Tma

• Česko Tma (viac)

Maria Bello přijíždí na waleské pobřeží za svým manželem. Už první noc má hrůzné sny o smrti své dvanáctileté dcery. Když opravdu záhadně zmizí, všichni se domnívají, že spadla z útesu a utopila se. Jenže večer je slyšet její volání o pomoc a navíc druhý den se objeví neznámá malá dívka. Nikdo netuší, že je poslem zla... James a Adele jsou plni zármutku nad ztrátou své dcery, jež nedávno utonula. V tomto rozpoložení je zastihne mladá Ebrill, která tvrdí, že zemřela před šedesáti lety, je však až neuvěřitelně podobná jejich milované Sarah... (oficiálny text distribútora)

jefff

Tenhle horor se opravdu nepovedl. Maria Bello předvádí opět mizerný výkon a ani Sean Bean tenhle patos nezachrání. Dějově nudná, nestrašidelná a trapná šeď nic víc od Tmy nečejte. ()

sedm.1

Nechci Tmě ubírat její originalitu,její umělecké ambice,vizuální stránku,ani atmosféru a napětí,ale na mě toto všechno působilo až moc vyumělkovaně,jako by se mě film pokoušel za každou cenu přesvědčit,že je jiný,než ostatní.A já mu to během celé stopáže nějak nemohl spolknout.Navíc závěrečná pointa mě naprosto minula a oba hlavní představitelé jsou sice slušní herci,ale takovýto komorní film zatím utáhnout nedokážou.Tma si prostě hraje na víc než má a kategorie "artový horror" je velmi ošidný a náročný oříšek.Zklamání! ()

NICOX

Ale musím se na to podívat znova, jelikož sem od toho byla nucena párkrát odběhnout. A v půlce se do toho znova těžko vplouvá. Zatím 60 % ()

Ivusha

Dvě ze tří za Seana Beana, protože ho prostě žeru (a i když je tam až na druhém místě, má je mít:-)). Maria Bello taky hraje dobře, ale nic na tom nezmění, že to byla nuda. Ovšem to britské pobřeží je vážně dechberoucí...:-) Jsem starej strašpytel a bojím se skoro u všeho, co má jen nádech hororu. Z tohohle mi ale husina vážně nenaběhla. ()

ElizabethBay

Film měl aspiraci na průměrný, dobrý horor. Námět ani obsazení nebylo vůbec špatné, bohužel dalším zoufalým pokusem o pseudozajímavý a originální konec klesl o celou jednu hvězdu. Kdyby ten konec tvůrci nepřekombinovali, tak by se nic nestalo, film by zůstal standardním hororem se standardním námětem a bylo by na něj příjemné pokoukání. ()

Balu...

Sarah jede s cholerickou mámou Adelle do Walesu za tátou Jamesem, žijícím v opuštěné usedlostí při pobřeží. Dům byla dříve ofčí jatka a kromě jiného zde před 50ti lety bydlel farář velšského náboženství s progresivními metodami léčby migrén =). Sarah se ztratí při prolézaní útesů pobřeží; následně Adelle s Jamesem objeví holčičku Ebrill, dceru faráře, která má již být půl století mrtvá.. ..film si vystačil s obsazením 12ti lidí a stáda ofcí; i tak byla jeho působivost na výši. Na Marii Bello je fajn se dívat, což už nejde říct o její dceři, která je subjektivně značně ošklivá. Inspirace The Ring je víc než do očí bijící, jen místo koňů skáčou do moře ofce; taktéž záběr padající dámy ze srázu je přesnou kopií té z videopásky. Nicméně i přes tyto zpětné ´odkazy´ má film svoje vlastní kouzlo, týkající se převážně teorie zmiňovaného velšského náboženství. Krvechtiví jedinci se také dočkají, co mi tu chybí je uvěřitelnost. Konec je nemainstreamovej, což se cení.. ()

cab

Nevystrasi ani nenapne, coz je u pribehu, kde utone dcera a po par dnech se objevi holcicka, ktera tvrdi, ze zemrela pred 60 lety a vi, kde se nachazi milovana dceruska na povazenou s vykricnikem. Navic dobre vybrani herci se v tomto nevyraznem filmu utapi ve snaze vyvolat jakekoliv emoce, coz si za svou ocividnou snahu nezaslouzi. Nekdy priste mozna, ale pro tentokrat 35% ()

dopita

Jeden z těch nadpřirozených hororů, který postrádaj zajímavost, akci i napětí. Základní myšlenka je dost slabá a navíc režisér si s tím vším poradil tak, že si s tím neporadil. ()

Adramelech

Atmosférický horor opírající se o velšskou mytologii. Svět živých a mrtvých se prolíná a živý divák z toho občas má v hlavě guláš. Nicméně všechno to do sebe zapadá a končí to špatně. Tenhle film jsem si docela užil. ()

Haymar

Režisérovi se povedlo vykouzlit zajímavou atmosféru, bohužel tím to ale také končí! Chybí v podstatě jakýkoli děj, navíc pointa je prozrazena sotva v polovině filmu. A několik neuvěřitelně zpatlaných závěrů začně brzy přímo otravovat. Částečně situaci zachraňují Sean Bean a Maria Bello ()

spiritus

Já si kvalitní horor představuji úplně jinak....Děj je naprosto podivný a trochu i nelogický..O závěru ani nemluvím, to je naprostá slátanina pátého přes deváté. Jedniným kladem filmu je docela povedená ponurá atmosféra, ale to mi na kvalitní horor nestačí. U kvalitního hororu mi musí běhat mráz po zádech a to se tady jisto jistě nekonalo.. ()

Matros

Pěkná krajina, hezký počasí, sluníčko a stáda ovcí co skáčou z útesu. Milovníci zvířátek (oveček) by se neměli dívat. Zápletka ušla, ale jako horor to moc nevyšlo. Sean Bean byl dobrej, ale Maria Bello byla fakt strašně uječená ovce. ()

mazadlo

Asi jsem strašně jednoduchej a debilní ale tenhle film jsem nepochopil . Zmatené záběry překryté přes sebe jako halda smradlavých ponožek - jen aby to působilo ,,velkolepě" několik konců asi tak třináct , a pošahaný schizofrenní nic ve kterém ovce skáčou z útesů - bůhvíproč a pasáci nejsou pasáci. ()