Sierra Leone, píše sa rok 1999. V tejto divokej západoafrickej krajine už dlhé roky zúri ľúta občianska vojna – tak dlho, že už pomaly prestáva byť jasné, kto je v nej na strane Dobra a kto Zla... Tieto masakre financujú všemocní vojnoví diktátori, predovšetkým zo ziskov z ilegálneho obchodu s diamantmi. Nuž a práve túto desivú kulisu využíva bývalý žoldnier Danny Archer (Leonardo DiCaprio) zo Zimbabwe pri svojich špinavých obchodoch: vymieňa totiž diamanty za zbrane! Jedného dňa sa Danny v otrasnom väzení, do ktorého sa dostal za pašovanie, dozvie o tajomstve dobrosrdečného rybára Solomona Vandyho (Djimon Hounsou) z kmeňa Mende, ktorého pred časom odtrhli od rodiny, zotročili a prinútili pracovať v diamantových baniach, v ktorých našiel a riskujúc vlastný život ukryl vzácny drahokam. Hoci sú obaja Afričania, ich pôvod a životná situácia by ani nemohli byť rozdielnejšie. To je však razom zabudnuté, keď ich spojí rovnaký cieľ: nájsť a speňažiť onen neobvykle veľký a mimoriadne vzácny drahokam - ružový diamant! Ten by totiž mohol zmeniť ich životy – ale tiež znamenať ich smrť... (oficiálny text distribútora)

Elegnor

Hodně drsná podívaná, obecně filmy o Africe zrovna nemusim, ale tady mi to nijak zvlášť nevadilo, právě naopak. Skvělá akční podívaná, Leo je fakt dobrej.. ()

cress

Ja proste musím dať 5* lebo, keď vidím DiCapria v filme z nabitým dejom a ešte aj z krásne smutnými pohľadmi na Afriku je to naozaj úchvatná kombinácia. ()

otilrak

Skvěle natočený film podle skutečných událostí týkající se výkupu krvavých diamantů. Není se vůbec čemu divit, že film dostal tolik nominací. Už jen herecký výkon DiCapria je obdivuhodný. Do své role jako by se vžil. Ostatní stejně tak. O kameře a režii se ani nezmiňovat, všechno skvělé. Film mě dostal a rád se na něj vždy podívám znovu. ()

me_george

:-( Kdyby jen se z toho tvůrci nesnažili dělat telenovelu a udělali to trochu uvěřitelnější, méně americké, méně jednoduchého moralizování a nechali více na divákovi. S Hotel Rwanda se nedá srovnávat. 2.5* Viz Adrian, Gemini ()

pekas

DiCaprio jako ostřílený žoldák, co pro peníze (diamant) prodá málem duši, aby se nakonec přece jen ukázal v tom lepším světle? Proč ne, dalo se mu to uvěřit. A zase ujištění, že se tu nemáme ještě tak špatně. Protože co se tam děje, hrůza velebnosti. ()

Stories

Napínavý film, který nás zavede do kruté občanské války v Africe. Fantastický děj s kvalitní hudbou, okořeněný skvělými hereckými výkony, zvláště Leonardo DiCaprio a Jennifer Connelly. ()

migele

Bože, naděl tomu kdo objevil DiCapria. V podstatě na jednu věc geniální film. Tou jednou věcí je emocionální problém, kdy vám slzy naskočí až na konci při vstupu "Djimon Hounsou" do konferenční místnosti a stojí tam před všemi. Do této doby je spíš člověk zaražen -> uklidněn, jelikož se na vás valí akce, která je později vyautovaná něčím jiným. Proto dávám 4*, protože Shawshank, Gladiátor, Shindlerův seznam a další vám dájí příležitost i během filmu. ()

Bodoan

Tleskám, tleskám a znovu tleskám. Děj, akce, prostředí, skvělé herecké výkony hlavních postav a především problematika, na kterou tento film poukazuje, ve mně zanechal velký emotivní zážitek, který jen tak rychle nevyprchá! ()

Evza7

Akční jízda, která v sobě skrývá pořádnou kapku dramatičnosti. Honba za diamantem, který znamená pro oba hlavní aktéry svobodu. Di Caprio a Hounsou předvádí skvělé herecké výkony a do toho ještě překrásná Jennifer Connelly....emotivní konec zvyšuje moje hodnocení minimálně o další hvězdu. ()

Sid_77

Špatný to nebylo. Čekal jsem víc brutality a větší ponoření to problému. Situace v Africe byla jen zástěrka pro poněkud nudný příběh. 3 a půl. ()

Syna.1990

Od začátku do konce jsem se bavil. Tento film mě vážně zaujal. Leonarda nějak zvlášť nevyhledávám, ale v tomhle filmu mi vážně sedl a Djimon byl na Oskara! Jednoduše řečeno výborné herecké obsazení a výborné herecké výkony. Film je napínavý, akční scény stojí za to, podle mě to není pouze dobrodružné klišé, jak říká mnoho lidí a na konci samozřejmě dojemný happy end. Celý film je výborný. Jasných 88%. ()

ian6565

Strhující dílo, které poukazuje na těžký život v afrických krajích. Subjektivně musím říct, že ve mě krvavý diamant vyvolal vlnu emocí a je to přesně ten typ filmu, na který jsem stavěný. Edward Zwick mi prostě vyhovuje:) ()

anyonecek

Na 1. shlédnutí svělý drsnější dobrodružňák. Na druhé shlédnutí to už člověka docela nudí a omrzí. Zůstanu i tak u docela vysokého hodnocení a už se na to po 3. radši dívat nebudu, abych si to nerozmyslel a aby mi v mysli zůstalo to co mělo. Djimon Hounsoun zde herecky dosáhl i na zkušeného herce Leonarda DiCapria a to je co říct. Oba byli skvělí. ()

Havala

Poněkud nezajímavý Leonardo, nijak zvlášť vyjímečný příběh, i když dívat se na to dalo přes trochu přehnanou stopáž. Na to, jak dobře je film hodnocený, mi to nepřišlo tak wow jako jiné filmy. Byly tam jasně scény které stojí za to, ale povětšinou se mi zdá že spousta toho je neoriginálního. Atmosféra celkem ujde, kamera a střih taky. V celkovém průměru slušný standard. ()

subic

Vše je velmi slušné, hudba, kamera, výprava, jen ten příběh nějak pokulhává a takhle pokulhávat 143 minut? Leonardo DiCaprio nenadchne, ale ani neurazí. Hledá se diamant, hledá se syn a hledá se rodina a za všechno může občanská válka v Sierra Leone. Všechno spolu souvisí, ale zároveň to děj nějak tříští. ()

BlueFourOne

Dlouho mě nedostal do slz žádný dobrodružný film. Samotný příběh je krutý, kde dvě role, sobecký hlavní hrdina a člověk zbavený osobní svobody, se pomalu mění na přátelství, skrze dobrodružství, vedoucí k ziskuchtivému cíli oné hlavní postavy a hledání rodiny druhé. Konec byl pro mě neuvěřitelný, lidskost vyhrála nad touhou po diamantech, ačkoliv situace, ve které se hl. postava ocitla, nemohla vyústit jinak. Možná klišé, ale hodně silné. Pro mě byl snímek dechberoucí drama v kombinaci s neskutečnou výpravou. DiCaprio opět ukázal svoji cenu a nejen on, i D. Hounsou se zmocnil role s dokonalostí. Samotné poselství ale v podstatě pohádka, takové nereálné zbožné přání, i když z velké části na skutečném podkladu. ()

Tři nejlepší hrané filmy o Africe

Tři nejlepší hrané filmy o Africe

01.12.2019

Zwick, bílá velryba a kanibalismus

Zwick, bílá velryba a kanibalismus

04.03.2009

Edward Zwick je prostě smolař. Točí kvalitní filmy, které mají zároveň i značný divácký potenciál, ale přesto z různých důvodů (většinou mizerná propagace) nakonec propadnou. Krvavý diamant… (viac)

Bond účastníkem Zwickova odboje

Bond účastníkem Zwickova odboje

18.05.2007

Když Daniel Craig podepisoval smlouvu na chlastání martini s vodkou a projíždění se v Aston Martinu, možná se obával, aby mu (stejně jako jeho předchůdcům) role agenta 007 nepřischla navěky. Zdá se… (viac)

Všichni chtějí Lea

Všichni chtějí Lea

08.05.2007

Doby, kdy každá dospívající dívka měla nad postelí plakát Jacka a Rose na přídi Titanicu, už jsou pryč, ale zájem o Leonarda DiCapria neopadá. Právě naopak. Každý producent a režisér, který v… (viac)