Pán času - Série 7 (2012) (séria)

Azyl Daleků (S07E01)

(epizóda)
  • Veľká Británia Asylum of the Daleks

Doktor zmizel. Někteří říkají, že zemřel, jiní věří, že je stále naživu. V to doufá i uprchlice z daleckého vězeňského tábora. Její dcera je zde stále uvězněna, a tak vyšle k Doktorovi žádost o pomoc. Když Doktor dorazí na původní planetu Daleků, odhalí, že se jedná o léčku, je už ale příliš pozdě. Mezitím se na Zemi manželé Pondovi rozvádějí. Dříve než stihnou vyřídit rozvodové papíry, jsou ale oba také uneseni Daleky. Doktor totiž potřebuje společníky. Otázka zní, jaké s nimi mají Dalekové úmysly. (Česká televize)

Melios

Niekedy je vážne lepšie dať si od vecí pauzu ,zabudnúť na ne a utriediť si ich v hlave. Pri seríali Doctor Who sa mi to vyplatilo. Už dlho som si neužil nejakú epizódu Doktora ako túto (je pravda ,že som seriál nevidel pol roka ,no na veci to nič nemení). Konečne som len bezducho nehltal epizódy ,ale nejakú si poriadne užil. A to odporúčam aj vám. Prestante hltať seriály naraz a dávajte si medzi nimi pauzy. ()

Milano33

Doctor, Amy a Rory boli unesený Dalekmi, ktorí žadonili o Doctorovu pomoc. Skrz epizódu sa skvelo načrtáva komplikovanosť vzťahu medzi Amy a Rorym. Ich manželstvo sa otriasa v základoch a nevyzerá to príliš nádejne, že manželská kríza len tak pominie. Veľmi by ma zamrzelo, keby ich úžasný vzťah takto náhle skončil. Tu však nastupuje Doctor, ktorý sa do ich problémov skrátka musel vložiť. Doctor správne nasmeroval Amy a aj Rory urobil svoje, keď preukázal Amelii obrovské gesto. Táto scéna mala skrátka všetko, bolo to srdcervúce i dojemné. Aj slzičku som uronil, veľmi silný a nezabudnuteľný moment týchto holubičkami. Amy a Rory stále nestratili iskru! A finálny plot twist ohľadom dievčiny, z ktorej sa vykľul Dalek, bol šokujúci. A po epických výkrikoch "Doctor Who?" mi nabehli zimomriavky. ()