Černé zrcadlo - Série 4 (2017) (séria)

DJ na odstřel (S04E04)

(epizóda)
  • Veľká Británia Hang the DJ

Frank a Amy se potkali přes seznamovací program, který každému vztahu přidělí datum expirace. Teď ale začínají pochybovat o logice celého systému. (Netflix)

Stružák

Sice milý a pozitivní, ale taky docela nudný, málo vtipný a hrozně roztahaný. Nějakej nápad tam sice byl, ta pointa je zajímavá, ale celkově je ta epizoda taková prázdná, jednoduchá. Za mě určitě jeden z nejhorších dílů seriálu. Bohužel. ()

Fryštok

Už z toho absolutně není cítit ten pověstný Black Mirror feeling, který mi vždy ukázal, kam až lidstvo nesmí nikdy zajít. Na způsobu nacházení partnera v tomto dílu není nic vyloženě zlého či nepřípustného. Zkrátka story dobrý, ale do jinýho seriálu. ()

Mimomisu

Souhlasim s JASM, ze to bylo odlehcene a lehke a taky nic proti tomu. Konec jsem trochu ocekaval (to prokecnuti v pulce bylo az moc ocividne). Kazdopadne ale moc fajn namet a na plose celovecerrniho filmu, s posledni akcni pulhodinou uteku by se neztratil (Mix mezi Spravci osudu a The Truman Show). ()

Milky.

Mezi ostatními díly Black Mirror, které diváka většinou emocionálně rozhodí, nechají zírat s otevřenou hubou nebo v něm vybudí vážnou notu filosofického co kdyby a WTF, tento byl tak nějak plochý. Dobře se na to dívalo, člověk postavám fandil a sžil se s nimi, ale nebyl tu žádný mindfuck, žádný pořádný zvrat, v podstatě nic důležitého. Spíše taková lehká pohodovka, než standardní Black Mirror, které pak člověku visí v hlavě jak cihla. Nejspíše tvůrci vysledovali, jak velký úspěch mělo San Junipero a zkusili se na podobnou vlnu naladit znovu. Bohužel ani zdaleka ne tak úspěšně a efektivně. ()

jarmik

Úžasný příběh, nápad, obsazení, ale nejlepší na tom je, že vás konec příšerně vyděsí a rozveselí zároveň. SPOILER Láska, která si najde cestu, ald zároveň obrovský paradox. Celou dobu to vypadá, že to nedopadne vůbec dobře a ti dva spolu neskončí, nakonec to dopadne dobře, jenže člověk si zároveň uvědomí, že v té aplikaci / jiné realitě jim systém chladně určoval partnery a neměli na výběr, ale pak se dostanou zpět do reálného světa a najdou se díky aplikaci, které předali zodpovědnost za hledání. Vlastně si ani nejsem jistý, jak ten přechod proběhl. No, každopádně to bylo skvělý. ()

Yardie

Šílený díl od začátku, to člověku hlava nebere a myslí na to, jak je toto možné. Opět cílí na technologie a také dnešní vztahovou praxi, resp. by se asi dalo aplikovat na více oblastí. Samozřejmě jako často v rámci Černého zrcadla dovedeno do extrému. Každopádně až do konce jsem netušil, o co jde, což je fajn. Závěr tak příjemně překvapivý. Howgh! ()

majec4

Tento diel radim medzi tie najlepsie co tento serial priniesol. Cely diel je nenarocny, so zaujimavym pribehom, v ktorom sa hlavnym postavam neda nefandit. Sem tam sa pritrafi aj svojska davka humoru. No a v zavere je behom par sekund vsetko vysvetlene, bez slov, jednym usmevom. Najvacsi for je to, ze ak ste vsimavi, tak vysledok odhalite mozno v polke pribehu. Do konca som este zo dva krat uvazoval tym smerom, az sa to na zaver vsetko potvrdilo. Plny pocet s hviezdickou navyse za skvely casting. ()

Blue.Shark

Když nad tím tak přemýšlím, je tato epizoda opravdu perfektně zpracovaná. Od začátku si divák klade otázky, co se to vlastně děje, a nakonec z toho vznikne velmi příjemný mindfuck, který děsí a zároveň potěší. ()

IvcaSammet

Stejně jako předchozí epizoda, i Hang the DJ dávám tři a půl hvězdičky. Tentokrát se ale klaním ke čtyřem, protože i přes to, že se jednalo o další romantickou slaďárnu, celá epizoda mě bavila od začátku až do konce. Sice mě mrzí, že už to není ten Black Mirror, co byl ve druhé a třetí řadě, ale pořád to má aspoň zajímavé náměty. ()

Fifer

Myslím že řada z nás, kdo mají nějakou zkušenost z delšího období seznamování plného omylů, by nějakou řídící aplikaci ráda uvítala. Aspoň na chvíli. Scenárista Brooker to s námi má těžké. Chceme po něm vše, aby tam byl orginální nápad a potom ještě nějaký zvrat atd. Jenomže u většiny zápletek těch možností není až tolik, a pak si zoufáme, když jsme pointu uhádli dopředu. Je to milé vztahové drama, které mě nenudilo. ()

warrenur

Prijemna predvidatelna futuro-vztahovka s fajn hercami (tusim typek hral John-a v Peaky Blinders). Mierny nadpriemer. 3ojhviezdie by bolo asi malo. 65% Myslim, ze mnohi by uvitali takuto "app-ku". SPOILER: Sranda bola, ze cely film bol simulacia a teda cele tie emocie sa ani neudiali a ani neboli skutocne. Boh-vie aka bola jej vypoctova sila ci to cele netrvalo par sekund :) ()