Iron Man

• USA Iron Man

Tony Stark (Robert Downey Jr.) je mladý génius, miliardár, playboy a filantrop. Ako syn legendárneho vynálezcu a obchodníka so zbraňami Howarda Starka pokračuje v rodinnej tradícii. Aj on vyrába a dodáva technologicky najvyspelejšie zbrane pre americkú armádu a jeho životnú filozofiu vystihuje veta: "Najlepšia zbraň je tá, z ktorej stačí vystreliť len raz." Na ceste z vydarenej prezentácie najnovšej zbrane hromadného ničenia pre armádne špičky v Iraku a tamojšiu jednotku plukovníka Jamesa Rhodesa (Terrence Howard), Tonyho na horúcej afganskej pôde unesú teroristi. Muž, ktorému ležala Amerika pri nohách, sa tak razom ocitá v zajatí ľudí, ktorí po ňom chcú jediné - aby začal vyrábať zbrane pre nich. Vďaka svojej vynaliezavosti, výnimočnému intelektu a schopnosti improvizovať si Tony v zajatí vyrobí "brnenie", ktoré mu pomôže dostať sa na slobodu. Potom však dostane nápad, ako sa tento improvizovaný kovový oblek dá ešte podstatne vylepšiť. Získa tým úžasné nadľudské schopnosti a zrodí sa nový superhrdina - Iron Man. A do jeho podoby sa Tony Stark prevteľuje vo voľnom čase, aby zachraňoval svet. (TV JOJ)

blackJag

Výborná komiksová adaptace, které by sice prospělo více akce, přesto ta, co tam je, je precizní. K obsazení nemám nejmenších výhrad, postavy fungují skvěle. K tomu si připočtěte několik bezvadných vtípků (cameo Stana Lee nebo Nicka Furyho v podání S.L. Jacksona) a z mé strany není co řešit. 85% ()

-ELFKA-

Hoci som sa po zhliadnutí trailera trochu o Iron mana obávala, nakoniec ma neskutočne milo prekvapil!! Jednak patrí do skupiny "technických" superhrdinov, ktorých mám najradšej a jednak je to konečne poriadny komiks v kinách!! Downeyho koncert určite stojí za to, je očarujúci a sexi ;-) Je to letná pecka v štýle Transformerov, ktorú jednoducho treba vidieť a vychutnať si ju!! ()

DellEthing

Jako popkornový film na páteční večer ideální, navíc až si to půjčím na DVD můžu se zaměřit na různé malé detaily, kterých jsem si na plátně nevšiml. 80 %. ()

Ichabod

Nic víc než pohodový popcorn o třídu zábavnější jak Fantastická čtyřka, ale nedosahuje zdaleka takové poutavosti a zábavnosti jako třetí X-meni. Ale protože Tony Stark v podání Downeyho Jr. a celá ta postava je celkem schopná a atraktivní i v akční poloze, tak předpokládám, že by to druhý díl mohl dotáhnout mnohem dál. Nechám se překvapit. ()

Mr.Dogman

Ale jo, byl to celkem dobrý film. Teď jsem se aspoň naučil, že film, od kterého čekám hodně, mě často nakonec zklame (Temný rytíř, Zohan: Krycí jméno Kadeřník...), ale ne tak, že film byl špatný, ale není to tak dobrý film, jak jsem od něj čekal. Iron Man je přesně tento případ. Rozjezd byl v celku dobrý, ale hned, jak se Tony dostal do zajetí, mě začal film neuvěřitelně nudit. Hned po tom, co se však vrátil domů, pro mě film opět nabral obrátky. Zkoušení nového "brnění", filtrování z Peper (ikdyž jsem byl rád, že jim to nakonec nevyšlo, je to tak nejspíš lepší), odhalení hlavního záporáka (který byl od začátku jasný) a mnoho další. Film opět upadá u "velkého finále", kde boj ztrácí svižnost. Závěrečnou větou, film ale opět sebral všechnu kvalitu, a ukázal, že to není nudný film, ale velmi dobrý (neříkám nadprůměrný) komiksák. ()

horacko

Vynikajúci Robert Downey Jr., ktorý na mňa už od začiatku filmu pôsobil ako veľký sympaťák. K samotnému filmu ja osobne nemám čo vytknúť. Výborný akčný dej a sympatická postava Tonyho Starka už len usvedčila plných 5*. ()

Guzo

Nemam moc v lásce ty dvouhodinové akční filmy, věšina z nich mi přijde zbytečně natáhlá a díky tomu místy nudná. Ne ale Iron Man, tady jsem se bavil od začátku do konce.. Rozhodně to je nejlepší "superhrdinský film" z poslední doby a asi mu tohle místo ještě dlouho zůstane, protože minimálně herecký výkon Roberta Downeyho je naprosto parádní a technická stránka filmu taky nemá chybu. Skoro si připadáte, jako byste sami letěli v tom nabušeném obleku :-) EDIT: zvyšuji hodnocení na plný počet, protože postava Iron Mana je prostě skvěle napsaná, zahraná a perfektně sedí do světa Marvelu. ()

MI-380

Další obchodník se smrtí. Downey je na rozdíl od unylého Cage neobyčejně rychlý a bystrý. A když se jednou musí zastavit a zklidnit, pochopí...a stává se komiksovým bojovníkem. Rychlé, svižné, vtipné, plné statistů, Paltrow je milá, ale kromě Iron-Titan-Gold-Dawney-Chaplina, si zahrál už jen energický dědečkovský obludoid Bridges, 85%. ()

R1CH1E

Pánové a dámy, tak díky tomuto filmu jsem si zamiloval Roberta Downeyho Jr., protože díky jeho skvělému hereckému výkonu si teď jako Iron mana nedokážu představit nikoho jiného, než právě jej. Tato komiksová adaptace je takovým zvláštním dílem ve svém žánru. Jindy jsem u tohoto typu filmů jen čekal na akci a akční nástup hrdiny, ale tady jsem nemohl odtrhnout oči od vývoje toho sexy oblečku, se kterým tam pak milý Downey lítá a poutá pozornost líp než gigolo se svým nádobíčkem. A to jsem se ještě nedostal k těm scénám mezi Robertem a Gwyneth, při kterých to jiskřilo tak, že bych si ani nemusel pořizovat světýlka na Vánoční stromeček. K tomu přidejte úžasnou rockovou hudbu a slušně zpracované akční scény a máte film, který v mnohém předčil i takové "superhrdiny" jako Spider Mana, nebo X-Meny. ()

jitrnic

Vcelku průměrnou komiksovou sci-fi táhnou nahoru hlavně skvělí herci - ne, že by předváděli nějaké výjimečné výkony - "pouze" svůj vysoký standard - to platí hlavně o Downeym a Bridgesovi. Úplně nejvíc se mi pak líbila Gwyneth Paltrow, která velmi příjemně překvapila. Jednak jí to tu výjimečně sluší a ladí dohromady s Downeym, ale hlavně hraje zcela uvolněně a přirozeně, jako jsem u ní ještě neviděl ()

mirec88

Príjemne osviežujúca komiksová pecka, ktorá ma ale nenadchla tak ako jej podobné Batman, Superman, Spider-man (hoci to malo z každého niečo). Ale Robert Downey Jr. je proste maník. Napriek tomu to pre mňa viac ako priemer nebude. Možno keby záver bol viac dynamický a nie taký suchý, tak by som pridal. A Gwyneth Paltrow som skoro nespoznal, dosť sa zmenila (a opeknela ;-) ) ()

R´Hell

Bruce Wayne či Tony Spark, zdá se, že když jste multimilionář můžete cokoliv. A ač je mi Robert Downey Jr. sympatičtější než Christian Bale, Iron Man je přece jen míň chytlavý než Batman. Dost už srovnání, Iron man je skvělá podívaná, chvílemi velmi vtipná a s dobrým obsazením. Možná jen, kdyby se bral více vážně a nebyl tak okatě komiksový/popkornový zaujal by mě ještě více. ()

klima777

Další technicky téměř dokonalý film. Pár vtipných hlášek, charisma hlavního představitele a... nic. Opravdu, nebo jsem tak okoralá? Mám pocit, že Iron Manovi "něco" chybí a že celý ten velkolepý tyjátr je ztráta času. Robert Downey Jr., je natolik dobrý herec, že hi-tech humbuk prostě nemá zapotřebí. ()

Scar

Dostal som sa k tomuto filmu dosť neskoro (3 roky po vydaní), lebo som sa mu vyhýbal. Obrázky zrovna vábne nevyzerali. Videl som nejakého robota, vytrhnutého z kontextu. Nechal som si ale poradiť hodnotením na CSFD a dnes neľutujem. Film hodnotím ako niečo, čo nemá na Strážcov (Watchmen), ale niekde na úrovni X-menov. Určite lepšie ako Spidermani, Batmani a Hellboy, či Hulk. Takže hurá na dvojku!!! ()

strelenaL

Já mám komiksové hrdiny moc ráda, abčas se však bojím jak to při točení dopadne. Iron-man je však skvělá filmová lahůdka. O hercích ani nemluvím, ale ukázat všechny ty různé technologické vychytávky, zaplést do příběhu stále aktuální téma "Válka" jaderné zbraně a chemické hrozby se opravdu povedlo. ()

drackula

Takto si predstavujem sfilmovaný komix. Malo to vtip, malo to akciu, malo to zaujímavý dej. Iron Man nieje iba pre ortodoxných "komixákov" ale aj pre bežné publikum a v tom je jeho sila. Veľká spokojnosť. 90 % ()

Zagi20

Takhle si představuju letní filmový hit. Jednoduchý a přesto akční, svěží a vtipný. Skvěle jsem se bavil a po právu si Iron Man ode mě zaslouží 5 hvězd. P.S : Co se týká českého dabingu, ten si nezaslouží víc než absolutní a totální odpad. Nevím jestli se mám smát, brečet nebo jen sedět a nechápavě pokyvovat hlavou. Ten kdo je za ten paskvil zodpovědný by si měl pořádně nafackovat. ()

corbeau

Nejdražší reklama na Audi, jakou jsem kdy viděl :-) A mimochodem taky slušný marvelák, jehož hlavní devizou je (jak jinak) skvělý Robert Downey Jr., ale potěší i našlápnutým sountrackem a akcí, která je (pro Hollywoodský blockbuster nezvykle) zaměřená na kvalitu, místo na kvantitu. Těším se na dvojku. ()

Marvel řeší interní problémy

Marvel řeší interní problémy

21.03.2023

Nečekaný krok učinilo vedení studia Marvel, když de facto vyrazilo dlouholetou šéfku VFX oddělení Victorii Alonso. Ta ve studiu pracovala už od prvního Iron Mana a její zodpovědností v zásadě bylo… (viac)

Nový Star Wars seriál má název

Nový Star Wars seriál má název

04.10.2018

Tento týden vyšla kupa nepotvrzených informací o chystaném disneyovském seriálu ze světa Star Wars, který má na starosti režisér prvního Iron Mana Jon Favreau. Nakonec – k velkému překvapení všech… (viac)

Nový Star Wars seriál bude obří

Nový Star Wars seriál bude obří

09.08.2018

Disney to se svojí streamovací službou patrně myslí vážně. Konkurence Netflixu, Amazonu, nebo Hulu bude spuštěna někdy v příštím roce, a objeví se na ní např. nové verze pohádek Lady a tramp nebo Meč… (viac)

Kdo natočí Call of Duty?

Kdo natočí Call of Duty?

14.02.2018

Herní série Call of Duty se chystá na velké plátno a možná se toho nemusíme bát. Firma Activision si totiž po vzoru Marvelu založila vlastní produkční firmu (Activision Blizzard Studios), která… (viac)