Náš příběh se odehrává v malém městě Willard, místě, kde se každý zná s každým a nikdo nezamyká dveře, protože zloději zde prostě nejsou. A všichni až na Timmy Robinsona (K'Sun Ray) jsou spokojení. Timmy je osamělý tichý kluk zavřený neustále ve svém pokoji. Jednoho dne si jeho maminka (Carrie-Anne Moss) koupí nemrtvého domácího pomocníka (Billy Connolly), ale Timmy je zásadně proti, protože zombiím nevěří. Když si s ním ale umrlec chce hrát a navíc ho ješte zachrání pred místními rváči, začne jej považovat za přítele a pojmenuje ho Fido. Jenomže nefunkční Fidův obojek je velký problém, a o to větší ve chvíli, kdy začnou sousedé umírat. (Filmbox)

P. J. D.

Tohle jsem dlouho hledal na CSFD a nemohl najít. Film jsem viděl jako ještě docela malý špunt. Právě proto se mi hodně líbil. Scénář je sice průměr, třebaže obsazení není zase tak hrozné. Je tu ale navíc z mojí strany jistý (naznačený) sentiment. Proto je hodnocení, jaké je. ()

pumpkinqueen

Jedna z nejoblíbenějších zombie komedií, která rozhodně pobaví a která má kromě roztomilých zombíků i sympatické prostředí amerického předměstí během padesátých let. A především NÁPAD. Perfektní kombinace, já víc nepotřebuji. ()

Louie

Což o to, myšlenka s ochočenýma zombíkama je fajn, ale když on je to zároveň jediný nápad, který se v celym filmu vyskytuje... ()

kubal18

Opravdu přiblblý nápad u kterého se dá celkem dobře pobavit. Nevím zdali to nazvat brakem nebo překvapením, ale jeden pocit přebíjí ty ostatní a to je: proč C-A Moss hraje v takové ptákovině? ()

markotter

Rozkošné, barevné, dokonale parodující konzumní společnost a to, že zpeněžit se dá všechno. V první půlce jsem si pořád myslel, že je to rodinný dětský film a že tady recenzentům přeskočilo, ale druhá půlka mi to vynahradila. Carrie - Ann Moss je daleko krásnější tady než v Matrixu. ()

LabySo69

Vítejte v době, kdy jsou zombie ochočováni a používáni jako domácí mazlíčci a sluhové. V této době žije i chlapec, který najde ve svém zombie nejlepšího kamaráda, jelikož se mu nikdo plně nevěnuje. Společně se baví, hrají si, když tu náhle jednoho dne zmizí paní Hendersonová... Nenáročná, "správně" ujetá zombie komedie, avšak s pár slabšímy, někdy až stupidními momenty. Pokuď ovšem nečekáte nic převratného, rozhodně se pobavíte. ()

milaneg

Lehká hororová komedie, která ukazuje, že komediálnost není jen o sexu, pouštění plynů a nechutnostech (jak se už na severoamerickém kontinentu stalo bohužel pravidlem). ()

Mastersn

Příjemná zombie komedie,ladění do 50. nebo 60. let mi sedlo a chvílemi mi přišlo že se koukám na osmdesátkový film pro děti samozřejmě s trošku drsnějšími scénami.Billy Connollyho jsem pod tím make-upem vůbec nepoznal.Asi si místo domácího mazlíčka také budu muset pořídit nějakého Zombíka :-))) ()

Aleix

Tak si jednou večer po 14 hodinový šichtě přijdu domů zapnu ČT2 a nestačím se divit , zombíci co vozí kočárky a stříhají trávu přiblblé rodince z 60.let . Začlo to jako óbrkokotina , ale ve finé jsem se bavil , tento film nikdo nemohl myslet vážně a ani já ho tak nebral. Dětem bych to ,ale rozhodně neukazoval , je to fákt divný ! ()

E lan

Tak nevím, přesně mezi ** a ***. Ptákovina od začátku do konce a přesto to není nudné a člověk má vlastně radost jak můžou zombíci a lidé žít v pohodě spolu😀 ()

Brusinka

Docela dost ujetá komedie, kde se děti ve škole učí, jak efektivně zneškodnit nemrtvého protivníka, těhotná domácí puťka s ledovým výrazem Trinity šesti ranami z revolveru dorazí desetiletého chlapečka a kde v nouzi největší přijde na pomoc nekrofilní soused... nenapadá mě jiný výraz, než: hukot. Krásná stylizace do padesátých let, krásná Carrie-Anne a slušná porce morbidní legrace. ()

Kiki-Jiki

Nikdy bych nevěřil, že se mi bude líbit zombie komedie. Tohle je však neuvěřitelně vtipná zombie komedie. Tak moc vtipná, že častý smích nenechává žádný prostor pro pocity trapnosti. Ovšem humor je černočerný a to by mohlo některým jedincům vadit. Né mohlo, znám lidi, kterým to bude vadit určitě. Třeba zabíjení dětí nepatří mezi obvyklé náplně komedií... Hodně napoví už Obsah, ve filmu se totiž vyskytuje právě ten druh humoru, o kterém se tam píše. Takže pokud ve vás čtení o nemrtvých domácích mazlíčcích vyvolává pocity znechucení, raději se filmu obloukem vyhněte. Koho však už Obsah pobaví, rozhodně by Fida neměl vynechat. No zombies were hurt in the making of this motion picture. Že mi bylo víc líto nemrtvého než jeho lidských obětí byl nejspíš záměr tvůrců, jinak by film ztrácel na komediálnosti. Fido byl také ke konci dojemný a nechyběly ani chvíle napětí, základem však zůstává humor a všudypřítomná nadsázka. Né každému to takhle sedne, ale koho tohle schéma zaujalo, tomu se film bude líbit. Na závěr musím ještě pochválit hudbu, která se do filmu skvěle hodila. The characters and events portrayed in this motion picture are entirely fictional. Any similarity to actual persons, living, dead or undead is purely unintentional. ()

coinneach

Tento netradiční zombie filmeček je založen na výborném nápadu, originálním provedení a slušných hereckých výkonech, ale k čemu to vše, když scénáristicky je film nestydatě plochý . A přestože jako oddychovku lze Fida přijmout, občasnému zívnutí se vyhne málokdo. ()

Doomer odpad!

Narozdil od genialniho Shaun of the dead tak Fido je ukazka jak nema vypadat zombie komedie. Vtipna je maximalne tak ze zombie ktery je domaci mazlicek hlavniho hrdiny - haranta upadne. Ve filmu se resi neskutecne i rodina pouta a je to nudne a stupidni stejne jako telenovela ktera bezi odpoledne na nove. Pokud mate IQ nad 75 tak se vam toto libit snad ani nemuze ()

Lavinia

Jako alegorie na soužití různých etnik má ten nedostatek, že etnikum se změnit nedá, ale zombíkem se může stát každý. Takže každý se může dostat do neradostné situace obojkované oběti, aniž kdo ví, jestli a nakolik je naživu. Podle Fida naživu je, a zatraceně hodně cítí. Už jen to by normálně člověka přimělo se trošku zamyslet. Jako parodie na zombícké vyvražďovačky pro fanouška nula od nuly pojde, pro nefanouška zase nepřitažlivé a divné. Vážně míněno to být nemohlo. Nej je na tom idylické růžovoučké prostředí v kontrastu s šedou mrtváckou. Takže zvláštní, nezařaditelný film, který jsem prostě přežila. ()

Knor

Ale jo, byla to sranda. Skoro bych řekl až rodinná zombie komedie :-) Zní to divně, ale ten roztomile černej humor mi sednul. Povedená kravina, která dokáže pobavit. ()

Unavená smrt

Unavená smrt

22.05.2006

Taky jste si říkali, kam se poděla bledotemně krásná představitelka otce, syna a ducha svatého anglicky z Matrixu Carrie-Anne Moss? Kromě toho, že se starala o své děti (první 9/03 a druhé 11/05) si… (viac)