Píše sa rok 480 pred Kristom. Perzský kráľ Xerxes (Rodrigo Santoro), v tom čase azda najmocnejší človek na svete, a jeho stotisíc po zuby ozbrojených mužov násilne vpadne na územie patriace voľnej aliancii viacerých gréckych samostatných mestských štátov ako Sparta, Atény či Korint, ktoré proti tejto desivej presile nemajú ani tú najmenšiu šancu! A tak sa mnohé z nich Xerxovi radšej bez boja vzdajú... Hrdí a nezlomní Sparťania to však urobiť odmietnu. Ich kráľ Leonidas (Gerard Butler) dokonca sám zabije vyslancov Perzskej ríše, bohorovne požadujúcich ich okamžitú kapituláciu, čím odštartuje mimoriadne krvavé obdobie, ktoré sa nezmazateľne zapísalo do (nielen) gréckych dejín ako Perzská vojna. A hoci veštba mocných eforov Leonidasovi radí, že sa Sparta má podriadiť vôli bohov a nejsť do vojny, hrdý a odvážny kráľ sa rozhodne vydať sa do nerovného boja bez súhlasu a poverenia mestskej rady a postaviť sa perzskej armáde na odpor len s troma stovkami verných bojovníkov v rozhodujúcej bitke v Rokline horúcich prameňov – v Termopylách... (TV Markíza)

adam18

Pre mňa nič moc. Historicky celkom nepresné, vágny dej. Ale bitky ma celkom zaujali a niektoré z nich boli urobené skvele, aj keď tú rockovú hodbu si k tomu mohli odpustiť plus aj tie netvory. ()

B3cKX

Film, ktorý splnil presne to čo sa od neho očakávalo. Vizúalne perfektné, hudba je dostatočne akčná. Zo začiatku mi síce trocha prekážal temný obraz, no nakoniec musím usúdiť, že bez neho by film nebol tým čím je. Dvojhodinová bojovka plná akcie a krvyprelievania. Snyder nesklamal, Butler potešil. Síce niesom fanúšikom polonahých chlapov, ale "THIS IS SPARTA !!!". ()

KristKrist

Film má podivnou atmosféru,nevím jistě zda mi jako divákovi vyhovuje způsob jakým byl natočen,ale dokázala jsem ho shlédnout bez menších problémů a docela se mi líbil,i když mě to nějak nenadchlo. ()

Michael08

Pro mě tento film po stránce vizuální naprosto nepopsatelně vynikající..;) 300 bitva u Thermpophyl je jeden z mála remaků který se doopravdy povedl..a co je na filmu nejlepší? Pro mě jsou to jednoznačně hlášky postav..dávám 5* a věřím že je dám i dvojce..;) ()

Kaspja

Wau. Vizuální orgie a k tomu i návrat do minulosti, kdy muži vyhrávali války. Vyprávět o tomto filmu bych se nestyděl ani při zkoušení u tabule v hodině dějepisu. Nastudované formace (falangy), sparťanská disciplína, vybavení, fyzicky a mentálně dotáhnutá vojenská stránka, ale i intriky v politice, které byly na denním pořádku už ve starověku! Prostě krása a už se těším na "pokračování" !!!! ()

Ragnar

Moc hezký film. Na odpočinek přímo úžasný. Boje, příšerky, odvaha, nezdolnost, hrdinství. Přesně můj šálek kávy. A že to neodpovídá historickým faktům je mi zcela fuk. Když pro nic jiného tak proto, že film je natočen tak, aby byl poplatný HLAVNĚ papírové předloze a ne historii. A ruku na srdce, historie možná byla krvavější, ale určitě ne tak napínavá. :) ()

eexDon

Für mich - 85%, - /toto je opravdu ledasco, jen ne historický film, historický základ sice odpovídá, ale nad ten základ už neodpovídá vůbec nic, ale uznávám, tohle není historický seriózní film, vyznění filmu jakožto manuál boje proti terorismu/dialogy o svobodě a nejen to/ - škoda, amíci vždy něco přestřelí/, + /herci - vypadali moc dobře, zvlášť Gerard, slušná hudba v agresivním stylu, celkové bojovno - agresivní pojetí/převyprávění příběhu - to, co je na tomto filmu nejlepší, proto mi ani nevadí, že celý film je utopen v digitální krvi - monstrech/kat generálů Xerxa a ta gorila s elitními Nesmrtelnými//, hodnocení - digitální v krvi utopené orgie v agresivním americkém stylu, jediný na plátno převedený komiks, jehož film se mi opravdu líbí, poznámky - TOTO JE SPARTÁÁÁÁ!!!!!!!!!!! ()

sogumik23

Jednoduše a zkráceně je to jeden z nejlepších a opravdu nejpovedenějších filmů všech dob,tolik nenávisti,odhodlání, ,,pouhých" 300 proti mnohanásobné přesile,prostě nepopsatelné slovy ()

SkyWolf

Navzdory tomu, kolik povyku se konalo okolo uvádění filmu, nakonec výsledek nebyl tak oslnivý. Ne nadarmo se říká, že člověk se nemá na nic těšit. Je to řežba vedle řežby občas proložená nějakým tím slůvkem, jen tak, aby řeč nestála. Jinak se žádná sláva nekoná. ()

zsh3

Jedna hvězda za stvárnění Xerxese. Jinak rádobykultovní scénická oslava naolejovaných hrdinů natočená ve studiu a dodělaná počítačem. Velké zklamání. ()

olly32

Veľmi pekné screeny, premakané bojové scény, ale k totálne komixovej dokonalosti(viz Sin City) stále niečo chýba. Hlavne tie neskutočne "mocné" dialógy. ()

Tobias_Sin

Tak nevím.. vizuální stránka filmu, jak už je u Zack Snydera zvykem, je vypiplaná, když se zaměřím na vše okolo, tak to je prostě průměrný film, který pobaví, když potřebujete vypnout. Očekával bych však trochu víc.. ()

DeRoyce

Tento film miluju, asi právě proto, že se jedná, o co se jedná. Dobré téma, pro mě užasná kamera, efekty, vše řádně temné, dokonale krvavé, podtržené sympatickým soundtrackem. Osobně jsem rád, že si pan režisér zbytečně nelámal hlavu nad výpravností a scénářem, protože jsem se stejně těšil hlavně na tu krvavou lázeň a vyobrazení sparťanské povahy přímo v akci, protože sparťané byli muži činu, ne věční žvanilové. Takže vše ostatní by akorát zdržovalo.. :-) Nedivím se, že u něžnější části publika, je v hodnocení trochu problém. Proto, aby film člověka bavil, musí mít rád toto období, Spartu, a musí oplývat větší mírou testosteronu.. ()

wooblood

Velmi zajímavá podívaná, která se velmi liší od jiných historických, byť akčních filmů. Je to hlavně komiksovou podobou celého filmu, jeho zabarvení, drsnost postav, absence hlubšího poznání jednotlivých postav. O to snad ani tvůrcům nešlo. Bojové scény jsou divoké, drsné, přesto nepůsobí nijak zvlášť nevkusně a morbidně. ()

Maxusz

To se takhle jednou na Bazalech rvali sparťanští a ostravští chuligáni. Jak už to tak bývá, ostravskej se opičil po tom pražským, až se toho chytlo celý město. This is Ostrava!!! ()

Gerard Butler chce zachránit svět

Gerard Butler chce zachránit svět

27.06.2020

Herec Gerard Butler patří v Hollywoodu už řadu let k akčním jistotám. Nehraje sice v těch největších blockbusterech a jeho filmy v kinech čas od času šeredně vyhoří, hvězda snímků 300 nebo Pád Bílého… (viac)

Sin City míří do televize

Sin City míří do televize

01.06.2017

Drsná comicsovka Sin City - město hříchu vydláždila v roce 2005 cestu ke Třístovce a k Watchmenům. Fanoušci ihned volali po dvojce, Robert Rodriguez s ní ale otálel dlouhých 9 let a nakonec vydělala… (viac)

Romeo a Julie: Bitva u Verony

Romeo a Julie: Bitva u Verony

22.03.2015

Dopočítat se filmových zpracování nejslavnějšího Shakespeara není vůbec jednoduché. Adaptací jsou vyloženě desítky, v paměti ale nejspíš máte tu od Baze Luhrmanna a možná podivnost Tromeo and Juliet… (viac)

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

19.08.2013

Produkční společnost Legendary Pictures založil v roce 2000 „vlk z Wall Street" Thomas Tull poté, co shromáždil 500 milionů dolarů z kapes soukromých investorů. Legendary podepsalo smlouvu se studiem… (viac)