Tricia sedm let marně vyhlíží svého pohřešovaného manžela Daniela. Když podepíše konečnou zprávu o jeho úmrtí, znenadání se objeví před domem živý, ale dost pohublý a ve zbídačeném stavu. Ještě tentýž večer si pro něj "temnota" přichází. Tricia to psychicky nezvládá a vydává se ho hledat ke špinavému tunelu pod dálnicí, kde ho naposledy spatřily se sestrou Callie. Obě se však beze stopy ztrácí a detektiv Mallory nachází pouze novinové výstřižky o tunelu, ve kterém už od začátku 19. století mizí lidé. (Rodriguez)

verbal odpad!

****Nejprve bych chtěl poděkovat Bohu, potratové klinice v Ostravě Vítkovicích, matce, soudružce učitelce Hoffmanové a veterinární ordinaci doktora Rasa, bez kterých by tento komentář nikdy nevznikl. Dále pak nemohu nezmínit lidi, jejichž neutuchající podpora a láska mi byla v těch krušných chvílích bez inspirace světlem na konci tunelu tvůrčího psaní. Jsou to především: Mižigar Fekete, Esmeralda Villalobos, Milan Mesároš, Iveta Čonková, Dezider Žiga, Sandra Červenáková, José Armando Stojka, Consuella Miháriková, Roman Farzekaš a v neposlední řadě pigmentované slunce mých dnů, Věra Bílá. Děkuji!**** Byla to naprosto příšerná, amaterská pičovina. ()

BoPo

Horor ktorý pracuje s náznakmi, a to po všetkých stránkach. Všetko len čiastočne naznačené, ukázané, vysvetlené. Herci béčkoví až céčkoví. Malo to však svoje svetlé, či skôr temné chvíľky, vďaka ktorým som chcel vedieť, ako to skončí. Ano, miestami to malo lepšiu atmosféru, než oveľa drahšie pokusy, ale ten začiatočníci level je tu proste cítiť. Ak by som dostal aj nejaké odpovede, tak by sa dalo uvažovať o jednej hviezde navyše, a to napriek (ne)hercom. ()

honajz2

Ten námět sám o sobě je zajímavý, ale hodně blbě podaný. Není divu - stojí za ním ten debil Flanagan, tvůrce jednoho z nejpřeceňovanějších seriálů vůbec. A je znát, že mu ty horory moc nejdou. Má to sice skvělou hudbu a do jisté míry bych byl ochotný tolerovat i amatérský vizuál, ale napětí to nemá, atmosféru taky ne (dokonce bych ani neřekl, že se pomalu vyvíjela - je tam dost vaty a zbytečně dlouhých scén) a děj je hodně slabý. K nějakému posunu v něm dojde až cca 30 minut před koncem a nikam to nevyvrcholí. Teda jo, pochopil jsem, že tím nic nevysvětlujícím koncem chtěl Flanagan říct, že jsou prostě záhady, na které je lepší odpověď neznat - ale ne každý je Weir, aby to dokázal skvěle podat, hlavně jak mám takový konec akceptovat, když tam toho mnoho nefunguje? Ačkoli tam jsou jisté náznaky o únosech do podsvětí atd. a ve finále jsem měl dojem, že ho asi vedou ti pavouci, co jsou v tom tunelu všudypřítomní (nebo se ti ztracení proměnili v pavouky, co tam teď žijí - to by byla pointa, ty vole... ačkoli by to tam nedávalo smysl), ale nedá se udělat jednoznačný závěr. Po hororové stránce se to ale hlavně snaží sázet na lekačky, které tu navíc jsou dost trapné a nefunkční. I to mi finální dojem dost kazilo. Celkově to je nepovedené - a mrzí mě to dost, protože téma lidí, co se beze stop ztratili, mě fascinuje dost dlouho. 2* ()

George Stobbart

Žena, ktorej manžel pred 7 rokmi záhadne zmizol, sa rozhodne vzdať zbytočných nádejí a uzavrieť túto kapitolu svojho života s tým, že požiada o jeho prehlásenie za mŕtveho "in absentia". Onedlho ju príde podporiť a navštíviť jej sestra, no ako prízrak / duch sa začne objavovať aj jej manžel, čo sa vystupňuje do podivných situácií, ktoré začínajú mať (ne)nápadnú súvislosť s neďalekým tunelom. Na Absentiu som sa tešil vyše roka a o to väčšie bolo moje prvotné sklamanie, keďže som akosi čakal niečo iné. A tak až po čase, kedy som sa dostal k ďalšej projekcii môžem konečne naplno doceniť kvality tohto filmu, jeho znepokojivú atmosféru, skvelé mystérium, reálne spracované charaktery a hororový prístup aký sa v dnešnej dobe už nenosí. ()

dr.horrible

Vlastne rovnaký problém ako pri o niečo novšom The Door. Režisér (autor) má schopnosti natočiť funkčný žánrový film, vie to s atmosférou a strašenie mu ide (jedna lakačka bola vážne extra), ale on by z toho radšej chcel originálnu psychologickú drámu, načo nemá scenár ani hercov. Čo je škoda, pretože pritlačiť na pílu trochu viac a poňať to ako čistú žánrovku, mohla byť Absentia výborný horor. ()

• Mike Flanagan napsal první verzi scenáře během dvou sezení. (Cheeker)
  • Presná adresa domu, v ktorom býva Tricia (Courtney Bell), je 600 Pioneer Drive, Glendale, California a presná adresa tunelu je 697 N. Kenilworth Avenue, Glendale, California. Oba body sú od seba vzdialené 69 m. (modano222)
  • Na webu kickstarter.com sponzorovalo film více než 300 lidí. Tvůrci filmu chtěli získat během třicetidenní lhůty 15 000 amerických dolarů, nakonec se darovaná částka vyšplhala na 25 000 dolarů. (Cheeker)

Mike Flanagan – nová tvář amerického hororu?

Mike Flanagan – nová tvář amerického hororu?

01.06.2014

Po odchodu Jamese Wana z hororové scény mnoho fanoušků čeká, kde a kdy se objeví další výrazný tvůrce spjatý s tímto žánrem. Ale dost možná tu již jeden je, jen zatím není tolik na očích. Mike… (viac)