Při pátrání po neteři starého přítele nalézá Rod Drew ve srubu ztraceném uprostřed kanadské divočiny ostatky neznámého zlatokopa. Ten ještě dnes v ruce drží mapu svého naleziště. Rod chce cenný plánek uložit do trezoru v blízkém Wabinoshi, avšak neunikne pozornosti místních banditů, kteří jsou mu pak neustále v patách. Když konečně objeví zlatý důl, nalezne v něm kromě pokladu i zažloutlé fotografie neznámé dívky. Je to ona, po jejíchž stopách se vydal ... ? (Densy Home Video)

cheyene

Škoda, že jsem tento western nemohl vidět v kolorizované verzi a s dabingem Pavla Soukupa. Kdysi byly tyto staré westerny distribuovány do ČR a prodávány na VHS kazetách. Několik jich mám a díky nim jsem pro období rané Wayneovy tvorby získal slabost. Cesta do neznáma není výjimkou. Jednoduchý příběh, spád, pěkné prostředí,...zkrátka super westernová oddechovka. ()

Martin741

Lacny Western z 30. rokov s Johnom Wayne om. Vysoke hodnotenie davam hlavne kvoli tomu, ze mnohi tu nadhodnocuju dementalne picoidy ako morte a Venezia, Loni v Marienbadu a tu zumpu Hiroshima Mon Amour  : 80 % ()

Evosheek

Pěkný film, ale některé scény na mne měli ambivalentní účinek, tzn. že napínavé scény působily zároveň úsměvně. Avšak velmi vysoce hodnotím účes a kukuč Johna Wayna. ()

kaylin

Další levní klasika s Johnem Waynem, kde už vás ten hudební doprovod, který se nesmírně opakuje, může trochu štvát, ale já jsem z něj měl docela radost. Je to takové nostalgické a to jak z hlediska filmového, příběhového, tak i hereckého. Tady se prostě točilo jen pro zábavu a možná i trochu pro ty peníze. V dnešní době už převažuje zábava. ()

Flego

Nie žeby išlo o výnimočnú záležitosť, ale tento nízkorozpočtový snímok ranej doby Johna Waynea patrí asi k tomu najlepšiemu, čo vtedy natočil. Film má rýchle tempo, prívetivú minutáž a je nadupaný akciou. ()

• Film je možné zdarma stáhnout z neziskové digitální knihovny Internet Archive. (Terva)
  • Horské scény se natáčely v Devils Postpile National Monumemt v Kalifornii. Dále pak natáčení probíhalo v King Canyon National Park a Sant Bernardino National Forest v Kalifornii. (Terva)