John Mason (John Wayne) se vrací do Sally Ann dolu s nárokem na poloviční podíl. Janet Carter také chce svůj podíl, ačkoliv její otec své nároky ztratil ve prospěch Joe Ryana, který se snaží dostat zlato z dolu spolu se svým gangem. Do děje však zasahuje postava tajemného fantoma... Kdo je doopravdy oním fantomem? Kdo získá zlato z dolu? Odpovědi na tyto otázky naleznete během sledování snímku Haunted Gold. (cheyene)

Campbell

Hodně zábavný ani ne hodinu trvající western s hororovým podtextem. Wayne je tu hodně mladý ale už poměrně známý. Film má solidní atmosféru a i když je na něm vidět levnost tak scénérie jsou nádherné. Film je též neuvěřitelně rasistickej, je tu jeden černoch a když se zeptá jestli je červenej tak jsem byl celkem v šoku. Nicméně film povedený. ()

MickeyStuma

Opuštěný důl, dědicové dolu, banda lačnící po zlatě a tajemný Phantom, který zasahuje do všeho dění.  Westernový příběh s prvky tajemna v lehce komediální atmosféře. Jedná se o remake snímku z roku 1928 'The Phantom City'. tedy pouhé čtyři roky starého filmu. Studio Warner Bros se v této době rozhodlo některé němé snímky převést do zvukového filmu a tento je zkrátka jeden z nich. Do hlavní role však nově obsadili mladičkého Johna Waynea, který už měl s westernem nemalé zkušenosti. Snímek má atmosféru dosti tajemnou a místy až strašidelnou, ale komediální nadhled nedovolí celý koncept k překročení k hororového žánru. Technická stránka filmu je na svou dobu taková jaká je. Hrané části vypadají divadelně přirozeně, ale ty akční jsou stále zrychlené, jako za dob grotesek. Hodinová stopáž je však přijatelná a tak zase až moc lecjaké rozpaky snímek nevyvolává. Okem shovívavým právě s ohledem na dobu vzniku snímek stále má svojí zábavnost a nadhled nad stavem věcí. Jako úsměvný, lehce mysteriózní odpočinkový film, i dnes může po divácké stránce posloužit dobře. ()

kaylin

Kdyby to nakonec nekončilo celkem úsměvně, myslím hlavně v té mysteriózní rovině, tak je to ještě mnohem povedenější a na svou dobu zajímavější film. I tak je to ale dobré spojení - kombinace hledání zlata, zloduchů, čestného chlápka a fantoma funguje až překvapivě dobře. Navíc John Wayne ukazuje, že se ve scénách opravdu nebál kaskadérských kousků. ()

rikitiki

Starý, černobílý a naivní jako čerstvě vylíhnuté kuřátko. Velice sympatická stopáž ale umožňuje užít si "jakože děsně strašidelný" snímek okořeněný mírným humorem (no, jasně, doba legračních černochů ve filmech je už dneska naštěstí pryč). Ve městě duchů se pohybuje nejenom fantom, který chrání zlatý důl pro pravé dědice, ale i pár lidí, kteří tam přežívají už léta. Což se na nich projevuje tím, že poulí oči a staví se do toporně strnulých póz, které by byly směšné snad i v němém filmu. Ale právě o tom to je, film je zábavný svojí - řekněme - filmařskou prostotou. A taky mnohonásobným svazováním hlavních i vedlejších postav. /21. 10. 14./ ()

cheyene

Ačkoliv mám velice rád staré westerny s Johnem Waynem z 30. let, tak Haunted Gold je nejvíce ohlodán zlověstným zubem času. Naivita, kterou mám v tomto druhu westernů rád, se tu objevuje, avšak děj je poněkud nezábavný, scény nepůsobí ani napínavě, ani strhujícím dojmem, zkrátka spíše nudně. Bohužel, rád bych dal minimálně 4*. ()