Teenager Kale (Shia LaBeouf) má zásadní problém. Dosud se nevyrovnal se smrtí otce, který mu při autonehodě zemřel před očima, a v důsledku toho fyzicky napadl učitele španělštiny, který se o něj nevědomky "otřel". Pro aktivního kluka jsou tři měsíce úředně nařízeného domácího vězení neskutečným utrpením. Uniknout nemůže, kontrolní zařízení, které nosí ve dne v noci kousek nad kotníkem, ho hlídá až příliš dokonale. Pravidla jsou jasná - pokud se vzdálí od rodného domu, čeká ho polepšovna. Do sousedství se naštěstí nastěhovala atraktivní vrstevnice Ashley (Sarah Roemer), a tak si Kale krátí čas jejím šmírováním otcovým dalekohledem. Postupně ho tahle "špionážní hra" začne pohlcovat, čím dál hlouběji proniká do soukromí svých sousedů, až u jednoho z nich (David Morse) zaznamená velmi nezvyklé chování. Společně s Ashley, která jeho pozorovacím dýchánkům také propadne, začínají monitorovat každý jeho krok, až v nich začne klíčit podezření, že by to mohl být dlouho hledaný sériový vrah. Uvěří ale někdo klukovi se škraloupem a jeho přítelkyni, která také není zrovna bezproblémová? Vždyť možná jde jen o výplody jejich bujné fantazie. Možná ale právě odhalili tajemství, kvůli kterému by mohli velmi snadno zemřít. Nezapomínejte, že každý vrah je něčí soused. (oficiálny text distribútora)

Axident

Asi stárnu či co, ale v poslední době mě berou filmy, které nejsou vlastně vůbec ničím vyjímečné až na to, že ctí žánr a nesnaží se o nic víc, jen poctivě dodržují pravidla, aniž by sklouzly do trapnosti nebo zbytečnosti. Navíc LaBeouf je sympaťák a dobrý herec, takže proč ne čtyři, ač to na ně vlastně v ničem nemá :o) ()

merigieren

Zábava která mě dokázala zabavit po celou dobu trvání, hezké zapojení nové techniky a nápadů. Myšlenka se sledováním sousedů sice není nejnovější, ale zde to mělo své kouzlo i kouzelnou sousedku :-) ()

Pradlík

Další snímek roku Shii LaBeoufa, tentokrát mnohem drsnější. Mladý Kale zmlátí svého učitele španělštiny a za trest dostane na celé dlouhé a hlavně nudné tři měsíce domácí vězení. Navíc mu jeho matka odpojí Xbox a přestane platit iTunes (Ach ta skrytá reklama...) a on si musí proto najít lepší zábavu. Začíná proto špehovat sousedy a dozví se mnoho nového, až odhalí vraha. Ze začátku pohodová domácí atmosféra se změní v horor a atmosféra ke konci, kdy Kale prochází vrahovým domem je velmi podobná Mlčení jehňátek, ale je udělaná po svém a člověka stejně zamrazí. Každý vrah je něčí soused. ()

spriteboy

Tak tenhle film se mi líbil - šlo sice o dobrý thriller, ale nechybělo i pobavení...Závěr filmu velmi dobře gradoval a film tak rozhodně nenudil - občas jsem se i trochu bál :-) Jsem zvědavý, jaké budu mít po shlédnutí filmu sny :-) ()

Mary19

Tak to bylo nečekaně příjemné překvapení... Shia LaBeouf ruluje, David Morse je jako slizký padouch více než uvěřitelný, a režisér D.J. Caruso umí ve správný moment zatlačit na pilu a vytvořit velmi silnou atmosféru s vypjatými momenty... 80% ()

*Colorado

Co se žánrového zařazení týče, tak tu možná chybí komedie. Protože jako ta se to chvíli i chová. Nevim proč, ale úvodní scéna, kde bourají, mi i po druhém shlédnutí přišla jako že po nich ty řidiči "šli", neboť snad nikdo ani nezastavil... Když mu pak ta ženská radí, ať si najde něco tvůrčího, něco co ho zabaví, tak mě napadlo úplně to samé :) Jinak když nastupuje na scénu David Morse, tak pěkně přituhuje a film se stává docela slušným thrillerem. Jen by mě zajímalo, co jeho postava dělala krom svého hobby, protože to vypadalo, že na nedostatek financí si stěžovat nemusí.. Ještě bych rád pochválil spád filmu, neboť i když se relativně nic moc neděje, tak film ani chvilku nenudil. Pěkných 80% ()

mala_kea

Caruso opět předkládá nadupaný a tajemný start se špetkou černého humoru. K tomu Shia přikládá perfektní herecký výkon, který dokonale donutí zhoustnout atmosféru. Jenže jak to u Carusa bývá zvykem, vždy se něco musí podělat. V tomto případě jsem se málem podělal já. Když na scénu přišla Sarah Roemer (sice velmi krásná a pohledná), ale naprosto zbytečná- dokázal jsem se přes to přenést. Jakmile přijde ale na řadu akce "pitomost", už se začínám na židli docela vrtět.Vrtím se poměrně silně, že skoro prodírám židli, protože co by to bylo za film, kdyby, akce "pitomost" neskončila nějakým průserem. Poměrně velkým průserem v podobě nepochopitelného dějového pádu v podobě béčkovu eposu o Gilgamešovi,který donutí herce ukájet své údy až do krve i přes bolest a lacinost některých patetických americkýh horových scén, aneb já jsem hodný-přežiju, ty jsi padouch-musíš umřít. ()

Rázlik

Škoda, že trailer tolik napověděl a konec byl předvídatelný, ale přesto jsem se nenudil. Na konci jsem byl napnutý jak trenky a scéna s baseballovou pálkou, která probořila dveře v Kaleově pokoji mi připomněla Osvícení. ()

Wolvie

Svižná,originálně zrežírovaná inovace Hitchcocka,která se ohlíží k teenagerům,ale zároveň umí potěšit i zkušené kinofily.Velmi příjemné překvapení. ()

agassi68

Slušné tempo vystužené výborným LaBeoufom a krásnou Roemer. Samozrejme, možme nájsť množstvo inšpirácií v iných známych filmoch, no povedzme si na rovinu - kde sa dnes nekradne? Záporák Morse odviedol, čo mal. Slušných 3,5.. ()

alambert

Ach to je škody, to je škody....Nejdřív vás dobře navnadí zajímavý začátek, pak navnazování pokračuje pětihvězdičkovou Sarah Roemer, skvělým herectvím Shii LaBeouf a nádherným prostředím...no a pak přijde naprosto nezvládnutá zápletka a vyloženě odpadní konec, ze kterého máte pocit nejen zklamání, ale snad až jako že vás tvůrci ošidili. V podstatě se dá říct, že se ve filmu prolínají dvě roviny. Jedna-příběh Shii a jeho seznamování se Sarah, která je velmi povedená a zajímavá. No a pak tu druhá-rádoby thrillerová, která je naprosto otřesná, takže ve finále nebudete mít chuť vidět film znova. ()

SidneyP

Kdyby tam nehrál Shia, věřím, že by tohle byl další béčkovský film o zabijákovi a partě děcek, co se ho pokusí zastavit. Všichni dávno víme, že David Morse umí hrát záporné postavy více než skvěle... Ale tady mu tato role myslím až tak nesedla. Nuže, na páteční nebo sobotní večer film jak dělaný... Miluju filmy, které se odehrávají na předměstí. 70%. ()

G.I. Joe 3 má režiséra?

G.I. Joe 3 má režiséra?

13.01.2015

Akční série G.I. Joe opět mění režisérský dohled. První díl měl na starost Stephen Sommers (Mumie), druhý Jon M. Chu (Let's Dance 2) a o převzetí trojky momentálně vyjednává D. J. Caruso (Oko dravce)… (viac)

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007

...chce se člověku zařvat, když na něj webové filmové zpravodajství prakticky denně chrlí zvěsti o dalších a dalších předělávkách klasických kusů. Člověk by čekal, že ten otravný trend bude slábnout,… (viac)