Zajtra nehráme!

• Česko Zítra nehrajeme! (viac)

Snímek režiséra a producenta Roberta Altmana (Gosford Park, Hráč) Zítra nehrajeme! nás zavede na poslední den slavné radiové show. Hlavní postavy příběhu jsou Yolanda a Rhonda Johnsonovy (Meryl Streep a Lily Tomlin), Yolandina dcera Lola (Lindsay Lohan) a duo kovbojů Dusty a Lefty (Woody Harrelson a John C. Reilly). Hvězdné obsazení, strhující herecké výkony a svižný humor jsou důvody proč si tento film nemůžete nechat ujít. (oficiálny text distribútora)

Radiq odpad!

"Její vlasy měl Bůh na mysli, když řekl: Budiž vlas. Věnovala mi tak sladký úsměv, že by se dal mazat na lívance. Baloňák měla tak bílý, že by se ho déšť styděl smočit. Její sukně byla tak těsná, že šlo přečíst cedulku na kalhotkách. Stálo tam: 'Perte ve vlažné vodě a jemně odstřeďte.' Na tričku měla čtyři prezidenty, a že jim to seklo! Zvlášť Jeffersonovi a Lincolnovi. Trochu nafouklí, ale šťastní. Byla to čest dýchat vzduch, který před chvilkou vydechla, nasávat stejnou atmosféru jako ona. Hledala presbyteriánský kostel. A já blbec jí popsal cestu. Zmizela z mého života. Stejně rychle a dráždivě, jako do něj vstoupila." - promluvil Guy Noir. To bylo to lepší z toho filmu - celá postava Guye Nooira byla dobrá, stejně jako uvaděč toho pořadu - to byl šoumen, co hubu nezavřel. No ale třeba taková Meryl Streep s tou druhou byly pěkně o ničem a nudily mě (už jen tím zpěvem, ale taky zjevem - ježíši jak ta Streep je škaredá! V kombinaci s country sebevražedný!). Nejhezčí zjev měla Lindsay Lohan, která vyrostla fakt v pěknou kost. Potěšila přítomnost Johna C. Reillyho a Woodyho Harrelsona, ty jejich role aspoň az něco stály. Ono to vlastně celý bylo nic moc a kdo nemá rád country, tak asi chcípne. Já taky skoro chcípl... Nejvíc mě sralo, jak mezi normální mluvou začli kafrat nějakou písničku nebo starou reklamní znělku. Od tolika známejch herců jsem čekal něco víc. Od Altmana ne. Pro našince téměř nekoukatelná záležitost. PS: všimněte si, že ten, co hrál na klavír, vypadal jak učitel hudby ze Simpsonů, chch. ()

smrt.ka

Skutečně velká, moc velká nuda. Meryl byla sice zase příjemná, ale koukat se na film, kde hraje její dceru Lohan, je docela utrpení. Písničky byly celkem fajn, pár myšlenek snad také. Ale byla to holt směska, kterou neudrželi ani špičkoví herci (spíš filmu ještě víc ublížili) když jsem rozpoznala Woodyho Harrelsona, myslela jsem, že si dělá režisér srandu; co dělá v jednom filmu s Lohan, ta s Meryl a co dělá ta v tak nudném filmu? Scénář byl neuvěřitelně zmatený, nic jsem si z tohoto filmu neodnesla, snad kromě toho, že příště raději přepnu. ()

plechulka

Některé Almanovy filmy jsou sice skvělé, ale dlouhé, některé jenom dlouhé, ale tohle - teprv teď s překvapením zjišťuji, že i tohle mělo trochu "nadstandartní stopáž". Nicméně jsem se celou dobu bavila a pobrukovala si s interprety country cajdáky. Duo sester Johnsonových bylo fajn, ale "honáci přímo z prerie" Woodyho Harrelsona a Johna C. Reillyho přímo neodolatelné a jejich závěrečná píseň se spoustou stupidních vtipů byla úžasná. Detektiv Kevina Klina, který sebe sám stylizoval do Marlowa, těhotná skriptka ... atmosféra zákulisí show, která je možná zaprášená a "demódé", ale přesto ji všichni dělají nejen pro prachy (kterých, jak se dá tušit, příliš není), ale srdcem, je vystižená perfektně. Člověk by měl chuť sám si stoupnout na podium za mikrofon a zazpívat si "Francka a Johny byl párek...." ()

Mrkvič

Z celého filmu čiší láska k umění, hercům, divadlu a hudbě. Robert Altman se tu vyznává a loučí a je to moc příjemný. Tohle pomyšlení mě v hodnocení ale i v prožitku dost ovlivnilo. Stejně tak všechny ty známé a zpívající ksichty jsou bezvadný. Snad se Lindsay ještě zmátoří, protože tady zase ukazuje, jak moc umí. ()

Pavlínka9

Pamatuji si své prvotní dojmy, když jsem snímek viděla před 7mi lety a byly hodně příjemné :) Po několika letech, jsou stejné :) Tenhle film je pro mě atypický tím, jak vše lehce utíká a přitom, že se jedná o důležitou situaci v životě mnoha lidí, není zde nějak razantně či radikálně řešena či znázorněna. Typický Altman :D :D Děje se tam něco závažného, ale on to svým klidným způsobem prostě dovede do konce a vy nedokážete za tu hodinku a půl pochopit, jak to udělal :D Film má skvělé herecké obsazení, kde se nikdo nepere o přední místo u diváků, jelikož každý vytváří určitou částečku, která dobře do všeho zapadá :) Práce s kamerou je úžasná :) Neustálé přibližování a oddalování kamery je precizně znázorněné a člověk se dokáže skvěle soustředit na zaměřený bod, jelikož je tím na to kladen důraz. Co je u tohohle filmu pro mě ale unikátní je práce se zrcadly. Většina scén ve filmu obsahuje scény se zrcadly - ať už přímo pohled do něj, či jen odraz ze zrcadla, nebo malinká část zrcadla v rohu záběru. Film je natočen s určitou lehkostí a já jen těžko vzpomínám na nějaký jiný film, který je tomu podobný. Vše je umocněno ještě "ženou v bílém". A hlavně prostředí - divadlo, kde jsou přímo diváci, ale zároveň se hraje naživo do rádia - unikát ;) Altman je vynikající režisér, který za svůj život odvedl neskutečné množství skvělé práce a v tomto filmu ho můžeme zaslechnout :D Jelikož komu se podaří při natáčení střelit špunt přímo do čela režiséra, říct mu v rámci scény - Promiň a pokračovat dál? :D Elegantnímu Kevinu Klineovi :D ()

venison

Nějak jsem nepochopila, proč byl tenhle film natočen - pro fanoušky country, aby si mohli se slavnými herci zabroukat známé písně? Příběh nás provede posledním vysíláním jednoho rádia a představí nám účinkující, kteří v šatně řeší to, že je už opravdu poslední vysílání.. Nuda, nuda, nuda a spousta country písniček.. Do toho se tam plete naprosto nesmyslně postava anděla.. Jediné pozitivum - Woody Harrelson, který se mi nikdy moc nelíbili, je v roli kytaristy v ohozu kovboje a zarostlou bradou zatraceně sexy :-D Ne vždy je kvalitbí obsatzení zárukou kvality filmu.. :-( ()

lumiros

Ano je to plné hvězd, je to po všech stránkách sqělé, ale bohužel ne pro mne, protože nejsem ani trošku příznivcem takzvané lesní chátry. Pro mne to byla vyloženě nuda střídající další nudu. ()

shantim

Herci vyborni, skvele prostredi, ale ta nekonecna nuda! Same dlouhe monology a dialogy, ktere jakoby k nicemu nevedou. Priznam se, ze jsem film nedokoukal, protoze jsem usnul. A to se mi casto nestava! 55% hvezdicek ()

Pupidyk

*** s odřenýma ušima. Občas jsem se smál, občas nudil. Chápu, že se rodiče smáli až běda, mnoho vtipů a narážek směřovalo hodně do let minulých, právě proto jsem se já mladý nesmál. Takže čím jste stařší, tím spíš se vám "Zítra nehrajeme" bude líbit. ()

liuk

V podstatě skečová show bez nějakého nosnějšího příběhu. Ten se rovná pouze smutnění z konce jedné životní éry všech zúčastněných. Navíc se po divadla potuluje jako vždy andělská Virginia Madsen. I když bych si ty písničky jen tak nikdy nepustil, tak v tomhle sentimentálním vzpomínacím nášupu to docela jde, hlavně kvůli Dustymu a Leftymu ;) A ta chtivě dekadentní Lindsay Lohan tam fakt nesedla. Takové nedopečené 3*. ()

Ravi

Tento film je jako Country samo. Krásné vyprávění, dobře provedené, občas Vás překvapí, sem tam trochu nudí, dobře se poslouchá a také, že čím déle trvá, tím více vám leze na nervy. Altmanova klasická šablona opět funguje. Herecká přehlídka nezklame a hudební doprovod sedí. 65% = 3/5 ()

jenik71

Ani kvalitní obsazení nic nezmění na tom, že se na tohle prostě nedá koukat. Naprosto stereotypní a úplně o ničem. Je tu jen skupina lidí blábolících o starých časech. Strašná hudba, příšerný scénář. Dodíval jsem se na to jenom proto, že jsem čekal co z toho nakonec bude. A ono vůbec nic ! ()

ondrech

Kamera: Edward Lachman ....Altman je skvělý režisér a dokázal opustit tento svět s naprostou noblesou. Bravo, Pane, Režisére. ()

xaver

Nenechal jsem si ho ujít a těď téměř lituji ztraceného času. Tento snímek jsem si zcela určitě mohl nechat ujít. Tuctová, obyčejná, nezajímavá rádoby komedie. Sice s hvězdným obsazením ale naprosto bez hvězdného lesku. ()

dopita

Robert Altman vždycky uměl filmy, které neměly jednu hlavní postavu, ale hned několik a nikdy pro diváka nebyl problém se v tom orientovat. I tentokrát je filmu spousta postav a režisér opět vše bezproblémů kočíruje. Altman vytvořil vlastní svět skoro bez příběhu, postavený jen na výborných hercích (velmi překvapila Lindsay Lohanová, kdyby v soukromým životě nebyla taková kráva, mohlo by z ní něco bejt...) a skvěle vykreslené atmosféře. Kdo má Altmanovi filmy rád (jako já), film si užije, kdo ne, bude se nudit. ()

aLPaC

Nevím, proč byl Robert Altman brán za tak skvělého režiséra. Dle mého názoru za celou kariéru nic výrazného, co by stálo za zapamatování nenatočil. Já osobně jsem viděl víc než pár jeho kousků a všechny mě víceméně po čase nudili. A ani tento nebyl výjimkou. Celou dobu se nic neděje, jen se hraje country a tlachá o ničem. Když ale přihlédnu k ostatním filmům tohoto režiséra, tak to zase tak strašné nebylo. Celkem za 2 body plus jeden za známé tváře. ()

Lindsay straší ve věži

Lindsay straší ve věži

10.11.2006

Není tomu tak dávno, co byla Lindsay Lohan jen pěknou dětskou tvářičkou a hrdinkou více či méně podařených komedií pro náctileté, a už je z ní zralá, mimořádně atraktivní žena, která přesně ví, co… (viac)

Zábava po americku

Zábava po americku

09.10.2006

Je tomu přesně pět měsíců, co se uskutečnila světová premiéra snímku Zítra nehrajeme!, a starý harcovník Robert Altman už chystá další projekt. Pod lupou jeho zájmu se tentokrát ocitne i na americké… (viac)

Čertova švígrmutr

Čertova švígrmutr

30.06.2006

Někteří charakterní herci hrávají v inteligentních hlubších filmech, když jim jde o umění a touhu něco po sobě zanechat. Z toho se ale objeví v tak prvoplánovém hloupoučkém čemsi, že se člověk… (viac)

Představení končí

Představení končí

10.06.2006

V osmdesáti letech byste si řekli, že už by člověk měl jen na zápraží spokojeně mžourat do sluníčka, cucat z plácačky mlíko a vilně koukat po procházejících. Častokrát se to stává, přesto jsou mezi… (viac)