Stratené duše

• Slovensko Spriaznení duchovia (viac)
USA, (2005–2010), 78 h 15 min (Minutáž: 41–45 min)

Tvorcovia:

John Gray

Hudba:

Mark Snow

Jennifer Love Hewitt, David Conrad, Aisha Tyler, Camryn Manheim, Jay Mohr, Jamie Kennedy, Tyler Patrick Jones, Kurt Caceres, Ignacio Serricchio (viac)

Melinda Gordon (Jennifer Love Hewitt) má špeciálnu schopnosť. Táto novopečená manželka je nesmierne dôležitým spojivkom pre všetky nepokojné duše, ktoré blúda medi nebom a zemou. Predstavte si, že by ste museli zomrieť a nestihli by ste svojim blízkym povedať niečo, na čom vám záležalo alebo čo by bezpodmienečne mali vedieť. Melinda so svojou zvláštnou schopnosťou doslova priťahuje duchov, ktorí zúfalo potrebujú takúto pomoc. Odovzdaať dôležité správy ľuďom, ktorí by to mali vedieť. Presne preto je Melinda tak dôležitá tak pre mŕtvych ako aj živých. Niekedy má chuť s tým všetkým jednoducho skončiť, ale v konečnom dôsledku najlepšie vie, že jej schopnosti nie sú príťaž, ale výzva urobiť ľudí šťastnými... (oficiálny text distribútora)

borec999

Neviem prečo, ale Jennifer Love Hewitt príliš nemusím a ani týmto seriálom si u mňa nezískala väčšie sympatie. Nie je to úplne zlé, ale nebudem klamať keď poviem že ide nanajvýš o priemer a že je to niekedy celkom nezáživné. Na podobnú tému, kde má hlavná hrdinka vidiny resp. záhadné predtuchy môžem skôr menej známy seriál Nezvestní. Jemný podpriemer a 2*- 40%. ()

AngiS

Ale tak jo, je to koukatelný, milý, celkem fajn. Jen mě časem začlo vytáčet, že v každym dílu na konci Jennifer fňuká.. to už je opravdu lehce ohraný.. ()

Paity

Seriál, který vzniknul jen proso, aby se v něm ukazovala krásná ale hloupoučká Jevviner Love Hewitt. A na podobnou ptákovinu, jejíž hlavní herec slyší jako jedinný důchy se tajk vážně dělat nemusí. ()

LittleMonste

Zpočátku to vypadalo velmi slibně, ale pak to spadne. Šablonovité příběhy, kdy každý díl je stejný jako ten předchozí. Jednotlivé story-line nejsou špatné, ale když se poněkolikáté díváte na to samé, tak to rozhodně přestane bavit. Jennifer má vskutku výkonné slzné kanálky a oči jí září jako kočce ve tmě, ale to nezachrání, jak se seriál topí sám v sobě. K odpočinku ale ideální a uznávám, že Posel ztracených duší má své kouzlo. (45%) ()

Ondis

Tři díly a dost. Docela pěkně se na to kouká, už jen díky hlavní hrdince, ale jinak je to pořád to stejný dokola. Komicky až trapně působící scény, kdy J.L.H. se baví s duchema a posléze říká to stejné živé osobě, se stále opakují a za jeden díl je vidíme asi pětkrát. Nechápu, jak se o tomhle stereotypním ději mohly natočit 3 série...60% ()

Angelino

Skúsil som dopozerať 2 diely celé a stačilo. Príliš povrchné, naivné a zároveň málo akčné. Ani výber herečky na hlavnú rolu sa mi nezdá šťastný, keďže Jeniffer Love Hewitt sa skôr hodí do romantických komédií ako čohokoľvek "mysteriózneho". Celkovo som v tých dvoch častiach nenašiel nič, čo by ma zaujalo. Jedine možno šatník Jeniffer, ktorá mala vždy na sebe oblečený ten istý strih šatočiek, napriek tomu že v jednom diely sa prezliekla aspoň 20x. ()

Cement73

Zachranovat stratených duchov... ma najprv velmi bavilo. Neskor uz ten zaujem pomaly upadal, ale priznam sa, ze bolo aj niekolko nesmierne dobrych castí... ()

Bozvav

Posel ztracených duší patří přesně k těm seriálům, které se s přibývajícími řadami ztratí sami v sobě. první a druhá řada mne nadchla, pak přijde mírné ochlazení, pak mrznu, aby se následně zase oteplilo. Jako celek v pohodě, byť časem se epizody stávají ohrané a tím i nudné. Jennifer Love Hewitt je ovšem dokonalá. výborně svou roli zvládla a moc hezky se na ni kouká. Až budu v příštím životě zase v pubertě, bude můj dívčí vzor. Zvlášť první dvě řady ve mně vzbuzovaly černé myšlenky, že kdyby tomu všemu tak bylo, jak blbé by to bylo. ADD: viděno po letech znova a pořád se mi první dvě řady neskutečně líbí, pak až ta poslední. Spojení nějakou ústřední dějovou linkou funguje a vše ladí. Také už vím, co mi na seriálu vadí: to, že Melinda a její manžel se milují je v pořádku, ale musí si to třikrát denně opakovat?! Jako by tomu sami ani nevěřili a díky tendenci to pořád opakovat, stává se z těcto ujištění jen otravná fráze, která nudí a znepříjemňuje děj seriálu.Jinak za mne 85%. ()

guri

Zaujimavy namet serialu je podkopavany jednotlivymi epizodami, ktore viac-menej idu podla sablony: 1) stretnutie s duchom, 2) duchov pribeh, 3) stretnutie s otcom/mamou/synom/dcerou/manzelkou/manzelom (a inymi pribuznymi) a jeho/jej neuverenie, 4) uverenie, 5) slzy jednotlivych postav, 6) titulky. Ale na nedelnajsie dopoludnie vhodne. ()

emdvojka

No už viem prečo to dávajú v nedeľu na obed. Miesto akčný či horor by som to nazval rodinným seriálom.Aj keď sa to točí okolo duchov , strašidelne pôsobia len hodiny, ktoré idú pri tomto seriály tak strašne pomaly... ()

nikushaa

Pravdu povediac, už si ani neviem predstaviť nedeľné dopoludnie bez Melindy Gordonovej, ktorá obetavo pomáha prejsť Strateným dušiam na druhú stranu. Pripúšťam, že to nie je ten najoriginálnejší seriál na svete, ale mňa si získal. Jednotlivé epizódy sú zaujímavé - niektoré vtipné, iné môžu byť pre niekoho strašidelné (ja sa duchov nebojím !) a často boli dojímavé. Aj jednotlivé zápletky sérií boli dobre vymyslené, až na jednu a to v štvrtej sérii. Nejdem prezrádzať o čo tam šlo, ale myslím, že mnohí by súhlasili, že sa to tvorcom proste nepodarilo. No možno by som im to aj odpustila, keby to následne v 5. sérii neodignorovali (alebo na to nezabudli) a preto vlastne dávam 4*. Aj napriek tomu však ide o jeden z mojich najobľúbenejších seriálov a priznám sa, že keď nás Jennifer Love Hewitt v jednom videu posledný krát previedla štúdiami, nebola jediná komu bolo ľúto, že "Dúšikov" zrušili. ()

chrispe

Je zajímavý, kolik příběhů se dá nacpat do jedné šablony... teď je jen otázka, jak dlouho to bude díváka bavit. (A navíc tady se tak neskutečně hraje na city, že potřebuju ke každýmu dílu pakl kapesníčků.) Pokud bych tento seriál porovnávala třeba s Médium, tak bych musela říct, že je to sto a jedna. Tedy pro Médium :) Každopádně já to porovnávám podle svýho vkusu. ()

vovarano

Prvých pár-krát sa to dá ale každá časť je viac menej rovnaká, s úplne podobným dejom a tak to postupne začne nudiť. Súhlasím však s Pohrobekom "nie úplne najhoršie" ()

Theker

Rodinné fantasy seriály veľmi nemusím, ale Jennifer Love Hewitt mi v tomto neviem prečo sedí. Osobne si myslím, že hlavná pointa (zmysel komunikovať s mŕtvymi) sa tzv. "okuká" už po niekoľkých častiach. Takže tie tri hviezdičky sú hlavne pre Jennifer. ()

filip289

Pre mňa trocha nudný seriál na Nedeľné dopoludnie (moja mama tento seriál obľubuje, pozerá vzorne každú jednu časť). Ja dávam radšej prednosť Chuckovi. 58% ()