Brána draka a tigra

• Slovensko Strážcovia Dračej brány (viac)

Příběh vypráví o třech mladících, kteří bezmezně věří v pravdu a spravedlnost. Dostane se jim do rukou medaile, která v sobě skrývá neuvěřitelnou sílu. Je majetkem jedné z největších zločineckých organizací. Tři bojovníci proti bezpráví se tak nedobrovolně stanou součástí napínavého souboje mezi dobrem a zlem a aby uspěli, musí předvést to nejlepší ze svých bojových schopností. (ČSFD)

fcreading

Ďalší skvelý akčný film s dobrýmy súbojmi. Tie údery čo predvádzal na začiatku ten chlap boli excelentné keď naňho išli asi 50-ty a všetkých dal dole svojimi kopacími údermi. Celý dej sa vlečie trochu pomaly ale dá sa to vydržať ale koniec mi už prišiel trošku prehnaný ale ušiel. Takže keď to mám zhrnúť, jedná sa o dobrý akčný film s prostredím podobného s komixu a jeto pekne natočené :D. ()

Vyrida

Ano možná jsem trochu zaujatý a uznávám, že pro lidi co nikdy neviděli komiks, podle kterého je film natočen, bude mít po příběhové stránce problém najít začátek a konec, ale na to já zvysoka kašlu. Prostě jsem si chtěl pustit pořádnou mlátičku s šílenými triky a taky jsem ji dostal, hotovo. Tvorbu od Wilsona Yipa mám velmi rád a když se spojí s Donniem, je z toho vždy koukatelná kombo paráda. V tomto snímku mi navíc padli do oka všichni tři hlavní kung-fu bojovníci a tak jsem byl přímo v nějakým hlubokým transu :). Hudební podklad je naprosto excelentní a OST si často pouštím jen tak ve volných chvílích. Musím proto dát plné hodnocení + zařazení do TOP 10. ()

Toshiro odpad!

Anglický název Dragon Tiger Gate napovídá jak intelektuální obsah tahle hongkongská mlátička měla. Navíc děj se sice odehrává rádoby v současnosti, ale souboje byli i na drátovky hodně supernaturální a ke konci už úplně bez obalu jak z video her. Tím je jasné asi i cílové publikum. Prostě jsem se nechal napálit kladnýma recenzemi na "bojové umění". Bojové umění já rád, ale radši takové, o kterým nemusím jen smutně prohlásit: To byl jen film, to ve skutečnosti nejde. Jackie Chane omládni prosím!!! ()

maverick10

Prepaleny kyc, topici se v neukojitelne touze predstavit divakovi klasicke asijske umeni s nadhernym pribehem na pozadi. Ovsem v kazde zatacce tato snaha zakopne a rozmlati si hlavu o premiru snahy a jakousi nevyvazenost. ()

Chen

Možná bych se pozastavoval nad tím, že hlavní postavy likvidují protivníky po desítkách, možná bych se pozastavoval nad tím, že vyskočí 10x výše než zvládne průměrný jedinec, jenže nevidím důvod. Realita není to, co od podobného typu filmu čekám. Kromě toho, je zde naznačeno, že v příběhu figurují i magické síly, takže proč nepřijmout to, že se ústřední charaktery občas proběhnou po stěně. Obsazení je sympatické, vizuální stránka je skvělá, choreografie vynikající, takže klidně přehlédnu i ne tak úplně povedený děj. ()

cubajz

ze začátku to působí docela našláple, ale když se na scéně objeví letitý Donnie Yen s emo patkou a vizáží metrosexuálního teenagera pochopíte, že je něco špatně. O příběhu se nemá cenu zmiňovat, hlavní hrdinové vypadají jak vystřižení z plakátů v pokojích obtloustlých čtrnáctek a souboje (ačkoliv jsou efektně zrychlené) jsou velkou reklamou na to, jak jsou dráty dneska cool. ()

TomikZlesa

Ze začátku se nám tu rýsuje pěkná mlátička plná dobrých soubojů, ale ke konci se nam to krapanek posralo. Nechápu proč herci kteří bez pochyb maj na to předvést pořádnou akci bez blbejch zavěšení na lanech a efektech ala shaolin fotbalista vs. mortal kombat,kde měli ty efekty určitou šťávu a bavily, ale tady vytvořily akorát kýč. Každopádně po tomhle kousku není pochyb že Donnie Yen má jednu z nej postav co se asijských herců týče. ()

BUD-SFIS

Dobre bojove sceny, to bylo asi vse co se na filmu dalo hodnotit. Zbytek neco jako dej o tom se opravdu neda mluvit. Nejak jsem ho nepochytil. Tam byla mlaticka tam mlaticka a uz bojuji proti temnemu panovi. Jejda to byla rychlost. Tak za bojove sceny tri hvezdy. ()

pakobylka

Trochu prostoduché - a trochu fantastické ... a když se tyhle dvě roviny potkají, jakoby příběh nedával smysl. Přesto je neobyčejně přitažlivý. Vyzařuje čistou energii, která nehledá důvody a nezvažuje žádná pro a proti: Bez omezení prostupuje prostorem i časem - a pokud se jejím proudem necháte unášet, můžete se dotknout nebe i pekla. To je pravý důvod, proč mám ráda filmy. Jestliže některý z nich tyhle pocity dokáže vyvolat, je podružné, nakolik je nedokonalý a zdali má důvtipný scénář. Přihazuju 4* - s vědomím, že se můžou zdát nepatřičné. Ale jde o údernou KOMIKSOVOU adaptaci v asijském provedení, správně stylovou i správně mystickou, co víc byste chtěli ? ()

Martrix

Vynikající kamera a zajímavá režie. To nelze tvůrcům upřít. Ten zbytek...nejspíš má ten příběh nějaký hlubší kontext, který většina evropanů(možná jen já) nezná. Sledování Strážců Dračí brány pak pro jednoho může být podobné, jako se dívat na bolívijský dokument o kloboucích, v originálním znění s norskými titulky. Tím nechci říct, že je ten film nesrozumitelný, ale spíš to, že mám pocit, že to, co se mi zdálo být divné, nebo blbé, nejspíš souvisí s mou neznalostí. Anebo je to opravdu kravina. Takže ty 3* neznamenají, že jde o film průměrný, ale spíš odráží tu zvláštní nevyváženost mezi zpracováním a příběhem. ()

eye candy

Pár akčních sekvencí je fakt zajímavě a nápaditě natočených, škoda že převážná většina můžských postav je jak z nějakého japosnkého přihřátého remejku hochů od bobří řeky, kromě Šupináče toho pravděpodobně vyhrabali rovnou z čínské trani show. Wilson Yip využívá provázků imo v přijatelné míře a choreografie nejsou vůbec špatný, bohužel postupně houstne sentimentálních výlevů z kterých bolí hlava, jakoby si to s tou akcí rozmyslel a rozhodl se pro nějakou uhozenou sentimentální drámu. Části kdy si to rozdávají a dávaj přes držku super, zbytek blbost ()

t_gon

Co se k tomuto snímku dá napsat více, než již bylo řečeno...imho...Bitky, teda RUBAČKY. To je to jediné, oč tu běží dámy a pánové. Zapomeňte na děj a dialogy (jakkoliv jsou "opravdu" debilní), prostě se na tu krátkou chvíli vypněte a nechte se svést na vlně absolutních neuvěřitelných bojových sekvencí a drsné hudby. Víc od snímku ani nedostanete. Ale kdo by taky chtěl víc, když se na to vše tak bohovsky dobře kouká...PS : ty fígle budou asi těmi vlasy, jinak fakt nevím ()

danoo

Hongkongské karate filmy ma nikdy nebrali. Uprednostňujem Xenu, tá má aspoň štýl :-), ale uznávam, niektoré scény boli nápadité. ()

geklon

Vizuál zajímavej. Ale hrát si na dráma triler bylo pěkně hloupý. Dementní klavírní doprovod donutil odšpuntit druhou láhev vína. Takže než došlo epochální finále, usínám. Zlatej Mortl Kombat. ()

demented

Súboje sú nádherné, finále je geniálne, ale zbytok za veľa nestojí ... Vzhľadom na to, že je to adaptácia komixu, človek by očakával aj nejaký dej... No a tá fantasy stránka sa tam začína prejavovať až v poslednej polhodine, čo je veľká škoda... ()

Ceres

Ou tak tohle teda bylo docela zklamání pro mě, a to docela velké, Donnie Yen je super, kdykoliv začne bojovat, tak to stojí za to, zbytek už tak dobrý není, zbytek je prostě slabota. Celkově nic moc, ale na 50% to ještě stačit bude. ()