Volajú ma Earl

• Česko Jmenuju se Earl (viac)
USA, (2005–2009), 35 h 18 min (Minutáž: 21–25 min)

Jason Lee, Ethan Suplee, Jaime Pressly, Eddie Steeples, Nadine Velazquez, Dale Dickey, Timothy Stack, Giovanni Ribisi, Beau Bridges, Nancy Lenehan, Gigi Goff (viac)

Ak vyhráte stotisíc dolárov a stratíte tiket, máte zlú karmu! Ako ju napraviť? Nič nie je stratené, musíte len rýchle odčiniť všetky svoje životné hriechy, spáchané do dnešného dna. To je teória, ktorou sa riadi aj nešťastník Jason Lee ako Earl Hickey, ktorý kamsi zapatrošil vzácny výherný tiket na sumu, ktorá by ho zaručene vytrhla z biedy. Podarí sa mu udobriť s vlastným osudom tak, aby mu osvietil cestu k ukrytému tiketu ešte do uzávierky vyplácania výhier súťaže? (oficiálny text distribútora)

Biggy

Tento seriál mě začal bavit v jedné podstatné věci, a to rozmanitosti každého dílu, protože s každým novým dílem se objeví nová postava a prakticky nový příběh, nějaká zápletka. Seriál mě ani po všech dílech co už má za sebou nepřestal bavit a určitě si zaslouží místo i na českých či slovenských televizích. ()

SHI-SHA

Strašná závislost. Jednou začnete a nemůžete přestat. Po shlédnutí čtyř sérií musím říct, že kvalita už trochu kolísá, ale i tak jde o skvělou zábavu. Jen si musíte stáhnout seriál v originále, dabing je špatný. "Hi, Earl!" - "Hi, Crabman!" EDIT : 4. série nakonec šla kvalitou opět nahoru, bohužel to nejspíš nestačilo a NBC seriál zrušila. Nejoblíbenější postava - Darnell "Crabman" Turner ()

Jermann

První sezóna by byla i na pět hvězd .. prostě vychytaná a originální komedie s partou úžasných looserů v čele s neúprosnou karmou pronásledovaným delikventem. Super duo Joy a Darnell mi opět potvrdili pravidlo, že vedlejší postavy v amerických sitcomech bývají ve své jednoduchosti a druhoplánovosti mnohem zábavnější, než ty hlavní. Mrzí mě ale směr, jakým se vydala druhá série .. tedy dolů do stoky plné patosu a plytkých ponaučení jako z vysílání pro školy. Prozatím mě na neurčito odradila od dalšího sledování. ()

KajusaK

Věříte na karmu? Chcete se trošku zasmát dvoum ujetým bratrům potrhlé sousedce a černochovi tajnému agentovi? Tak si pusťte Earla. ()

animaxis

Znáte takový ty chlápky,který jsou po večerech na ČSFD a hodnotí jak filmy tak seriály.Tak to jsem já.Jednou jsem se začal dívat na tento skvělý seriál a konečně to není pitomý sitcom ale něco jako Simpsonovi,akorát trochu sprostější a hraný.Dávám pět hvězdiček.Jmenuju se animaxis! ()

Noviik

Začalo to na 3*, po třech dílech jsem zvýšil na 4* a poté co byl ukončen a nahrazen na Coolu HIMYM, tak musím dát dokonce 5*, protože tohle je naprosto luxusní seriál! ()

AdaMM

je pravda, že morality jsou dosti banální, ale ona morálka je často banální věc. ale je to docela hodně povedená legrace :) ()

DarkDemon

Earl Hickey to je loser podle mého gusta. Opravdu vtipný seriál o „spodině“ jejíž životní styl a způsoby nejsou sice zrovna rajcovní, ale v tomto podání velmi zábavné. Smolaře Earla, jeho tupého bratra Randyho, dobráka Darnella a sexy mrchu Joy si musíte oblíbit. Earlova snaha vylepšit si karmu skýtá mnoho prostoru pro spoustu „vyvoněných“ situací, životní moudra a myšlenkové pochody jeho bratra Randyho jsou kapitola sama pro sebe. Bývalka Joy je excelentní bestie až je mi těch „jejích“ chlapů téměř líto. „Krabák“ Darnell partu tak nějak nenápadně doplňuje coby dobrák a inteligent. Epizody jsou nápadité, prostředí zajímavé ... výběr dalších postav, kamera i scenář u mne bez výhrad. ()

Radiq

Jason Lee ve své nejlepší roli, co jsem s ním zatím viděl. Flákačskej asociál Earl se k němu prostě hodí, líp než ti dobře vypadající týpci, který hrál doteď. Vtipnost seriálu je na dobré úrovni, ale jeden velkej háček je Earlův bratr Randy, kterej svou debilitou jedině tak sere a není vtipnej, není dobře napsanej (jinak Ethan Suplee ho hraje obstojně, v rámci možností). Další postavy jsou taky poměrně vtipné, obzvlášť pohoďák sympaťák Darnell ala Crabman. Často se u sebe nepřistihnu, že bych se smál i ženskejm, protože je málo hereček, kterejm komediální chování fakt jde. A to je třeba Joy, která je napsaná fakt dobře a hlavně to Jaime Pressly skvěle hraje. A právě ten špatnej případ je zrovna pokojská Catalina, u té mám skoro stejnej problém jak u Randyho. Flashbacky do minulosti dycky pobaví nejvíc. Po první sérii su spokojenej. Druhá série se v podstatě nijak neliší. Je to sranda (teda aspoň dokud nepromluví Randy, to je fakt debil a není vtipnej). I když někdy se už ty vtipy dají očekávat, pořád mě to baví a někdy je tam perla, která mě dostane do kolen. Jen tak dál. Třetí vězeňská série nic moc. Teda nejdřív je vězeňská, pak kómatoidní a pak teprve jakž takž v normálu. Ale řek bych, že kvalita dost poklesla. Někdy to dokonce zavítá až do vod trapnosti. Proto v tomhle bodě musím hodnocení o jednu snížit... Čtvrtá série se vůbec nepovedla. Vtipnejch fórků je tam pomálu a hlavně se tam dost věcí posralo. Earl se místama chová jak Randy (brečí nebo se bojí jak děcko) a Randy je ještě blbější, než dřív. Přesto tam stihli vymyslet to, že Joy a Randy se políbí. Pak je tam tragickej nápad udělat z Darnella tajnýho agneta. A celkově je tam hodně nejapnejch nesmyslů. Asi je dobře, že seriál utli v nejhorším, protože zakončení tím, že to popřelo Earlovo NEotcotství a zpochybní Darnellovo otcovství, no to už smrdí cucáním kravin ze scénáristickejch prstů. Kdybych po předchozí sérii nesnížil hodnocení, snížil bych tady, ale budu shovívavej... ()

Madlenka26

No tak to je fakt boží. Ani nevím co mám napsat, protože se mi chce strašně smát, když si vzpomenu na všechny ty hlášky. Co postava tak to perla. Nebylo by , ale špatný udělat si takový seznam.(moc dobrá myšlenka) =)) Nestane se, aby nějaký díl stál za prd. Nejsem ani schopna napsat nějakej normální názor, protože to fakt nejde.DOPORUČUJI! ()

eisha3

Fajn příběh. Trošku škoda, že nedotažený do konce. Příjemná podívaná. Některé díly jsou pecka, některé trošku pokulhávají - ale to vůbec nevadí. Randy to svou osobností všechno zachraňuje! ()

ivet.ka

První a druhá série skvělá. Bavila jsem se téměř u každého dílu. Humor mi sedl perfektně. Hodně nadsázky a buranské vtipy jsou celkem vyvážený a nezastírají dějovou linii, která je sice minimální, ale nápaditá. Třetí série slabší a čtvrtou už radši zapomínám. ()

Deyw

Celkem bombička seriál..škoda, že neni řádně ukončen..nejvíc mě bavil Randy, kterej mi připomínal jednoho mojeho kamaráda a ten vlastní csfd také, takže až si to ten krypl přečte tak mě bude otravovat.. :D je to boží a Earl má vkus na muziku! vždycky, když tam pošle nazarety tak se bavim! ()

Doudis19

Né že bych měl něco proti sitkomům, ale čas od času je Earl bizarností prostředí jednotlivých epizod výtanou změnou. Jeho putování pro napravení škod, které za život napáchal jsou zábavné, zvláště zásluhou opožděného bratra vtipné a díky Jamie Pressly jakožto bejvalé manželce i značně sexy. Vyzdvyhnout se taky musí vynikající dabing Petra Rychlého. ()

Zlaté glóby 2006

Zlaté glóby 2006