Vody potoka kdysi protékaly celým údolím. Když se však do kraje přistěhoval Bill Kincaid, jakoby mávnutím proutku vyschly. Novému sousedovi farmáři musí za vodu platit vysoké částky, neboť vlastní jediný pramen v okolí. Cenu den po dni zvyšuje, a když se rančeři bouří, je odhodlán střílet na každého, kdo vstoupí na jeho pozemky. Tu se ve městě objeví Zpívající Sandy, nejslavnější pistolník po Billy Kidovi. Ačkoli má pověst zabijáka, příkořím, kterých je svědkem, zřejmě nehodlá přihlížet s rukama v klíně. (Densy Home Video)

liquido26

2,5 Totální béčko od společnosti Lone Star - tak se na to musíte dívat, jinak film budete hodnotit mnohem hůř než já, vzhledem k tomu, že v dané době vznikly mraky mnohem lepších westernů než je tento třiapadesáti minutový výtvor. Nicméně mě zajímaly začátky kariéry Johna Wayna, tak jsem tomu dal šanci. Jedná se o laciný naivní snímek s nevalnými hereckými výkony (dobře, John to trochu drží) a děsně jednoduchým příběhem. I přes svou délku (nebo spíše krátkost) začne ke konci nudit. Nic převratného, nic na co bych se musel ještě někdy podívat, ale jako hodně béčková jednohubka to docela jde. ()

Flego

John Wayne a produkčná spoločnosť Lone Star spolupracovala na mnohých westernoch v 30-tych rokoch a treba priznať, že zväčša nešlo o žiadnu slávu. Hercovi však zabezpečila popularitu, takže sa mu významní producenti a režiséri nebáli dať šancu. V tomto filme ide o konflikt farmárov pre vodu, spracovanie je však na slabšej úrovni. ()

cheyene

Překlad = Jezdci osudu __ Naprosto vynikající klasický americký western s Johnem Waynem. Z období 30. let rozhodně patří mezi vrchoná díla J. Waynea. Výborný příběh, ještě lepší rozuzlení! SINGIN' SANDY (J. Wayne) - Zpívající Sandy je prostě nepřekonatelný!!! Nemohu si pomoct, ale westerny ze 30. let s touto "west legendou" jsou jedinečné...SPOILER! Pamatuji si závěrečnou hlášku dívky, která je do Sandyho zamilovaná. Zpívající Sandy odjíždí z ranče a říká ji, že se vrátí jedině pokud mu připraví sto horkých koláčků (na které byla expert)...Dívka se rozběhne do domu a její otec se ptá, kam tak letí. "Jdu upíct milion horkých koláčků!" V průběhu filmu zazní dvě úžasné písničky, které zpívá Singin' Sandy. ()

kaylin

John Wayne tu vytváří zajímavou postavu zpívajícího pistolníka, který má špatnou pověst, ale ani tahle postava nezachrání western, který je jako film jednoduše špatně natočený. Při dialozích je tu podivná kamera, která je dána i místy divným herectvím, nejsou tu dobré střihy, jen sem tam to zachrání nějaká ta rychlejší scéna, kde jsou i kaskadérské kousky. Celkově ale spíš ten průměr. ()

rikitiki

Občas mi nedělají dobře tyhle stařičké naivní pohádky. Zpívající Wayne s kytarou byl víc, než co jsem kdy chtěla vidět - skoro jsem se za něj styděla. Děj poskakuje v trhavých skocích, které na sebe nenavazují. O příběhu se nedá mluvit, jsou to jen takové střípky, které se ani v závěru nedokážou poskládat do aspoň obstojné mozaiky. Pokusy o humor jsou zemitě dětinské. ___ Ale s přihlédnutím k době vzniku, ke kraťoučké stopáži a pro zmapování začátků pozdější neotřesitelné kovbojské postavy filmového plátna se to vidět dá. ()

• Existuje aj počítačom kolorizovaná verzia. (westerns)