Vrcholně poetický umělecký western? To si pište. A jaký. V případě tohoto snímku rozhodně nebyly dvě nominace na Oscara uděleny zbůhdarma. Právě naopak, film režiséra Andrewa Dominika patří mezi nejpozoruhodnější snímky tohoto žánru za posledních deset let. A rozhodně nejen proto, že v něm hlavní roli největšího desperáta Divokého západu sehrála mezinárodní superhvězda Brad Pitt a ve vedlejší roli se až neskutečně blýsknul Casey Affleck, bratr staršího, zatím známějšího Bena. Jaký vlastně byl lupič Jesse James? A proč došlo k tomu, že se devatenáctiletý idealista Robert Ford, Jesseho přítel a člen jeho gangu, postavil proti muži, jehož od dětství zbožňoval? (oficiálny text distribútora)

bonovox

Trochu pridlhé a uspávajúce ale s krásnou kamerou, hudbou a vynikajúcimi hercami. Film len potvrdil vzrastajúci návrat klasických westernov. Dávam 70 %. ()

Marv

Technicky skvělé, herecký výkon Caseyho Afflecka famozní, ale to nic nemění na tom, že jsem u toho málem zdechnul nudou. ()

MichelG.

Na tuten film sem se hrozne tesil a vubec mi nezklamal. Vetsinou to bejva naopak. Trochu netradicni western, kde spis nez o nejakou akci jde predevsim o osobu J.J. Film s prevazne klidnejsim pribehem kde vas obcas zamrazi s nadherne vygradovanym zaverem (myslim konkretni zabiti Jesseho Jamese). Brad Pitt v tutom filmu dokazal ze je vybornym hercem, kterej dokaze zahrat opravdu cokoli. Nesmim zapomenout na nemene skvelej vykon C.Afflecka kterej svoji roli zahral tak, ze bych si spis myslel ze byl podelanej z Brada Pitta nez z Jesseho Jamese. Celej film je natocenej krasnou kamerou, ale je fakt ze priroda tomu hodne prida. Vsechno si to proste sedlo a me ten film hrozne rychle utek i kdyz trval skoro 3 hodiny. Podobnej pocit sem mel naposled u Tenky cerveny linie. Uz se tesim az si udelam cas a zkouknu to znova. ()

brasek

Mám radšej staršie westerny, ako novodobé... okrem pár výnimiek. Tento film však nie je výnimka. Musím uznať, že je síce celkom pekne natočený, ale mňa dejovo vôbec neupútal, nedokázal ma vtiahnuť do deja a nakoniec ma ovládla nuda. ()

EnneX

celkově průměrný film, kdy se film neskutečně vleče a svojí délkou nedokáže připoutat vaší pozornost. Být tak o hodinu kratší bylo by to určitě o dost lepší. ()

rigby

Film zpracovávající známou legendu má výbornou atmosféru. Jednotlivé scény by se daly krájet nožem. Podařilo se vykreslit pohnutky Roberta Forda, které ho vedly k jeho činu, ale osobnost Jesseho Jamese se nějak vytratila. Zůstává tím tajemným magickým mužem v pozadí. Film tak podporuje opar legendy, který kolem něho vytvořily americké dějiny. Dobré, ale ne nadprůměrné. Snímek ale za shlédnutí stojí. ()

E.T.Martin

V mnoha hodnoceních tohoto filmu je zde zmiňována podobnost s filmy Terrence Malicka, ale řekl bych, že jde o srovnání velmi povrchní. Ano máme tady dlouhé statické "poetické" záběry kamery, pomalu plynoucí děj, ale to je tak vše. Zatímco v Malickových dílech jsou tyto prvky nositelem určitého poselství, a mají tedy smysl, zde bych žekl, že se jedná o prázdné pozlátko. Jediné, co tak alespoň trochu zachraňuje tento velmi nudný western, jsou herecké výkony. Brad Pitt je zde velmi dobrý, přesto jej ale zcela zastiňuje mladý Casey Affleck. Budete jej možná nenávidět, možná vám přijde odporný nebo jej budete litovat, ale v žádném případě vás nenechá chladnými. Bez skvělých herců bych dal filmu minimálně o hvězdičku méně. ()

Ajay

Není to špatné, ale příliš vleklé, raději mám tv verzi s Krisem Kristoffersonem a Johnym Cashem "Poslední dny Jesse Jamese". Casey Affleck hraje velmi věrohodně nevěrohodného Boba Forda :) ()

necrosrandist

Pro mě příšerná, nastavovaná nuda až k uzoufání. Možná jsem neměl svůj den, ale dokonale mě odradili od zájmu shlédnout to někdy v budoucnu znovu. Rozdělit tolik ničeho do dvou a půl hodiny, to není jen tak. Budu-li chtít podobné tempo, ale mnohem větší kvalitu, zvolím raději Kurosawu nebo italské neo-realisty. ()

Misterioso

Tohle je přesně ten typ filmu, který mě bude třikrát nudit, napočtvrté to bude úžasná podívaná a popáté budu znovu umírat nudou. A je to skutečně škoda, že tempo je tááák pomalé (a to nejsem typ diváka, který vrní blahem u půldruhé hodiny dlouhého blockbusteru a potom zavrhne film tohoto typu, sám sebe bych totiž označil jako diváka zvyklého na dlouhé stopáž), protože tenhle film má v mnoha ohledech blízko k dokonalosti - perfektní hudební složka, kamera či herci (ve scénách rozčilení perfektní Pitt či Casey Affleck, který mi svým výkonem v Gone, Baby, Gony kazil dojem z filmu, ale tady mi připadal, jako by se pro roli nesympatického křiváka přímo narodil). Skutečně je na místě vyřčení takovéhoto množství superlativ, což je vzhledem k nezkušenosti režiséra úžasné (a to jsem ani nepsal o exteriérech či perfektní scéně (v setmělé zimní krajině) přijíždějícího vlaku), nicméně když mi každých deset minut připadalo jako půl hodiny... Netypický western, který ale tento žánr v 21. století neoživí (stejně jako se to podle mě nepodařilo ani 3:10). Možná docením po dalším zhlédnutí. ()

mseet

Opravdu to bylo hodně ucourané. Člověk si sice mohl užívat krásné záběry kamery, ale to mi na celý film nevystačilo. V podstatě mě děj výrazně vtáhnul až ve chvíli, kdy se schylovalo ke kruciální události, a následný dojezd. Brad Pitt byl upozaděný a hlavní postavou byl skutečně skvělý Affleckův Robert Ford (což byl ale zřejmě režisérův záměr). Nemohu se přesto zbavit dojmu, že Pitta bylo na tuhle roli trochu škoda. Zato se mi moc líbil Sam Rockwell. ()

henrykz

Film jsem asi nedokázal plně vychutnat, nejspíš kvůli častému zastavování. Každopádně celkový pohled na věc byl: "Co? Dlouhý film o ničem." Když jsem si to nechal uležet pár dní, začal mi na povrch vyplouvat herecký výkon Caseyho Afflecka. Brad Pitt byl podle mého na svém zlatém středu. Kdyby ho nahradili někým jiným, dle mého názoru by to filmu na kráse neubralo. Za celý film jsem se nedokázal přenést do konce 19. století a stát se součástí děje. Proto jen lepší průměr. ()

Carnosaurus

Snímek se vleče pomaleji než díla Terrence Malicka a svoji poetikou mně jeho filmy připomněl. Všechny charaktery jsou dokonale propracované a zahrané. Brad je vynikající jako vždycky a Casey Affleck mě totálně dostal. Velkou radost mi udělal i Sam Rockwell, který je jedním z mých nejoblíbenějších herců současnosti. Celý film je nostalgický a klidný. Pomalejší už snad ani být nemůže...to však není na škodu. Ani jedna minuta zde není navíc a jedna po druhé vás vtahují do děje. Co film však pozvedá do totálních nebeských výšin je hudba Nicka Cavea a Warrena Ellise, která perfektně podtrhuje celkové vyznění snímku a skladba Song for Bob, která zazní na samém konci filmu, kdy se Bob zpovídá postavě Zooey Deschanel, je mrazivě nádherná. Jo a cameo Nicka Cavea!!! Prostě pro všechny, kterým nevadí pomalé tempo, smutná nostalgická nálada a monology. ()

kolly13

Spektakulární příběh, klidnému životu ne příliš nakloněné prostředí a kvalitní herci. A pozor, Sam Rockwell soupeří s Bradem Pittem o top herce filmu, takového hajzlíka pohledat. Nic komplikovaného, ale dobře zahraného a především lehce koukatelného, tak proč ne? ()

MUNRO

Film se dá jednoduše zrekapitulovat jedním výstižným slovem-NUDA.Celé se to hrozně vleče,nic se tam neděje a s tou stopáží si Anrew Dominik nejspíš dělá srandu.To se vážně nedalo dokoukat.Zkrátka proto,že k tomu nebyl jediný pádný důvod.Nuda,nuda,nuda! ()

Paserak

Uhrančivý film a nádhernými hreckými výkony. Ptám se roč byla postava Jesseho Jamese tak uhrančivá? Neumím si odpovědět. Holt nás vždycky zajímali spíše padouchové než lidé co přinesli světu dobro, mír či jiné statky. Tohle je rozhodně pozoruhodný biják, uhrančivá hudba. Nechte se unést záveřečnými titulky resp jejich řenádherným hudebním doprovodem. Krásný film o obyčejných-neobyčejných lidských osudech.... ()

koudymen

Bohužel western jako ho známe se zde vůbec neprojevuje.Zbytečně dlouhý a uspávající,snad se někdy dočkáme westernu jak má být. ()

Brad Pitt versus lupiči a gangsteři

Brad Pitt versus lupiči a gangsteři

04.11.2010

Vypadá to, jako by se Brad Pitt pokoušel na vlastní pěst natočit Dannyho parťáky 4. V kriminálce Cogan´s Trade si zahraje titulního Jackieho Cogana, drsného mafiánského bijce, který dostane za úkol… (viac)

Oscaroví nominanti na vzestupu

Oscaroví nominanti na vzestupu

21.02.2010

Nic vám tak nenakopne kariéru jako nominace na Oscara. Jeremy Renner a Christoph Waltz by mohli vyprávět. A oni vyprávějí. Renner prozradil, že si zahraje po boku Ewana McGregora v dobovém thrilleru… (viac)

Brad Pitt opět sahá po koltu

Brad Pitt opět sahá po koltu

07.02.2010

Je totiž hlavním kandidátem na ústřední roli v celovečerním filmu inspirovaném slavným westernovým seriálem Gunsmoke. Pokud nabídku přijme, na rozdíl od psance v Zabití Jesseho Jamese atd. si zahraje… (viac)

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008