Most do Krajiny Terabithia

• Česko Most do země Terabithia (viac)

Film je adaptací stejnojmenného celosvětově úspěšného bestselleru Katherine Patersonové koprodukovaný dvěma předními filmovými studii Walt Disney Pictures a Walden Media, která se nedávno podepsala pod kinohitem Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň. Dva hlavní představitelé, Jess a Leslie, vytvoří imaginární království Terabithia, plné kouzelných bytostí, v kterém se stanou králem a královnou. (SPI Film)

Gac

Nejdřív to byla taková oddychovka. Pak najednou bác a dostavil se smutek, co je vede k tomu, aby v dobrodružném filmu někoho zabili a proč zrovna tu nejpříjemnější postavu. Mám dojem, že to vzalo více mě, než samotného Jesse. Opravdu smutné. Český dabing se opět povedl, malého kluka dabuje dospělí chlápek a tak to je téměř se všemi, takže dabing opravdu nikdy, vůbec nemám tušení, jaký chytrák dělá casting, buď je hluchý, nebo je mu to úplně jedno - ještě že bylo k mání orig. znění. ()

Allegro.g.

Takový rodinný film jak vystřižený z programu na sobotní dopoledne. Ale jako takový je velice dobrý. Jako fantasy ovšem ne, zároveň se jako fantasy ani netváří. Pro někoho, kdo šel s velkým očekáváním do kina, může být zklamáním, ve mne ale zanechal dojem a nucení se k tomuto filmu pořád vracet. AnnaSophia Rob je excelentní, Zooey Deschanel si pořádnou roli zase nezahrála, chuděra. ()

coinneach

Most do Země Terabithia sází na sílu fantazie nejen dětské, ale také divákovy. Pokud ten nepřistoupí na hru předkládanou nám tvůrci tohoto rodinného filmu, může si prožít značné zklamání, pro druhé však může být mnohem větším zážitkem než mnohá "velkolepá" fantasy typu Narnie. Příběh vyprávějící nám o dívce a chlapci, kteří si jako protiklad k všední a mnohdy nepříjemné realitě (šikana ve škole, nedostatek peněz) vytvoří svůj fiktivní svět v lese za jejich domy, sází spíše než na efekty, kterých je ve filmu vskutku poskromnu, na obraz dětského přátelství, jenž dominuje celému snímku, a přestože vznikly v této oblasti mnohem silnější filmy, jako kupříkladu adaptace Kingovy knihy Tělo Stůj při mě, určité kouzlo tohle komorní fantasy má, a ti, kteří mu podlehnou si mohou od něj nemálo vzít. 60 % ()

merlik

Krásný pohled do kouzelného světa dětství, postavy malých hrdinů výborně napsány a neméně výborně zahrány, hrají i krásné záběry okolní přírody, kamera kouzlí se světlem a zvrat v ději ke konci filmu nás vrací na zem. ()

Lovedeath

Takhle to vypadá, že každý film v mé topce mě musí nutně na konci rozbrečet... jenže tohel bylo opravdu krásný! Srdcovka s okouzlující Zooey Deschanel a fascinujícím fantasy světem. Však kdo by nechtěl mít za domem tak záhadný les? :)) ()

dawnie

Fascinuje mě tenhle způsob propojení reality s fantasy světem, a jsem fakt ráda, že se režisér nenechal unést a neudělal z Terabithie tuctový dětský béčko nacpaný otravnýma švitořícíma stvořeníma. Tohle přesně vystihlo můj pocit z knížky, je to jemný a okouzlující. Hlavní dvojka hraje naprosto přirozeně a postavy Jesse i Leslie díky nim mají přesně tu potřebnou hloubku a jejich úniky před tísnivou realitou jsou splněnej sen každýho.. snílka:) ()

Uhura

Rádoby bohatá fantazie pro teenagery, ve skutečnosti ale chytré šetření náklady (i nápady, což už tak chytré není) ()

Miagy

Nádherný film o 2 detských hrdinoch, ktorí si vysnívaju svoj vlastný svet. Uniknú z reality a prežívajú to najkrajšie detstvo, v domčeku na strome...Fantastických postáv je tu pomenej, ale tá detská predstavivosť sa mi mimoriadne páčila. Záver filmu silný, nevhodný a asi nepochopiteľný pre detského diváka. Toto je film pre dospelých, ktorý sa radi vracajú do detských čias, ktorý potrebujú vypnúť a zamyslieť sa,,,ako by vyzeral šéf s 3 očami...5 +++ * PLUS: krajinka, deti, príbeh, fantasy. MINUS: blbé komentáre "dospelakov"... Upravujem komentár k tomuto filmu po asi desiatom zhladnutí tohto dokonalého príbehu o priateľstve. Mal by si to pozriet každý, kto sa chce naučiť ako i v dospelosti žiť, uniknúť realite a nehrať sa na prílišných dospelákov v 16 tich.... ()

vozralec

Filmeček z produkce WDP a WM, tudíž rozhodně nelze očekávat prvky jako DP, DPP, DAP, A2M, IR a další. Solidní zpracování. Závěr také. ()

Izz

Tak trochu jiná fantasy.Za což jsem hodně ráda,protože zatímco Letopisy Narnie,Eragon nebo Zlatý kompas se vydaly slepou cestou vysokých rozpočtů,adaptací populárních knih a snahou vyrovnat se megaúspěchu Pána prstenů,Most do země Terabithia si vystačil s komorním příběhem jednoho obyčejného dětského přátelství,nějakým tím decentním trikem a důraz vložil hlavně do emocí,které se mu z diváků daří tlačit až překvapivě lehce.Hrozně fajnová fantasy pocitovka,která nevyšumí zdaleka tak rychle,jak by se mohlo zdát. ()

MrBrightside

Tento film nie je pre všetkých. Vlastne primárne nie je takmer pre nikoho - čo sa týka vekovej skupiny. Pre deti príliš zložitý a smutný, pre dospelých možno príliš detinský. Ja som ale stále veľké decko a Bridge to Terabithia ma zasiahol priamo do srdca. Možno je toto presne tá cieľová skupina - takmer dospelí, ktorí ale nechcú vyrásť a pevne sa držia zvyškov čara, ktoré v sebe ukrývalo detstvo. Prvá polovica filmu si pekne pomaly, bezstarostne plynie a okrem skvelých detských hercov neponúka nič výrazne prevratné. Je to ako jemné pohladenie na duši, je to milé, ale takých filmov sú tucty. Druhá polovica mení mierne nadpriemerný detský pseudofantasy príbeh na srdcervúcu drámu, pri ktorej budete so slzami v očiach preklínať celý svet zato, aký je krutý a nespravodlivý. Film o tom, že sa vám môže kedykoľvek zrútiť svet a nezabráni tomu ani fakt, že máte 10. Nepočítala som, koľko krát som Most do krajiny Terabithia videla, ale bolo to dosť veľa ráz. Zakaždým ma rozplakal. To sa zatiaľ žiadnemu inému nepodarilo. A výnimočný je aj tým, že je to jeden z mála filmov čo poznám, ktorý s nadhľadom prekonal knižnú predlohu a doslova ju zadupal do zeme. Pre mňa jeden z najmagickejších filmových zážitkov vôbec. Nevidím inú možnosť, než dať 5*. ()

Voorhees

Čekal jsem efektama a originalitou nadupanou dětskou story a dostal jsem naprosto nudnej, předvídatelnej žvichol čehosi o ničem. Konec uplně na hovno, celý mi to přišlo, že si to hraje na něco inovátorskýho a přitom naprostá blbost. Hlavní hrdina je ke všemu totálně nesympatickej. Ani nevim za co tu jednu hvezdičku vůbec dávám. ()

Alergius

Tenhle film si Vás omotá příjemným oddechovým tématem a pak, zhruba v polovině filmu, když se vzpamatujete z toho oparu nevinnosti a začnete přemýšlet nad tím, jak to asi skončí, k čemu to všechno spěje, či jaká je pointa, tak zrovna v té chvíli, kdy se Vaše mysl pohybuje někde v úsměvné dáli Vás Terabithia chytne pod krkem, zatřese a pěkně tvrdě uvede do nelítostného království emocí. Další pokračování a reakce už záleží na divákovi, já jsem brečel. Film už posléze pak jenom nějak rozdýcháváte a nakonec se potutelně usmíváte. ()

Daginka

Hezké, moc hezké. Být dítě nebo mladší dospívající (kterým je to primárně určeno), tak se na to asi dívám ještě jinak, ale je to každopádně moc mile vytvořené. Ještě víc mám ale určitě raději Nekonečný příběh a psa Falca. :-) Ale tohle je taky vydařené. A kdo neviděl, tak se určitě může mrknout na díl Simpsonů Hysterka Líza (20x09), který je právě odkazován na tenhle film. 83%. ()

Scraffy

Celkom milá rozprávka pre deti, ktorá má pekný scenár, dobré efekty a výpravu a k tomu celkom slušné herecké obsadenie. Ja som sa bavil a určite si to raz pozriem znova. A mimochodom ten záver je naozaj parádne vyvrcholenie! ()

elimS

50% - komentář 20ti slovy: První půlhodinka = hezká pohádka pro děti s velkou fantazií...Zbytek = nudná "lávstory" ze základky, bez nějakého výrazného posunu v ději. ()

wege

Seru na racionální myšlení, beru to pocitově a je to za 5. Skvělý příběh, skvělé herecké výkony (zejména ty dětské), neskutečné poselství, skvělé prostě úplně všechno. Proč já neměl v dospívání takovou kamarádku? Proč jsem nedokázal více fantazírovat? Nebo úplně o jiných věcech? Naprosto fascinující je, jak zvládla AnnaSophia v jednom roce dva naprosto skvělé filmy, vedle Terabitie snad ještě lepší Have Dreams, Will Travel. ()

ANTYCHRYST

Spíše podprůměrný dětský film..bohužel většina filmu je jen o snění a imaginární říši..čekal jsem kdy to celé přijde..kouzelné postavy..svět..a ono skoro..nic..místo toho jen klasické problémy puberťáku..45% ()

courage

Skutočne citlivo natočený a veľmi príjemný rodinný film. Najprv som si síce myslel že idem na čistokrvné fantasy, ale aj tak to bola pecka (nielen pre deti) ()

Zemřel kameraman Michael Chapman

Zemřel kameraman Michael Chapman

22.09.2020

Z Los Angeles přišla dnes ráno zpráva o úmrtí známého amerického kameramana, režiséra a herce Michaela Chapmana. Na dva Oscary nominovaný tvůrce zemřel ve věku 84 let na srdeční selhání, informaci na… (viac)

Carrie Bradshaw: První nákupy

Carrie Bradshaw: První nákupy

04.03.2012

Hrdinka Sexu ve městě se vrací. Bude však o něco hezčí a o hodně mladší. Sarah Jessicu Parker totiž nahradí osmnáctiletá AnnaSophia Robb, kterou si pamatujeme hlavně z Mostu do země Terabithia,… (viac)

Mezi námi kluky

Mezi námi kluky

17.07.2007

U sledování traileru na fantasy Kronika rodu Spiderwicků, v níž Freddie Highmore opět objeví na zahradě úžasný svět kouzel (nedávno něco podobného zažíval v Athurovi a Minimojích) se člověk ptá, kde… (viac)

Shyamalan: Rostliny jsou špatné, áno?!

Shyamalan: Rostliny jsou špatné, áno?!

01.06.2007

Nightovi (jak mu říkají anglicky mluvící publicisté, pro něž je přízvisko Shyamalan nezvládnutelný jazykolam) se to nakonec podařilo. Jak asi víte, po vlažně přijaté Ženě ve vodě už se hollywoodští… (viac)