Film je tretím v poradí, na ktorom Alejandro González Iňárritu spolupracoval so scenáristom Guilleromom Arriagom. Rovnako, ako v predchádzajúcich spoločných dielach, aj tu sa náhodne prepletá niekoľko zdanlivo nesúvisiacich ľudských osudov. Americká dvojica Richard a Susan musí kvôli Susaninmu zdraviu predĺžiť pobyt v Maroku. Opatrovateľka Amelia sa bojí, že nestihne svadbu syna v Mexiku a rozhodne sa, že tam potajomky odíde aj s opatrovanými deťmi. V Japonsku rieši mladé hluchonemé dievča svoje psychické problémy...Film získal Cenu za réžiu na MFF v Cannes a viac ako 30 ďalších ocenení. (STV)

Milan25

Alejandro González Iñárritu točí přesně takové filmy, které mám rád. Zamotaný děj sestávající se z několika samostatných příběhů, které spolu souvisí díky náhodám. 80% ()

baXter

Krásná hudba, krásná atmosféra, krásně natočeno a všechny príběhy jsou krásně spojeny. Krásný snímek prostě, jen mě to nechytlo úplně naplno. ()

B4TM4N

Zdaleka nejslabší Iňárritu, aneb pokud už vyjímečně dvakrát vlezeš do té samé vany, potřetí již zaručeně bude špinavá. Herecké obsazení je sice jmenovitě z celé "trilogie trilogií" nejsilnější, ovšem Cate Blanchett se pouze nekomfortně proleží celým filmem, Bradovi to sluší, ale pouze na nevýrazném partu...jak je film dobrý po stránce řemeslného provedení, tak scénář již nese značně zhrublé rysy třikrát nastavovaného čaje a tak na veskrze nezajímavé dějiství marocké a mexické je přilepeno něco zajímavější konání japonské, pohříchu ovšem zcela nerozvedené, i při nadmíru nadsazené stopáži, na kterou se dal snad jen zázrakem natáhnout takhle plytký děj. Slabé 3* a příště prosím by to chtělo už jiný koncept filmu (a to prosím ne, že se přidá čtvrtý pár/podivín). ()

Mazlik4

Špatně se mi na to kouká. Proto, že si sám sebe v podobných situacích nedokážu představit. Představa, že bych se ocitl v kůži hl. hrdinů (jedno kterého), ve mě vyvolává strach ()

I.AM.NOT

Velká výhoda a zároveň hlavní nevýhoda je Iňárritův výrazný rukopis díky kterému máte pocit, že setak trochu pořád opakuje i když servíruje stále nové a nové příběhy z odlišného prostředí. Babel jsem se trošku bál, měl jsem obavy, že tento nekompromisní mexičan zjemní svůj styl na úkor hollywoodského diktátu prodeje, čemuž náhrávalo i obsazení hezouna Pitta (,který byl, jen tak mimochodem, výborný), naštěstí neoprávněné. Babel je naopak ještě více nezávislou záležitostí- ukazuje zabíjení zvířat, nezkracuje svatbu na přípustnou délku, střílí děti, ukazuje špínu ulic třetího světa a zabrousí i k artovým věcem (pohrávání si se zvuky). Kdybych to shrnul tak jsem zpět u bodu jedna- kdybych neviděl 21 gramů a Amores perros, tak dám plný počet, ale nemůžu. ()

divak84

zatím nejtěžší rozhodování a zároven nejzamixovanějí pocity z filmu. Na tenhle film bych mohl napsat aspoň pět stranek formátu A4 co se mi tam hlavně nelíbilo... No, začnu s klady výprava skvělá. racionální chování postav v nejvypjatějších chvílích velmi mile překvapí v záplavě dementních postav v mnoha demenních USA filmech. Příběhy fajn a originální ale osobně jsem si je nevychutnal páč jsem člověk nesnašející spoustu věcí. Jsme prostě takovej. nemám rát pištící asijksé pubertaky při fotbalových turnajích, nemám rád islamský pohled na svět, nemám rád zbytečnou a umělou kontroverzi. Bylo toho až moc na mě. Věděl sem že tam bude nějaká pubertální japonská lopata, ale že se budu muset dívat místama pryč abych nevyděl hnusnou zpocenou chlupatou kundu to jsem vážně nečekal. Že se budu muset chvíli divat na maleho arabského spratka honicího si pindíka, když si v hlavě představuje svoji sestru, no sorry pane alechandro, ale to fakt ne..... hodně, opravdu hodně scen tam být nemuselo a film by byl stejně kvalitní, ale španělský styl režie a španělský pohled na svět je jiný než ten americký. podle mě zbytečně dlouhé, avšak ne moc nudící. Pokud byla v japonské lince nějaká skrytá pointa, ja ji nespatřil. film mě moc nebavil, myslím že je trochu přehypovaný, nikde se nejde do hloubky, možná jen v japonské lince. kde byli herci vyloženě marní, viz policajt (nebo detektiv nebo co). Jsem v rozpacích, dlouho jsem ten film odkládal, měl jsem ho odložit asi uplně. už nikdy víc japonské pubertačky v kontroverzních filmech, prosím už ne. fuj. ()

dopita

Předchozí film se Alejandrovi velmi povedl, tentokrát jsou to bohužel pouze v jednotlivostech dokonalý scény, které jako celek moc nefungují. Celé to působí příliš vykonstruovaně. ()

HArna

Je to dobrý film. Škoda, že mezi různými příběhy byla celkem dlouha doba čekání. Možná si mohl odpustit japonský příbeh. Trochu mě tam nesedí. Babel je povedený snímek, ale kvalit Amores perros a 21gramů nedosahuje. ()

Merkin

Skvělá věc, jen příliš překombinovaná. Narozdíl od předchozéích snímků, kde všechny příběhy působí dost reálně a svým způsobem ,,nenásilně"(myslím co se uvěřitelnosti týče), v Bábelu nacházím mnoho věcí překračujících už tak dost nadnesené meze. Nápady s loveckou zbraní, sebevraždou manželky, sběhlou kulkou a svatbou chůvina syna ještě stále může tvořit do sebe zapadjící kolečka, ale hluchoněmost a obscénnost dcery, děti zanechané samy v poušti, smrt synka dvou ústředních postav, sestra svlékající se před svým bratrem, tady už stroj začíná dřít. Nicméně stále jde o perfektní věc, jejíž maniodepresivní styl mě vyhovuje a narozdíl od Amorres Perros dává Iňarritu některým postavám i naději, takže rozhodně jde o silné čtyři hvězdy:) ()

ElChe26

Zdlouhavé, nudné a rozhodně nejslabší Iñárritu, co jsem viděl. U filmu jsem měl pocit, že narozdíl od 21 gramů či Amores Perros je nedotažený. Režisér vystavěl vyprávění příběhu stejně jako u dvou zmíněných filmů a bohužel to již nebyl takový nářez. Sázka na osvědčenou metodu narace nebyla zdaleka tak zdařilá až z toho mám pocit, že se Iñárritu patrně inovačně vyčerpal a vypadá to, že už nezdolá laťku v podobě Amores Perros... Škoda. ()

Haniss

Absolutně není co dodat, Iňárritu se předvedl v nejlepším světle. Ve světle, které může zářit snad jen v Marocké poušti, na Mexické svatbě nebo Japonské diskotéce. Perfektní výkony herců, sílné emoce umocněné perfektní hudbou, kamera taky bezchybná. Myslím, že nikoho, kdo tento film uvidí na dlouho nic tak neusadí do křesla. 95% ()

Bafo

Samozrejme je to dobry film... Ano Inarritu umi tocit... Ale nepripadava vam to furt stejne? Napis pribeh tocici se kolem jedny linky vsude mozne - rozsekej ho na kusy - poskladej z tech kusu scenar - natoc film... No kdyz sem videl amores perros tak to byla pecka ale dnes uz me to nak tak prestalo bavit (kdyz uz i v cesku se tak obcas toci)... Navic ustredni temata filmu jsou jiz take dosti zprofanovane (opet se o nic toci i v cesku)... Film neprinasi nic moc noveho.. Jen pribehy nekolika lidi souvisejici s jednou puskou... Ano misty je velice pusobivy ale jako celek se vytraci do ztracena... Pusobi nedokoncene a trosku prazdne... Navic pribeh japonky je tam implantovan tak jakoby umele... Trosku mi to pripadalo ze je tam proto aby tam vazne byl celej svet od vychodu na zapad... Ikdyz sam pribeh je mozna nejlepsi tak preci jen se zbytkem jakoby nesouvisi.. Davam z milosti **** (kdyz si totiz uvedomim jakejm vetsim srackam sem dal 4) ()

Bouřňák

70% - naprosto souhlasím s komentářem od POMO - a to i s poznámkou P.S. Japonská povídka je velice silná a podle mě s největším potenciálem, nicméně v tomto filmu vůbec nemusela být - nemá se zbylým dějem nic společného. ()

blues

bohuzel, u tohoto snimku jsem mel prehane ocekavani diky vsemoznym ocenenim, ale film me vubec nenaplnil. dej byl nemastny, neslany, hudba i vykony hercu to ale vyvazily. mozna pro fanousky Inarritovych filmu, pro me takovy dost prumerny film, zbytecne se natahujici a hrajici hlavne na city-to je pro me rozhodne nejvetsi slabina-takovych jsem shledl jiz mnoho... ()

jasiska

Toto je taký druhý Crash - čím však nechcem naznačiť, že je neoriginálny, pretože si myslím, že opak je pravdou. Babel prevzal štýl rozprávania a rozráva svoj vlastný unikátny príbeh. Myslím, že takým tým hlavným posolstvom, ktoré sa mi vrylo do pamäte, je, že všetky činy majú svoje konzekvencie, aj keď možno nie priamo na aktéra.__Dôkazom jedinečnosti tohto filmu je, že som ho videla iba raz pred asi 4 rokmi a ešte stále si ho veľmi dobre pamätám. Pritom sú aj filmy, ktoré už o týždeň neviem, o čom boli. ()

Káronoš

Alejandro González je můj velký oblíbenec, takže jsem čekal od filmu dramatický snímek plný stresujících situací a také jsem se toho dočkal. Brad Pitt dokázal že má výborný herecký talent a roli starostlivého manžela, který čeká na vrtulník s pomocí zahrál skvěle. Přesto se mi nejvíce líbil příběh hluchoněmé japonky, která chtěla prožít milostný zážitek. Film mě hodně natchl a prožil jsem příjemných 140 minut. Hodnocení:9/10 ()

Wishkah

Iñárritu je mistrem svého řemesla. Babel je nádherně vizuálně zpracovaný film a za vizuální stránku ještě o krok překonává hudební stránka. Skvělý film, u kterého se dá i poplakat. I přes toto všechno ale ty tři povídky zůstaly nějak oddělené. I když byly v něčem spojené jdou úplně mimo sebe a to mi trochu překáželo. Herecky se mi líbil hlavně Brad Pitt. On je opravdu jeden z nejvěších současných herců. ()

Harapes

Svělé drama o propletenci životů.Tak málo stačí a život se Vám otočí o 180 stupňů.Vynikající herci i neherci.Každý byl ve své roli výborný. ()

Chicagský tribunál pomýšlí na oscarové nominace

Chicagský tribunál pomýšlí na oscarové nominace

27.10.2020

Už skoro dva týdny na Netflixu sklízí veliký úspěch nejnovější snímek Aarona Sorkina, Chicagský tribunál. Historické drama popisuje události z Chicaga roku 1968, kdy sedm organizátorů protestních… (viac)

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

09.12.2013

Nedávno jste u nás četli o nové hrané verzi Kiplingovy Knihy džunglí, kterou pro Disneye natočí ironmanovský Jon Favreau. Podle názvu se může zdát, že studio uvažuje i o jiném režisérovi. Pravda je… (viac)

Shia LaBeouf na odstřel?

Shia LaBeouf na odstřel?

14.08.2010

Vskutku podivuhodné spojení – Shia ve filmu australského drsňáka Johna Hillcoata, tvůrce Cesty a nelítostného kenguru-westernu Proposition? Ale ano. Prozatím nic není oficiální, ale údajně už spolu… (viac)