Narostl mu hřebínek

Animovaný / Krátkometrážny
Československo, 1987, 11 min

Jedinečná satira na praktiky úřednického života, nese výrazný rukopis autora scénáře a vypravěče Zdeňka Svěráka. Jeho svérázný humor, podobně jako v kultovním krátkém filmu Rohy, konfrontuje mluvené slovo s obrazovým doprovodem, který zobrazuje desítky známých rčení a běžně užívaných výroků. (oficiálny text distribútora)

ostravak30

Rčení a různá přirovnání v animované podobě v reálu použitá satirovaná do úřednického šimlu. Zdeněk Svěrák jasně poukazoval na tehdejší nešvary, ale je dost smutné, že dnešní úřednický svět je mnohem, mnohem horší. Bohužel nadšení z demokracie je o dost víc silnější než potřeba poukazovat na dnešní nešvary. ()

Facerr

Geniální. Svěrák byl vždycky inspirující, ale v tomhle případě jde přímo o gejzír nápadů, nad kterejma se člověk musí každou chvíli pěkně vychechtat. Divím se, že jsem na něco takovýho narazil až teď, kvalita snímku by už dávno měla z "hřebínku" udělat českej filmovej folklor dobře známej od Aše až k Tatrám. ()

Luswani

Naprostá paráda! Na první pohled taková krátká, neznámá, animovaná věcička, ale člověk se u toho usmívá, jak to všechno krásně funguje. Nenápadný a s lehkostí, vtipem a inteligencí napsaný film. 90% ()