Pán času - Série 6 (2011) (séria)

Doktor, vdova a skříň (S06E14)

(epizóda)
  • Veľká Británia The Doctor, the Widow and the Wardrobe

Je dobré vědět, že někde pro vás mají vždycky místo. Vánoční speciál kultovního britského sci-fi seriálu. Je Štědrý večer 1938, když na své cestě domů Madge Arwellová přispěchá na pomoc raněnému vesmírnému andělovi. Anděl jí slíbí, že jí její dobrosrdečnost někdy oplatí. O tři roky později ve světě zuří 2. světová válka a Madge utíká z Londýna se svými dětmi Lily a Cyrilem do domu v Dorsetu, pevně rozhodnutá dopřát dětem Vánoce jaké si zaslouží. Správce domu je však velmi podivný. (Česká televize)

cartwheel

Pokud ze mě jednou hormony udělají takovou hysterickou matku jako v tomhle speciálu...prosím svého imaginárního manžela, aby mě zastřelil hned po porodu. Nedokážu si pomoct, ale celá tahle speciální epizoda je vystavěna kvůli posledním pěti minutám s Amy a tedy oh my, vážně tohle potřebujeme? ()

Petike

Celkom milý doják, ale úletovejšie vsuvky mu zbytočne škodia. Napriek parafráze názvu tam ktovieaké odkazy na Lewisovu tvorbu nebadať, až na tú "generickú rozprávkovosť". Rozhodne najslabší vianočný špeciál z éry Smithovho Doktora. ()

Fenris 13

Velmi dobré...sice ne tolik jako předchozí speciál, ale dobré. Zimní les má čarovnou atmosféru, happy end je jaksepatří a poslední čtyři minuty jsou pak skutečně ždímačkou emocí. A Doktor zjistí, jak moc lidským se stal. ()

ramnogh

Bohužel tento vánoční díl se až moc snažil napasovat do pohádkové sféry (znovu-shledání rodiny) a tak je celý příběh trochu slabší. Jak násilné napodobování Narnie, tak dřevění nepřátelé, kterým Doktor se svým sonickým šroubovákem čelí. ()

JFlower

Moje první setkání s Dr. Who .. a myslím, že i poslední. Ač kultovní seriál mé oblíbené Anglie - moje sympatie nezíská. ()

Tomko87

Za mňa najnudnejší vianočný špeciál. Ani vlastne neviem prečo. Diel mal svoju vianočnú atmosféru, ale dej bol nudný. Aj tak sa mi najviac páčilo ako sa Doktor netrafil do siete a šibol na zem..... ()

meda2016

Jistě, tři * by byly akorát. Ale jsou Vánoce! Tedy tam. A o svátcích jsme všichni shovívavější - a i když jsem chvílemi čekal větší šťávu, příběh se mi moc líbil. Takový Vánocům sluší. Proto věnuji 80%. ()

VitaG

Tenhle speciál byl trochu úlet a byl pro mě po Vánoční koledě dost velkým zklamáním. Ano mělo to dobré a velmi vtipné momenty (první scéna například), hlavní záporáci čili doktorovsky pojatí Enti z Pána prstenů byli vcelku originální, ale tady to všechno tak nějak nefunguje. Příběh mě prostě nezaujal. Nevím nějak jsem prostě chtěl aby už ty stromy rozštípali a mohlo se jít někam dál. Nejhorší je, že tenhle speciál je i na DW moc divné sci-fi. Jako by to napsal Davies v nějakém tom měkčím rozpoložení a Moffat se pod to jen podepsal. To opravdu museli to letadlo zachránit. Dám tomu 3* protože to rozhodně není špatné, jen trochu nepovedené. (A neříkejte, že byste takový dům jako byl tam nechtěli) ()

Jean_Calid

Vánoční speciály se u mnoha seriálů bohužel často topí v bezbřehé sentimentalitě a přehnaném optimismu. V tomto případě se obojí také vyskytuje, ale stále je to Doktor, kdo táhne příběh. Taky více či méně nápadné odkazy na Narnii potěšili. Žádná Narnie neexistuje, to jen Doktor vzal pár dětí na výlet :D ()

TONYNKO

Moffatove Vianočné špeciály sú určite lepšie ( alebo teda Vianočnejšie ) než tie Daviesove. Tento špeciál znovu dodáva hrejívý pocit Vianoc aj ked to neni také silné ako minule. Emocionálny zásah je tentokrát úplne minimálny a dej je tiež slabši než minule. Ako Vianočný špeciál super, ale inak priemer ( narozdiel od A Christmas Carol ). 7/10 ()