Dvojnásobná držitelka Oscara Hilary Swank hraje v tomto poutavém příběhu o dětech ulice vychovaných v pouličních přestřelkách a s drsným postojem k životu – učitelku, která jim chce dát, co potřebují nejvíce: jejich vlastní hlas. Odehrává se na chráněné půdě školy ohrožené násilím a rasovým napětím, učitelka Erin Gruwell musí bojovat s předsudky autorit, jestliže jí záleží na těchto studentech. Děti vypráví vlastní příběhy a poslouchají příběhy ostatních, skupina pravděpodobně "nevzdělatelných" teenagerů objeví sílu snášenlivosti, znovu získají své zničené životy a změní svůj svět. S elektrizujícími výkony hvězdného obsazení, včetně držitele Zlatého glóbu Patrick Dempsey (Grey´s Anatomy) a zpěváka Maria, film Mezi řádky je založený na uznávaném bestselleru, "The Freedom Writers Diary". (oficiálny text distribútora)

nevergiveup

Dokonce jsem chvíli uvažoval o pěti hvězdách, ale tam už se ozval můj skepticismus a postavil jsem se nohama na zem. Hillary super vykon, tak nějak jsem jí to učitelství věřil. Chvílemi jsem si připadal, jak kdybych sledoval dokument o nějaké nekonvenční učitelce. Samozřejmě, vím, že film celou skutečnost dost zlehčuje, přikrášluje a zjednodušuje. Ale to klidně překousnu, film mě dojal, vyvolal u mě emoce, že jeden člověk může udelat nějakou stopu. A o tom pro mne filmy jsou, o vyvolani emocí, i když při nich trochu hrajou na emoční notu. 85% ()

Destoroyah

SWITCH WEEK 3 / 1) Freedom Writers. Film sa niekedy hrá na nereálny a trocha hlúpy ale fakt som nečakal že sa bude jednať o zážitok. Vôbec som netušil o čom je tento film a som rád že som sa nechal prekvapiť. Také silné pocity som už celkom dlho nemal a Freedom Writers mi tak trocha otvorilo oči a dokázalo mi povedať to že nie každý môže žiť rovnako a každý môže ísť za svojim snom. Úžasný výkon Hilary Swank filmu dodal ešte väčšiu atmosféru ktorú som si doslova užil a nechal som sa unášať vlnami tohto výborného filmu ktorý si našiel určité miesto v mojom srdci. Viem že zniem trocha ako básnik ale ako lepšie vyjadriť pocity ktoré som zažil pri tak dobrom filme ako je tento. HODNOTENIE: 9/10 ()

CZBios

Hodnotit film Freedom Writers je mi velice za těžko, protože pár vteřin po shlédnutím cítím spoustu různých pocitů a také si uvědomuji, že tyto pocity jsou striktně individuální. Jedno, ale mohu říct předem, všem kteří si nejsou jisti tím zdali si pustit toto Drama. Freedom Writers ( mezi řádky ) má obrovský potenciál a vykládá po celou dobu sledování velmi silný příběh plný emocí. Pokud jste člověk, který kouká na filmy pravidelně či jen občasně, pokud jste člověk, který žánru dramat nepropadl, tak či tak mohu každému z Vás říci, Shlédně TO! Freedom Writers vypráví příběh, který bychom měli shlédnout všichni bez vyjímky. Freedom Writers trvá 123 minut a mohu říct, že je to velmi silných 123 minut. Jak si můžete přečíst v obsahu vypráví příběh začátku učitelky Erin Gruwell, které se rozhodne bojovat proti nedostatkům (důsledkům) integraci barevných menšin. Konec filmu můžeme pojmout různými způsoby, dohromady můžeme říci, že se jedná o happyEnd, avšak pokud se na to podíváme z řad postav studentů, můžeme říci, že happy end postavy neprožívájí. (Erin Gruwell s nimy nepokračuje nebo to nebylo přesně ukázáno) Film hodnotí 5*, protože mi ukazuje problémy menšin v americe a dovoluje mi nahlédnout na tento problém z různých stran, ukazuje jak život může být těžký pro některé z nás a,že někteří opravdu již v 15 letech musí bojovat o svůj život. Po celým film ve mě vládl silný příběh střídaný silnými zástupy emocí a vůbec se za to nestydím. Příběh je kombinován příjemnou hudbou, která přinejmenším prožitky zesilňuje. Snad jen jediné mínus ukládám filmu za moje pochyby, zdali je vše takové jak bylo ukázáno. Zdali opravdu studenti musí takto bojovat a zdali tento příběh přeci jen neprošel pod rukami scénáristů kosmetickými úpravami, aby se lépe prodával. To ovšem těžko můžeme hodnotit, když neznáme život jakým žijí. Konec konců, každý z nás si může vybrat čemu chce věřit a jak to udělat, aniž by jste se na FREEDOM WRITERS podívali? ()

demonikus

Chvilu potom ako som si tento film pozrel som zostal v nemom úžase. Zobrazuje skutočny život mladých, ktory nemali to šťastie sa narodiť v bohatej rodinke na predmesti v zelenej Elm Street, ale v epicenre všetkeho zleho, oddeleny od spoločnosti. Ich jedinou nadejou sa stala ich spočiatku menej oblubena začinajuca profesorka angličtiny. Hilary Swank si pripisala ďalšiu vydarenu rolu (stredoškolskej profesorky angličtiny), ktorou možem tvrdiť, že aj vďaka nej sa stala jednou z najžiadanejších herečiek 21. storočia. Prva polka filmu bola trochu uspavajuca ale potom vas film priklincuje k obrazovke a nuti vas dopozerať. Filmu a aj Hilery davam 4*. ()

Lion438

Tyhle filmy mám rád. I když je tam hodně amerického patosu, mají prostě co říct. Navíc skvělá hlavní hrdinka, stačilo by jí dát za manžela Rona Clarka a mohli by společně vychovat lepší Ameriku. ()

Firefly88

Úvodní scény dramatu vás prostě přikovají k místu a ani se nepohnete. Mladá naivní učitelka jde učit do školy a dostane smíšenou třídu, kde jsou pouliční gangy, studenti, kteří jsou monitorováni policií na každém kroku a přinesená zbraň do školního areálu není žádnou zvláštností. Podle skutečné události. ()

macherano

Skutocny pribeh z 90 rokov najuspesnejsi aspon pre mna film co sa tyka skolskych filmov a bezpochyby aj celkovo lepsi nez Nebezpecne myslienky to iste ide viac do podstaty problemu rozobera palcive otazky a uplnu ubohost nenavisti etnickych pomerov videl som ho asi 3 krat ale vobec by mi nerobilo problem si ho znova pozriet fantazia hudba vyborna titulna skladba sprevadzana celym filmom aj ked jedine plus co maju Nebezpecne myslienky je soundtrack Coolio to je proste uz kult ta minutaz 1:50 mi az moc rychlo ubehla taky bol dej napinavy a gradovany, od tohto filmu konecne mozem pani Swankovou :)) ()

2tomas2

Taketo filmy ma fakt bavia.Na nič sa nehraju a ukazuju len fakta.Príbehy ludi ktorý boli vdačny že prežili jeden den. Fakt emotívny príbeh plny momentov ktoré my ostali v pameti. ()

jurijuri

Bohužial film spracováva tému, ktorú sme tu už videli v mnohých variáciach a spracováva ju rovnakým spôsobom, ako už veľa filmov pred ním. Problematická tireda, ktorá sa pod vplyvom učiteľky zmení, lebo im ukáže inú cestu života. Aj keď podľa skutočnej udalosti, ale okukané. ()

OŠmíd

Dojalo mě to, a to hodně. I když jsem k takovým lidem jako je slečna učitelka v našem světě značně nedůvěřivý, uvědomuji si, že idealisty jako společnost potřebujeme. Kde bychom bez nich byli? Navíc jsem jsem dva týdny zpátky dočetl Deník Anny Frankové, takže jsem byl ztracen... Člověk prostě potřebuje občas vedle všech hnusáren, které se dějí jak kolem nás, tak i ve filmech, vidět, že lidé jsou v zásadě dobří a že když někdo něco opravdu chce, může toho dosáhnout, i když se to zdá předem jako naprosto nereálná věc. ()

brano921

Po stalo sa mi to myslim len druhykrat v zivote, ked sa mi do oci (takmer) nahrnuli slzy. A nie raz, ale hned tri krat. A to nie som ziadna "citlivka". Najprv som sa nan dival s rozpakmi, pretoze mi "nenapadne" pripominal Dangerous Minds. No jeho prevedenie bolo omnoho lepsie. Pribeh sa odohraval na omnoho vyssej urovni a do postav som sa vzil uz pri ich uvodnych scenach. Osobne som si v nom nasiel mnoho dojemnych scen. Najma tie, ked ludia prichadzaju na to, co je v zivote podstatne. Ked si zacnu v zivote uvedomovat suvislosti a vztahy. Na chvilu sa odosobnia sa od problemov, ktore ich trapia cely zivot. Vzdaju uctu skutocnym hrdinom a prejavia empatiu, nielen vnutornu, ale aj vonkajsiu. Skutocne a milo ma prekvapil vztah ucitelky a jej manzela. V kutiku duse som cakal, ako bude znasat uspechy a pracovnu (najma casovu) vytazenost manzelky. Ako sa postupne jeden druhemu odcudzia.. Absolutne ma dostala aj scena, ked sa rozchadzali. Moj obdiv patril postave Patricka Dempseyho, pretoze aj ked argumenty proti rozchodu boli na strane Erin Gruwell (Hilary Swank), citil som viac a Patrickom. Obcas sa neda opisat to, co clovek citi.. obcas na to neexistuju argumenty. No zvladli to obaja hrdinsky a vynikajuco po hereckej stranke. Vztahy v zivote su komplikovane.. Pacili sa mi aj vykny mladych hercov vo filme. Bolo to uzasne. Bez polemiky o tom, ako americky niektore casti vyzneli, celkova atmosfera, dojem bol uzasny a zamerany proti rasizmu, absurdnosti xenofobie.. Ako je uz u mna zvykom, nepisem dlhe recenzie. Nebolo tomu tak ani dnes. Ospravedlnujem sa za to, ze som to nazval recenziou... ()

Dendas

Měli bychom se nad sebou zamyslet. Nikdo z nás si nedokáže představit v jakých podmínkách tyto děti ( teenageři) žili a do dnešního dne ještě někteří žijí. Tento film ukazuje krutou pravdu o tom jak to chodí na některým amerických školách. Film mě velmi zaujal, nečekala jsem nic zvláštního ale u konce mi přece jen ta slzička ukápla... ()

MiaTuning

Také se nemohu zbavit dojmu, že je to přes kopírák "Nebezpečné myšlenky" s Michelle Pfeiffer - zkrátka vás to hned praští... Tento snímek není špatný, Hilary Swank je moje jedna z nejoblíbenějšíh hereček, ale tohle už tady holt jednou bylo.... ()

ciapok

ja neviem, pokúšam sa skôr nájsť chybu v sebe, film som začal pozerať kvôli hlavnej postave, potom ma začal nudiť, ale hrozne. Je zlé, ak očakávam od herečky tú výšku latky, ktorú nasadla v iných úlohách ? Viem, že sa točia filmy výborné, aj slabšie, a že scenár niekedy vyzerá lepšie... Nič to u mňa nemení na tom, že Hilary Swank je skvelá herečka a ani takéto filmy to nezmenia ()

Hagedorn

Super film Hilary Swank je krasná a hraje učitelku která chce něco změnit. Patrick Dempsey hraje šmejda kterej nedokáže přejít to že mu nevaří a není doma jako puťka.Příběhy které jsou v tomle filmu se staly. ()

Nio767

Musím se přiznat, že od tohoto snímku jsem moc nečekal. Ve srovnání s Nebezpečnými myšlenkami to na mne ale působilo mnohem autentičtěji. Hilary se svým hraným zapálením pro svou vizi je tím správným elementem, na kterém se podařilo postavit překvapivě fungující dílko. 80% ()

Martin_K.

Film plný pravd a inspirace. Jeden z filmů, který by měl vidět každý. Na škodu je mu možná určitá přehnanost. Vše jde až příliš rychle a přitom jde o obrat o 100%. ()

Smysl života v dopisech

Smysl života v dopisech

26.05.2006

Dvojnásobná držitelka Oscara za herecký výkon ve filmech Kluci nepláčou a Million Dollar Baby, Hillary Swank, opět spojí své síly s režisérem Richardem LaGravenesem v snímku P.S. I LOVE YOU. Adaptace… (viac)