Iluzionista Cris Johnsson sa narodil so zvláštnou schopnosťou vidieť dve minúty do budúcnosti a aj určovať správny tok budúceho času. Cris svoju schopnosť využíva a živí sa účinkovaním v kúzelníckej šou alebo hraním po kasínach. A práve v jednom kasíne príde k incidentu, keď zabráni zastreleniu dvoch návštevníkov, hoci lupič ešte ani nevytiahol zbraň. Cris sa tak ocitne v hľadáčiku agentky FBI Callie Ferrisovej, ktorá o jeho schopnosti vie a chce ju využiť na záchranu sveta, keď teroristi ukradnú ruskú atómovku a chcú ju použiť. Kým sa ho FBI chystá chytiť, stretne sa so svojou „vyvolenou", mladou ženou Liz, ktorú už dlho vídava vo svojich snoch. Ich osudy sa však rozdelia v konfrontácii medzi nim, FBI a teroristami. Ak Cris spasí ľudstvo, príde o svoju lásku. možno však existuje ešte ďalšia možnosť... (TV JOJ)

Sysel_CZ

Nápad je podle mě ucházející, zpracování by mohlo být prima i přes spousty základních nelogičností. V první půlce nuda, mohlo by být zapomenuto. Ale. Závěrečný obrat je něco, co může udělat knihu dobrou knihou, ale do takhle laděného filmu jednoduše nepatří. Nepočítá se nápad, počítá se dopad, a já jakožto naštvaný a znechucený divák dávám z dobré vůle dva knedle a rozhodně ne víc. Jestli to skončilo takhle, tak to mohlo klidně končit čtením pohádky o Pejskovi a kočičce. ()

HAL

P.K. Dicka, jednoho z nejlepší sci-fi autorů vůbec, przní filmaři víc než jakéhokoli jiného spisovatele na planetě - ne že by "jeho" filmy byly vždy špatné, to často právě naopak, ale až na jedinou vyjímku v podobě Scanner Darkly se výsledné filmy od jeho knih liší přímo diametrálním způsobem a většinou mají společný jen nějaký jediný prvek. V Next podle povídky Zlatý muž je to jistý druh jasnozřivosti hlavní postavy která vidí striktně dvě minuty do budoucnosti - v knize je to ale mutant znásilňující lidské ženy a prchající před všemi ostatními, který na konci de facto způsobí vyhlazení lidské rasy, ve filmu je to Nicolas Cage s divným účesem dělajícím divné a nepochopitelné věci které zřejmě mají vypadat cool. A ostatně ani ty dvě minuty nejsou pravda protože film je i přes svá ubezpečení často překračuje. Děj jednoduše nemá smysl řešit, protože se bere strašně vážně, ale přitom jde o jednu velkou nesmyslnou slátaninu jejíž logickými dírami by projel i Titanic a jediný smysl v jeho existenci vidím ve snaze o zdůvodnění spousty ošklivých triků a akčních scén, při kterých pořád někdo běhá, střílí, krčí se... ale kdo, proč, na koho a podobně neví nejspíš ani režisér. XXX2 byl nadsazená parodie která by svou sofistikovanou dementností rozesmála i mrtvolu, Next je jen nudná blbost. 3/10 ()

mzss1

Velice mě zaujal příběh, Cage jao jakýsi čaroděj, který vidído budoucnosti. Jasně, ve fimu je dost věcí přitažených za uši, ale přesto mě to chytlo. Herecké obsazení je celkem dobré. Akce tu není mraky, ale nějaká se tu najde. Konec mohl být trochu lépe doladěn, ale i tak mě to bavilo. 83% = **** ()

k212

Osekám-li Dickův text na dřeň, zůstává klasické schéma : muž, žena, láska, potíže. To je ten primární nejzadnější plán, na ten se nabalují zajímavé sci-fi atributy obvykle časové paradoxy a pak je tu ta nejdůležitější složka, tedy hrdninovo smýšlení, úvahy, postřehy to vše míchnuté psychickými potížemi, někdy halucinacemi a téměř vždy paranoiou. Ta často vítězí a strhává na sebe pozornost u filmových adaptací. Je vyjádřená dost hloupě - někdo utíká, někdo ho honí. Žel i Next je postaveno na tomto schématu. Problém je v tom, že naprosto absentuje plán nejdůležitější, jenž se dá na plátně předvést jen těžko, myšlenkové pochody hlavního hrdiny. Adaptací děl (povídek hlavně) P.K.Dicka je už docela dost, ale tato zase jen dokazuje, jak nelehce proveditelné to je, respektive, jak lehce to lze zkazit. Nejspíš se takové látky musí chopit opravdu zajímavá režisérská osobnost, která přetaví prvoplánovitě banální zápletku (vyplozenou v mozku omezeného scénáristy) ve vizuální a režisérské orgie nebo v psychologické drama. Next patří do kumbálku s Výplatou a Impostorem, s nálepkou: takto na Dicka nevyzrajete, takhle ho jen zazdíte! A třeba už jen nudným režisérským vedením a zoufalým hereckým obsazením, které ze zajímavě vypointovaného a mnohovrstevnatého textu vytvoří tradiční thrillerový blivajz. Občas je prostě lepší, když povídka zůstane jen povídkou. 40%. ()

kingik

Podprůměrný film, jenž sliboval akci, ale v celém filmu je jen jedna s padajícími kládami a u toho strašný (rozuměj směšný) výraz Nicolase Cagea. Lee Tamahori je akční specialista, ale nějak to neustál a divákovi naservíroval film, který chvílemi nejenže nedává smysl, ale hlavně nedrží pohromadě. Cage se svým účesem hraje tak katastrofálně, že nevíte, jestli se máte smát nebo nevěřícně kroutit hlavou a Jessica Biel je zde pouze na ozdobu. Rovněž není jasné, proč Julianne Moore zrovna vkládá všechny svoje naděje při vyšetřování do Cagea. Je to rozvařené, nepropracované, i když jistý potenciál to skýtalo. 40% ()

Šakal

Jednoznačně nejslabší adaptace Philipa K. Dicka! Tady není nic, čeho by se člověk chytil. Opravdu chatrný scénář ( to je hodně mírně řečeno),bezkrevné herecké výkony, doplněno o nevýraznou režii, mizerné " triky " , " nepasující hudba a korunu tomu nasadil opravdu hodně DEBILNÍ konec! Vyměnit scénáristu, režiséra, herce, trikaře, mohl to být slušný snímek :o) Abych to zase tak úplně nepřeháněl, co opravdu nejvíce sráží tento snímek je opravdu neskutečně špatný scénář, s nímž se toho asi mnoho dělat nedalo.... Škoda, potenciál to rozhodně mělo. Třeba někdy příště nebo raději ne :o( p.s. pouze uvažuji, za co jsem dal tu jednu hvězičku... jj, za Jessicu Biel, už vím :o) ()

Anderton

Zrejme najslabšia Dickovská adaptácia, aj keď skutočná adaptácia to opať nie je. Čakal som sci-fi, tento film je ale skoro až romantická komédia, aj keď v trochu inom (nechcenom) zmysle. Táto línia zaberá príliš veľa času a napriek tomu pôsobí zbližovanie Cagea a Biel uponáhlane a nedôveryhodne. Keď sa film trochu rozbehne, to jest pred koncom (nepočítam únik pred digitálnym drevom), príde prekvapivá pointa, vďaka ktorej zrejme slávni herci na scenár prikývli. Vysvetlí hŕbu nelogičností, ďalšie pridá (logika mala dovolenku ďaleko od písacích stolov, kde sa písal scenár, toto je vážne pre blbcov), zároveň som ale chcel vedieť, ako sa to vyvinie ďalej, namiesto toho prišli titulky. Stačilo dotočiť polhodinku a možno by bol výsledok omnoho lepší. S odretými ušami po opätovnom pozretí za 3. ()

Frajer42

Já se chtěl bavit a já se taky bavil. Silné poselství, nebo hlubokou myšlenku jsem od filmu rozhodně nečekal a kdo ano, ten je truhlík. Od toho tu jsou převážně dokumenty. Valná většina uživatelů tu nadává na konec film. Já si myslím, že konec filmu byl naprosto adekvátní a jediný možný. Jinak by si film nemohl zachovat ten relativní kousíček logiky, s kterým přišel. Celý film pěkně utíká a člověk se i baví, ovšem měsíc po zhlédnutí by mi činilo převeliký problém děj přeříkat. To ovšem vůbec nevadí. Je to takový ten film ve stylu:,,Jednou a dost". * * * ()

stilgar1

Degradace Dickova Zlatého muže na pouhou akční a romantickou podívanou. Dickova povídka nesla jisté poselství. Dick nás chtěl upozornit na to, že si lidský rod nemůže být jistý svou jedinečností a nezničitelností. Zlatý muž byl prvním tvorem nového živočišného druhu, na venek podobného člověku, avšak velmi se od něj lišícího. Lišil se totiž tím, na co my ve svém lidství klademe největší důraz - v podstatě postrádal inteligenci. Inteligence a rozum pokládáme za to, co našemu druhu dopomohlo k přežití. Zlatý muž nic takového nepotřeboval. Měl schopnost, kterou tu naší předčil - viděl stále o nějakou dobu dopředu, čímž se stal nepřemožitelným. Veškerá podobnost mezi povídkou Dicka a scénářem Garyho Goldmana (jak trefné jméno :)) však končí právě u oné schopnosti hlavního hrdiny. Film sám o sobě nebyl vůbec špatný. Technické provedení bylo bezchybné a herecké výkony měly také něco do sebe. Cage se předvedl v tom nejlepším světle. Ani trošku jsem se nenudil, ale přesto to bylo málo. Jako oddechovka je to však OK. 6/10 ()

swamp

Tento film Lee Tamahoriho mi přípomíná filmy Stay a Déjà vu. A popravdě, na podobnou oddychovku už jsem dlouho čekal. Příběh o muži (Nicolas Cage), který vidí pár minut do své budoucnosti a FBI po něm chce, aby jim řekl, kde se teroristé snaží vyhodit do vzduchu půl USA není kdovíjak zajímavé téma (v dnešní době už ne:), ale rozhodně nenudí. Akce vedle akce nenechává diváka v klidu a pokud máte chuť na něco rychlejšího, určitě se tomuhle filmu nesnažte vyhnout..však on si vás stejně najde. :D "I've seen every possible ending. None of them are good for you." ()

Sašenka165

Hodně zajímavý film, který vůbec není tak hrozný, jak jsem se ze všech stran dozvídala. Já osobně jsem se bavila celou dobu. Nicolas Cage sice nepodává svůj životní výkon, ale nezklamal a pokud do dalšího filmu změní kadeřníka (což bych mu vřele doporučovala), bude to super. Ve filmu bylo docela velké množství nápadů a moc pěkná hudba Marka Ishama. Logiku bych neřešila, o tom přece Next vůbec není. Ten konec také nebyl špatný a co se týče zábavnosti, dostalo se mi jí dostatečné množství, abych film mohla ohodnotit čtyřmi hvězdičkami. ()

teutates

Obrovský potenciál snímku, ktorý ostal iba u snahy o dôstojne prevedenie na filmové plátna.. Avšak aj napriek tomu ide o viac než priemer. Next má myšlienku a má načom staviať, ale krátka stopáž a "lacné scény" ubrali na kráse... Sympatickú Jessicu Biel zvedie legendárny Nicolas Cage (všetko to prebieha za nezvyčajných okolností:) a začína príbeh plný akcie a zvratov... Prekvapivý koniec filmu na mňa zapôsobil, v celku hodnotím tento film pozitívne... 6/10 ()

oje

S nahlížením do budoucnosti je to jako na houpačce. Chvílemi vládne až nadšení z toho, jak se daří tuto dovednost ve scénáři šikovně zužitkovat. Její prezentace jako trik, za který kouzelník skrývá pravdu před světem, jenž by s ní nedokázal žít, je taky fajn. Ke konci ale nápadů nejen ubývá, spíše to padá do křivolakých kolejí nelogičnosti a rutinní střílečky. Nebýt tohoto nedotaženého konce, dalo by se hodnotit i líp, protože obsazení, snaha o velkolepé provedení i romantický nádech se vcelku vydařili. Nevložíte-li tak do Next mnoho očekávání, může to být příjemně ztrávený čas. Podobným scifi, kde roli sehraje pohled do budoucnosti, je Deja vu. Alternativa: Deja Vu. ()

Campbell

No celkem zklamání ale rozhodně celkem zábavný film, je pravdou že čím blíž byl film ke konci tak více jsem se nudil. Ale začátek a scéna s padajícím dřevem je výborná, ale celé to mi to přišlo takové nedmrlé. Cage předvádí to co každej čeká Bielka i když je fakt kost tak hrát moc neumí. Moore je standartnější než Cage a Kretschmann je zatraceně nevyužitej. A navíc je to sympaťák. Naštěstí film je celkem krátký takže to uteče, ale jak jsem říkal nic moc snad jen pro příznivce povídky. ()

Trajektt

Film s knihou od mého oblíbeného sci-fi spisovatele Philipa K. Dicka má pramálo společného. Kniha s názvem Zlatý muž je soubor patnácti sci-fi povídek. Úvodní povídkou je právě stejnojmenná povídka ve které vystupuje mutant, který předvídá nejbližší budoucnost a který je nucen utíkat, protože je určen k likvidaci. Scénáristi si půjčili ten nápad s předpovídáním budoucnosti a přetvořili příběh k obrazu svému a samozřejmě tam přidali romantickou vložku, která hraje v tomto snímku nezanedbatelnou roli. Dle mého názoru dobře propojili akční sekvence s kouzelnickými triky a taky trochu oblbli diváky s tím, co je skutečnost a co je pouhá vize, ale vše bylo na konci srozumitelně vysvětleno. Také výběr solidního castingu s mojí oblíbenou herečkou Jessicou Biel, ale také po dlouhé době reálně hrajícím Nicolasem Cagem. Podle mně silně nadprůměrnej akční sci-fi thriller s originálním nápadem a překvapivým koncem a dobrými hereckými výkony. ()

Kazatelova dcera a prostitut

Kazatelova dcera a prostitut

23.02.2006

Představitelka rebelující dcery kazatele v kdysi nezdravě populárním seriálu 7th Heaven, herečka Jessica Biel, doplní Nicolase Cage a Julliane Moore v hvězdném obsazení sci-fi thrilleru NEXT.… (viac)