Prison Break: Útek z väzenia

• Česko Útěk z vězení (viac)
USA, (2005–2017), 63 h 43 min (Minutáž: 42–55 min)

Tvorcovia:

Paul Scheuring

Hudba:

Ramin Djawadi

Dominic Purcell, Wentworth Miller, Robert Knepper, Amaury Nolasco, Sarah Wayne Callies, William Fichtner, Wade Williams, Peter Stormare, Rockmond Dunbar (viac)

TeeToTaller

Ta nejsrdečnější ze srdečních záležitostí. Hltal jsem každičký moment od první řady do finálního filmu. Základní kámen v podobě W. Millera jako sympaťáka Scofielda nemá chybu (pro tohoto herce asi životní výkon). Atmosféra doplněná heroickým výkonem R. Kneppera v roli T-Baga + vynikající postava Bellicka. Kombinace režie, scénáře, hereckých výkonu a v neposlední řadě hudby, mi vždy přinesla na 42 minut ten milovaný pocit napětí a soucitu s hl. hrdiny. Nesouhlasím ani s názory, že úroveň seriálu klesala, nebo dokonce, že 4. řada neměla vzniknout. Pro mě všechny díly za 100%, bez výjimky. Je to přesně ten typ seriálu, kdy člověk musí pouštět díl za dílem a nikdy nechce, aby to skončilo. Na druhou stranu jsem rád, že tvůrci nepřipustili nějaké zbytečně protahování a utnuli seriál přesně tam, kde měli (což se bohužel nedá říci o typově podobných Lost, kde je 5. a 6. řada úplně zbytečná). Abych to shrnul - TOHLE JE PROSTĚ SERIÁLOVÝ IDEÁL! ()

zaky7

Hodnotit tento seriál je něco nepředstavitelně těžkého. Boj 1. a 3. série proti 2. a 4., je jako srovnávat Google Chrome a Explorer. První série, která nemá absolutně žádnou a ani pomyslnou chybičku je samotný seriálový Olymp, kde perfektně propracovaný scénář s vězeňským prostředím se vším všudy, sytí naše žaludky naplno i se všemi třešničkami. Jenže ,,Ouvej,, přichází druhá série, která nám nabízí pouze hon uprchlíků, kteří bezhlavě prchají za penězi. Málem by to bylo velké zklamání kdyby se do hry nezapojil agent Mahone (William Fichtner), jenž tomu dal aspoň ten správný impulz. Třetí série zase posílila a nabídla nám vězení v trochu jiném světle.K tomu taky palec nahoru i když trvala jen pár dílů. A znovu přišlo ,,Ouvej č. 2,, čtvrtá série, největší pád seriálu (možná ještě LOST: ztraceni toto dokážou trumfnout). Co se zdě vlastně dělo?! Jaký to mělo význam?! Dívám se na ten stejný seriál?! tyto otázky jsem si kladl během prvních pár epizod, ale nenašel jsem odpověď. Proto se dostávám k závěru, že musí udělat kompromis a dát ***. Jenže Michael Scofielda celá kupa trestanců si zaslouží víc a byla by to urážka už zmíněné 1. série, kdyby nepadlo čistých 5 hvězd. Za mně 90% a tvrzení, že jde o jeden z Nejlepších seriálů. ()

mirec2211

Toto je jeden z tých seriálov, od ktorého som nemohol odtrhnúť oči od obrazovky. Nervy a potenie sú pri tomto seriály podávané v prvom chode. Prvá séria je jednoznačne najlepšia, o tom nie je žiadnych pochýb. Ďalšie série už troška pokulhávajú, ale nie je to nič tragické. Napätie ostáva a vy si stále hovoríte a prosíte, aby seriál ešte neskončil. Tešíte sa na novú časť! Skutočne je to tak kvalitný seriál. Pred tvorcami sa skláňam. Musím obzvlášť vyzdvihnúť postavu Theodora Bagwell alias T-Bag. Aj keď to nie je podstatou tohto seriálu, ale pár krát sa mi stalo, že som sa na ňom pobavil. Postavy T-Baga sa zhostil skutočne majstrovsky. Za mňa jednoznačne plný počet * * * * *. Pre nerozhodných môžem len a len odporučiť. ()

marika141

Vysoko kvalitný seriál s pútavým príbehom, ktorý je bohatý hlavne na rôzne zápletky a náhody. Je veľká škoda, že dej stráca na kvalite každou sériou (okrem prvej). No aj tak je dej stále napínavý a dôkladne prepracovaný. Pre mňa je Prison Break najchytľavajší a najnávikovejší seriál aký som kedy videl. Bodka. 100%. ()

eva.sa

Perfektní seriál nabitý tolika infarktovými situacemi a geniálním mozkem M. Scofielda. Teď jsem si ho po roce naordinovala podruhé. Bavil mě stejně jako poprvé. 1. sezóna nejlepší, 2. sezona velmi kvalitní, 3. sezóna výborná a 4. sezóna no... nic moc, ale i tak pořád lepší než většina seriálů, které se objevují na obrazovce. Ač mi nesedl definitivní konec seriálu a postavy M. Scofielda (prostě si to nezasloužil) nemůžu dát jinak než za 5. Pro mě s nejvyšší pravděpodobností ten nejlepší seriál vůbec. ()

Vindemiatrix

V každém díle nejméně tři brutální atentáty na inteligenci diváka. Ten seriál by se měl jmenovat "Reason Break". Když ale člověk přistoupí na aprílovou logiku scénáře, dostane chytlavou podívanou s pekelným tempem, které dokáže vtáhnout a vzdor všem výhradám držet. ()

sun.eagle

Pamatuje si že seriál běžel současně s premiérou slovutných Ztracených a už tehda po zhlédnutí prvních dílu jsem věděl že Lost jsou někde jinde a na Prison break se vykašlal. Dobře jsem udělal, protože ted po letech jsem Prison break konečně zhlédnul, poctivě jen první serii a té taky dávám hodnocení. Když pominu že v Scofieldův plán je pravděpodobný asi tak že vyhrajete jackot ve sportce 5x po sobě a k tomu bude ještě každý druhý losovací den zatmění slunce a poletí kometa na jižní obloze a druhá na severní, tak jde o originální a ze začátku napínavý počin, který boužel kvůli gradaci vytváří jeden problém za druhým. To bylo nejdřív zábavné ale po 8 opakování otravné, zbyde jen povzdech "ježišmarjá už zase? tak už prostě uprchněte at to tu mužem rozpustit." Ke druhé serii jen pár slov. Viděl jsem jen pár dílů a je to na odpad. Mimo vězenské prostředí ztrácí seriál 70% své působivosti. Naši hrdinové podnikají návštěvy soudní síně i když je honí celé USA jen tak z plezíru, jako by si chtěli zpestřit další nudný všední den na utěku. To že ve státech mají kvalitní medicínu je známo, ale to že tam veteřinář přišije useknutou ruku to mě dostalo. Skončil jsem někde u 4 dílu a sledovat to dál fakt nemám v plánu. ()

damapo

Seriál, který vás atmosférou své první série naprosto pohltí. Každý každičký díl končí nějakým zvratem a napětí, jak se vše rozuzlí, vám nedá spát. Zkrátka budete-li mít možnost hned shlédnout další díl, věřte, že to uděláte. Logicky do sebe celý útěk perfektně zapadá, představitelé hlavních postav hrají výborně a celkový dojem nekazí snad vůbec nic. Možná bohužel, s velikým úspěchem přišly i plány a natočení dalších tří sérií, které nejsou vyloženě špatné, ale do kvalit a neuvěřitelného napětí první série mají daleko. Každopádně i přes tuto sestupnou tendenci kvality jsou koukatelné všechny. ()

Coques

Na začiatku seriálu som si hovoril ako taký útek z väzenia môže mať 4. série, potom som zistil, že samozrejme ich 4. mať nemôže.. Od začiatku druhej série sa dej naťahuje ako sloní sopel, akoby sa seriálu chytili uplne iní ľudia. Ovšem prvá séria je nadpriemerná. 1.séria - 70% 2.séria - 15% 3.séria - 0% 4.séria - 0% ()

bibinko

5* za 1. sérii, 1* za poslední, zbylé dvě něco mezi, blíže k té 1*. Robert Knepper za jasných 6*. Spousta probděných nocí na koleji na úkor spaní, či učení. To už nebude nikdy zapomenuto, jako i seriál :) ()

scottt1

Po dlhom case som sa tomuto serialu vratil. Prva sezona bude vzdy najlepsia. Musim napisat, ze ma dost sklamali dalsie dve sezony a troska ma prekvapila posledna. Cela Amerika hlada utecencov a pri tom im behaju pod nosom a nikto ich nespoznava. Zaujimave. Ak by som to mal hodnotit podla sezony, tak by to bolo asi takto - 80%, 40%, 45% a 65% ()

Muad

První série: *****. Druhá série: *****. Třetí série: ***. Čtvrtá série. **. Celkem něco mezi 3-4, nakonec tedy ****. Seriál, který je výborným příkladem toho, jak funguje dojení hollywoodské krávy na peníze. Koncept, jež měl potenciál bavit jen po určitou dobu, byl natažen a rozmělněn ve 4 sérii tak zbytečně, až to muselo hodně (i skalních) fanoušků seriálu odradit od sledování jeho finálních epizod. Byl to i můj případ. Po letech jsem to dokoukal a no jsem rád, že to mám za sebou. První série exelovala, druhá dobře navazovala, třetí vykrádala předešlé dvě a čtvrtá byla už prostě jen zbytečná. Přesto je tento seriál v souhrnu nadstandartní televizní zábava, která určitě má co říct i dnes, i když trochu technologicky zastarala. Přeci jenom už je to 8 let od konce seriálu. Charaktery jsou pestré i zábavné. U některých by jste jejich osudy nepředvídaly ani se zapojením paralelních vesmírů. Scénáristi udělali snad všechny možné veletoče možné ve 3 rozměrech a na konci 4 série přešli i do rozměrů dalších, aby mohli dokončit ty nesmysly, které si vymysleli. Co jsem psal už o Lostech, to samé platí tady. Měli skončit ideálně po druhé sérii, maximálně po třetí. Stejně to platí pro Prison Break. ()

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye

13.06.2011

Je to zajímavá kombinace jmen. Kultovní korejský tvůrce Chan-wook Park na postu režiséra, Tony a Ridley Scottovi jako producenti a... hvězda seriálu Prison Break Wentworth Miller jako autor scénáře.… (viac)

Návrat akčních bouchačů

Návrat akčních bouchačů

28.02.2008

Dva Jasonové, ačkoli každý z úplně jiného soudku, se setkali v této novince, která k vám přijíždí za kvílení pneumatik a skřípotu drceného plechu ;-). Především je tu Jason Statham, který dostal… (viac)

Steve McQueen neřekl své poslední slovo

Steve McQueen neřekl své poslední slovo

05.08.2007

Přesněji řečeno, on to poslední slovo napsal a taky k tomu něco nakreslil. Jeho poznámky a storyboardy k nikdy nenatočenému dobrodružnému filmu Yucatan byly nalezeny už před nějakým časem a ve studiu… (viac)

Edward Norton bude naštvaný a zelený

Edward Norton bude naštvaný a zelený

19.04.2007

Edward Norton a comics? Zní vám to jako nesmysl? Inu, filmová branže občas přináší opravdová překvapení, nejen remaky starých hororů a adaptace dětských fantasy bestsellerů. Když se studio Universal… (viac)