Iluzionista Cris Johnsson sa narodil so zvláštnou schopnosťou vidieť dve minúty do budúcnosti a aj určovať správny tok budúceho času. Cris svoju schopnosť využíva a živí sa účinkovaním v kúzelníckej šou alebo hraním po kasínach. A práve v jednom kasíne príde k incidentu, keď zabráni zastreleniu dvoch návštevníkov, hoci lupič ešte ani nevytiahol zbraň. Cris sa tak ocitne v hľadáčiku agentky FBI Callie Ferrisovej, ktorá o jeho schopnosti vie a chce ju využiť na záchranu sveta, keď teroristi ukradnú ruskú atómovku a chcú ju použiť. Kým sa ho FBI chystá chytiť, stretne sa so svojou „vyvolenou", mladou ženou Liz, ktorú už dlho vídava vo svojich snoch. Ich osudy sa však rozdelia v konfrontácii medzi nim, FBI a teroristami. Ak Cris spasí ľudstvo, príde o svoju lásku. možno však existuje ešte ďalšia možnosť... (TV JOJ)

spacemaster

Tenhle snímek mě posadil na zadek, i když už sem vlastně seděl. Zarazil mě hluboko do křesla a to nejen díky tomu, že v něm hraje můj oblíbený Nicholas Cage, ale tak nějak všeobecně mě příběh zaujal. Akorát mě strašně naštval konec. Podle mě to klidně mohlo skončit výbuchem, ale to by nebyl Cage aby to nějak nezvrátil. Každopádně snímek stojí za (aspoň :)) jedno shlédnutí ačkoli není 5ti *. ()

Paladin25

Keď film zhodnotím celkovo dávam mu 4 hviezdy. I keď 3 by boli asi spravodlivejšie, ale ja toho Caga na obrazovke žeriem. Film má svoje dobré a zlé momenty. Záver sa mi však veľmi páčil a preto sa prikláňam k vyššiemu hodnoteniu. ()

kubilov

Tak na tenhle film jsem se docela těšil, nevím proč, ale něco mi říkalo, že by to mohl být docela kvalitní zážitek. Ať už je to hlavním hrdinou Nicolasem Cagem, kterého mám moc rád, nebo čímkoliv jiným, tak se mi to do puntíku vyplnilo. Nick Cage je tady správnej prďák, kterej si počíná velmi suverénně a jistě. No a koho zajímá, že má divný vlasy, když hraje jak malej bůh!? Od úvodní session v casinu až po perfektní konec, kterej jednoduše musí zmást každýho, i když to možná trochu čekal, na sebe neskutečně dobře strhává všechnu pozornost a případnou chválu, která se rozhodně měla dostavit. To, s jakým klidem a rozvážností cestuje dvě minuty, a někdy víc, do budoucnosti ještě znásobuje jeho už tak vysoké charisma a velmi to celý film zvedá. Nickovi zde dělá společnost vcelku půvabná tvář Jessicy Biel, paní důležitá a velmi nesympatická Julianne Moore a v jedné scéně dokonce Peter Columbo Falk. Když člověk pomine klasickou americkou zápletku s jaderným ohrožením, zůstane mu skvělá akční jízda s neotřelým a velmi chytrým sci-fi prvkem, která vygraduje perfektně napsaným, zrežírovaným i zahraným koncem v továrně. ()

gefr

Tohle je pro mě poslední záchytný bod než padla hvězda jménem Nicolas Cage. Škoda že je tenhle film tak strašně podhodnocený, já na něj nedám dopustit. Jessica Biel patří mezi mé oblíbené herečky, tudíž ani nemůžu dát nízké hodnocení ;) ()

sodomex

Dle mého názoru se z toho dalo vymačkat více...Cage to nezahrál zle a naopak si myslím, že mi tam seděl. Průšvih však je nevyužitý potenciál a konec, který vlastně nijak nedopadne a tak od filmu budete odcházet stejně tak, jakoby jste žádný neviděli. 60% ()

Mikecat

Iluzionista Cage vidí udalosti spojené s ním 2 minúty dopredu. Vinikajúca úvodná scéna v kasíne a vlastne je to vinikajúce až do konca, či nie do konca? Ako to je? deje sa to, či nie. Prestrihy Chrisových vidín a skutočnosti nás držia v napätí a pozornosti, spojené s akciou, nukleárnou bombou a zápletkou s tajomnou kráskou (Jessica Biel) vytvárajú excelentné dielo. "I made mistake!.." A áno, nezdá sa vám to, titulky idú pospátku. Bez posteľných scén. ws ()

sus

Ze začátku filmu to vypadalo na dost dobry trhák, ale postupem filmu režisér nedodržel zpočátku dané pravidla, co se týče Nicolasových vizí do budoucnosti, a málem se z toho stala fraška. Herecký výkon Nicolase ale film docela zachráni. Tak dávám 65%.l ()

matass

Hrozná ptákovina s v dnešní době již klasicky špatně hrajícím Cagem. Vlasová kreace a debilní scénář útočí na vaše zornice a zdravý rozum. Za střízliva nuda, jinak povedená komedie.. 3/10* ()

david666

Po 2. shlédnutí dávám * níž. Opravdu se nejedná o nic moc zajímavého. Nevím proč jsem původně dával za 4 - asi jsem byl mimo. Protože i tak je to za *** s odřenýma ušima. Cage je tady hodně tuctový - nic nového nepředvádí. Vystačí si víceméně se stejným výrazem. Lepší je J. Moore. Přitom zápletka je skvělá - z toho se dalo vytěžit víc. Předpokládám, že kniha bude perfektní. ()

Simon@

Před chvílí jsem vyšla z kina se smíšenými pocity. Říkám si, super, ten film se mi moc líbil. To určitě bude špatně hodnocený. Ale ne, docela mě překvapilo, že se to dočkalo (zatím) 62%, protože většinou to, co se mně líbí, ostatní odsuzují. No ale to jsem prostě já. Takže.... ale jo, ať se rozšoupnu... 5* Pro Nicka a Jessicu ()

Dexter666

Keď som na začiatku v titulkoch zbadal, že film je podľa románu Phillipa K. Dicka, hovorím si, super, to bude paráda... Da sa povedať, že námet, ktorý si od Dicka tvorcovia zobrali aj bol parádny, ale veľa vecí sa im slušne povedané nepodarilo. Začiatok v kasíne veľmi dobrý. Cageove schopnosti nútia diváka troška namáhať mozog v tom, kedy ich používa, hlavne v strednej časti filmu. Útek pred policajtmi skokom pred vlakom, je však predzvesťou prvej veľkej slabiny filmu - vizuálnych efektov. Je to naozaj hnus. Neviem, aký tým im to robil a ani ma to nezaujíma, ale ďalší producenti nech sa im vyhnú veľkým oblúkom. Takéto efekty sú známe z B kategórie filmov, ktoré sa natáčajú v súčasnosti skôr z recesie alebo z filmov z pred 15tich rokov. Naozaj som použil číslovku 15 lebo mi nedá nespomenúť si na Spielbergových disnosaurov z 93'. Vlak a potom hlavne padajúce kamene, tá lokomotíva, či čo to bolo a hlavne tie klady, to bol fakt hnus. Nechápem, ako sa to mohlo s padajúcou dodávkou tak dobre podariť a s tými ostatnými predmetmi tak odporne nevydariť. Veľkou slabinou filmu je, že film nevysvetľuje. Nevysvetlí, prečo Cris/Frank vidí Liz aj skôr ako dve minúty pred, prečo je zrazu schopný vidieť dve hodiny do budúcnosti? Na povel agentky Ferrisovej? ("Push that two minutes as far as you can and find it!") To je fakt debilina najväčšieho stupňa. Kto to preboha napísal? Nebolo mu trápne? Veď to je smiešne... Vysvetlil som si to jedine tak, že keďže svoju budúcnosť s Liz videl viacej dopredu, týkalo sa to aj jej smrti, nič iné ma nenapadá. Potom by to dávalo aj trocha zmysel, nezaškodila by však nejaká tá vetička sa o tom zmieniť. Záchrana Liz je vlastne cesta k odhaleniu teroristov. Tu však narážame na ďalší problém. Celá tá historka okolo atómovej bomby je tak nejak nasilu do toho príbehu natlačená. Neviem, prečo to nafúkli až na rozsah atómovej bomby - v tomto aspekte sa nemuseli Dickovho románu držať. Čo sa týka zlosynov, dostali málo priestoru, nemajú vodcu - ten ktorý ho zastupuje iba svojím posluhovačom argumentuje, že "šéf" sa Crisa obáva? A kto je šéf? Nikto nevie a ani sa to nedozvie. Záchrana Liz s nasadením špeciálnych jednotiek a Crisa sa vydarila. Naozaj dobré scény, aj keď teroristi nemajú šancu, kvôli Crisovým danostiam. A v tejto fáze filmu podľa mňa došli tvorcom peniaze. Toľkokrát kritizovaný záver ničomu inému nenasvedčuje. Pretočiť to totiž mohli aj na úplný začiatok, aj kúsok predtým, ako sa ho snažili zatknúť, hocikedy... Problém je však aj v tom, že týmto raketovým rewindom si scenárista slušne povedané kadí do úst. Definuje tým dve tretiny filmu ako predtuchu, čo prekračuje Crisove schopnosti. Takto sa stáva dobrý a originálny námet s videním len o kúsok do budúcnosti úplne zbytočným. Možno by sa dal záver s prižmúrenými očami pochopiť, keby sme predpokladali, že cieľom teroristov bolo iba zdržať postup FBI a Crisa v hľadaní bomby. To by dávalo zmysel, nechali by využívať Crisa svoje schopnosti na záchranu Liz a na druhej strane by mu ztabránili dosiahnuť ich vlastný cieľ. Acting je rozporuplný. Nicolas Cage odvádza svoj štandart, Jessica Biel je krásna a rolu zvláda perfektne, rád by som ju v budúcnosti videl aj v nejakom romatickom počine. Julianne Moore hrá, akoby sa jej nechcelo, jej agentka Ferrisová je nepresvedčivá a Tory Kittles sa k nej absolútne nehodí. Fazit: výborný námet, hnusné vizuálne efekty, dobré stvárnený hlavný hrdina, nevýrazne zahraná ruka zákona, chýbajúci over-bad-ass a dokafraný scenár. Keď zapnem predstavivosť na plné obrátky a odpustím to isté scénaristom, tak sa to dá pochopiť. Škoda, dalo by sa z toho dostať viac. () (menej) (viac)

0Fusion

Spousta klišé a kulhavý Cage opět v akci (i když s příšerným účesem na hlavě). Nemůžu si pomoct, ale tahle kombinace mě bavila už v "rodinných" Lovcích pokladů a ani u Next jsem se nenudil. Konečný zvrat, byť sebevíc porušuje stanovená pravidla, se mi prostě líbil, a vůbec se mi nezdálo, že by kus děje chyběl. ()

JHappy

Velké očekávání a minimální naplnění tak by se dal jednoduše popsat tento film. Jedna Hvezdička za Nicolase Cage a druhá za zajímavý nápad. Bohužel na nic jiného se film nezmohl což je velká škoda. ()

Kazatelova dcera a prostitut

Kazatelova dcera a prostitut

23.02.2006

Představitelka rebelující dcery kazatele v kdysi nezdravě populárním seriálu 7th Heaven, herečka Jessica Biel, doplní Nicolase Cage a Julliane Moore v hvězdném obsazení sci-fi thrilleru NEXT.… (viac)