a to svatbu s prsatou Pamelou Anderson. Po cestě potkává spoustu nic netušících lidí, poradců, rodin, a neváhá si při tom vystřelit z úplně kohokoliv z nich. Spousta lidí tenhle film odsuzuje, mě ale příjde jako maximální komedie s minimem hraných scének, a právě v té autentičnosti vidím kouzlo. "Chcete mi říct, že muž, který mi strkal gumovou pěst do prdele, byl gay?!" :-D 95% ()

Druhý Borat má velmi dlouhý název

Druhý Borat má velmi dlouhý název

29.09.2020

Před pár týdny přišla zpráva, že herec Sacha Baron Cohen (Chicagský tribunál) nejenže natáčel pokračování Borata, on už ho dokonce stihl i dokončit, takže velice brzy dorazí na některou ze… (viac)

Dvojka Borata potvrzená?

Dvojka Borata potvrzená?

09.09.2020

Minulý měsíc byl herec Sacha Baron Cohen (Diktátor) spatřen v kostýmu Borata kterak natáčí scénu v autě. Vzhledem k absenci oficiálního oznámení se tak spekulovalo buď o tajně natočeném pokračování,… (viac)

Pokračování Borata na cestě?

Pokračování Borata na cestě?

20.08.2020

Ačkoliv herec a komik Sacha Baron Cohen nechce nic potvrdit, má v současnosti rozpracovaných hned několik projektů. Před pár měsíci byl spatřen jak zpívá na jistém kontroverzním srazu ve Washingtonu… (viac)

Jim Carrey šlohne Monu Lisu

Jim Carrey šlohne Monu Lisu

17.02.2012

Jeho kariéra už není, co bývala. Pan Popper a jeho tučňáci ale obstojně vydělali a právě natáčený kouzelnický souboj se Stevem Carellem The Incredible Burt Wonderstone rovněž vypadá na slušný úlet,… (viac)