Dvojnásobná držitelka Oscara Hilary Swank hraje v tomto poutavém příběhu o dětech ulice vychovaných v pouličních přestřelkách a s drsným postojem k životu – učitelku, která jim chce dát, co potřebují nejvíce: jejich vlastní hlas. Odehrává se na chráněné půdě školy ohrožené násilím a rasovým napětím, učitelka Erin Gruwell musí bojovat s předsudky autorit, jestliže jí záleží na těchto studentech. Děti vypráví vlastní příběhy a poslouchají příběhy ostatních, skupina pravděpodobně "nevzdělatelných" teenagerů objeví sílu snášenlivosti, znovu získají své zničené životy a změní svůj svět. S elektrizujícími výkony hvězdného obsazení, včetně držitele Zlatého glóbu Patrick Dempsey (Grey´s Anatomy) a zpěváka Maria, film Mezi řádky je založený na uznávaném bestselleru, "The Freedom Writers Diary". (oficiálny text distribútora)

E lan

Jistě zajímavý námět založený na skutečné události kazí příliš americké zpracování při kterém běhá chvilkama mráz po zádech. Nicméně jako celek zajímavé. ()

SMJSmoK

Sice je to taková idilka, ale opravdu se to stalo, takže tohle bych neviděl ňák špatně...jinak je to moc pěkně natočený, a většina témat je tam odst aktuálních...a je na nás, abychom se z toho příběhu poučili ()

Lumberjack

Hooooodně nadhodnocený film ! Začátek byl slušný - pouliční rvačky etnických menšin, války gangů a do toho natěšená učitelka Hilary Swank slibovaly dobrý film. Nicméně kvalita záhy letěla prudce dolů. Hilary postupně všechny žáky zkrotila, dala jim chuť do života (i do učení) a dokonce jim vysvětlila význam kouzelného slova holokaust. Jinak hlavní představitelka sváděla i své osobní souboje. Proti ní bylo vedení školy, její otec vyčítajíc jí její práci a krach manželství. To jí ovšem nezastavilo, aby si našla dva vedlejšáky a dál pokračovala v intelektuálním obohacováním své třídy... Dítka četla knížky jak na běžícím páse, uspořádala sbírku na cestu Miep Gies z Holandska do USA a spláchla do záchodu všechny své střelné zbraně i myšlenky na nasilí a gangy... Filmy s podobnou tématikou, jen kvalitnější: Obecná škola, Příběh Rona Clarka nebo Policajt ze školky... ☺ Kvalitní komentáře: castor, Sfinkter, Fitin, Axident ()

Jimy

I přesto, že máme jinou barvu pleti, uvnitř nám bije stejně rudé srdce. Film o tom, jak hloupé a zároveň nebezpečné jsou předsudky a nenávist plynoucí z rasové či etnické nesnášenlivosti. Doporučuji se zamyslet hlouběji než pouze nad tím, jestli byl film jako takový natočen dobře či nikoliv. ()

Oonika

Tak hlavně mě mrzelo, že jsem se nemohla častěji koukat na Patricka Dempsey... :D pak mi taky vadilo, že to zůstalo u klasického scénáře, jak všecko dobře dopadne a všichni se polepší. Nikdy se nepolepší všichni, shází mi trochu víc reality ve filmech tohoto typu. A pak taky byla škoda, že některé charaktery nebyly probrány více do hloubky, skákalo se od jednoho k druhému. Ale dvě hodiny příjemně utekly, občas jsem se i zasmála... :) ()

Pavita

Film, nemá žádný nový nápad ani pohled na věc. Je to klasický příběh o tom jak se dá problémová třída dohromady díky učitelce. ()

Rawar

Hvězdy pouze za poselství, že když člověk bere práci příliš osobně, vztahy jdou k čertu a samozřejmě za výkon Hilary. Jinak tyhle humanistické osvěty typu Nebezpečných myšlenek vůbec nemusím, koukal jsem jen kvůli Hilary ()

mira.l

A mě se to hodně líbilo. Částečně asi i proto, že hlavní roli ztvárnila Hilary Swank, které to tady moc sluší, což se zase u ní nedá říct úplně vždycky:). Před shlédnutím jsem o tom nevěděl prakticky nic, přišlo mi to chvílema trochu přitažené za vlasy a poněkud přeslazené, a tak mě docela překvapilo, že je to natočeno podle skutečných událostí. Když se nad tím člověk trochu zamyslí, tak je asi pravdou, že v dané lokalitě různé národnostní menšiny tvoří takový přetopený kotel, který dost často bouchá ve formě neustálých bojů mezi pouličními gangy asiatů, afroameričanů, hispánců a já nevím koho všeho ještě. Pokud se jedné začínající učitelce-bělošce skutečně povedlo tenhle rasový guláš přimět k vzájemné snášenlivosti, toleranci a probudit v nich touhu po vzdělání, nezbývá než před ní smeknout. Po prvním shlédnutí poctivé 4, ale třeba se přehoupmu i na plný počet. Od Hilary opět další film se skvělým výkonem, ale stejně tak i od ostatních dětských herců, myslím, že výběr rolí se tu povedl. ()

ZnalecH

Je ušlechtilé vykonávat práci, při které člověk pomáhá ostatním. Ale obdivuhodné je, když člověk dokáže obětovat vše co má - peníze, manželství i všechen svůj volný čas. Film mimo jiné zachycuje život v drsných ulicích, kde je úspěchem přežití každého dne. Ale je možná nějaká změna? Nebo se studenti budou střílet jako jejich rodiče a kamarádi? Vše závisí na nadějné mladé učitelce, která se vzdala toho, aby se stala právničkou nebo ekonomkou a chtěla pomáhat dětem. ()

lakart

I přes těžkou uvěřitelnost pro naše končiny, občasná přílišná emotivnost a místy naivita, jsem sledoval celý film s nadšením a velikým zaujetím. To, co se v některých částech USA odehrává, daleko přesahuje naše chápání a i když to film vykresluje dosti přehnaně, věřím, že nějak takhle, možná i hůře, to tam skutečně je. Celkově se jedná o velmi vydařený film, který z lehkého nadprůměru vytahují některé vyučovací metody Erin Gruwellové a posouvají ho do velmi vysokého nadprůměru. 90% ()

Nix

Tento film jsem si oblíbil, je pravda, že je zde typické americké poselství, ale zpracování se povedlo. Filmy ze školství umí potěšit. ()

mliko

Tyto typy filmů se začínají nějak moc množit.. ale na lidi pořád dobře fungují...i když žádnej zázrak to neni tak obsazení a výkony herců jsou dobré a inspirace skutečnou událostí drží vysoké tempo filmu... ()

Aress

Skvělej film prostě paráda.Aby se tento film někomu líbil tak to musí být opravdvý filmař MUSÝ MÍT OBECNEJ PŘEHLED tenhle film není žádnej další film, tenhle nemá nikoho OHROMIT nebo POBAVIT ale má mu otevřít oči kvůli tomu co se děje ve světě AŽ ZAŽIJETE A UVIDÍTE VÁLKU, ZABÍJENÍ A STŘÍLENÍ NA VLASTNÍ KŮŽI TAK PAK TO POCHOPÍTE A TNHLE KOUSEK SE VÁM BUDE LÍBIT. ()

_aandyy_

Film podobný Nebezpečným myšlenkám, avšak také velice originální, s novým pojetím příběhu o "neposlušné černé mládeži". Tentokrát je léčí Hilary Swank a používá k tomu příběhy Židů za druhé světové války. Myslím si, že většinou diváků film Mezi řádky určitě pohne (mimochodem - docela by mě zajímalo, kdo zvolil tak, s prominutím, pitomý český název, který zapomenete dřív, než ho přečtete), protože je v něm něco zvláštního... Asimiluje mi tady zcela obyčejný příběh ze středoškolských lavic s příběhem utrpení lidí padlých za světové války. Nevím sice, jestli si budu pamatovat, o čem přesně film byl, ale určitě mi vyvstane na mysli Anna Franková, v podtextu s hudbou Tupaca... ()

TommyDiamond

Erin (Hilary Swank) jako mesiáš seslaný do školského pekla. Začátek nebyl vůbec špatný. Líbilo se mě s jakým elánem Erin předstoupila před to zvěrstvo (žáky) a jak si i v úzkých uměla obratně poradit. Ovšem postupem času vás její dobrosrdenství začne lézt krkem, protože to vypadá jako jedno velké klišé. Erin si našla další dvě práce a přítele poslala do kopru, aby cizím dětem mohla platit výlety a knížky. Starala se o ně jako o vlastní. Snažila se jim dokázat, že mají na to aby si dodělali školu, aby si věřili a něco z nich bylo atd.... Jelikož žiju v realitě dnešních dnů a událostí je pro mě toto jako velká pohádka. Hilary Swank má u mě za svůj výkon pět hvězd a příběh hvězdu jednu. Takže dám tři hvězdy.... ()

Smysl života v dopisech

Smysl života v dopisech

26.05.2006

Dvojnásobná držitelka Oscara za herecký výkon ve filmech Kluci nepláčou a Million Dollar Baby, Hillary Swank, opět spojí své síly s režisérem Richardem LaGravenesem v snímku P.S. I LOVE YOU. Adaptace… (viac)