Sierra Leone, píše sa rok 1999. V tejto divokej západoafrickej krajine už dlhé roky zúri ľúta občianska vojna – tak dlho, že už pomaly prestáva byť jasné, kto je v nej na strane Dobra a kto Zla... Tieto masakre financujú všemocní vojnoví diktátori, predovšetkým zo ziskov z ilegálneho obchodu s diamantmi. Nuž a práve túto desivú kulisu využíva bývalý žoldnier Danny Archer (Leonardo DiCaprio) zo Zimbabwe pri svojich špinavých obchodoch: vymieňa totiž diamanty za zbrane! Jedného dňa sa Danny v otrasnom väzení, do ktorého sa dostal za pašovanie, dozvie o tajomstve dobrosrdečného rybára Solomona Vandyho (Djimon Hounsou) z kmeňa Mende, ktorého pred časom odtrhli od rodiny, zotročili a prinútili pracovať v diamantových baniach, v ktorých našiel a riskujúc vlastný život ukryl vzácny drahokam. Hoci sú obaja Afričania, ich pôvod a životná situácia by ani nemohli byť rozdielnejšie. To je však razom zabudnuté, keď ich spojí rovnaký cieľ: nájsť a speňažiť onen neobvykle veľký a mimoriadne vzácny drahokam - ružový diamant! Ten by totiž mohol zmeniť ich životy – ale tiež znamenať ich smrť... (oficiálny text distribútora)

Pitryx odpad!

Nebavilo a nebavilo. Kapri já nemusím, děj dost stagnoval a čučet na to hodně přes dvě hodiny se mi tedy vůbec nechtělo. Těch 45 minut bylo až dost.201208314500/????/13555 ()

64B

Kdybych na začátku filmu uviděl Based on true story, věřil bych. jelikož Krvavý diamant opravdu tak přesvědčivý je a myslím, že i hodně scén je věrným odrazem toho, co se v Sierra Leone dělo (možná ještě děje). Čili, skvělé dílo! ()

nula87

Zajímavý pokus spojit prostou akční podívanou s jakýmsi humanistickým poselstvím, ale po slušném rozvinutí děje, se děj, tak jak se blíží k vyvrcholení, stává stále více klišovitý a předvídatelný. A ten sladkobolný závěr si Zwick opravdu mohl odpustit... 60% ()

jolly.rose

Přestože jsem na tento film přišla později, musím uznat, že ve mně zanechal hluboké emoce a po delší době jsem se rozhodla si ho dát mezi mé oblíbené. Skvělý příběh, herecké obsazení, kamera, režie atd.Hlavně člověka donutí přemýšlet ne jen nad svými problémy. Navíc můj oblíbený Leonardo zraje opravdu jak víno. Když vezmu herectví jako řemeslo, tak po této stránce je opravdu mistrem svého řemesla, který svoji konkurenci nechává daleko za sebou. Čehož je důkazem i tento film. ()

Dzegr

(1) "Myslíš si, že jsem ďábel jen proto, že žiju v pekle. Já z něj chci ale pryč." (2) "I am really happy I met you, you know that? -Yeah, I am really happy I met you too. And I wish I can be there with you. -That´s alright, I am exactly where I am supposed to be." ()

kubilov

Poslední film s mým nejoblíbenějším hercem posledních let, s Leonardem DiCapriem, který jsem ještě neviděl. Krásná Afrika, hrozné podmínky, jiné hodnoty, spousta diamantů a šokující chování. DiCaprio po právu nominovaný, Hounsou asi také, Connelly dokonce v jedné ze svých úplně nejlepších performancí. ()

kslaww

Africký teror v Siera leone...honba za červeným diamantem a záchrana rodiny. Všechno dohromady se skvělými výkony a výborným zpracování super film ()

ac1976

No až taký zázrak to nie je. Aj keď sa na to pozerá celkom dobre, téma je zaujímavá, ale každý kto pozná abecedu predsa vie ako je to s ťažbou diamantov. No a zaujímalo by ma, či producentov bratranec nesedí v Antverpách a nekšeftuje s krvavými šutrami. ()

adamix

Fantastická réžia (Edward Zwick), krásna kamera (Eduardo Serra), pekná hudba (James Newton Howard) a úžasné herecké výkony (Leonardo DiCaprio, Jennifer Connely, Djimon Hounsou). Dejovo to tiež nie je chabé (hľadanie krvavého diamantu, hľadanie syna a útek z Afriky) a film je aj realistický. Film by bol u mňa skoro dokonalý, ale možno mi tam viac chýbal ten obrovský filmový zážitok, alebo ešte niečo viac, neviem. Viem len to, že ma VÔBEC neomrzelo, že som si tento pekný kúsok kúpil za ,, nie príliš rozumnú '' cenu. Film neomrzí skoro po žiadnej svojej stránke, má svoju brutalitu, svoje čaro, svoju nápaditosť. U mňa 4* a 85 %. ()

helrohir

Tak toto je veľmi silný snímok. Konečne film, ktorý sa bez príkras zameriava na rabovanie afrického kontinentu a s tým spojené utrpenie miestneho obyvateľstva. Aj keď na druhej strane film v rámci vražedného besnenia rôznych milicionárov nepôsobí až tak depresívne ako "Hotel Rwanda". Remeselne je to však prvotriedny film s výborným scenárom a ešte lepšou réžiou. Pozitívom je, že film je v podstate slušná akčná jazda, ale popri tom dokáže pôsobiť aj hlbším dojmom a zanechá vo Vás sakramentsky zlý pocit nad tým, čo sa to na tomto prehnitom svete deje. Nezabudnuteľných scén je tu viacero, najmä tie s detskými vojakmi sú dosť drsné. Jediné, čo mi na filme ako takom vadilo, bol snáď len ten prvoplánový uplakaný koniec, ale tak prekusnúť sa to dá bez problémov. Nejde neopomenúť aj špičkové herecké výkony hlavnej dvojice. Mne sa možno o kúsok viac pozdával Hounsou než DiCaprio, ale to je vec názoru. A pochváliť musím aj Howarda, ktorý stvoril ďalší zo svojich úchvatných soundtrackov. 90%. ()

Brano

Celkom dobré natočený film o hrôzach občianskych vojen tretieho sveta a chamtivosti zbohatnúť. Síce nič originálne, ale pozerať sa to dalo. Bolo to aj celkom dynamické, ale ta stopáž bola zbytočné dlhá. A akčné scény boli väčšinou dosť priemerné. Najviac vyzdvihnem skvelý DiCapriov herecký výkon a krásny hlavný soundtrack s názvom "London". Taktiež sa mi páčila výprava. Nie zlý film, ale na vyššie hodnotenie mi tam predsa čosi chýbalo. ()

mrclTV

Možno teraz budem znieť ako najväčší cynik na planéte, ale ako povedal Jon Lajoie v jednom zo svojich komediálnych klipov: "There ale literally millions of people starving to death on this planet as we speak and I am not one of them, so I don't give a fuck." (v prenesenom význame sa to hodí aj k situácii s diamantmi) Je smutné, alebo až šokujúce čo sa pre svôj osobný zisk a pochybné ciele v Afrike deje. Ale tento príbeh so mnou nepohol. ()

Gamekeeper77

Hodně se mi líbí vzájemné skloubení těch dvou žánrových linií. Dodrodružná honba za klenotem Sierra Leone na pozadí krutého vojenskopolitického dění. Ta první je pro diváka určitě zajímavější. Ta druhá mnohem důležitější, zato hůře stravitelná. Ač spolu úzce souvisí, na zotročování domorodců, obchody se zbraněmi a jejich následné využívání v dětských vražedných armádách, ať jsou jakkoliv pravdivé a skutečně, se kouká jen těžce. Film působí dost reálným dojmem a závěr je skutečně dojemný. Celkově je to skvěle vyvážený snímek s nulovým počtem nicneříkajících pasáží a s obsahem, co má co říct. Leonardo je vážně Pan herec. 88%. ()

george82

Tenhle film se dostane pod kůži postupně. Když jsem to viděl poprvé, tak jsem si představoval tu hrůzu v reálném životě, jak to tam muselo vypadat. Při dalších shlédnutích jsem věnoval pozornost jednotlivým postavám a musím říct, že mě to dostalo. Parádní počin. ()

PlayEasy

Edward Zwick opět dokazuje, že nás dokáže vždy zaujmout. Velmi poutavý a pravdivý příběh o bídné situaci v africkém státu Sierra Leone - některé záběry jsou tak působivé, že si připadáte, jako byste se uprostřed toho "pekla" rovnou nacházeli. Výborná výprava a kamera, skvělá hudba a výborný Leo a Djimon Hounsou a jejich velmi opravdové výkony celý film dělají ještě tvrdší, jen sexy J. Connelly působí jako anděl v pekle. Závěr je taky velmi silný, celý film je silný!!! Obvykle v komentářích děláme vtípky, ale po tomto filmu nás žádný nenapadá. Napadá nás jen, jak muselo být natáčení náročné, ať už bylo náročné jakkoliv, STÁLO TO ZA TO! 90% ()

0verseer

"Sometimes I wonder... will God ever forgive us for what we've done to each other? Then I look around and I realize... God left this place a long time ago." Zručne natočené klišé. Napriek zobrazeniu brutality páchanej na civiloch v krajine tretieho sveta hlavná linka príbehu točiaca sa okolo záchrany rodiny pôsobí zbytočne až príliš hollywoodsky... ()

Tominni

Krvavý diamant nás zavede do Afriky, konkrétně do Sierry Leone a tak film střídá krásné scenérie s usekáváním rukou, těžbou diamantů a utrpením. Zwick režírovat umí a některé scény jsou opravdu silné. Přestože dialogů moc není, ale poku jsou, tak jsou o něčem. Vlastně bych snad vytknul jen až příliš natažený závěr nebo někdy až moc jasné vysvětlování. Ale jinak jde o velmi povedené dílo. ()

donnovann

Opravdu nemůžu najít nic co bych zde vytknul. Režie, napětí, akce, výprava a hlavně chemie mezi dvojicí DiCaprio - Hounsou, to všechno jsou důvody proč dávám plné hodnocení. Leova třetí nominace na oscara a chvíli si na sošku ještě počká ale to nic nemění na tom že Blood Diamond se řadí mezi jedny z nejlepších filmů ve, kterém se tento sympaťák objevil. ()

liquuid

4,49 hvezd z 5. Uzasna hudba, hlavne teda ve druhe casti. Krasna Jennifer. Neskutecne prostredi, paradni prestrelky, nektere situace vazne bravurne natocene. Co mi tu ale vadi je prekombinovanost jak zanru, tak deje. Kdyby se film soustredil vic na hlavni linii, tak je to jasnych 5/5. Klidne o 20 minut kratsi, ale at se to venuje hlavnimu tema a dejove lince a at tam nejsou nakombinovane tri temata zaroven, pak je to ok. Overall skvely film, ja si ho uzil. ()

Tři nejlepší hrané filmy o Africe

Tři nejlepší hrané filmy o Africe

01.12.2019

Zwick, bílá velryba a kanibalismus

Zwick, bílá velryba a kanibalismus

04.03.2009

Edward Zwick je prostě smolař. Točí kvalitní filmy, které mají zároveň i značný divácký potenciál, ale přesto z různých důvodů (většinou mizerná propagace) nakonec propadnou. Krvavý diamant… (viac)

Bond účastníkem Zwickova odboje

Bond účastníkem Zwickova odboje

18.05.2007

Když Daniel Craig podepisoval smlouvu na chlastání martini s vodkou a projíždění se v Aston Martinu, možná se obával, aby mu (stejně jako jeho předchůdcům) role agenta 007 nepřischla navěky. Zdá se… (viac)

Všichni chtějí Lea

Všichni chtějí Lea

08.05.2007

Doby, kdy každá dospívající dívka měla nad postelí plakát Jacka a Rose na přídi Titanicu, už jsou pryč, ale zájem o Leonarda DiCapria neopadá. Právě naopak. Každý producent a režisér, který v… (viac)