Tma

• Česko Tma (viac)

Maria Bello přijíždí na waleské pobřeží za svým manželem. Už první noc má hrůzné sny o smrti své dvanáctileté dcery. Když opravdu záhadně zmizí, všichni se domnívají, že spadla z útesu a utopila se. Jenže večer je slyšet její volání o pomoc a navíc druhý den se objeví neznámá malá dívka. Nikdo netuší, že je poslem zla... James a Adele jsou plni zármutku nad ztrátou své dcery, jež nedávno utonula. V tomto rozpoložení je zastihne mladá Ebrill, která tvrdí, že zemřela před šedesáti lety, je však až neuvěřitelně podobná jejich milované Sarah... (oficiálny text distribútora)

neneka

Nechci vůbec hodnotit, protože to je filmový žánr, který vyhledám jen tehdy, hraje-li v něm někdo z mých oblíbenců, což je v tomto případě Maria Bello.. a ta mi přijde skvělá vždycky. Takže 3 hvězdičky pro Mariu.. ()

M.Myers

První polovina filmu tak trochu nudí, ale kdo vydrží u Tmy až do konce, je mu odměnou velmi povedený závěr, dle mého mínění velmi podobný Silent hillu. ()

Rockerman

Horrory tohoto typu mám raději než ty "zařezávačky".Tedy nic proti těm skvěle natočeným (Vřískot,Pátek 13. atd.).Tyto tajemné,duchařské a lekající horrory jsou ty původní,vyvražďovačky přišly později.Dobrý horror musím mít napětí,při kterém musí naskakovat husí kůže.Zde bohužel bylo takových scén málo,a je to škoda ,protože potenciál tu byl.Přesto je to solidní film,který je korunován šokujícím zjištěním,že matka zachránila svou dceru jen částečně.3 a půl * ()

Luk Skywalker

Budu spoilerovat! Námět celkem zajímavý, ale zpracování je divné, říkal jsem si asi 15 minut před koncem filmu a pak přišel na řadu ten mišmaš. Ze začátku je to nic moc, nudil jsem a chtěl jsem to vypnout, pak se začalo něco dít - objevila se malá holka, která byla dcerou pastýře, který nebyl žádný lidumil. Pak vyprávění místního, jak to kdysi bylo a dostaneme se k podstatě, že za jednoho mrtvého může být jeden živý a po chvíli děje v podsvětí nám nesedí počty, pak se zjistí se mrtvá holka se umí převtělovat a žádné přivádění mrtvých v živé se nekoná. Zazvonil zvonec, matka zůstala v podsvětí a pohádky je konec. ()

FilmWave

Krásné reálie - chladné moře, útesy a dům na samotě. Zápletka někde mezi "Kruhem" a "Novou dcerou", dobří herci, ale přesto to není nic moc. Mytologie je dost zamotaná a přitažená za vlasy, ale hlavně režie je značně přeplácaná (střihy, filtry, flashbacky, ...) a filmu chybí jedna zásadní věc - není to strašidelné. ()

MikeeTheory

Duchařiny já rád a Tma byla jedním z prvních. Moc si toho nepamatuji, ale vím, že jsem se tenkrát dost bál. Zda bych reagoval dnes stejně, nevím ... Takže zatím dávám plný počet a slibuji, že si své hodnocení ještě prověřím. ()

Filmárik

Milé prekvapenie.Skvelý herci , výprava aj spracovanie ( obzvlášť svet temnoty sa vydaril ).Celé to má však jednu veľkú chybu, film akoby z oka vypadol skvelému Silent hillu, ktorý je na tom z komerčného aj kvalitatívneho hľadiska značne lepšie.Benzín do ohňa prilieva ešte fakt že v obidvoch hral Sean Bean v podstate tú istú postavu.Škoda ,nabudúce by to chcelo trochu viac inovácií bez ohľadu na release dátum obidvoch snímok. ()

emdvojka

Film o stratenom dieťati a jeho návrate domov. Čo je do oči bijúce je napríklad Sean Bean ktorý hraje podobnú úlohu v nie moc rozdielnom snímku Silent Hill. V oboch filmov totiž hraje vzorného otca patrajúceho po pravej podstate zmiznutia a Maria Bello zase matku ktorá sa aj cez všetku svoju snahu nevyhne podobnosti s pani Mitchelovou. A však tento film sa stráca v tme zlého scenára a zmäteného konca, ktorý som ako väčšina normálne zmýšlajúcich ľudí pochopil len čiastočne... ()

Dogfish

Mám rád horory, mám rád mysteriozní horory. Tady je ten mysteriozní strach udělaný hybající až roztěkanou kamerou a hudbou, která zesílí v tom správném okamžiku. Pominu zápletku, která se nabízí na opuštěném místě na pobřeží. Dcera přijíždí na samotu, kde bydlí její otec a proleze dům až na půdu, kde najde malý pokoj a hned v něm začne šňupat. Jiné děti by se asi báli v novém prostředí, ona ne a hr na zaprášenou krabičku co leží na poličce až shodí staré klíče, které udělají rachot až přiběhnou rodiče a ty se ptají, jestli se jí něco nestalo. A tak to jde s těmi strašidelnými okmžiky celý film. Málem bych zapomněl. Ještě tu To místo, kde umírají ovce...Chtěl jsem dat jednu hvězdu, ale ten konec to trochu narovnal, takže **. ()

chaturga odpad!

Neskutečná blbost, za prvé je to totální vykrádačka Kruhu a za druhé od začátku do konce jsem si říkal, proč to vlastně nevypnu?? Neskutečnej sajrajt a smíchanina všech nelogických a klišovitých hovadin a překombinovanej trapnej konec, kterej každej tuší už od začátku. Jo a ještě horší herečku na hl. roli vybrat nemohli. ()

Hellknight12

Včera opäť po rokoch pozreté  . Je to vcelku dobrý film. Kvalitné herecké výkony. Zaujímavý príbeh. Je to vcelku netradičné poňatá ducharina, ktorá sa snaží zaujať od začiatku. Musím povedať, že sa to snímku aspoň za mňa podarilo. Zaujímavosť sa drží od začiatku do konca. Tento film sa aspoň za mňa oplatí vidieť. Nedokážem si pomôcť ale tento film na mňa pôsobí, že má niečo navyše. Je založený hlavne na atmosfére s pár jumpscarami, ktoré fungujú ale iba na začiatku. Atmosféra sa drží od začiatku do konca. Bohužiaľ jumpscarey od polovice prestanete vnímať. Celkové hodnotenie za mňa je 60%. ()

Megynka

Líbilo se mi to, jen to mělo na mě až moc ... "divný" (pokud to tak mohu nazvat) konec. Na začátku bych čekala trošku něco jiného. Ale nenudíto, herecké obsazení je také super. ()

DavidWebb

Len ťažko sa dá tomu uveriť ale je to tak. Tma je totiž neuveriteľná nuda aj napriek castingu aj napriek atraktívnemu prostrediu a aj napriek slušnej réžii. Ono vlastne ten príbeh samotný a v závese scenár - teda to ako je podaný je hrozná nuda. Lidičky ja nechcem byť sprostý ale hodinu pred touto snímkou som dopozeral na ČSFD očierňovanú, lacnú Absentiu a bol som viac napätý a bál som sa ďaleko viac ako pri tomto diele Inge Lindströmovej "Škriekanie na morskom útese". Pretože v určitej fáze filmu, keď Maria Bello vrieska do prímorského vánku "Sááráá" a jej dcérenka kontruje "Máámíí" a to asi 25 krát po sebe, som skoro hodil šálku aj s kávou do obrazovky. Vlastne sa veľmi čudujem opäť perfektnému Seanovi Beanovi, že do takýchto snímkov ide. Už predtým ma sklamal Silent Hill Revelation, v ktorom účinkoval (nevedno prečo, prachy?) tiež. Doporučujem obísť to veľkým oblúkom a nestrácať pri tom čas. ()