Příběh o Benovi a Cassie a jejich společné cestě napříč státy za svými sny i životem. Kalendář ukazuje 60. léta minulého století a dvanáctiletý chlapec Ben sedí sám s knížkou v motorestu svých rodičů kdesi v liduprázdné části Spojených států. Svoje rodiče už ale ztratil, nevěnují se mu a ignorují ho. Matka je až chorobně závislá na filmech, filmových hvězdách a občas na nějakému opraváři, který ji v domě rozptýlí, přičemž Benovu otci je to jedno. Jeho vášní je starost o loď, kterou staví a opečovává. Jednoho deštivého večera vstupuje do Benova života nehoda a mladá dvanáctiletá blondýnka Cassie, která právě při nehodě u motorestu přijde o celou svoji rodinu. Při návratu z nemocnice si Cassie u sebe nechávají Benovi rodiče, jen na nějakou chvíli. Mezi oběma dětmi vznikne zvláštní pouto. Ben s Cassie bez povšimnutí opouštějí domov a vydávají se do Baltimoru za Cassiinou tetou a jejím mužem. Tam, kde nachází relativní štěstí Ben, ztrácí Cassie pojem reality a její konání jí vede až do dětské psychiatrické léčebny. Ve chvíli, kdy vychází najevo, že by Cassie mohla zůstat hospitalizována i nadále, rozhodne se jí Ben pomoci. (MartinezZ)

heihatchi

Film jsem si pustil kvůli AnněSophii a jsem překvapen jak neuvěřitelně krásného a silného prožitku se mi to dostalo. Podobně jak u Foresta Gumpa jsem si řikal, že na toto bych se vydržel koukat o dost dýl. Těch 85min mi uteklo jak voda. Výkony hlavních představitelů jsou fantastické, neméně tak je skvělá i hudba (na konci jsem ukáp i slzičku). Tenhle film jde mezi mé favority. ()

seko0408

Skvelý film. Rovnako ako Petronom nechápem prečo ho videlo tak málo ľudí a prečo som ho musel tak dlho zháňať. Nechce sa mi veriť, že ak niekto nepriplatí k filmu nejaký ten "miliónik" na reklamu, skončí ako tento. Ako málo známy perfektný film.... AnnaSophia Robb ma u mňa veľké sympatie a po tomto filmu ma miesto v mojich top 10 :) ()

Abath

Na film jsem narazil náhodou, když jsem se díval, kde všude hrála AnnaSophie Robb. Když jsem narazil na tenhle film, vůbec jsem nevěděl o čem má být, ale neváhal jsem a hned jsem hledal, kde bych ho mohl stáhnout. musím se přiznat že po schlédnutí jsem nad tým filmem přemýšlel celou noc a na druhý den jsem si ho musel pustin znova. To vše kvůli hereckému výkonu AnnySophii Robb. Diváci se zde dočkají i dobrého konce, který je příjemnou tečkou filmu. ()

Mrs.Bailey

Důležité je přistoupit na hru poněkud zvláštní ústřední dvojice. Pak už jsem neměla problém film strávit a zamyslet se nad jeho hlavní myšlenkou. To je totiž jeden z důvodů, proč sleduju filmy. Potřebuju si z nich něco odnést, nad něčím přemýšlet, chci, aby mi ukázaly jiný pohled na život, a právě to dokázal tento snímek. Jednoduše natočený, bez famózní výpravy a spousty velkých hereckých hvězd - to mu však na kvalitě neubírá. Jo, a taky přidávám plus za Kerouacka :-) ()

ThomasCrown

Úžasný film o pravej láske, ktorá príde a možno vám doslova zachráni život. Hoci hlavný predstavitelia sú ešte len deti, ich správanie a prejavovanie si citov je na plne dospelej úrovni. Dovolím si dokonca tvrdiť, že ich vzťah je oveľa silnejší než u mnohých dospelých. Ďaľšie plus je prekrásne prostredie, v ktorom sa tento road movie odohráva. Od piatich hviezdičiek film delí iba to, že som ho videl v slabšej obrazovej kvalite. ()

• Svetová premiéra bola 21. mája 2007 na filmovom festivale v Cannes vo Francúzsku, 19. októbra ho hrali na filmovom festivale v Ríme a vo februári nasledujúceho roka bol film uvedený v Brazílii len na DVD. V ostatných štátoch bol distribuovaný a propagovaný kvôli nedostatku financií iba biedne. (seko0408)
  • Kniha, kterou čte Ben ve vojenské akademii, je "Na cestě" od Jacka Kerouaca. Kniha je stejně jako samotný film o cestování přátel napříč Amerikou. Kerouacova kniha je též zfilmována pod stejnojmenným anglickým názvem On the Road (2012). (Cliff Booth)