Mladý tučniak Cody Maverick, začínajúci surfer, sa chystá na prvý profesionálny pretek. Cody, prenasledovaný filmovým štábom, ktorý má dokumentovať jeho zážitky, opúšťa rodinu a rodný kraj v Antarktíde, aby sa na ostrove Pin-Guí zúčastnil surferského memoriálu Big Z. Cestou sa stretáva so surferom Kuraťom Joeim, známym propagátorom surfovania Reggiem Belafontem, hľadačom surferských talentov Mikem Abromowitzem a nadšenou záchranárkou Lani. Cody je presvedčený, že víťazstvom získa vytúžený obdiv a úctu, ale keď sa náhodou stretne so starým, odpísaným surferom, začne chápať, čo je skutočne dôležité a že ozajstným víťazom nie je vždy len ten, kto dorazí do cieľa ako prvý. (TV Markíza)

packa

Jeden z mála počítačových animáků, který se směle může měřit s produkcí Pixaru. Fajn příběh, kvalitní zpracování, radost koukat. Jako uživatel Linuxu mám navíc slabost pro tučňáky :-) ()

heyda

Úžasná animace, dobrý nápad s ruční kamerou, trošku rozkolísaná hudba, příběh průměrný a zábava přiměřená. Prostě na maximum to rozhodně není, ale průměr to taky není, takže zlatá dobrá cesta znamená 4 hvězdičky. :) ()

SLOTH

Místy velice vtipná, leč předvídatelná zábava. Ještě když víte jak je to surfování super, tak musíte přidat o hvězdu navíc. ()

Necrotongue

Skvěle provedená animace,výborný nápad s natáčecím štábem,ale víc mi už film nenabídl.Příběh je jasně předvídatelný,místy jsem se u něho trochu nudil a doopravdy mě dokázalo pobavit jen to "jamajské" kuře.Zkrátka jsem už viděl mnohem lepší animované filmy,které mě dokázaly pobavit a rozesmát,v tomto případě se to příliš nepovedlo. ()

mm13

V prvom rade je to skvele "natočené"... Pre (americký) animák netradičná forma pôsobí sviežo ako arktický vzduch a vzdušnejšie než najpríjemnejší morský vánok. Prvú polovicu som skučal blahom! Avšak stretnutie mladého hrdinu so surfárskou legendou a všetko po tom je natoľko skratkovité (vlastne odfláknuté), až som to takmer nerozchodil. Takýto príbeh v sebe ukrýval neskutočný potenciál, to by ale film samotný nesmel mať smiešnych osemdesiat minút a (nenapíšem nič objavné) museli by ho mať na starosti scenáristi z Pixaru (ktorí majú evidentne nie dovolené, ale prikázané dať do svojich diel všetko, VŠETKO čo si pýtajú, bez ohľadu na ČOKOĽVEK - minutáž, náklady, čas...). Už je to trapné stále pripomínať, ale je to presne tak. ()

Bauer

Animovaný filmy nemusí pocházet z Pixar studia a nebo z Walt Disneyeho studia, aby byla skvělá animace. Jenže aby film měl nějaký skvělý a zároveň zábavný příběh, tak na to už ty dvě zmíněná studia potřebujeme. Divoké vlny jsou toho příkladem. Tvůrcům se sice podařila prvotřídní animace, ale s příběhem poněkud pokulhávají. Surfování považuji za opravdové umění a krásný sport, který je i nebezpečný, avšak když ho někdo (např. Kelly Slater) umí, tak je to nádherná podíváná. Tímto si tento film u mně jednozačně silně šplhl a to i přes to, že hlavními surfaři jsou tučňáci. Ovšem, to že to bylo natočeno z více než poloviny domumentarně, tak je právě to, co se mi nelíbilo. Navíc vtipných scén je ve filmu velmi málo. A já jsem se snad ani jednou nezasmál. Vhodně byli vybrány hlasy pro animované hrdiny. 3* a víc určitě ne! ()

duklak2

Skvělý animák a právem si ode mne zaslouží 5 hvězdiček. Myslím, že lepší animák dlouho neuvidím. Prvně jsem hrál PC hru a až potom jsem si pustil film. PC hra mě velmi bavila. Nejvíce se mi líbí zahořklý Big Z. Pak scéna, jak vzniklo surfování. Kdybych byl mladší, tak tomu i uvěřím, že surfink vymysleli tučňáci :-). ()

MáŠa

Páni, to sem fakt nečekal, že mě tenhle relativně neznámý filmeček nadchne tak, jak mě dokázal nadchnout. Koukám na boxofficemojo.com na tržby, tak píšou (11. 9. 2008), že film celosvětově vydělal $149,044,513, a to když srovnám s Madagaskarem, který dle mého názoru byl mezi animáky celkem nic moc ($532,680,671), nebo s Wall-E ($289,702,173), který furt běží a vydělává, a u kterého sem dokázal tak trošku usínat, tak bych si asi dovolil vyjádřit názor, že tady to někdo mediálně nezvlád, že tenhle film měl asi na víc. Je to originální, je to vtipné, má to úplně úžasnou grafiku, na tu vodu jedna radost koukat, tak proč "jen" těch 150M? Tenhle film si prostě pozornost zaslouží. Nejlepší animák to sice není, měl bych tu větší oblíbence, ale doporučuji prostě, je to krátké, lepší než koukat na Velmi křehké vstahy :-D ()

prome

Vytvorit animovany dokument o tucnaccim surfovanim byl vyborny napad, a tvurci ho vyborne provedli. Postavy oplyvaji vtipem (hned jsem si oblibil kohouta :-D), po graficke strance nelze nic vytknout a i hudebni doprovod nebyl spatny. Prijemne oziveni v dobe jiz stereotypnich animaku. ()

Sawy

Na Divoké vlny jsem vyrazil hlavně kvůli skvělému traileru,ale i tak jsem si myslel,že půjde spíš o průměrnou oddychovku.Jasně,oddychovka to je,ale ne průměrná,naopak velmi příjemná a zábavná.Příběh je podaný originální "dokumentární" formou a v parném létě mi tento film poskytl skvělé osvěžení.Nebál bych se film srovnávat s pixarovskými Auty,i když ty se mi asi líbili o trochu víc.Naopak jsou Divoké vlny o hodně lepší než Happy Feet a třeba Shrek 3(ten stál mimochodem dvakrát tolik).Velmi příjemný zážitek.80 % ()

Lucasion

Tak Divoké vlny mi nikdo nevezme! Absolutně nejlepší animáček. Pokud tedy pominu Toy Story. Tenhle film je totiž krásně naanimovaný, vtipný, roztomilý a hlavně skloubil moje dvě vášně - surfování a lásku k tučňákům. Příběh Codyho Mavericka je správně heroický a jeho cesta za snem je to co dokáže pohladit na srdci i na duši. Film navíc skvěle animuje pohyby zvířátek, takže je film báječně vtipný i když to možná ani nezamýšlí. K tomu samozřejmě musím připočíst animace vln a prostředí. Dabing navíc obohatil Shia LaBeouf. Bohužel s ním jsem film neviděl, ale český dabing není vůbec špatný. Naopak. Některý hlášky jsou správně humorné. A poslední prvek filmu je hudba a soundtrack nemá nejmenší chybu. Takže verdikt je jasný, nejlepší volba na zviřátkový animáček. Že se rozplývám příliš? Ani ne, protože ani na třetí projekci ten film neztratil vůbec nic. Dost řečí a jdeme na vlnu! Divokou vlnu! (94 %) ()

Silence

Těžko si můžete představit, jakou práci mi dalo rozhoupat se a Divoké vlny zhlédnout. Až po čtvrt roce od premiéry jsem dokázal přemoci totální nenávist k tučňákům, kterou mi až do morku kostí vryly takové skvosty jako Madagaskar nebo Happy Feet. Ale vyplatilo se to. Jsem rád, že to, co naznačily už ukázky, dokázal film dotáhnout do konce. Surfující tučňáci opravdu zapluly do jiných vod, než jejich bratříčkové mafiáni a tanečníci. Těžko vymyslíte jednodušší příběh a zápletku, ale fantazii a originální nápady budete autorům závidět. Divoké vlny se ženou jako o závod, baví, aniž by přespříliš pomrkávaly po nejmenších divácích a pokud se zastaví, aby si trochu oddechly, dokáží i příjemně dojmout. To vše natočeno a zaznamenáno roztřesenou ruční kamerou dokumentárního týmu, jehož vlezlost si nezadá s lidskými kolegy. Znáte ten pocit, když jedete na surfu a vršek vlny přes vás začne přepadávat? Ne? Nevadí, ale věřte, že budete chtít, aby to nikdy neskončilo... 8/10 ()

El Pistolero

7/10. Dva režiséři, z nichž jeden měl na svém filmařském kontě „Tarzana“ a druhý „Příběh hraček 2“, spojili síly a natočili animovaný film o tučňáčích surfařských závodech. Chvílemi je to opravdu tuctová zábava, jejíž příběh se odvíjí podle klasické šablony, jak mají vypadat všechny správné animáky pro děti a sportovní „from zero to hero“ snímky, ale místy člověka některé záběry tak uchvátí a vsugerují mu myšlenku, že nemůže existovat nic krásnějšího, než je jízda na surfařském prkně, že stejně nakonec přimhouří obě oči a slabší čtyři hvězdičky namísto původně zamýšlených silných tří „Divokým vlnám“ dá. Alespoň já jsem to tak měl. Nápad zrealizovat film jako „dokument“ byl vynikající, jen tak mimochodem. A jedno slovo, které by tento počin dua Buck & Brannon vystihovalo? Osvěžující. ()

Comeback sympaťáka Yogiho

Comeback sympaťáka Yogiho

05.10.2008

Yogiho má každý rád. Neříkejte, že ne. Pohodový medvěd s kloboučkem a kravatou žije v Jellystonském parku a jeho jedinou starostí je ukrást nějaký ten piknikový košík s jídlem a nenechat se u toho… (viac)

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky

25.02.2008

Zlaté sošky jsou rozdány. Samotná oscarová šou žádné úchvatné vsuvky nepřinesla, kvůli své (osmdesáté) výročnosti byla zaměřená hlavně na rekapitulaci své historie. Seznam oceněných filmů ale potěšil… (viac)

Nominace na Oscara

Nominace na Oscara

24.01.2008

Více překvapení než filmoví kritici od Zlatých globů nám letos se svými nominacemi přinesli Akademici, tedy filmoví tvůrci působící v USA. Přehled filmů nominovaných na Oscara nicméně odpovídá jejich… (viac)