Tricia sedm let marně vyhlíží svého pohřešovaného manžela Daniela. Když podepíše konečnou zprávu o jeho úmrtí, znenadání se objeví před domem živý, ale dost pohublý a ve zbídačeném stavu. Ještě tentýž večer si pro něj "temnota" přichází. Tricia to psychicky nezvládá a vydává se ho hledat ke špinavému tunelu pod dálnicí, kde ho naposledy spatřily se sestrou Callie. Obě se však beze stopy ztrácí a detektiv Mallory nachází pouze novinové výstřižky o tunelu, ve kterém už od začátku 19. století mizí lidé. (Rodriguez)

manonfire

Tenhle z více žánrů zplácanej ptakopysk má svůj šarm a světe div se, občas si i zafilozofuje a hlavně umí jako správný ptakopysk klamat tělem a kamuflovat svou žánrovou identitu. Návdavkem konečná sequence, po které bude jen na vaší volbě, zda to ty amíky po nocích z bytů kradl metrákový hmyz, nebo to bylo všechno trochu jinak a místo vystrašených arachnofobiků z Vás film udělá smutné svědky faktu, že lidé se prostě ztrácejí. Desítky a stovky každým rokem v těch báječných, zasraných USA. Brát tento film čistě jako horor o hmyzu je nejen známka nepochopení, ale i nevědomé neúcty k práci tvůrců této podivnosti. 60% ()

Fr

,,SPÍ TO! ...POZOR NA VĚCI POD ZEMÍ“..... /// Tricia má zbloudilý sny. Ne snad pro to, že by se jí kozy nevešly do noční košile, ale pohřešuje manžela. V noci se zjeví (a rozhodně nerecituje Bezruče...).... Že by s tím měl něco společnýho ten podchod? Nebo ta svině pavouk (samo že z toho podchodu.... neboj pokračování Spidermana bude jindy....)? Kameraman se snaží. Já říkám, že k solidnímu napětí není třeba kopy prachů. Někdy fakt stačí dělat divný věci a mluvit nesmysly. Jasně – smrdí to korunou. S tím se smířím. Kamerový cvičení je celkem zvládnutý (vole – smrdí to korunou....už jsi zapomněl?...) a Daniel je prohlášenej za mrtvýho...a!...teď jsem ho taky viděl!!!!... Taky jsou tu zvuky, ale hlavně se dějou podivný věci. Vaření z vody (nebo z těhle věcí) není bůhví jakej vodvaz, ale zasluhuje pochvalu. Ale třeba se jen zrovna dneska potřebuju radovat z každý maličkosti! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, proč se nám ve čtvrti začali ztrácet spoluobčani. 2.) Levnej horor nemusí bejt zákonitě absolutní ,,šitka“. 3.) Thx za titule ,,Petruška“ a ,,boysetsfire“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ** ()

borec999

Skromný, ale na druhej strane sympatický debut Mikea Flanagana som si v rámci jeho filmografie pozrel paradoxne na záver a ešte väčším paradoxom je, že aj napriek nízkemu počtu % sa mi z jeho hororových filmov páčil po Oculuse azda najviac. Na Absentii cítiť absenciu peňazí (slabší herci, efekty, schovávanie "monštra", slabý vizuál a kamera), ale v hororových momentoch vytvárania, gradovania atmosféry a ľakačkách (jedna je vyložene výborná a budem si ju pamätať ešte dlho) Flanagan ukázal potenciál a ja som si ich fakt "užíval". Mimo hororové scény ma bavil i dej (ktorý nie je úplne predvídateľný a jeden zvrat priniesol scénu, ktorá ma dostala mimo komfortnú zónu), troška zamrzel otvorený záver, ktorý však bol zrejme nutnosťou vzhľadom na skromný rozpočet. I tak nadpriemerné hodnotenie Absentii právom patrí: v hororovej rovine je totiž funkčná a dokáže vystrašiť. 70% ()

tron

Toto už je ozaj tá hranica, kde sa to láme a ktorá robí „až“ dvojhviezdičkový horor jednohviezdičkovým. Ale, hoci to znie asi neuveriteľne, videl som v živote EŠTE o kúsok horšie horory. Preto s oškretými očami, jedným okom prižmúreným a druhým úplne zatvoreným pridávam rozochvenú druhú hviezdu. Spočiatku to vyzerá ako čistý odpad, v podstate až amatérsky film natočený dvoma kamoškami, pričom policajta hrá švagor jednej z nich, ale postupne sa to trochu rozbehne a ponúkne to pár momentov, ktoré nie sú najhoršie. Ku koncu už sa to ale skutočne ťahá ako s prepáčením sopeľ. Nechápal som, že túto skorosračku natočil Mike Flanagan, ale čo už, všetci sme nejako začínali. ()

kritiklon

Tak že je to horor druhořadý kategorie musí být všem jasný již po prvních záběrech. Ale musím uznat, že na "nízkorozpočťák" to bylo dobré a s napínavou atmosférou. Do hlavní role teda mohli dát hezčí a hubenější herečku a ne takovou Mařenu jak odněkud z kravína! Ta se tam opravdu nehodila. I když zas to působilo víc reálně. Ale to je právě ono u většiny hororů na to neni člověk zvyklej - všude se cpou sexbomby. Abych řekl pravdu, ten konec mě překvapil a vůbec jsem nečekal že to tak dopadne. Vše zůstane otevřené a nadále tajemné. Po prvních 30ti minutách jsem předpokládal, že jde o nějakou duchařinu a byl jsem mírně zaskočen a překvapen docela originální zápletkou. 3* za 62% ()

• Natáčelo se v Glendale v Kalifornii. (Cheeker)
  • Na webu kickstarter.com sponzorovalo film více než 300 lidí. Tvůrci filmu chtěli získat během třicetidenní lhůty 15 000 amerických dolarů, nakonec se darovaná částka vyšplhala na 25 000 dolarů. (Cheeker)
  • Presná adresa domu, v ktorom býva Tricia (Courtney Bell), je 600 Pioneer Drive, Glendale, California a presná adresa tunelu je 697 N. Kenilworth Avenue, Glendale, California. Oba body sú od seba vzdialené 69 m. (modano222)

Mike Flanagan – nová tvář amerického hororu?

Mike Flanagan – nová tvář amerického hororu?

01.06.2014

Po odchodu Jamese Wana z hororové scény mnoho fanoušků čeká, kde a kdy se objeví další výrazný tvůrce spjatý s tímto žánrem. Ale dost možná tu již jeden je, jen zatím není tolik na očích. Mike… (viac)