Reklama

Reklama

Stratené duše

(seriál)
  • Slovensko Spriaznení duchovia (viac)
Dráma / Fantasy
USA, (2005–2010), 78 h 15 min (Minutáž: 41–45 min)

Tvorcovia:

John Gray

Hudba:

Mark Snow

Hrajú:

Jennifer Love Hewitt, David Conrad, Aisha Tyler, Camryn Manheim, Jay Mohr, Jamie Kennedy, Tyler Patrick Jones, Kurt Caceres, Ignacio Serricchio (viac)
(ďalšie profesie)

Série(5) / Epizódy(107)

Melinda Gordon (Jennifer Love Hewitt) má špeciálnu schopnosť. Táto novopečená manželka je nesmierne dôležitým spojivkom pre všetky nepokojné duše, ktoré blúda medi nebom a zemou. Predstavte si, že by ste museli zomrieť a nestihli by ste svojim blízkym povedať niečo, na čom vám záležalo alebo čo by bezpodmienečne mali vedieť. Melinda so svojou zvláštnou schopnosťou doslova priťahuje duchov, ktorí zúfalo potrebujú takúto pomoc. Odovzdaať dôležité správy ľuďom, ktorí by to mali vedieť. Presne preto je Melinda tak dôležitá tak pre mŕtvych ako aj živých. Niekedy má chuť s tým všetkým jednoducho skončiť, ale v konečnom dôsledku najlepšie vie, že jej schopnosti nie sú príťaž, ale výzva urobiť ľudí šťastnými... (oficiálny text distribútora)

(viac)

Recenzie (98)

LittleMonste 

všetky recenzie používateľa

Zpočátku to vypadalo velmi slibně, ale pak to spadne. Šablonovité příběhy, kdy každý díl je stejný jako ten předchozí. Jednotlivé story-line nejsou špatné, ale když se poněkolikáté díváte na to samé, tak to rozhodně přestane bavit. Jennifer má vskutku výkonné slzné kanálky a oči jí září jako kočce ve tmě, ale to nezachrání, jak se seriál topí sám v sobě. K odpočinku ale ideální a uznávám, že Posel ztracených duší má své kouzlo. (45%) ()

eMeMko 

všetky recenzie používateľa

K tomuto seriálu jsme byl “donucen” manželkou a po prvních pár dílech bych hodnotil odpadem. Postavy byly nezajímavé, dialogy o ničem a celková koncepce mi přišla na hlavu. Pak se to ale pomalu rozjelo a nutno říci, že několikrát za sérii se seriál vytasil nějakým momentem, který jsem absolutně nečekal. Díly a jejich zápletky začaly být zajímavější a postavy žili a řešili i nějaké problémy mimo svět duchů. Co se týče kvality jednotlivých sérií, bylo to trochu jako na houpačce. Velkolepé finále posledního dílu se však nekonalo a celý seriál skončil dle mého názoru dosti chabě. Finální hodnocení: Průměr, který neuškodí zhlédnout...aspoň ze zvědavosti. ()

Reklama

JUWA 

všetky recenzie používateľa

Nebudem ďaleko od pravdy,ak tu napíšem,že Spriaznení duchovia sú najzbytočnejším seriálom posledných rokov.Do žánru Mystery totiž nepriniesli nič nové,iba opakujú už tisíc ráz videné klišé.Originalitu tu preto budete hľadať zbytočne.Všetky epizódy sú postavené na rovnakej schéme:samaritánka Hewittová niekoľko ráz za epizódu obehne ľudí,ktorý majú niečo spoločné z duchom,urobí tlmočníčku medzi živými a mŕtvými a nakoniec duch odíde na "druhú stranu".No a najviac vyvalený je z toho divák,ktorý sa sám seba pýta:,,Čo to dopekla bolo ?"Túto šlamastiku na kolená úplne zráža Hewittová,ktorá tu predvádza úplne nulové herectvo.O nejakej psychológií,vývoji postáv či nebodaj réžií tu nemôže byť ani reči.Na milosť sa dá vziať len slušný vizuál a určitá nápaditosť špeciálnych efektov.Je pochopiteľné,že musia obsadzovať príťažlivých hercov,aby si zaistili sledovanosť.Zábery na peknú tvár a vždy dokonalý účes J.L.Hewittovej sú samozrejme fajn,ale založiť na tom celý seriál,je mierne povedané...úbohé. ()

kingik 

všetky recenzie používateľa

Kdysi moje velmi oblíbená herečka Jennifer L.Hewiitt zde v tomto průměrném seriálu asi definitivně pohřbila svou slibnou hereckou kariéru. Jednotlivé epizody se tváří jako strašidelný plnokrevný horor, ale je to slabá káva. Vesměs jsou zde fragmenty, které naznačují, že by se mohlo zablýsknout na lepší časy, ale obstojná režie nedokáže zamaskovat slabý scénář, který nedovoluje se zbavit korektního televizního pojetí. 60% ()

Angelino 

všetky recenzie používateľa

Skúsil som dopozerať 2 diely celé a stačilo. Príliš povrchné, naivné a zároveň málo akčné. Ani výber herečky na hlavnú rolu sa mi nezdá šťastný, keďže Jeniffer Love Hewitt sa skôr hodí do romantických komédií ako čohokoľvek "mysteriózneho". Celkovo som v tých dvoch častiach nenašiel nič, čo by ma zaujalo. Jedine možno šatník Jeniffer, ktorá mala vždy na sebe oblečený ten istý strih šatočiek, napriek tomu že v jednom diely sa prezliekla aspoň 20x. ()

Galéria (625)

Zaujímavosti (8)

  • U některých epizod ve druhé sérii sloužil jako poradce světoznámý duchovní James Van Praagh. (vercza)
  • Jennifer Love Hewitt je hlavní hvězdou seriálu, jeho producentkou a režírovala také tři epizody - Body of Water, Birthday Presence a Implosion. (NinadeL)
  • V epizodě The Vanishing (2006), kde má Melinda (Jennifer Love Hewitt) na pravém oku monokl, je možné si všimnout, že na tom oku není nalíčená. Chybí jí její obvyklá černá oční linka. Zároveň nosí umělé nehty a v epizodě Last Execution (2006) ve scéně, kdy se loučí se starou paní v nemocnici a posílá jí vzdušný polibek, je vidět, že jí jeden nehet chybí. V první sérii má také umělé řasy. Ve druhé již ne. (Calwen22)

Reklama

Reklama