Prison Break: Útek z väzenia

• Česko Útěk z vězení (viac)
USA, (2005–2017), 63 h 43 min (Minutáž: 42–55 min)

Tvorcovia:

Paul Scheuring

Hudba:

Ramin Djawadi

Dominic Purcell, Wentworth Miller, Robert Knepper, Amaury Nolasco, Sarah Wayne Callies, William Fichtner, Wade Williams, Peter Stormare, Rockmond Dunbar (viac)

Wopat

Neskutečné napětí a promyšlenost první řady dělá z tohoto seriálu téměř dokonalý počin. Další řady už sice nedosahují takových kvalit, ale i tak jsou velmi napínavé a poutavé. Velké množství velmi kvalitních postav je jedním z největších plusů jednoho z mých nejoblíbenějších seriálů. ()

LojZza

Hodnoceni prvni serie: zajimavy napad, spad a chytry scenar. Alespon do poloviny rady. V druhe pulce na nas ceka jen znamy kolotoc "odhalili nasi unikovou cestu - musime vymyslet jinou". Po zaverecne epizode jsem mel pocit, ze dalsi serie si muzu nechat ujit. ()

Ponika

pvní řada 96% - druhá řada 68% - třetí řada 50% - a čtvrtou řadu jsem ani nedokoukala (možná naštěstí) Kdyby tvůrci věděli, kdy přestat, mohl to být velice originální seriál, napínavé to bylo dost a mně osobně toho v první sérii opravdu moc nechybělo. Michael Scofield jako 100% sympatická postava to všechno příjemně doplňoval. Jak to šlo ale do dalších sérií, napětí a chuť vidět další díl velice prudce klesala a ve třetí sérii jsem měla pocit, že koukám na úplně jiný, o 50% horší seriál, s velice podobným námětem, jako měla série první. O čtvrté sérii radši ani nemluvím, to by bylo hodnocení úplně někde jinde... Takže pokud můžu doporučit, první série určitě stojí za shlédnutí, druhá možná ještě taky, ale dál už doporučuju nekazit zážitek... ()

Dimo

Hodnocení připadá první sérii, druhá dobrá, třetí mě začala nudit, přestal jsem ji sledovat a lítost necítím. ()

Kingjiri

1. SÉRIE: Napínavej seriál s originálním nápadem - minimálně pro první sérii. Navíc je výborně zahraná postava záporáka T-Baga v podání Roberta Kneppera. Tenhle chlap se snad do týhle role narodil, při nejmenším má správnej obličej pro ztvárnění svojí uchylný a nevypočitatelný postavy. Naopak Wentworth Miller v roli Micheala Scofielda je bohužel lepšim lamačem dívčích srdcí než kdoví jakym hercem. Ale co chybí na castingu, hravě dotáhne dobře vymyšlenej a mnohdy sakra napínavej příběh. Co se týče sérií, nejvíc mě bavila ta první. Jen bych uvítal ještě větší fokus na scény z vězení a útěk z něho, tý konspiračně spiklenecký omáčky kolem bylo v jinak našlapaný úvodní sérii občas zbytečně moc. 2. SÉRIE: Laťka byla z první serie nasazená hodně vysoko, ale i změnu příběhu, kdy se utiká “na svobodě”, se podařilo zvládnout. Nově příchozí agent Mahone, nepředvídatelná úmrtnost postav nebo sledování osudu uprchlíků z Fox River dokázalo zase udělat napínavou podivanou. Pravda, těch náhod, kdy se postavy různě setkávej na správnym místě a hlavně v ten správnej čas, bylo dost, ale jinak jsem se fakt bavil. 3. SÉRIE: Opět se vracíme do vězení, ze kterýho je potřeba uniknout. Ačkoliv je panamský vězení uplně jiný než to americký, pořád v člověku přetrvává pocit, že se kopíruje první série. I tak teda nebyla nouze o napínavý momenty a Michealova vynalézavost, která slouží k útěku z vězení, mě pořád dost bavila. Jen ty počty a podoby náhod začínaj lehce přesahovat bezproblémově tolerovatelnou mez, a to i v rámci akčního žánru. 4. SÉRIE: Tohle už nemělo s původnim Prison Breakem společnýho téměř nic. Chování postav je mnohdy dost podivný (T-Bagovo částečný "vyměknutí", kdy chce najednou být řádnym občanem) a občas absolutně nereálný (být v závěru superkámoš s někym, kdo vám zabije někoho z rodiny). Nějaký zvraty byly jako ze špatný telenovely (nově objevený rodinný vztahy) a to několikerý měnění stran, za koho kdo kope bylo taky časem dost úmorný. Překombinovanější už to asi být nemohlo. Kdyby tvůrci zustali u boje o Scyllu v gardu Krantzova "Společnost" vs. parta z Prison Breaku, udělali by mnohem líp. 5. SÉRIE: Aspoň zase částečnej návrat ke kořenům, kdy tentokrát Michaelovi v útěku pomáhá i pár lidi z jeho partičky zvenčí. Nicméně to nejlepší už má tahle série za sebou a Michaelovy plány jsou čim dál tim míň uvěřitelný. Takže jejich proveditelnost už je mnohdy dost nereálná (plán jako celek tak nemůže pořádně fungovat, protože všechny důležitý kroky včetně jejich přesnýho timingu prostě vyjít nemůžou) a např. přelstění kamery Poseidonovym falešnym oblečejem už byl těžkej cringe (tohle fakt nemůže nikdo myslet vážně). Trochu jsem taky čekal, že se do hry vrátěj všechny starý známý postavy. Rozporuplnost T-Bagovy postavy z minulý série pak zdárně pokračuje. Já prostě pořád nemůžu přijmout fakt, že by psychopat jeho rozměrů moh být schopnej nějaký změny a férový spolupráce. Ale na druhou stranu jsem uvítal podstatně menší počet dílů, díky čemuž se děj nenatahoval víc než by bylo potřeba, scény z Afghánistánu sérii docela oživily a zakončení bylo vcelku fajn. Za celej seriál dávám čtyři hvězdy (1. série 5*, 2. série 4*, 3. série 4*, 4. série 2*, 5. série 3*). () (menej) (viac)

David David

Pokud hodnotim, prvni serii a zvlast prvni pulku, tak jendoznacne 5 hvezd. Na zbytku prvni serie je uz trosku patrny natahovani. A dalsi serie jsou uz samozrejme slabsi. Celkove by to hodnoceni tedy melo byt nizsi, nicmene ja mam v hlave hlavne prvni serii. Michael Scofield, T-Bag, John Abruzzi i dalsi opravdu stoji za to. ()

katmandzoo

vynikajúci príbeh o dvoch bratoch, z ktorých sa jeden rozhodne obetovať svoju slobodu a dobrovoľne sa nechá zavrieť, len aby z väzenia vyslobodil svojho staršieho brata, ktorý je neprávom odsúdený na smrť, skvele znalosti a vedomosti Michaela Scofielda ma vždy ohúrili a vždy som bol prekvapený a fascinovaný ako si dokázal poradiť aj s tou najväčšou prekážkou..skvelý scenár, bravúrne gradovanie a vyvrcholenie deja a brilantný záver.. ()

studo

Prvá séria absolútne nebo. Hltali sme so spolužiakmi časti a len sa rozprávali čo a ako. Druhá séria nás však vrátila do reality a tretiu som už ani nedopozeral. Premárnená možnosť vytvoriť seriálovú obdobu veznice Shawshank, no bohužiaľ, neúspešne. ()

DAPDO

Skvělý seriál, každý týden jsem se nemohl dočkat, až bude k dispozici ke stažení nový díl. První tři série luxusní, co se týká čtvrté, tak v těch posledních dílech bylo na můj vkus až moc zvratů, ale pořád super. Škoda, že se neuvažuje o další části, určitě je v čem pokračovat, třeba rozvinout příběh Gretchen, která skončila ve vězení ()

kabel

První série: Napětí, akce, náboj, všemožné druhy spádu a dychtivé očekávání dalšího dílu, kdy mi kus po kusu skládanky zapadne do sebe a když už to vypadá, že všem problému odzvonilo, objeví se tucet dalších... a k tomu zde ještě máme onu Společnost. Tato řada mě velmi chytla. Druhá série:Vyjasnění dosti věcí, mnoho prvků které jsem jmenoval u první řady leč s mírným poklesem, ale zase bych přidal něco k postavě která tu přibyla a sice Williama Fichtnera v roli Alexe Mahoneho a to s jakým zanícením tuto postavu stvárnil. Poměrně dost jsem byl spokojen s touto řadou. Třetí série:Už to tak nějak začalo postrádat některé z těch původních prvků a celkově mi ta řada začala připadat taková všelijaká, jen né skvělá. Velmi rapidní pokles kvality od předcházejícich dvou řad. Čtvrtá série:Marné snažení, tápání a tvoření k dosažení nějakému přijatelnému uzavření seriálu neboli po té k výsledné slátanině. Závěr:Opět ukázka krásně kvalitního začátku až k tomu po*ranému konci. ()

FOCKE_WULF

Prison Break odstartoval mojí seriálovou mánii. První sezóna je perfektně zmáknutá, scénář, herci, kamera, prostě to všechno dohromady je u mě za 100%. Pár slov ke scénáři - uvědomuju si, že napínavost a takovej ten diváckej adrenalin jak to dopadne je navozená dost jednoduchými prostředky, prostě Michael něco naplánoval, ale na poslední chvíli se to zhatilo, nebo to stihli jen tak tak, ale já jsem všechny tyhle scénáristické špeky sežral i s navijákem a byl jsem úplně maximálně napnutý. Další řady už jsou slabší a mohou přinést rozčarování, ale to prostě jinak nejde a pokud je něco dokonalé a tvůrci se rozhodnou to ještě natáhnout do dalších sérií, tak je pokles kvality přirozenou věcí. A kdo si oblíbil třeba postavu T-Baga, tak v pokračováních může se zaujetím sledovat, jaká je to nezničitelná veš. ()

GrgaPitic

Dokonalá první série, která sršela nápadem, vše perfektně vymyšlené a herecky skvěle obsazené. V druhé sérii to bohužel je už vymyšlené o dost hůř, vše tak nějak méně uvěřitelné a proto tedy čím dál tím víc nudné. Třetí série u mě šanci nedostala. ()

Mukunda

První série byla docela super, byť je pravda, že v té polovině, když už skoro byli pryč a pak se vše pokazilo, jsem měl chvíli pocit nastavované kaše. Druhá série ukázala, že seriál stál především na prostředí věznice - když byli venku, tak se to rozplizlo a seriál ztrácel. Třetí série byla taková divná - sice zase vězení, ale divné. Bylo zajímavé, to ano, ale měl jsem potíže uvěřit všem těm eskapádám, co tam dělali. Čtvrtá série pak už není nic zvláštního a dokoukal jsem to spíše ze zvyku. Dokud se drželi toho vězení, bylo to ok. Následné hry s tajemným spiknutím atp. tomu dávaly trochu šmrnc lacinosti (což ale u seriálu bývá a ukončit po první sérii to nemůžou). A na konci jsem se zamyslel, jestli to hrdinovi za to stálo, to dobrodružství, když se otočí a uvidí, kolik životů zničil jen proto, aby zachránil bratra, který byl nevinný doopravdy jen náhodou. ()

tomik99

1. série je myslím jádro tohoto seriálu a kdo si nechce kazit chuť, ať nekouká dál. První část Michaelova geniálního útěku je totiž skvěle natočena s příjemnými herci, které si zamilujete (Michael), nebo začnete nenávidět (T-Bag). Příběh je s každým dalším dílem stále lepší a lepší a divák se do poslední chvíle bojí, zda se ten útěk povede, nebo nepovede. 2. série se mi celkem také líbila, ale místy bylo cítit, že už se to opravdu natahuje a tich honiček a útěků na svobodě bylo přeci jen trošku moc. 3. série vrátí hlavního hrdinu zpět do vězení, který začne znovu utíkat. No, tady je cítit, že tento seriál měl mít maximálně dvě řady, ale kvůli dobré sledovanosti se pokračuje dál a jde o nastavovanou kaši. 3. sérii navíc stála v cestě stávka scénáristů, která ji trošku ubrala na utrpení. Dá se na to koukat, "Útěk z vězení" stále baví, ale už to není tak reálné a uvěřitelné jako v 1. sérii. 4. a poslední série je otřesná a pokud jste měli tu předchozí za nastavovanou kaši, tak nevím, co budete říkat na tuhle. První polovina poslední řady ještě v rámci možností jde skousnout, ale co přijde v druhé polovině, je opravdu neodpustitelné a otřesné. 4. série je opravdu hnus a jestli si nechcete zkazit obrázek na tento seriál, tak už dál nekoukejte. ()

Cheeker

Může se zdát jako další americká kravina, která klesá s každou další sérií. Je sice pravda, že od 3. série se rapidně propadl, ale i tak jsem se na ten napínák musel podívat až do konce. A i když už jsem věděl, na čem jsem, video na konci posledního dílu mi vhrklo slzu do oka. ()

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye

13.06.2011

Je to zajímavá kombinace jmen. Kultovní korejský tvůrce Chan-wook Park na postu režiséra, Tony a Ridley Scottovi jako producenti a... hvězda seriálu Prison Break Wentworth Miller jako autor scénáře.… (viac)

Návrat akčních bouchačů

Návrat akčních bouchačů

28.02.2008

Dva Jasonové, ačkoli každý z úplně jiného soudku, se setkali v této novince, která k vám přijíždí za kvílení pneumatik a skřípotu drceného plechu ;-). Především je tu Jason Statham, který dostal… (viac)

Steve McQueen neřekl své poslední slovo

Steve McQueen neřekl své poslední slovo

05.08.2007

Přesněji řečeno, on to poslední slovo napsal a taky k tomu něco nakreslil. Jeho poznámky a storyboardy k nikdy nenatočenému dobrodružnému filmu Yucatan byly nalezeny už před nějakým časem a ve studiu… (viac)

Edward Norton bude naštvaný a zelený

Edward Norton bude naštvaný a zelený

19.04.2007

Edward Norton a comics? Zní vám to jako nesmysl? Inu, filmová branže občas přináší opravdová překvapení, nejen remaky starých hororů a adaptace dětských fantasy bestsellerů. Když se studio Universal… (viac)